Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Kle 500 2004 Enanti Transalp

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/10/2005
    Μηνύματα
    2

    Kle 500 2004 Enanti Transalp

    KALISPERA SE OLOYS.EXO VRI MIA KLE 500 MONTELO 2004 SE POLI ELKISTIKI TIMI (3800EYRO) KAI POLY LIGA XLM (6500).OSTOSO PSAXNONTAS TIN MIXANI KE META APO ENA TEST RIDE PROVLIMATISTIKA LIGO GIATI EXEI ALLAGMENI EXATMISI, TIMONI KAI EXEI METAVIVASTI 2 FORES MESA STON PROTO XRONO. TI PAIZEI DEN XERO.
    EROTIMA LOIPON: POS MPORO NA SOGOUREYTO =OTI DEN INE TRAKARISMENI
    B' AXIZI NA DOSO LEFTA GIA MIA KLE 500 I NA KATALIXO SE KATI ALLO KAI AN NAI TI NA PSAXO
    G' H TIMH METAPOLHSHS MIA KAWASAKI EINAI YPSHLH H PEFTEI KATAKORYFA
    D' EIMAI TYPOS POY DEN XEPATONEI TIS MHXANES-KAI DEN XEREI KAI TIPOTA APO MHXANES GIA NA MAI EILIKRINHS
    KAI TELOS :MHXANIKA H MOTOSYKLETA AYTH EINAI AXIOPISTH H THA MOY VBGALEI PROVLIMATA APO THN ARXH.
    MHPOS PREPEI NA STRAFO SE ALLH ETAIRIA?
    KATHE VOITHIA SAS EINAI POLYTIMH!
    THANKS!

  2. #2
    Φίλε μου καταρχάς το KLE είναι ένα από τα πιο αξιόπιστα μηχανάκια που κυκλοφορούν στην αγορά! Είμαι κάτοχος KLE 500 2000 μοντέλο με 45350χλμ και το μόνο που έχω αλλάξει είναι μια μπαταρία και ανορθωτή. Όσο αφορά την μεταπώληση δεν πιστεύω ότι θα έχεις πρόβλημα. Τώρα για αυτό που βρήκες όταν λες ότι έχει αλλάξει τιμόνι και εξάτμιση τι εννοείς ότι είναι aftermarket? Όσο αφορά αν έχει φάει τρακάρισμα εγώ θα το πήγαινα σε ένα δικό μου μηχανικό για έλεγχο. Πάντως το KLE του 2005 κοστίζει 5390euro στο λέω για να συγκρίνεις τιμές. Για την μεταβίβαση που λες ότι έχει αλλάξει δυο φορές δεν μου λέει κάτι γιατί ο πρώτος ιδιοκτήτης μπορεί να ήθελε κάτι παραπάνω δεν ξέρω, πάντως για την ιστορία έχω πετύχει άνθρωπο που είχε πάρει CBR 900 και το κράτησε ένα μήνα!! Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως.
    Let the good time roll

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/10/2005
    Μηνύματα
    2
    se eyxaristo gia tis politimes plirofories.Exo verethi se ena xaos ke akouo polles apopsis. i exatmisi kai to timoni ne ine aftermarket. to gamoto tis ipothesis ine oti i mixani ine stin patra ke ego stin athina.epomenoos to na pao na thn do kai na tin elegxi mixanikos den pexi kai poli.idi tin ida mia fora kai tis ekana mia volta. emena moyi fanike oti tsoylai kala.alla i apospi moy den metrai kai poli mias kia den xero apo mixanes.an exei kati na prosthesis ine apolitos eyprosdekto!

    thanks

  4. #4
    Φίλε μου κοίτα όπως μου τα λες μια χαρά τα ακούω! Εφόσον μου λες ότι είναι aftermarket εξάτμιση και τιμόνι εντάξει το βλέπω, και εγώ τα έχω αλλάξει και δεν χρειαζόντουσαν άλλαγμα ( δεν είχε πέσει ποτέ η μηχανή κάτω ή έχει φάει τρακάρισμα μακριά από μας). Η τιμή μια χαρά την ακούω! Τώρα αφού δεν μπορεί να το δει μηχανικός εγώ θα έφερνα έναν φίλο μου που να ξέρει κάτι παραπάνω από μηχανές να το έβλεπε, πάντα είναι καλή μια δεύτερη γνώμη! Πάντως αν έχει φάει τρακάρισμα πιστεύω ότι θα το καταλάβαινες στην οδήγηση, θα σου καθόταν περίεργα στο μάτι. Κοίταξες αν έχει γδαρσίματα στα καπάκια του κινητήρα ή τα μαρσπιε του οδηγού ή του συνεπιβάτη?
    Let the good time roll

  5. #5
    εγώ φίλε θα σου έλεγα καλύτερα να παρεις το καινούργιο μια και η τιμη αγοράς δεν διαφέρει και πολυ... με κανα δυο γραματιακια παραπάνω θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Κάποτε ειχα ενα κλε 500 και δεινοπάθησα.. 2 φορές κατέβηκε ο κινητήρας.. που να ξέρω τι ειχε κάνει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης..
    Εαν δεν γίνεται για καινούργιο τότε οπωσδήποτε να το δει μηχανικός αυτο ή άλλο εδω αθήνα. Απο αγγελίες πια άλλο τίποτα..

Παρόμοια θέματα

  1. Ρωγμές στη ζάντα (KLE 500 2004)
    από due στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2013, 21:17
  2. Kle 500 μοντελο 2004 αξίζει?
    από Ynus Emre στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2007, 10:53
  3. Kle 500 for Transalp 650
    από kostis7gr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 21:17
  4. KLE 500 Ζελατίνα
    από THEOD στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 13:21
  5. Kle 500 ή Klr 650
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 17:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF