Σελίδα 2 από 36 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 535

Θέμα: VStrom SERVICE (και κοστολόγιο...)

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astaroth2
    Εγγραφή
    22/04/2004
    Μηνύματα
    254
    Kαι ηρθε και ο καιρος για το σερβις των 6000 km.

    Εχουμε και λεμε:

    *αλλαγη λαδιων, silcoline (fuchs) 10-50 συνθετικης βασης.
    *αλλαγη φιλτρου λαδιου
    *τσεκ και τεντομα αλυσιδας
    *σπρει στους πολους της μπαταριας
    *τσεκ σε φλας και φωτα( !!!)
    *ρυθμιση ρελαντι
    *ελεγχος πιεσης ελαστικων
    *λιπανση αλυσιδας

    Για αυτα το τιμολογιο κοπηκε ως εξης:

    4χ9 ευρω το λαδι = 36
    φιλτρο λαδιου = 10,08
    ροδελα = 1,00

    συν εργασια 25 ευρω

    Συνολο 72 ευρω.

    (πληρωσα 77 ευρω γιατι μου βιδωσε το πισω φλας που ειχε φυγει και ηταν λιγο ιστορια να φτασει εκει. δηλαδη +5 στην εργασια... τιποτα)

    Πολυ εξυπηρετικοι και με καλη διαθεση να σου εξηγησουν οταν ρωτησα κατι για τα λαδια.

    Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΕΡΩΤΑΣ...

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από astaroth2
    Kαι ηρθε και ο καιρος για το σερβις των 6000 km.

    Εχουμε και λεμε:

    *αλλαγη λαδιων, silcoline (fuchs) 10-50 συνθετικης βασης.
    *αλλαγη φιλτρου λαδιου
    *τσεκ και τεντομα αλυσιδας
    *σπρει στους πολους της μπαταριας
    *τσεκ σε φλας και φωτα( !!!)
    *ρυθμιση ρελαντι
    *ελεγχος πιεσης ελαστικων
    *λιπανση αλυσιδας

    Για αυτα το τιμολογιο κοπηκε ως εξης:

    4χ9 ευρω το λαδι = 36
    φιλτρο λαδιου = 10,08
    ροδελα = 1,00

    συν εργασια 25 ευρω

    Συνολο 72 ευρω.

    (πληρωσα 77 ευρω γιατι μου βιδωσε το πισω φλας που ειχε φυγει και ηταν λιγο ιστορια να φτασει εκει. δηλαδη +5 στην εργασια... τιποτα)

    Πολυ εξυπηρετικοι και με καλη διαθεση να σου εξηγησουν οταν ρωτησα κατι για τα λαδια.

    4χ9 ευρω το λαδι = 36




    Γιατί 4*9 και όχι 3*9
    2800 δεν παίρνει ?
    http://www.snowclub.gr

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jokey
    4χ9 ευρω το λαδι = 36




    Γιατί 4*9 και όχι 3*9
    2800 δεν παίρνει ?
    Όχι. Όταν αδειάσει και το φίλτρο φτάνει σχεδόν 3kg.
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astaroth2
    Εγγραφή
    22/04/2004
    Μηνύματα
    254
    κοιταξε τη σελιδα αυτη και θα καταλαβεις

    http://www.mikeschinkel.com/Motorcyc...aintenance.pdf

    Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΕΡΩΤΑΣ...

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της astaroth2
    Εγγραφή
    22/04/2004
    Μηνύματα
    254
    παραγραφος 2-13
    Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΕΡΩΤΑΣ...

  6. #21
    Μέλος Το avatar του/της panoc
    Εγγραφή
    27/07/2006
    Μηνύματα
    43
    εκανα και εγω το 1ο service στο 650 μου στο επισημο στη Πάτρα.
    σας γραφω οτι γραφει η απόδειξη :

    Φιλτρο Λαδιού 16510-03G00-X07 τεμ 1
    Λάδι Silicone Comp 4 15W/50 τεμ 3

    46,08Ε
    DL650A v-strom rider...

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panoc
    εκανα και εγω το 1ο service στο 650 μου στο επισημο στη Πάτρα.
    σας γραφω οτι γραφει η απόδειξη :

    Φιλτρο Λαδιού 16510-03G00-X07 τεμ 1
    Λάδι Silicone Comp 4 15W/50 τεμ 3

    46,08Ε
    Με ένα μαύρο 650Α εισαι ?
    Το Σάββατο πήγες με μια κοπελιά ?
    Αν ναι ήμουν και εγώ εκει με ένα βυσσινί και έφυγα περίπου στις 10.30.
    http://www.snowclub.gr

  8. #23
    Μέλος Το avatar του/της panoc
    Εγγραφή
    27/07/2006
    Μηνύματα
    43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jokey
    Με ένα μαύρο 650Α εισαι ?
    Το Σάββατο πήγες με μια κοπελιά ?
    Αν ναι ήμουν και εγώ εκει με ένα βυσσινί και έφυγα περίπου στις 10.30.
    μαυρο ναι αλλά ειχα παει Τετάρτη
    DL650A v-strom rider...

  9. #24
    I believe I can fly..! Το avatar του/της lammadin
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    60
    Service 12.000km.

    -Λαδακια
    -Φιλτρακια (λαδιου κ' αερος)
    -Μπουζακια
    Ολα τα απαραιτητα τσεκαρισματακια, ριθμισεις και τεντωματακια (ρελαντι,ντιζες,αλυσιδα).

    -Μαζι και ενα μπουκαλι ξυρο λυπαντικο αλυσιδας.απο τα καλα(15e).

    Oλα μαζι 150e
    Ground Control to Major Tom
    Take your protein pills and put your helmet on...

    Ground Control to Major Tom
    Commencing countdown, engines on
    Check ignition and may God's love be with you...

  10. #25
    Με ότι έχω τρέχω Το avatar του/της karamoto
    Εγγραφή
    28/09/2006
    Μηνύματα
    310

    Κόστος service στο Ηράκλειο

    Παιδιά είστε πάρα πολύ τυχεροί.

    Εδώ και ένα χρόνο κατέβηκα από θεσσαλονίκη στο Ηράκλειο.

    Πάνω έκανα service στον Ράκκά τον οποίο θεωρώ πολύ καλό αν και ακριβό.

    Στο Ηράκλειο όμως τα είδα όλα:

    service 36500km στον ένα από τους δύο εξουσιοδοτημένους 250Ε (απο 270 γιατί με συμπαθησαν, εγώ παλι δεν μπορώ να πω το ίδιο για αυτούς) Έγιναν τα εξεις:
    Λάδια
    φίλτρο λαδιού
    Ρύθμιση σωμάτων ψεκασμού
    Μπουζί
    Ρύθμιση αλυσίδας
    Δεν αλλάχτηκε το φίλτρο αέρα (γιατί λέει ηταν σε καλή κατάσταση αλλά δεν ξεκαθάρισαν και αν το καθάρισαν.) το οποίο κοστίζει 30-35Ε.

    Τώρα έχω 49000km και πρέπει να γίνει service με ρύθμιση βαλβίδων. Η μηχανή δεν χρειάζεται τίποτα έκτακτο. Ρωτάω τιμή και μου λένε (φιλικά) 350Ε (από 390) Τα 200 εργατικά και θέλουν να κρατήσουν και την μηχανή 3 (τρεις καλά διαβάζετε) μέρες. (Στον Ρακκά στα 24000 το πήρα αυθημερών)

    Ρωτάω στον άλλο εξουσιοδωτημένο και μου λέει 200Ε (αλλά συμπεριλαμβάνεται και το φίλτρο αέρα που δεν αλλάχτηκε στα 36000) και το παίρνω την άλλη μέρα το πρωί το οποίο είναι συγκρίσιμο με τον Ρακκά στην Θεσσαλονίκη.

    Πέρα από τις τιμές όμως είναι πραγματικά απίστευτα τα πράγματα που συμβαίνουν εδώ. Το μπαλαμούτι πάει σύννεφο.

    Ο φθηνός για παράδειγμα κάνει service κάθε 5000km και ρύθμιση βαλβίδων κάθε 10000km ενώ το 650 είναι διάσημο για την σταθερότητα του διάκενου των βαλβίδων του. (υπάρχει σε όλα τα forum στο δύκτιο και ο Ρακκάς μου το έχει επείσεις επαληθεύσει. Οι περιπτώσεις που χρειάστηκε ρύθμιση είναι την πρώτη φορά που ελέγχονται, ίσως χρειάζονται κάποια χιλιόμετρα για να κάτσουν καλά) . Ο νεαρός δε που έχει εκεί μέσα ο αρχιμηχανικός (και προφανώς αυτός κάνει τα service) δεν πρέπει να είχε δει ποτέ το service manual και του φανηκε πολυ περιεργο που του είπα ότι η suzuki συνιστά service κάθε 6000km. Δεν με πειράζει που κάνουν service στα 5000 (πέρα από το ότι αυξάνουν τα έξοδα συντήρησης (και τα εσοδά τους) κατά 20%) αλλά ότι δεν ξέρουν καν τι προτείνει η suzuki σε τρομαζει κάπως.

    Ο ακριβός προσπαθούσε να με πείσει ότι επειδή είναι ο μόνος στο Ηράκλειο που έχει τον υπολογιστή της suzuki και συνδέει τον εγκέφαλο της μηχανής πρέπει να χρεώνει 80Ε για αυτό και μόνο (και παραδόξως δεν ντρεπόταν να μου το πει) ενώ το σφυρί είναι αποδεδειγμένα το αγαπημένο του εργαλείο (ακόμα και σε λεπτά σημεία π.χ. ρουλεμάν τιμονιού). Επείσεις προσπαθεί να με πείσει ότι τα λάστιχα μου είναι τελείως μάπα και πρέπει να βάλω αυτά που πουλάει (50Ε ακριβότερα από τους επείσεις ακριβούς λαστιχάδες στο Ηράκλειο) γιατί από θαύμα δεν έχω σκοτωθεί.

    Ο ακριβός έννοειται ότι δεν θα με ξαναδεί. Ο φθηνός θα περάσει το τεστ την ερχόμενη εβδομάδα.

    Ηθικόν δίδαγμα:
    α)τώρα που πέρασαν τα 2 χρόνια της εγγύησης πρέπει να βρω χώρο και εργαλεία για να κάνω όλα τα βασικά μόνος μου και να φροντίζω να το πηγαίνω Θεσσαλονίκη για τα χοντρά (βαλβίδες)
    β) αν κατεβείτε για διακοπές στo Ηράκλειο φροντίστε να έχετε κάνει service.

    Υ.Γ.
    Παρεπιπτόντως ο ακριβός έχει πάρει από εμένα (ή μαλλον από ασφαλιστική εταιρία) άλλα 3000Ε από στούκα με ευγενέστατο Ισπανό που πετάχτηκε με νοικιασμένο αυτοκίνητο μπροστά μου και με φιλοδώρησε καινούργιο μπροστινό σύστημα (γιαυτό μου κάνανε και τις εκπτώσεις)
    Δεν έχω κανένα πρόβλημα να δώσω τα ονόματα των μηχανικών σε όποιον επιθυμεί.

  11. #26
    Φίλε Karamoto! Έπρεπε να είχες ποστάρει νωρίτερα να φύλαγα τα νώτα μου!!

    Όπως έχω πει σε προηγούμενο post, είμαι από Χανιά και έχω αγοράσει την μηχανή από Ηράκλειο. Για ευνόητους λόγους λοιπόν, έκανα το πρώτο μου service πριν από δύο μέρες στο Ηράκλειο. Πήγα τυχαία στον ένα από τους δύο εξουσιοδοτημένους συνεργάτες του Σφακιανάκη. Mototech ονομάζεται το συνεργείο και είναι του Γ. Τριανταφυλλίδη. Έγινε το κλασσικό service των 1.000 με συνθετικά λάδια και αλλαγή φίλτρου. Ο ίδιος μου είπε ότι κάνουν και κάτι σφυξιματάκια σε καμπάνες και κάτι άλλα ψιλά. Το θετικό της όλης ιστορίας είναι ότι με εξυπηρετήσαν σε 1 ώρα, επίσης μου δώθηκε και ένα scooteraki να κάνω την δουλειά μου μέσα στο Ηράκλειο κατά την διάρκεια του service. Φιλικός, και εξυπηρετικός μου είπε ότι στο επόμενο service θα πρέπει να σηκωθούν ντεπόζιτα κλπ για να καθαριστεί και από κάτω η μηχανη, αλλά μου είπε να κάνω το επόμενο service στα 5.000-5.500 χιλ(!) και επίσης μου είπε ότι αυτός θα το έκανε στα 5.000.. μετά μου είπε ότι το επόμενο στα 9.000 είναι σημαντικό σχετικά διότι θα γίνουν κάποιες ρυθμίσεις σε βαλβίδες κλπ και μετά από εκεί κάθε 10.000 να κάνω μου συνέστησε, γιατί όπως μου ανέφερε τα V-Strom δεν χρειάζονται τίποτα. Στο ρεζουμέ της υπόθεσης, το service μαζί με το μπλα-μπλά μου στοίχισε 55 ευρώ.
    Μάλλον πολλά μιας και βλέπω ότι κάποιοι αναφέρθηκαν και σε αποδείξεις (μιας και σε μένα δεν μου έκοψε τίποτα...). Αλλά φαίνεται ότι έβαλε και την βενζίνη από το scooteraki που μου δάνεισε.. :a12:

  12. #27
    Ό,τι να 'ναι.. ο κάθε μάστορας τελικά αναπτύσει και μια δική του θεωρία ζητώντας όσα του λείπουν εκείνη τη στιγμή τελικά!!!
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  13. #28
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VforVSTrom
    Φίλε Karamoto! Έπρεπε να είχες ποστάρει νωρίτερα να φύλαγα τα νώτα μου!!

    Όπως έχω πει σε προηγούμενο post, είμαι από Χανιά και έχω αγοράσει την μηχανή από Ηράκλειο. Για ευνόητους λόγους λοιπόν, έκανα το πρώτο μου service πριν από δύο μέρες στο Ηράκλειο. Πήγα τυχαία στον ένα από τους δύο εξουσιοδοτημένους συνεργάτες του Σφακιανάκη. Mototech ονομάζεται το συνεργείο και είναι του Γ. Τριανταφυλλίδη. Έγινε το κλασσικό service των 1.000 με συνθετικά λάδια και αλλαγή φίλτρου. Ο ίδιος μου είπε ότι κάνουν και κάτι σφυξιματάκια σε καμπάνες και κάτι άλλα ψιλά. Το θετικό της όλης ιστορίας είναι ότι με εξυπηρετήσαν σε 1 ώρα, επίσης μου δώθηκε και ένα scooteraki να κάνω την δουλειά μου μέσα στο Ηράκλειο κατά την διάρκεια του service. Φιλικός, και εξυπηρετικός μου είπε ότι στο επόμενο service θα πρέπει να σηκωθούν ντεπόζιτα κλπ για να καθαριστεί και από κάτω η μηχανη, αλλά μου είπε να κάνω το επόμενο service στα 5.000-5.500 χιλ(!) και επίσης μου είπε ότι αυτός θα το έκανε στα 5.000.. μετά μου είπε ότι το επόμενο στα 9.000 είναι σημαντικό σχετικά διότι θα γίνουν κάποιες ρυθμίσεις σε βαλβίδες κλπ και μετά από εκεί κάθε 10.000 να κάνω μου συνέστησε, γιατί όπως μου ανέφερε τα V-Strom δεν χρειάζονται τίποτα. Στο ρεζουμέ της υπόθεσης, το service μαζί με το μπλα-μπλά μου στοίχισε 55 ευρώ.
    Μάλλον πολλά μιας και βλέπω ότι κάποιοι αναφέρθηκαν και σε αποδείξεις (μιας και σε μένα δεν μου έκοψε τίποτα...). Αλλά φαίνεται ότι έβαλε και την βενζίνη από το scooteraki που μου δάνεισε.. :a12:
    Οσοι εχετε απορια για το ποτε πρεπει να γινονται τα service να διαβαζετε το εγχειριδιο του συνεργειου που
    EINAI EΔΩ
    Εγκυκλοπαιδικα το κοστος του μεγαλου service στο εξουσιοδοτημενο της Πατρας (στα 24000χλμ) κοστιζει γυρω στα 240 ευρω(130 ευρακια εργασια).Οποτε διαβαστε το μανιουαλ και μην πιστευετε οτι π@π@ριά σας πασαρουν οι....μαστορες:hypnotize
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  14. #29
    Με ότι έχω τρέχω Το avatar του/της karamoto
    Εγγραφή
    28/09/2006
    Μηνύματα
    310
    <<Φίλε Karamoto! Έπρεπε να είχες ποστάρει νωρίτερα να φύλαγα τα νώτα μου!!

    Όπως έχω πει σε προηγούμενο post, είμαι από Χανιά και έχω αγοράσει την μηχανή από Ηράκλειο. Για ευνόητους λόγους λοιπόν, έκανα το πρώτο μου service πριν από δύο μέρες στο Ηράκλειο. Πήγα τυχαία στον ένα από τους δύο εξουσιοδοτημένους συνεργάτες του Σφακιανάκη. Mototech ονομάζεται το συνεργείο και είναι του Γ. Τριανταφυλλίδη. Έγινε το κλασσικό service των 1.000 με συνθετικά λάδια και αλλαγή φίλτρου. Ο ίδιος μου είπε ότι κάνουν και κάτι σφυξιματάκια σε καμπάνες και κάτι άλλα ψιλά. Το θετικό της όλης ιστορίας είναι ότι με εξυπηρετήσαν σε 1 ώρα, επίσης μου δώθηκε και ένα scooteraki να κάνω την δουλειά μου μέσα στο Ηράκλειο κατά την διάρκεια του service. Φιλικός, και εξυπηρετικός μου είπε ότι στο επόμενο service θα πρέπει να σηκωθούν ντεπόζιτα κλπ για να καθαριστεί και από κάτω η μηχανη, αλλά μου είπε να κάνω το επόμενο service στα 5.000-5.500 χιλ(!) και επίσης μου είπε ότι αυτός θα το έκανε στα 5.000.. μετά μου είπε ότι το επόμενο στα 9.000 είναι σημαντικό σχετικά διότι θα γίνουν κάποιες ρυθμίσεις σε βαλβίδες κλπ και μετά από εκεί κάθε 10.000 να κάνω μου συνέστησε, γιατί όπως μου ανέφερε τα V-Strom δεν χρειάζονται τίποτα. Στο ρεζουμέ της υπόθεσης, το service μαζί με το μπλα-μπλά μου στοίχισε 55 ευρώ.
    Μάλλον πολλά μιας και βλέπω ότι κάποιοι αναφέρθηκαν και σε αποδείξεις (μιας και σε μένα δεν μου έκοψε τίποτα...). Αλλά φαίνεται ότι έβαλε και την βενζίνη από το scooteraki που μου δάνεισε..>>

    -------------------------------------------------
    VforVstrom είσαι τυχερός και πήγες στον φθηνό.

    Ο άλλος είναι ο Βογιατζής στην Ικάρου αν και για το πρώτο service περίπου τα ίδια θα σου παίρναν. Δύσκολα να δικαιολογήσουν πιό πολλά. Αποκλείεται όμως να έφευγες σε μία ώρα. Πάντα καθυστερούν και σε αρχίζουν και στις ιστορίες για το πόσο καλοί είναι αυτοί και πόσο κακοι οι άλλοι και φέυγεις μετά από ώρες χορτασμένος από μαλακίες λάθη και ανακρίβιες.

    Ο mototech προτείνει το ακόλουθο πρόγραμμα: Service κάθε 5000 ρύθμιση βαλβίδων κάθε 10000. Επειδή όμως ποτέ σχεδόν δεν χρειάζονται οι βαλβίδες πιθανότατα δεν το ανοίγουν να μετρήσουν και απλά το χρεώνουν. Ισως να ανοιγουν καθε 20000 αν είμαστε τυχεροί. Χωρίς να είμαι σίγουρος σαν να θυμάμαι ότι ο Ρακκας στην Θεσσαλονίκη άλλα χρεώνει άμα δεν χρειάζονται ρύθμιση οι βαλβίδες (απλά ανοίγεις κεφαλές και μετράς διάκενα) και άλλα αν χρειάζονται ρύθμιση (πρέπει να βγούν εκκεντροφόροι και εχει πολύ περισσοτερη δουλειά) συν βεβαια τα καπελότα που πρεπει να μπουν. Ο Βογιατζής δίνει μια τιμη για τα εργατικά (230-240Ε εργατικά για ρύθμιση και service) είτε χρειάζονται ρύθμιση είτε όχι και η τιμή δεν εξαρτάται από τα καπελώτα που θα χρησιμοποιήσει (περίπου 5.5Ε το ένα και θεωρητικα μπορεί να χρειαστούν 8, πρακτικά άντε να χρειαστούν 2-3 οπότε τόσο που χρεώνει φαντάζομαι σου τα κάνει δώρο). Ο mototech δίνει μια τιμη για τα εργατικά (80Ε χρειαστούν δεν χρειαστούν ρύθμιση) και χρεώνει καπελότα.

    Το σήκωμα ρεζερβουάρ που σου είπε είναι για να καθαρίσει το φίλτρο αέρα. Αυτό με την σκόνη που έχει στην Κρήτη είναι απαραίτητο. Άμα βγαίνεις συχνά χώμα μπορεί να το χρειάζεσαι και μεταξύ των service. Κανονικά αυτό καλό θα ήταν να γίνεται και στα μικρά service αλλά στον Βογιατζή τουλάχιστον μικρό service εννοούν απλά αλλαγή λαδιών. Δεν ξέρω αν το καθαρίζουν στα μεγάλα (Η αλλαγή κανονικά είναι κάθε 18000km). Ο Ρακκάς στο μικρό έκανε και καθαρισμό φίλτρου και το έβαζε για ένα check και στον υπολογιστή της suzuki μήπως βγάλει κανένα πρόβλημα. Χρέωνε όμως περισσότερο στο μικρό service.

    Αυτό περί καμπάνας δεν το έχω δει πουθενά στο δύκτιο η άλλου. Μάλλον μπαλαμούτι.

    Το 650 είναι σκυλί. Ακολούθησε τα προβλεπόμενα και το μόνο που συνιστώ είναι μια αλλαγή λαδιών στην μέση του καλοκαιριού. 6000km κατακαλόκαιρο δεν τα βγάζουν. Εγώ μια φορά τους το έκανα και μου έκαψε λαδάκι (με συνθετικό η κατανάλωση λαδιού αυξάνεται συμφωνα με όλα τα μαστόρια). Και όπως και όλες οι μηχανές μην την σκίζεις πριν ζεσταθεί. Βλέπω κόσμο που καβαλάει και πάει τέρμα γκάζι και μου σφίγκεται η καρδιά.

    Πάρε το service manual από το link του Vstromer71 δες τι χρειαζεται και να τους λες θέλω αυτό και αυτό και αν δείτε κάτι άλλο πάρτε με τηλέφωνο να με ενημερώσετε.

    Δυστυχώς είναι μεγάλοι απατεώνες αδιαφοροι και ημιμαθείς.

    Αμα βγάλεις ακρη πες μου και εμένα. Εγώ από εβδομάδα θα έχω και την εμπειρία του service στα 49000 από mototech και θα αναφέρω κανονικά.

  15. #30
    Με ότι έχω τρέχω Το avatar του/της karamoto
    Εγγραφή
    28/09/2006
    Μηνύματα
    310
    Να διορθώσω και ένα λάθος.

    Στο πρώτο ποστ έγραψα ότι ο mototech κάνει ρύθμιση βαλβίδων κάθε 5000 ενώ κάνει κάθε 10000. Στα 5000 κάνει το μικρό service.

    Παρεπιπτόντως από φίλο με FZ6 έμαθα ότι ο ίδιος του χρέωσε 100Ε για αλλαγή λαδιού (2.8l ημισυνθετικό) και φίλτρου (της μαμάς 9Ε).
    Απο ότι φαινεται το τι χρεώνει εξαρτάται και από τον καιρό.

Σελίδα 2 από 36 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. vstrom στρωσιμο και βολτα
    από cosini στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2009, 20:08
  2. πρωτο service και πρωτα αξεσουαρ
    από table920 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2008, 23:59
  3. Service και radio arvyla
    από Ταξιδευτής στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 115
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2007, 16:52
  4. service και προβλήματα?
    από Corto στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2007, 12:02
  5. Service και εγγύηση
    από dio650gs στο forum BMW
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2006, 12:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF