Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Τankpad και σημάδια απο τον ήλιο. Τι συμβαίνει ?

  1. #1

    Τankpad και σημάδια απο τον ήλιο. Τι συμβαίνει ?

    κατ'αρχην γειά σε όλους .
    Μπαίνω στο ψητό , έχω βάλει στην μηχανή μου ένα tankpad απλό - διαφανές , διότι δεν μου αρέσουν αυτά με τα πολλά σχέδια και συν τοις άλλοις μου αρέσει πολύ το σχήμα απο το ντεπόζιτό μου και δε ήθελα να αλλοιωθεί στην όψη πολύ.
    Το ντεπόζιτο είναι λευκό.
    Και που λέτε έχω τον κολλητό μου να μου λέει ότι το διαφανές tankpad που έχω βάλει θα κιτρινίσει απο τον ήλιο και θα μείνουν και σημάδια απο το σχήμα του πάνω στο ντεπόζιτο.
    Ισχύει κάτι τέτοιο ?
    Δλδ ένα με σχέδιο δεν θα αφήσει σημάδι μετά απο καιρό ,αλλά μόνο το διαφανές κάνει (αν κάνει )τη ζημιά ?
    όσοι ξέρετε σας παρακαλώ βοηθήστε ,
    thanks.

  2. #2

    Re: Τankpad και σημάδια απο τον ήλιο. Τι συμβαίνει ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos wylde
    κατ'αρχην γειά σε όλους .
    Μπαίνω στο ψητό , έχω βάλει στην μηχανή μου ένα tankpad απλό - διαφανές , διότι δεν μου αρέσουν αυτά με τα πολλά σχέδια και συν τοις άλλοις μου αρέσει πολύ το σχήμα απο το ντεπόζιτό μου και δε ήθελα να αλλοιωθεί στην όψη πολύ.
    Το ντεπόζιτο είναι λευκό.
    Και που λέτε έχω τον κολλητό μου να μου λέει ότι το διαφανές tankpad που έχω βάλει θα κιτρινίσει απο τον ήλιο και θα μείνουν και σημάδια απο το σχήμα του πάνω στο ντεπόζιτο.
    Ισχύει κάτι τέτοιο ?
    Δλδ ένα με σχέδιο δεν θα αφήσει σημάδι μετά απο καιρό ,αλλά μόνο το διαφανές κάνει (αν κάνει )τη ζημιά ?
    όσοι ξέρετε σας παρακαλώ βοηθήστε ,
    thanks.
    οτι tankpad και να βαλεις θα αφησει σημαδι με το χρονο. Ολα τα χρωματα με τον καιρο ξεθωριαζουν. Εκει λοιπον που ειναι το αυτοκολλητο το χρωμα ξεθωριαζει με πιο αργους ρυθμους αποτι το υπολοιπο και τελικα μετα απο καιρο αφηνει διχρωμια. Βεβαια στο λευκο ντεποζιτο τα πραγματα ειναι καλυτερα
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  3. #3
    κατανοητό και λογικό , φαντάζομαι οτι θα υπάρχουν αλοιφές χρωμάτων για να επαναφέρουν το χρώμα του ντεποζίτου στην αρχική του μορφή ,εκτός αν είναι mat όπως ενός φίλου το Tuono.
    επομένως δεν παίζει ρόλο το διαφανές tankpad στο αν αφήνει σημάδια απο την πολυκαιρία.
    Αλλά απο την άλλη κιτρινίζει και φθείρεται πιο εύκολα απο αυτά με σχέδια ή όλα τα tankpad έχουν την ίδια φθορά (αν έχουν) ?




    υγ1. το ξέρω δεν είναι σημαντικό θέμα ,αλλά αφορά την όψη της μοτοσυκλέτας ,και όσο να'ναι όλοι θέλουμε το κάλυτερο για τις μηχανές μας.
    Thanks για την απάντηση.

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΤΗΣ ΤΟΣΚΑΝΗΣ
    από AUFGEBRACHT στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 133
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2011, 19:10
  2. Προσοχή στο τι ζητάτε απο τον Άι Βασίλη.....
    από latris mixanis στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 14:44
  3. 26/10/05 βλεπω τον ηλιο και....
    από idi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2005, 16:33
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 12:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF