Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 39

Θέμα: Street Shopping (?) Driving...

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    εγω μια μερα χρειαστηκε να μεταφερω ενα μπιτονι μεε ψυκτικο υγρο (2L νομιζω ηταν) και αρχικα το κρεμασα στο τιμονι.. Μολις πηγα να στριψω σε ενα δρομο καταλαβα το λαθος που ειχα κανει.. Δαγκωσε το τιμονι το μπουκαλι και ψηλοφρακαρε. Καλα που δεν ετρεχα, και δεν υπηρχε αλλο αμαξι πισω.
    Μετα το στερεωσα οπως οπως στο tank cover (σε ενα απο αυτα τα κλιπσακια που εχει) και το ψιλοκραταγα με τον αγκωνα!
    Ενταξει η διαδρομη ηταν δεν ηταν 500 μετρα, οποτε τα καταφερα.


    Παντως το ελαστικο διχτυ που δειχνει ο Joyrider ειναι σωτηριο. Και το κρατας κατω απο τη σελα.

  2. #17
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
    Παντως το ελαστικο διχτυ που δειχνει ο Joyrider ειναι σωτηριο. Και το κρατας κατω απο τη σελα.
    +1 xtapodi for the win
    Silence in the studio!

  3. #18
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    φανταζομαι τον σλιπερ να ειναι πανω στο 954 με το αραι του και τη φιμε ζελατινα,τις μποτες του,το δερματινο με την καμπουρα και τα αλπαιν τα γαντια και να κρεμεται σακουλα με κρεμυδια φρεσκα και μαιντανα απο το αριστερο γριπ και λιωνωωωωωω

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #19
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.161
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    [B]:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    φανταζομαι τον σλιπερ να ειναι πανω στο 954 με το αραι του και τη φιμε ζελατινα,τις μποτες του,το δερματινο με την καμπουρα και τα αλπαιν τα γαντια και να κρεμεται σακουλα με κρεμυδια φρεσκα και μαιντανα απο το αριστερο γριπ και λιωνωωωωωω




    Μαρούλι δεν έχει;

    :rotflmao:
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #20
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Διχτάκι όντως κάνει την καλύτερη δουλειά απο όλα. Αν ζοριστείς και πολύ μια τσάντα πλάτης και σέλας συμπληρώνουν την ιστορία. Όλα αυτά φυσικά αν δεν έχεις κάποιο top case ή κάτι αντίστοιχο.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  6. #21
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099

    Re: Street Shopping (?) Driving...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Chris1983gr

    Για πειτε τι κανετε.. ( και αυτοι που εχουν πεσει εξαιτιας σακούλας χα χα αχ εγω παραλιγο να την παθω μια φορα.. )
    Έχω κουβαλήσει μέχρι πίτσες και κρέπες πάνω στο CBR, χωρίς βαλίτσες και δίχτυα. Πάνω στο ρεζερβουάρ, καλά κρυμμένα πίσω από τη ζελατίνα. Στη χειρότερη, παίρνεις λίγο πιο πολεμική θέση, σκύβεις, λυγίζεις αγκώνες και καλύπτεις τη σακούλα αριστερά και δεξιά.
    Life begins at 45°.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alcapone09
    Εγγραφή
    11/05/2009
    Μηνύματα
    205
    Συνήθως τσάντα πλάτης. 1 φορά είχα πάει σε ένα super market μακριά απ το σπίτι με την τσαντούλα μόνο κ ξεχάστηκα και πήρα ένα σκασμό πράγματα.
    Φτάνω στη μηχανη και λέω.. ΩΧ!!!
    Γέμισα την τσάντα και τα υπόλοιπα σε μια σακούλα και τα κρέμασα στην τσάντα μπροστά (φοριεται λοξά) να ακουμπάνε στο bagster σαν να είναι tankbag..


    Φαντασία να χεις κ κάπως θα τα πας

  8. #23
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    υπαρχουν και μπανανες που μετατρεπονται σε τσαντες πλατης ...


    Ωπα.Για στειλε κανα λινκ.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135

    Re: Re: Street Shopping (?) Driving...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
    Έχω κουβαλήσει μέχρι πίτσες και κρέπες πάνω στο CBR, χωρίς βαλίτσες και δίχτυα. Πάνω στο ρεζερβουάρ, καλά κρυμμένα πίσω από τη ζελατίνα. Στη χειρότερη, παίρνεις λίγο πιο πολεμική θέση, σκύβεις, λυγίζεις αγκώνες και καλύπτεις τη σακούλα αριστερά και δεξιά.
    αυτά κράτα τα για τον εαυτό σου

  10. #25
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.702

    Re: Re: Street Shopping (?) Driving...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
    Έχω κουβαλήσει μέχρι πίτσες και κρέπες πάνω στο CBR, χωρίς βαλίτσες και δίχτυα. Πάνω στο ρεζερβουάρ, καλά κρυμμένα πίσω από τη ζελατίνα. Στη χειρότερη, παίρνεις λίγο πιο πολεμική θέση, σκύβεις, λυγίζεις αγκώνες και καλύπτεις τη σακούλα αριστερά και δεξιά.
    Αυτό δεν είναι κι ό,τι καλύτερο γιατί μάλλον θα έχεις το μυαλό σου σ’ αυτά που κουβαλάς και όχι στο δρόμο!

    Καλύτερα πάρε ένα διχτάκι.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    ρε παιδια σταματησε να πουλαει το διχτακι η colori;;
    Μπηκα στο site τους και δεν το βρισκω πια

    Σε κανα αλλο καταστημα παιζει να το βρουμε; (στην ιδια τιμη )

    Merci

  12. #27
    Εγω δουλευα σε καφε/ζαχαροπλαστειο και συχνα επρεπε να φερω παγωτα/κουλουρια απο το αλλο μαγαζι.
    Το κουτι με τα κουλουρια ηταν μεγαλο και δυσκολευε πολυ,αλλα τα εβαζα ολα πανω στο τεποζιτο,τα ασφαλιζα με τους αγκωνες και ξεκινουσα.

  13. #28
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    αυτά κράτα τα για τον εαυτό σου
    Μμμ οκ. Και τι εννοείς?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
    Αυτό δεν είναι κι ό,τι καλύτερο γιατί μάλλον θα έχεις το μυαλό σου σ’ αυτά που κουβαλάς και όχι στο δρόμο!

    Καλύτερα πάρε ένα διχτάκι.
    Είναι αρκετά επίπεδο και μεγάλο το ντεπόζιτο των SS, συνήθως, για να χωρέσει 2 πραγματάκια με σχετική ασφάλεια.

    Αν έχεις κάτι καλύτερο, το χρησιμοποιείς, εννοείται. Μιλάμε για την περίπτωση που ΔΕΝ έχεις. Δεν κάνεις προγραμματισμένο delivery με SS.
    Life begins at 45°.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
    Μμμ οκ. Και τι εννοείς?



    Είναι αρκετά επίπεδο και μεγάλο το ντεπόζιτο των SS, συνήθως, για να χωρέσει 2 πραγματάκια με σχετική ασφάλεια.

    Αν έχεις κάτι καλύτερο, το χρησιμοποιείς, εννοείται. Μιλάμε για την περίπτωση που ΔΕΝ έχεις. Δεν κάνεις προγραμματισμένο delivery με SS.
    είναι γελοιωδώς εύκολο να γλυστρίσει το οτιδήποτε υπάρχει στο τεπόζιτο και να σου κλειδώσει το τιμόνι.

    ειλικρινά απορώ με τι αίσθημα ευθύνης το ανέφερες...


    χίλιες φορές τσαντούλα περασμένη στον αριστερό καρπό

  15. #30
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    είναι γελοιωδώς εύκολο να γλυστρίσει το οτιδήποτε υπάρχει στο τεπόζιτο και να σου κλειδώσει το τιμόνι.

    ειλικρινά απορώ με τι αίσθημα ευθύνης το ανέφερες...
    Οκ, σωστά κατάλαβα. Λοιπόν, άκου. Συμβουλές/διαταγές τύπου "αυτά κράτα τα για τον εαυτό σου" και μάλιστα με αυτό το υφάκι, μπορείς να δίνεις στα κολλητάρια σου, στις γκόμενές σου, στο μικρό σου ξαδερφάκι. Όχι σε μένα.

    Επί του θέματος, δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ εύκολο να γλυστρίσει, αν έχει ένα σεβαστό όγκο και δεν είναι πατατάκια ή μπαλάκια του golf. Και πάντα αναφερόμαστε στην περίπτωση που χρειάζεται να κουβαλήσεις κάτι και ΔΕΝ έχεις τα μέσα. Αν έχεις tank bag, backpack, χταπόδι ή οτιδήποτε σχετικό, το χρησιμοποιείς.

    Με συγχωρείς που πρότεινα μια δοκιμασμένη εναλλακτική λύση που δουλεύει. Δε θα ξανασυμβεί.

    @webassassin: σβήσε γρήγορα το ποστ σου, πριν παρασύρεις κάποιον στο θάνατο !!111
    Life begins at 45°.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. street VS enduro
    από anr11 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2014, 12:21
  2. Οδηγηση και κατηγοριες (street)!.
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 20:30
  3. KTM All Wheel Drive
    από superspy στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 16:26
  4. Μικρή Ζελατίνα (τύπου street?)
    από sourtaggias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 14:16
  5. e-shops
    από Julius στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2004, 01:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF