Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 96

Θέμα: agora fmx 650

  1. #1

    agora fmx 650

    Καλησπέρα

    Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός fmx honda 650 στην τιμή 6000 € καινούργια. Το μόνο που με απασχολεί είναι η μικρή ιπποδύναμη (38hp) και το μικρό μέγεθος του ρεζερβουάρ (11lt). Δέν επιθυμώ άλλο μηχανάκι και μπορώ να το συγκρίνω μάλλον με το aprilia strada. Yamaha δεν θέλω είχα ΧΤ.
    Μπορεί κάποιος να μου πει την γνώμη του για το FMX κάτοχος ή μή.

    ευχαριστώ

    Νίκος

  2. #2
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    αφου δε θες XT παρε το καινουριο Strada. Το ιδιο αξιοπιστο αφου φοραει τον κινητηρα του XT. Το FMX ειναι μεγαλη πατατα..
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  3. #3
    βασικα και μενα το Strada μου κανει περισσοτερι κλικ

    Για το fmx πάντως πηγαινε στο www.honda.gr στην κατηγορια Motard και εχει σημεια που μπορεις να το κανεις test-ride.

    Αν μπορεσεις να κανεις και το Strada test-ride τοτε θα εισαι πιο σιγουρος, οτι και να ακουσεις απο εδω


    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2005
    Μηνύματα
    21
    βασικα ψαχνω και γω μηχανη και καποια στιγμη ειχα καταληξει στα strada, fmx και xt και ψαχνομουν γενικα με ιππους, ροπες, ευκολια οδηγησης κλπ.... αλλα αν το καλοσκεφτεις το καθε μοντελο ειναι διαφορετικο και προσφερει διαφορετικα πραγματα και τελικα πιστευω οτι παιζει παρα πολυ ρολο ποια μηχανη σου αρεσει εμφανισιακα....προσωπικα κατεληξα στο strada γιατι κανεις και το ταξιδακι σου και ειναι και ομορφο....

  5. #5
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    newbas καλοταξιδο αν το πηρες το μηχανακι! βγαινει καθολου με μαυρες ζαντες η μονο μπλε και πορτοκαλογλου?
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  6. #6
    ^ΒΟΟΜΒΟΟΜ Το avatar του/της IKE
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    58
    Στα ίδια λεφτά είναι και το DR-Z 400SM που μάλλον είναι καλύτερο απο τα 3 αυτά.

    Το strada μπορεί να φοράει τον κινητήρα του ΧΤ αλλα δεν νομίζω να είναι το ίδιο αξιόπιστο, επίσημη αντιπροσωπεία υπάρχει? , γιατι όταν θα καεί το λαμπάκι τάδε ή θα σπάσει το πλαστικό που συγκρατεί την ρόδα με το ψαλίδι (λέμε τώρα) και κάνει 2 χρόνια να έρθει κοστίζοντας 13087139 ευρώ τότε δε θα φταίει ο κινητήρας.

  7. #7
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    ενταξει δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα για τα aprilia μη τρελαθουμε..

    τωρα σε συγκριση με το DR-Z πιστευω ειναι στις επιλογες του καθενος.. ΧΤ & Strada ειναι σιγουρα πιο ανετα και θα σε πανε πιο μακρια.. απ'την αλλη το Dr-Z μπορεις να το κωλοφτιαξεις αν γουσταρεις τα SM και να το βαλεις πιστα ή να τσιμπισεις και ενα ζευγαρι μτχ εντουροζαντολαστιχα και να το βαζεις και χωμα

    ολα ειναι θεμα επιλογωνε και προτεραιοτητωνε!
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    20
    Noμιζω οτι εχει τον κινητηρα του dominator για επιδοσεις μην το ψαχνεις λοιπον αλλα απο αξιοπιστια σκυλι. Αν θες και γκαζια θα συμφωνησω και γω για το DR 400.

  9. #9
    Απο την Honda μου είπαν ότι το FMX έχει λίγους ίππους λόγο ευρωπαϊκής ένωσης σχετικά με τους νέους κανονισμούς για κυβισμό και ιπποδύναμη. Με αλλαγή εξάτμισης θα ανέβει η ιπποδύναμη (σε όλα συμβαίνει αυτό ) μου είπαν...
    Το μηχανάκι το θέλω μόνο εντός πόλης. Η οικογένεια δεν χωράει και τα χρόνια έχουν περάσει για μακρινές βόλτες. (έχει γίνει ρουτίνα η βόλτα στο χωριό με το αυτοκίνητο και το a/c αναμμένο.)
    Την aprilia την φοβάμαι γιατί με έχουν τρομάξει κατα καιρούς οι μηχανικοί με τα λεγόμενα τους.(μηχανάκια για 3 χρόνια). εάν φοράει και μοτέρ χτ.. ντεν τέλο. Λένε ότι σβήνει στις αλλαγές ταχύτητας και ότι πέφτει συνέχεια το ρελαντί. Το παλιό μου χτ το έκανε αυτό το καλοκαιράκι στην κίνηση και έχω κακές εμπειρίες (σταφ.. ανάμεσα στην διάβαση και έπειτα ξυπνούσα για τα καλά),δεν ξέρω εάν είναι έτσι όλα τα μεγάλα μονοκύλινδρα αλλά είχα και KLX 250, KLX 250 , και δέν είχα κανένα πρόβλημα.

    ευχαριστώ για το ενδιαφέρον
    Νίκος

  10. #10
    P.s το rest ride στο www.honda.gr αφορά καταστήματα Αθήνας
    εγώ είμαι απο Θεσαλονίκη και test ride γιόκ..

  11. #11
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    οχι δεν ειναι ετσι με τα μονοκυλινδρα. και γω εχω KLX συνονοματε και δεν εχω παρομοιο προβλημα. τωρα το προβλημα με το XT ειναι στο injection απ' οσο ξερω, η aprilia το εχει λυσει. αλλα αφου εισαι και πρωην εντουρας παρε το dr-z

    αλλα προς θεου οχι αυτη την αεροψυκτη πατατα το fmx. και με αλλαγη εξατμισεων ποσο να ανεβει η ιπποδυναμη δλδ?
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  12. #12
    n1k3man Καλημέρα

    Ξέρεις μήπως την συχνότητα αλλαγής λαδιών και service του DRz?
    Δεν θέλω να πάρω μηχανάκι και κάθε 1500 χλμ να είμαι με τα κατσαβίδια στο τσαντάκι μου. ούτε θέλω να το έχω μόνο για Σ/Κ και να πηγαίνω στην δουλειά με το παπί λόγο οικονομίας και φθοράς αλλιώς προτιμώ να πάρω κανα CRM και να τα δίνω στις βενζίνες τα σαββατοκύριακα.

  13. #13
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    το DR-Z ειναι σκυλι μη το φοβασαι καθολου για λαδια και service δε ξερω να σου πω τι προτεινει η αντιπροσωπεια.. ψαξε για service ή και owner's manual ή αλλιως ενα τηλεφωνακι σε οποιοδηποτε εξουσιοδοτημενο της τζουτζουκι!

    καλημερες
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  14. #14
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Τρουρλουμπούκι



    1. To XT που είχες δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με το νέο ΧΤ660 (υδρόψυκτος κινητήρας κλπ κλπ)


    2. Η Αprilia έχει πλέων κανονική αντιπροσώπευση στην Ελλάδα από την μαμά εταιρία, οπότε αυτά που θυμόμαστε για ανταλλακτικά και συνεργεία…… last year


    3. Ειδικά για το pegaso strada, θεωρείται η ποιο ποιοτική και αξιόλογη αγορά στην κατηγορία (από αξιοπιστία και ποιότητα περιφερειακών και ιταλικό design)


    4. Ήμαρτον, το drz400sm έχει τον αδύναμο κινητήρα του “S”, δεν είναι ποιο γρήγορο από τα XT και Strada, παρά μόνο από το FMX. Ωραία μοτοσυκλέτα, αξίζει τα χρήματα της, τρομερή αξιοπιστία αλλά ποιο ποδήλατο από τα ΧΤ και Strada. Πιστεύω ότι λόγο κατανάλωσης ευελιξίας και αξιοπιστίας είναι η ιδανική λύση για καθημερινή μετακίνηση μέσα στην πόλη. Στο SM Enduroλάστιχο δεν βάζεις με τίποτα λόγο αναρτήσεων οι οποίες είναι καθαρά για χρίση με 17” τροχό και κίνηση σε άσφαλτο (κοντή διαδρομή).


    5. Το Ηοnda FMX έχει λίγους ίππους γιατί του έβαλαν έναν κινιτήρα δεκαετίας+ (από Dominator 650)

    6. Service DRZ400SΜ Βαλβίδες κάθε 12.000 λάδια κάθε 3.000 !!!!!



    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  15. #15
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius Στο SM Enduroλάστιχο δεν βάζεις με τίποτα λόγο αναρτήσεων οι οποίες είναι καθαρά για χρίση με 17” τροχό και κίνηση σε άσφαλτο (κοντή διαδρομή).
    Νομιζω το dr-z exei τις ιδιες διαδρομες αναρτησεων.. Σε τετοια περιπτωση για αλλαγη σε enduroζαντα χρειαζεται μονο αλλαγη λαδιων στις μπουκαλες
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φθηνότερο Fmx 650;
    από anf125 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2006, 01:52
  2. Honda FMX 650 με δίπλωμα Α1
    από nmk_extreme στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 20:25
  3. ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ Toy ΝΕΟΥ Fmx 650 Funmoto
    από Julius στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2005, 03:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF