Σελίδα 7 από 36 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 535

Θέμα: VStrom SERVICE (και κοστολόγιο...)

  1. #91
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Αρχικά δημιουργήθηκε από astaroth2
    Βρε Βολτααα! κι ας ειναι και καθημερινη.

    Τωρα που μεγαλωσε κι η μερα...

    Θα κανονισουμε!
    Παναχαϊκο-Πρασουδι-Ζαστοβα?????

    Ρε χαμενα κορμια ανοιξτε ενα thread με συναντηση να το συζητησωμεν το θεμα!
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  2. #92
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Στείλε μου το τηλ σου με πμ..
    ΔΕΝ ειπαμε πεζοπορια ρε!
    Εκτος αν εχασα κανα επεισοδιο
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  3. #93
    Αρχικά δημιουργήθηκε από astaroth2
    Βρε Βολτααα! κι ας ειναι και καθημερινη.

    Τωρα που μεγαλωσε κι η μερα...

    Θα κανονισουμε!


    λες να γκερμιστηκε κανας φουρνος?



  4. #94
    Σημερα εκανα το πρωτο service στο LOUIS στη Βουλιαγμενης λαδια motul 15 50 ημισυνθετικα
    φιλτρο λαδιου 44 ευρω μου εκανε εντυπωση γιατι μου ειπε επομενη αλλαγη σε 3000χλμ ενω
    το βιβλιο συντηρηση λεει στης 6000χλμ εσειs τη λετε:
    Τα λαδια ηταν τα γνωστα με την πορτοκαλι ετικετα και εγραφαν suzuki

  5. #95
    ΕΛΕΟΣ!!!!




    ...Χθες πηγα το μοτορι(dl 650) μου για το service των 6000 χμ. στον Σκουρτα στον Κορυδαλλο.

    Ειχα κλισει και ραντεβου ...το πηγα λοιπον κατα τις 9 το πρωι

    ...ο ματστορας δεν ηταν εκει ακομα. Ηταν ενας πιτσιρικας.

    -Τι ωρα θα ειναι ετοιμο?
    -Κατα τις 2 με 3 μου απανταει ο μικρος.

    Παω και γω λοιπον στις 3 ειχε φυγει ο μαστορας που μου ειχε κανει το service και ειχε πιασει βαρδια ενας αλλος.

    Λεω ολα ενταξει μου λεει δεν ξερω:hypnotize

    Κοιταει να δει αν αν μου εχουν βαλει λαδια και μου λεει ενταξει ειναι λογικα εχουν γινει ολες οι εργασιες. ...Λογικα??

    -Τεσπα για πες ρε μαστορα τι χρωσταμε?
    -

    135 ευρω

    Και μενω μαλακας!!

    ...Κατσε ρε μπαρμπα γιατι 135??
    - τα αναλωσιμα, φιλτρο λαδακια και τα σχετικα 45 ευρω και η εργασια 90!!!!!!!

    Αντε τωρα βγαλε ακρη!

    ...Παντως πεζει και να μου καθαρισαν και το φιλτρο αερα γιατι το bagster το ειχαν δεσει για τον π@#τσο! ...αρα μαλλον εβγαλαν το ντεποζιτο...δεν βρησκω αλλο λογο για να πειραξουν το bagster


    ...αλλα και παλι 135 για λιπαντικη συντηριση ρε π@#στη μου!!! μηπως εχω καμια BMW και δεν το ξερω????

  6. #96
    ...Ρε παιδια για οποιος γνωριζει ας μου πει κανεναν καλο και τιμιο μαστορα στην Αθηνα γιατι εκει δεν παιζει να ξαναπαω!!!

  7. #97
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    254
    Νομιζω το εχω ξαναγραψει στην ιδια συζητηση. Το παω στον Σταθοπουλο στην Μαυρομιχαλη και Λ. Αλεξανδρας. Μου παιρνει λιγοτερα λεφτα απο οσα διαβαζω εδω, ειναι ευγενικος και μου εξηγει παντα τι εκανε(που για μενα μετραει και δειχνει καλο άνθρωπο πρωτα απ'ολά). Τον συστησα σε φιλο και εμεινε και αυτος ευχαριστημενος. Σαν να κανω διαφημιση ειναι αλλα το καλο πρπει να λεγεται γιατι ειμαστε όλοι πολύ δυσαρεστημενοι απο τα σερβις.
    mustili

  8. #98
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    ...Ρε παιδια για οποιος γνωριζει ας μου πει κανεναν καλο και τιμιο μαστορα στην Αθηνα γιατι εκει δεν παιζει να ξαναπαω!!!
    ΣΤΟΝ ΧΑΒΕΛΑ ......!!!!!!
    ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ
    http://www.db0anf.de/app/aprs/statio...lemap-SV1DPF-8

    ΦΩΤΟ ΜΟΤΟΤΕΕΜ
    http://agrinion-moto-team.blogspot.com/


    ----- ΓΙΩΡΓΟΣ-----

  9. #99
    Κακο σκυλι ψωφο δεν εχει! Το avatar του/της Vezouvios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    470
    48000 xlm!
    ΛΑΔΙΑ MOTUL 15/50 3Λιτρα
    3 ζευγαρια τακακια ΑBC μπρος πισω
    φιλτρο λαδιου
    2 μπουζια NGK
    1 Φιλτρο αερος Κ&N
    Υγρα φρενων
    Περαστικα service

    238 ευρω!

  10. #100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    ΕΛΕΟΣ!!!!




    ...Χθες πηγα το μοτορι(dl 650) μου για το service των 6000 χμ. στον Σκουρτα στον Κορυδαλλο.

    Ειχα κλισει και ραντεβου ...το πηγα λοιπον κατα τις 9 το πρωι

    ...ο ματστορας δεν ηταν εκει ακομα. Ηταν ενας πιτσιρικας.

    -Τι ωρα θα ειναι ετοιμο?
    -Κατα τις 2 με 3 μου απανταει ο μικρος.

    Παω και γω λοιπον στις 3 ειχε φυγει ο μαστορας που μου ειχε κανει το service και ειχε πιασει βαρδια ενας αλλος.

    Λεω ολα ενταξει μου λεει δεν ξερω:hypnotize

    Κοιταει να δει αν αν μου εχουν βαλει λαδια και μου λεει ενταξει ειναι λογικα εχουν γινει ολες οι εργασιες. ...Λογικα??

    -Τεσπα για πες ρε μαστορα τι χρωσταμε?
    -

    135 ευρω

    Και μενω μαλακας!!

    ...Κατσε ρε μπαρμπα γιατι 135??
    - τα αναλωσιμα, φιλτρο λαδακια και τα σχετικα 45 ευρω και η εργασια 90!!!!!!!

    Αντε τωρα βγαλε ακρη!

    ...Παντως πεζει και να μου καθαρισαν και το φιλτρο αερα γιατι το bagster το ειχαν δεσει για τον π@#τσο! ...αρα μαλλον εβγαλαν το ντεποζιτο...δεν βρησκω αλλο λογο για να πειραξουν το bagster


    ...αλλα και παλι 135 για λιπαντικη συντηριση ρε π@#στη μου!!! μηπως εχω καμια BMW και δεν το ξερω????


    Ω ρε φούστη μου...!!!

    Εγω το πήγα εκεί για το service στα 1000 χλμ και ειχα σκοπο να το πηγαίνω και για τα υπόλοιπα μιας και την αγόρασα την μηχανή απο εκεί. Ο Σάκης ο Σκούρτας που έχει το μαγαζί φαίνεται πολύ ξηγημένος και μου εξηγήθηκε και καλά κατα την αγορά της μηχανής...
    Αλλά 135 γιούρια μου φαίνονται πάρα πολλά και μου έκανε και εμένα εντύπωση ο μάστορας ο οπόιος είναι όντως πιτσιρικάς (βέβαια δεν σημάινει και τίποτα αυτό...)

    Πάντως με έβαλες σε σκέψεις τώρα...

  11. #101
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της takis1964
    Εγγραφή
    20/07/2006
    Μηνύματα
    112
    Εχει αλλαξει καποιος την καμπανα σε strom 1000 Κ2 Η Κ3??
    και αν ναι ποσο στοιχισε?
    μετα ειδε διαφορα καθολου στο χαμηλο φασμα των στροφων?ποιο στρωτο δουλεμα δηλαδη!!

  12. #102
    NEO MEΛΟΣ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙΟΣ Το avatar του/της kalmisurf
    Εγγραφή
    17/05/2006
    Μηνύματα
    67
    Φιλαράκο θα συμφωνήσω μαζί σου. Για χρόνια έκανα service στις μηχανές μου μόνος μου αλλά τώρα με tps και εγκεφάλους χρειάσθηκα συνεργείο αλλά ποιό γνωρίζοντας την καφρίλα που υπάρχει?? Είμαι στη λέσχη VSTROM club και τα παιδιά μου σύστησαν τον Στάθη και όντως συννενοήσιμος και γνώστης της δουλειάς και δεν σου λέει μαλακίες και σαν άνθρωπος αμα γίνει κάτι αναλαμβάνει τις ευθύνες του, δεν προσπαθεί να σε κοροϊδέψει η να σε βγαλει τρελό. Έχω 43.000 km σε λιγότερο από 2 χρόνια και είμαι ευχαριστημέμος. ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ & ΤΙΜΙΟΣ τον συστήνω ανεπιφύλακτα και είναι με ΙSO της ΥΑΜΑΗΑ αλλά και της SUZUKI εξουσιοδοτημένος. Τιμές τίμιες και λογικές. Κάνω διαφήμιση I know αλλά συμπάσχω ως παρελθοντικός παθών με την αναζήτηση του κάθε μηχανόβιου ποιός θα προσέξει το εργαλείο του, το μωρό του, όπως το προσέχει ο αναβάτης του!!!!
    Ποσοστά δεν παίρνω σίγουρα, αλλά μηχανή αστέρι παίρνω!!

    wave2:
    VSTROM HELLAS CLUB
    www.vstrom.gr
    http://vstromhellas.forumotion.com/
    Creative Design Solutions
    http://users.otenet.gr/~mikals/

  13. #103
    NEO MEΛΟΣ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙΟΣ Το avatar του/της kalmisurf
    Εγγραφή
    17/05/2006
    Μηνύματα
    67

    Re: Συγκριτική δοκιμή εξουσιοδωτημένων στο Ηράκλειο

    αμα έχεις πρόβλημα με ρουλεμάν λαιμού πο θάχεις στα 45.000 km σίγουρα να βάλεις κωνικά με λάστιχο κάτω και απλώς κονικά πάνω. Θα δεις μεγάλη διαφορά στην οδήγηση


    Αρχικά δημιουργήθηκε από karamoto
    Λοιπον πηρα την μηχανη απο το service στο mototech. Μπήκε Πέμπτη πρωί και βγήκε Παρασκευή βράδυ λόγω φόρτου εργασίας (τότε γιατί κλείνω ραντεβού; Δεν είναι για να έχει τελειώσει τα άλλα και να πιάσει εμένα με το που θα πάω; )

    Υποτίθεται ότι έγιναν όλες οι εργασίες και αλλαγές που προβλέπονται στο μεγάλο service τουτέστιν:

    Λάδια (συνθετικά, Motul 300V 15-50 τα 10-40 δεν χρειάζονται στην Κρήτη ούτε τον χειμώνα)
    Μπουζί
    Ρύθμιση βαλβίδων
    Επείσεις αλλάχτηκαν:
    Φίλτρο αέρα
    Φίλτρο λαδιού

    Υποτίθεται ότι σφύχτηκε και το ρουλεμάν του τιμονιού όπως είχα ζητήσει αλλά εγώ δεν κατάλαβα καμία διαφορά και εξακολουθώ να το βρίσκω υπερβολικά χαλαρό. (Βασικά αν δεν το κάνω μόνος μου δεν νομίζω ότι θα γίνει ποτέ σωστά. Χρειάζεται ροπόκλειδο για σωστή δουλειά το οποίο δεν νομίζω ότι έχουν καν τα συνεργεία.)

    Στην ρύθμιση βαλβίδων βρέθηκαν λέει 4 βαλβίδες που χρείαστηκαν ρύθμιση και συνεπώς χρειάστηκαν λέει και 4 καπελώτα (5-6Ε το καθένα). Συνολικό κόστος service ~220Ε.
    Εγώ όμως έβαλα και σωληνάκια υψηλής μπροστά τα οποία χρεώθηκαν άλλα ~120Ε (Ακριβά. Βάλτε όμως οπωσδήποτε. Δεν αποκτάτε τα φρένα του GSXR αλλά υπάρχει σαφής βελτίωση σε ένα απο τα σημεία που σαφώς την χρειάζονται. Θα τα βρείτε και πιο φθηνά). Σύνολο 338Ε.

    Η μηχανή πλύθηκε καλά στο service και το μόνο που ξέχασαν είναι να ρυθμίσουν το ρελαντί το οποίο ήταν τελείως off στις 1000 στροφές.

    Κουβεντιάζοντας μαζί του για τις βαλβίδες και αφου του είπα ότι ξέρω ότι είναι πολύ σταθερές μου είπε ότι αυτός πάντα βρίσκει ότι χρειάζονται ρύθμιση κάποιες συμπληρώνοντας όμως ότι δεν του αρκεί να είναι το διάκενο μέσα στο εύρος των προδιαγραφών αλλά ότι το βάζει ακριβώς στο σωστό. Δεν ξέρω αν πείστηκα γιαυτό η όχι άλλα από την άλλη το γεγονώς ότι οι βαλβίδες ρυθμίστηκαν για πρώτη φορά στα 49000 και πάλι δεν ήταν και πολύ off μάλλον συμφωνεί με τις φήμες για τον κινητήρα (προσοχή όσοι έχουν το 1000 εκεί οι βαλβίδες θέλουν συχνά κοίταγμα)

    Η γενική εντύπωση από τον μηχανικό είναι ότι ξέρει την δουλειά του. Αυτό βέβαια δεν αλλάζει το γεγονώς ότι χρεώνει και αυτός αρκετά, βάζει τα service 20% πιο συχνά και κάνει ρύθμιση βαλβίδων υπερβολικά συχνά με οφέλη όπως το καταλαβαίνω εγώ κυρίως στην τσέπη του.

    Από την άλλη ο Βογιατζής θα μου έπαιρνε 350Ε μόνο για το service οπότε δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Θα μου πείτε μήπως κάνει καλύτερη δουλειά; Επειδή πέρασα πολλές ώρες στο συνεργείο του Βογιατζή, γιατί εκεί έκανα επισκευή μετά από ατύχημα αλλά και ένα service, δεν το νομίζω καθόλου.

    Με την υποκειμενικότατη λοιπόν άποψη μου και κρίνοντας από τις εμπειρίες μου mototech δαγκωτό. Βέβαια αν κάποιος έχει να μου προτείνει εδώ στο Ηράκλειο κάποιον μηχανικό καλό και φθήνο ευχαρίστως εγκαταλείπω τους ακριβούς εξουσιοδοτημένους.
    VSTROM HELLAS CLUB
    www.vstrom.gr
    http://vstromhellas.forumotion.com/
    Creative Design Solutions
    http://users.otenet.gr/~mikals/

  14. #104

    Re: Re: Συγκριτική δοκιμή εξουσιοδωτημένων στο Ηράκλειο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalmisurf
    Λάδια (συνθετικά, Motul 300V 15-50 τα 10-40 δεν χρειάζονται στην Κρήτη ούτε τον χειμώνα)

    Αγαπητέ Κύριε Γιωργο,
    Καταρχήν να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμηση
    σας στα προιοντα της MOTUL.

    Συμφώνα με τα αρχεία που διατηρούμε στην εταιρία μας ,για την δική σας μοτο/τα Suzuki vstrom η MOTUL προτείνει τα

    παρακάτω:
    5100 10w40 SemiSynthetic Ester Base
    7100 10w40 100% Synthetic Ester
    300v 10w40 100% Synthetic Double Esters

    Το 300v θεωρητικά δεν καλύπτει την προδιαγραφή
    JASO MA γιατί στους 'γρήγορους και αγωνιστικούς
    ρυθμούς δεν χρειάζονται προδιαγραφές αλλά παίζει μεγάλο ρόλο η αντοχή και η υψηλής ποιότητας λίπανση.

    ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ MOTUL ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ 5100 ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ 7100 .ΤΑ 300V ΠΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ JASO MA ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΣΟΥ ΠΑΤΙΝΑΡΟΥΝ ΟΙ ΔΙΣΚΟΙ !!!!!!!





    ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ
    http://www.db0anf.de/app/aprs/statio...lemap-SV1DPF-8

    ΦΩΤΟ ΜΟΤΟΤΕΕΜ
    http://agrinion-moto-team.blogspot.com/


    ----- ΓΙΩΡΓΟΣ-----

  15. #105
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    ΕΛΕΟΣ!!!!




    ...Χθες πηγα το μοτορι(dl 650) μου για το service των 6000 χμ. στον Σκουρτα στον Κορυδαλλο.

    Ειχα κλισει και ραντεβου ...το πηγα λοιπον κατα τις 9 το πρωι

    ...ο ματστορας δεν ηταν εκει ακομα. Ηταν ενας πιτσιρικας.

    -Τι ωρα θα ειναι ετοιμο?
    -Κατα τις 2 με 3 μου απανταει ο μικρος.

    Παω και γω λοιπον στις 3 ειχε φυγει ο μαστορας που μου ειχε κανει το service και ειχε πιασει βαρδια ενας αλλος.

    Λεω ολα ενταξει μου λεει δεν ξερω:hypnotize

    Κοιταει να δει αν αν μου εχουν βαλει λαδια και μου λεει ενταξει ειναι λογικα εχουν γινει ολες οι εργασιες. ...Λογικα??

    -Τεσπα για πες ρε μαστορα τι χρωσταμε?
    -

    135 ευρω

    Και μενω μαλακας!!

    ...Κατσε ρε μπαρμπα γιατι 135??
    - τα αναλωσιμα, φιλτρο λαδακια και τα σχετικα 45 ευρω και η εργασια 90!!!!!!!

    Αντε τωρα βγαλε ακρη!

    ...Παντως πεζει και να μου καθαρισαν και το φιλτρο αερα γιατι το bagster το ειχαν δεσει για τον π@#τσο! ...αρα μαλλον εβγαλαν το ντεποζιτο...δεν βρησκω αλλο λογο για να πειραξουν το bagster


    ...αλλα και παλι 135 για λιπαντικη συντηριση ρε π@#στη μου!!! μηπως εχω καμια BMW και δεν το ξερω????

    Ρε πάιδες,

    κανένας άλλος έχει προσωπική εμπειρία από το συνεργείο του Σκούρτα στον Κορυδαλλό (θετική ή αρνητική)???

    Είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου και με βολέυει αφάνταστα...Αλλά αν είναι να μου πιάσει τον ποπό και να μην ξέρω τί έχει κάνει στην μηχανή....να πηγαίνω αλλου..

Σελίδα 7 από 36 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. vstrom στρωσιμο και βολτα
    από cosini στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2009, 20:08
  2. πρωτο service και πρωτα αξεσουαρ
    από table920 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2008, 23:59
  3. Service και radio arvyla
    από Ταξιδευτής στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 115
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2007, 16:52
  4. service και προβλήματα?
    από Corto στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2007, 12:02
  5. Service και εγγύηση
    από dio650gs στο forum BMW
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2006, 12:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF