Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 60

Θέμα: Scooter ή Παπί??

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110

    Question Scooter ή Παπί??

    Hi guys,Λοιπόν είναι η πρώτη μου φορά που θα αγοράσω μηχανάκι(και γενικά όχημα),και έχω έναν μεγάλο προβληματισμό!!Από εσάς που ξέρετε,θα μου προτείνατε να πάρω Scooter ή Παπί?Είμαι ανάμεσα σε Gilera vx125,και Kymco spike!!Mην σχολιάσετε τα μοντέλα κατευθείαν,με ενδιαφέρει ποιο πολύ το είδος!!Το μηχανάκι το θέλω για μία διαδρομή περίπου 15χμ σε καθημερινή βάση με μέρος της διαδρομής εκτός πόλεως! Ελπίζω να με βοηθήσετε, Thanx!!!!!

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    τα παπια ειναι

    +φτηνότερα στην αγορα
    +πιο αξιόπιστα
    +εχουν χαμηλότερη καταναλωση
    +ειναι πολυ μα παρα πολυ φτηνότερα στη συντήρηση και εχουν φτηνοτατα ανταλακτικα και αναλωσιμα

    τα σκουτερ εχουν...εεε... περισσότερους χωρους??? και... και.... χμμμμ δε βρίσκω κανενα πλεονέκτημα γαμώτο.... προδόθηκα... απορώ γιατι ο κοσμος αγοράζει σκουτερακια για τις μετακινησεις που μπορει να παρει ενα classic παπι! (να παρει μοτοσυκλετα που εχει περισσότερη ασφάλεια το καταλαβαίνω αλλα … σκουτερ?? γιατι??)

    τεσπα παρε οτι γουσταρεις

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Bασικά, εμένα μου αρέσει το Runner συγκερκριμένα, σε ομορφιά και στυλ γενικότερα αλλά και αυτά που λες τα έχω ακούσει,όπως και επιπλέον για τα λάστιχα που στα Scooter είναι πολύ μικρά και γλιστράνε εύκολα,πράγμα που με ενδιαφέρει,και επίσης ενδιαφέρομαι στο μέλλον,όταν θα γίνει το δίπλωμα που θα βγάλω για μεγάλη,να αγοράσω μια κανονική μηχανή,και ακούω και είναι και λογικό όπως μου φένεται,πως είναι καλύτερα να αρχίσω με παπί γιατί είναι ποιο κοντά στις "Μεγάλες"!

  4. #4
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Φιλε ημουν κατοχος runner 125 FX. Πολλα προβληματα, κακη ποιοτητα κατασκευης, και πανακριβα service - ανταλακτια.
    Παρε ενα καλο παπακι, οχι kymco, βαλτου μια μπακαζιερα να εχεις χωρους, και θα εισαι μια χαρα. Πιο φθηνο θα σου ερθει απο το scotter, κατα 500 ευρο, και με αυτα τα λεφτα θα παρεις και κανα καλο κρανος, και μπουφαν με προστατευτικα.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110

    Unhappy

    Tελικά μάλλον παπί θα πάρω,αλλά γιατί όχι το Kymco,έχω διαβάσει και ακούσει καλά λογιά,και επιπλέον είναι το μόνο που μου αρέσει και εμφανησιακά, θα έπερνα το Innova που φένεται το επικρατέστερο αλλά έχει πολύ κλασικό σχεδιασμό..!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    ego an epairna papi tha pairna to modenas dynamic
    an thes 4t mallon innova
    i fx125 metaxeirismeno pou einai to kalytero papi pou bgike

  7. #7
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    το Suzuki FX125 ηταν το καλυτερο παπι σιγουρα

    το Dinamik ειναι "ειδικο παπι" και δε συστήνεται

    το Modenas Kriss II ειναι o βασιλιας του ΤΣΑΜΠΑ- ΔΕ ΣΠΑΩ-ΔΕ ΧΑΛΑΩ


    ...

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Για FΧ ψήνομαι, άμα βρω τίποτα,αυτό έχει συμπλέκτη και 6 ταχύτητες νομίζω έτσι?Δηλ. το spike 125 R με τίποτα?

  9. #9
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Το FX 125 εχει συμπλεκτη και 5 ταχυτητες

    το προβλημα ειναι οτι σε λιγο (ισως και τωρα) δε θα βρησκεις ανταλακτικα

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Ρε παιδιά ρίχνοντας μια ματιά στο Internet,βρήκα κάποια FX αλλά υπήρχαν και με 2200ευρώ!!Ξέρει κανείς πόσο έκανε το παπί όταν κυκλοφορούσε καινούριο?Υπήρχε και υδρόψυκτο?Γιατί βρήκα και τέτοια!Α!Επίσης άρχισα να βλέπω με καλύτερο μάτι και το Innova εσείς τι λέτε?Όποιος το έχει ας μου πει,όπως επίσης και για το SPIKE 125R.!

  11. #11
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Αν είσαι μικρός και θέλεις να κάνεις μούρη με το παπί σου πάρε yamaha γιατί είναι πανέμορφο.

    Αν θέλεις να πάρεις παπί που θα έχεις για όλη σου τη ζωή και θα το παροπλίσεις μόνο γιατί το βαρέθηκες και όχι γιατί χάλασε, τότε πάρε το honda και καθάρισες.

    Αν θες χώρους βάλε σχάρα αντιρίδες και μπαγαζιέρα και φόρτωνε το σαν τρίκυκλο

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Δεν θέλω να κάνω μούρη,(θα έπερνα το Runner που είναι ποιο μούρικο) απλώς με ενδιαφέρει ως ένα βαθμό πάντα,η εμφάνιση δηλ. εννοώ πως αν το ποιο ώμορφο παπί ήταν αναμφισβήτητα το χειρότερο δν θα το έπερνα..!!Επαιδή λοιπόν θέλω 125 παπί,(εκτός από το FX που άμα το βρω σε καλή κατάσταση,τιμή,και αν υπάρχουν γενικά διαθέσιμα ανταλλακτικά θα το πάρω σίγουρα), θα έπερνα το Innova που από ότι βλέπω είναι το επικρατέστερο,αλλά έχει αρκετά συμβατικό σχεδιασμό,αν και βλέποντας το συνέχεια αλλάζω κάπως γνώμη μπορώ να πω. αλλά σκέφτομαι και το Kymco spike 125R γιατί μου αρέσει περισσότερο απ'όλα εμφανησιακά, και έχω ακούσει και καλές και κακές γνώμες !

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    emena me endiefere na matho to symplekti oste na mporo na odigo argotera megalyteri mixani gi afto pira cbr pou exei kai gi afto sou proteina to dinamik,den ksero an yparxei allo kainourio afti ti stigmi me sumplekti. pare kalytera kati pou na xei symplekti dld.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    Kαι εγώ το σκέφτομαι αυτό που λες για τον συμπλεκτη,γι'αυτό λέω για το FX,το dinamik καλό? είναι ούτε το έχω δει..!Τετράχρονο?

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    110
    To είδα το dinamik,πολύ ωραίο αλλά δίχρονο! !Εγώ θέλω 4Τ!!

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Scooter vs Παπί (Την γνώμη σας)
    από Stavrosqq στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2011, 01:03
  2. Ποιο παπι/scooter τελικα ?
    από PortisHead στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2009, 14:40
  3. Scooter Έγινε Παπί!!! (Στην πραγματικότητα)
    από Stayrozzz στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2006, 10:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF