Σελίδα 6 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 249

Θέμα: ατιμη χοντα...

  1. #76
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ναι δεν ειχα με τι να πονεσω και σκεφτομουνα αυτο

    Πέρασες από τον Τσίου;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #77
    Παλαιο Μελος Το avatar του/της dimdoc
    Εγγραφή
    13/10/2005
    Μηνύματα
    166
    Απο το τεστ που παρεθεσες rein...
    (υποψιν δοκιμαστες περιοδικου και οχι πρωην παγκοσμιοι οπως στο τεστ που παρεθεσα...μαλλον σπρωχτοι οι δικοι σου τα πηγαιναν...)
    BEST LAP TIMES BY THE FAST GUYS
    Sean Alexander Mike Emery Will Tate
    Honda CBR 1000RR 02:03.6 02:12.4 02:10.5
    Yamaha YZF-R1 02:04.1 02:08.6 No Time
    Kawasaki ZX-10R 02:04.4 02:10.1 02:06.3
    Aprilia RSV R 02:04.7 02:12.2 02:04.9
    Honda RC-51 02:04.9 02:10.7 02:10.6<------------------------
    Triumph 955i Daytona 02:06.1 02:12.1 02:11.5

    Oλα ειναι μοντελα του 2004 και το ταλαιπωρο το VTR ειναι πισω ακομα και απο το απλο RSV, που οταν ειχα τη τυχη να το οδηγησω μετα απο το RSV Factory που ειχα τοτε, ειχα αναρωτηθει αν αυτο το πραμα στριβει τελικα με γυροσκοπικο η με κλωτσιες...
    Οπως καταλαβαινεις αν το βαλουμε να στηθει με τα συγχρονα SS, μαλλον θα σηκωθει να φυγει απο μονο του...
    Περναει μονο το 955, το οποιο δεν ξερω αν ηταν σουπερσπορτ στην εποχη του, αλλα με τα σημερινα δεδομενα μονο για μετακομιση κανει...


    ...ex 88 SS 600 GR

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987

  4. #79
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
    Απο το τεστ που παρεθεσες rein...
    (υποψιν δοκιμαστες περιοδικου και οχι πρωην παγκοσμιοι οπως στο τεστ που παρεθεσα...μαλλον σπρωχτοι οι δικοι σου τα πηγαιναν...)
    Ούτε καν δοκιμαστες θα έλεγα....
    Το GSXR και το 999 τα κοπάνησαν για να μην τρακάρουν μεταξύ τους λέει τα δυο αδέλφια και τα εβγαλαν οφφ πριν πάνε στην πίστα.

    Και γ@μω τα τεστ! :rotflmao:
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    νταξει μωρέ πως κανείς έτσι...

    5 κάτω ,5 πάνω και τι έγινε...

    Πλέον τα άλογα έχουν γίνει στραγαλια...

    Εξ'αλλού ο ανθρώπος αυτός ασχολείται με ιπποδύναμεις πάνω από 200 άλογα...και δεν το λέω με ειρωνεία...
    Είναι αρκετά ξεκάθαρος στα γραφόμενα του...
    so what? εκτος αν ηταν σε καμια ομαδα κ δν το ξερω.. κ για μενα πολυ ευκολα χαρακτηριζει οδηγους κ μηχανικους αχρηστους. οσοι καταβαλουν μια προσπαθεια θεωρω αξιζουν ενα μπραβο, τουλαχιστον. κ ο dimdoc ασχολειται, τις διαχειριζεται αυτες τις ιπποδυναμεις (οκ τις κατω απο 200, εστω)

    σαν εξωτερικος παρατηρητης ποιον να ακουσω δλδ?

    κ πλεον μπορει να εχουν γινει στραγαλια που δν το πιστευω, αλλα εστω την εποχη εκεινη δν πρεπει να ηταν.

  6. #81
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
    so what? εκτος αν ηταν σε καμια ομαδα κ δν το ξερω.. κ για μενα πολυ ευκολα χαρακτηριζει οδηγους κ μηχανικους αχρηστους. οσοι καταβαλουν μια προσπαθεια θεωρω αξιζουν ενα μπραβο, τουλαχιστον. κ ο dimdoc ασχολειται, τις διαχειριζεται αυτες τις ιπποδυναμεις (οκ τις κατω απο 200, εστω)

    σαν εξωτερικος παρατηρητης ποιον να ακουσω δλδ?

    κ πλεον μπορει να εχουν γινει στραγαλια που δν το πιστευω, αλλα εστω την εποχη εκεινη δν πρεπει να ηταν.
    και μενα μου χτύπησε άσχημα το πόσο εύκολα απαξιώνει έναν θεσμό,αλλά δεν έδωσα σημασία...

    Εξάλλου εγώ άσχετος είμαι...ούτε αγωνιζόμενος,ούτε μηχανικός ...απλός θεατής...

    Η ένσταση μου έχει να κάνει ,όχι στο τι γράφει,συγκεκριμένα εδώ ο ρέιν ,στο κάτω κάτω άσχετος είμαι,αλλά στο πως τα γράφει...

  7. #82
    ΜΕΛΛΩΝ ΤΖΕΝΤΑΪ... Το avatar του/της tifoso4ever
    Εγγραφή
    13/05/2004
    Μηνύματα
    471

    Re: ατιμη χοντα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    τον τελευταιο καιρο συζητω σε τακτικοτατη βαση με εναν φιλο για τα χαλια της χοντα τα τελευταια χρονια...

    η συζητηση κυμαινεται μεταξυ των εκπληκτικων μοτοσυκλεττων που εχει ,κατα καιρους, βγαλει και αυτων που θα μπορουσε να βγαλει "κλεινοντας" ουσιαστικα συγκεκριμενες εξειδικευμενες αγορες...

    αυτη την περιοδο εχω αναλαβει ενα xr650r και με βαση τα θελω του ιδιοκτητη εχω καταληξει σε συγκεκριμενο σκεπτικο σετ απ...οποτε ψαχνω την αγορα ,αρχικα για ετοιμα προϊοντα και αν δεν καλυφθω πληρως θα καταληξουμε και σε καποια με custom specs...

    απο τοτε που βγηκε παραγωγη το συγκεκριμενο μηχανακι,του οποιου υπηρξα τυχερος κατοχος,βριζαμε παγκοσμιως την χοντα για τον εξοπλισμο του , ο οποιος το ακυρωνε ως υποψηφια αγορα καποιου που θα το χρησιμοποιουσε σε καθημερινη βαση...

    δηλαδη την απουσια μιζας,τον ψεκασμο (για καποιους) κλπ...

    το 2006 σταματησε η παραγωγη του και το βρισιμο εγινε ακομη πιο εντονο...

    ανακαλυπτω λοιπον πριν 3 μερες το εξης τραγικο...

    το 2007 η χοντα λανσαρισε στην αγορα το trx700xx...ενα quad...

    καi διαπιστωνω οτι το μοτερ του ειναι αυτο του xr650r ρετουσαρισμενο στα σημεια και ανεβασμενο στα 686 κυβικα,απο στροφαλο και κυλινδρο με ΜΙΖΑ -ΨΕΚΑΣΜΟ- ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ....

    Ε Λ Ε Ο Σ...εριξε εναν σκασμο λεφτα στην εξελιξη ενος απο τα καλυτερα μονοκυλινδρα μοτερ ever και το εβαλε σε quad ΜΟΝΟ...

    εχετε ρε τρισκαταρατοι σκελετο απο xr στις αποθηκες...μοτερ απο τrx...θεϊκα kayaba απο τα crf...

    εναν μονταδορο θελει και θα εχετε το καλυτερο ον - οφ της αγορας...

    μαθετε οτι και η ευρωπη κατοικειται ρε κακομοιρηδες κι επισης οδηγει μοτοσυκλεττες...δεν ειναι μονο η αμερικη προσοδοφορος αγορα...

    πρεπει δηλαδη να ερθω εγω ο κανενας,να χαλασω 10.000 ευρω για να παντρεψω τα μοτερ και τα περιφερειακα μπας και βγει κανα μηχανακι της ανθρωπιας?

    αει στο διαολο...



    :a29: :a31: :a04:

    Συμφωνω 100%

    Για τα υπολοιπα που ακολουθησαν, δεν ξερω / δεν απαντω...(δεν θελω...)

    Σαν τελικος αποδεκτης ενος προϊοντος (καταναλωτης) μαζικα παραγομενου, οπως ειναι ΟΛΕΣ οι μοτοσυκλετες πια (εκτος ελαχιστων ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ εξαιρεσεων...), η πτωση της ποιοτητας ειναι πασιφανεστατη (τουλαΣΤιχον σε ολους εμας τους "γερους", που μεγαλωσαμε με προτυπο τη χοντα...) με μια προσεκτικη ματια.
    Και δεν μιλαω για επιδοσεις, για αλογα, για στησιμο, πλαισια αναρτησεις, ηλεκτρονικα κλπ κλπ, αλλα για κατι χειροπιαστο, ΤΟ ΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ!!!!
    Οσο καλυτερες και να εχουν γινει οι μοτοσυκλετες, ΔΕΝ θα αντεξουν 20 και 30 χρονια συνεχους χρησης, οπως καποιες παλιοτερες...
    Ελπιζω να κανω λαθος...
    ΤΕΛΟΣ.

  8. #83
    α οκ...δουλευομαστε...

    το τεστ το παρεθεσα για να δειξω οτι υπαρχει αντιλογος σε αυτο που παρεθεσες εσυ...και πιο συγκεκριμενα οπως ειπα και πιο πριν ολος ο τυπος ελεγε τα καλυτερα για το μηχανακι...

    το οτι καποιου δεν του ταιριαζει δεν μου λεει κατι...μπορω κι εγω να βαλω αλλα 10 τεστ που να λενε τα καλυτερα...στο δικο σου τεστ ειπαν καλα λογια για το f4i το οποιο την δευτερη χρονια παραγωγης του ενισχυθηκε και σε τριτο σημειο στον λαιμο επειδη λαστιχαριζε υπο πιεση...

    και στο παγκοσμιο supersort επαιρνε ξερετε τι...

    για το 954 δεν σχολιαζω καν...

    και στην τελικη ,πρωταθληματικα το vtr εσπερνε οποτε κλεινει εδω η κουβεντα...

    την κουβεντα την περιορισατε στο vtr ενω αφορα πλαισια και δυνατοτητες και ακομη ουσιαστικο επιχειρημα που να μου αποδεικνυει τις διαφορες διαχειρισης στην ποσοστιαια αυξηση ιπποδυναμης σε σχεση με τα τοτε μηχανακια δεν εχω δει...


    @golis...για τελευταια φορα...με ασχετους που κανουν σαν γκομενες οποτε με βλεπουν,χωρις να εχουν να πουν κατι ουσιαστικο, δεν ασχολουμαι...get a life επιτελους...

    @vassilis...τα νουμερα ειναι απο μνημης οποτε νομιζω οτι δικαιολογουμαι να χασω 5 αλογα πανω κατω...που ακομη κι ετσι δεν αλλαζει κατι στο δια ταυτα της συζητησης...

    μου κανει ομως εντυπωση οτι ασχοληθηκες μονο με αυτο,που σε σχεση με το αντικειμενο της συζητησης δεν εχει καμια σημασια...εκτος εαν σκοπος της συμμετοχης σου ειναι να με βγαλεις καπου λαθος,οσο ασημαντο και να ειναι αυτο...

    επισης,θεωρεις οτι επειδη δεν τρεχω,οτι δεν εχω δικαιωμα να χαρακτηρισω ελλεινο το ελληνικο πρωταθλημα οταν βλεπω ενα σβαντζ στα 50 του να γυρναει για τον χαβαλε του με ενα απολυτως στοκ μηχανακι στο 23-24 σε πιστα που δεν εχει δει ποτε στην ζωη του η οταν βλεπω εναν τσοι να ερχεται απο το πουθενα και να χτυπαει πρωτοδευτερες? το οτι δεν φταινε οι ιδιοι οι οδηγοι αμεσα για το γεγονος δεν νομιζω οτι λεει κατι...

    για τους μηχανικους εχω καθε δικαιωμα να κρινω μια και ειναι ακριβως οι ιδιοι που εχουν συνεργεια και σεταρουν κοντραδικα της αγορας...και στο συγκεκριμενο κομματι trust me εχω γαμω τις αποψεις...

    και για να σε προλαβω ,εγω προσωπικα ειμαι δηλωμενο κουλαδι...μια φορα εχω μπει στα μεγαρα με ενα δανεικο και γυρισα 1.11 μετα απο 5 γυρους...τραγικος...και αν μπω σερρες θα γυρισω στο 1.45-1.50 με προσευχες...το οτι ειμαι κουλος λεει κατι για τις γνωσεις μου οδηγικα?

    συνεχιζω σε λιγο με τα τετρακυλινδρα (μπουρδελα) της χοντα απο το 1999 μεχρι σημερα...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    μα νουμερα διαβαζα σε αρκετο κομματι του τοπικ κ μου κανε εντυπωση τοσα που εβλεπα. επειτα εμενα που μ αρεσουν οι αγωνες κυριως τα φορουμ ειναι η πηγη για να μαθω, κ για νουμερα ειχα διαβασει στο μοτο οσον αφορα το vtr κ θυμομουν να απαντησω, οχι πλαισια. κ ηταν μεγαλη η διαφορα κ μου εκανε λιγο μπαμ. κ απο μνημης, δν ειναι 100% αξιοπιστη μια πληροφορια ειδικα οταν εχει να κανει με αριθμους!

    για το ελληνικο πρωταθλημα απλα διαφωνω εχω διαφορετικη αποψη. για να γινει καλυτερο πρεπει να το υποστηριξουμε ολοι ανεξαιρετως κ οχι να το μειωνουμε. δν μου λεει κατι ουτε ο τσοι ουτε ο σβαντς .. ο τσοι πρεπει να τρεχει απ το 2007 κ τοτε θα ηταν πολυ πιο αργος, λογικο. αλλα ειναι κ νεος σχετικα, μπορει να ελιωσε στην προπονηση κ να βελτιωθηκε τρελα! σιγουρα ειναι πολυ ταλαντουχος αναβατης. ο σβαντς ειναι απ τα μεγαλυτερα τιμονια που βγηκαν ποτε, αλλα ακομα κ ο σοφουογλου που ειναι νεος κ γαμαει κ μαλιστα πολυ ασχημα, 23 γυρισε. κ ολα αυτα παλι ειναι πληροφοριες μεσω φορουμ που εχω. αν εκανε ο σοφο 23 σημαινει οτι ειναι χειροτερος του πολιτη πχ? οχι, για κανενα λογο! απλα θεωρω οτι το 19-20 που κανουν οι πρωτοι ειναι τερμα οριακα ... ειναι τα ορια που θετει η πιστα απο μονη της ισως! δλδ παιζει να μη γινεται να τη γυρισεις πιο γρηγορα με αυτα τα μηχανακια εκτος αν οδηγαει ο στονερ! για τους μηχανικους ναι σιγουρα θα ξερεις πολυ καλα αλλα κ παλι κ αυτοι κανουν μια προσπαθεια δν ειναι ωραιο να απαξιωνονται ετσι!

    οσο για τα πλαισια των σημερινων σε σχεση με τα παλια που ειναι κ το θεμα μου φαινεται υπερβολικο τουλαχιστον να λες τα πλαισια των σημερινων πλαισια παπιων! δν ειναι λογικο να εξελισσονται τα παντα κ τα πλαισια να μενουν πισω! δν εχω να πω κατι αλλο εδω, δν ξερω απο πλαισια ουτε μοτερ. αλλα οταν λεει ο dimdoc οτι το ταδε εστριβε το αλλο οχι πιστευω μπορουμε να τον εμπιστευτουμε!! στη συγκεκριμμενη περιπτωση cbr κ vtr.

    επισης το 1.11 μεγαρα δν πρεπει να αντιστοιχει σε 1.45 σερρες αλλα μαλλον πιο κατω, αν κ δν εχω πολυ ιδεα απο μεγαρα. οχι πως εχει σημασια δλδ, ετσι κ αλλιως δν παιζει να ξερει κανεις στο φορουμ καλυτερα απ το dimdoc να μας πει για το πως παει ενα μηχανακι, ποσο μαλλον εμεις που γυρναμε αργα αρα θα ελεγα οτι παιζει ρολο! οσο πιο γρηγορα πας τοσο καλυτερα δν αντιλαμβανεσαι κ το καθε μηχανακι?

    τελος παντων τουλαχιστον αυτη ειναι ωραια κουβεντα αντιθετα με καποιες αλλες που γινονται στο φορουμ :rotflmao: απ οτι βλεπω

  10. #85
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    ο τσοι μπορεί να γύρισε πολύ γρήγορα στον τελευταίο αγώνα στις σέρρες αλλά ρίσκαρε και πολύ ...

    Όπως λέει και ο JΒ στο άρθρο του στο Εbike,στις προσπεράσεις πατούσε ΠΆΝΩ στα βιραζ ,ακόμα και μέσα στα χώματα της πίστας...

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    δες τον στην κ5 πως μπαινει

    αναποδα, τερμα κλιση, βρισκουν ολα κατω

    απο http://blog.ebike.gr/ η φωτο

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    ε γιατι δν την ανοιγει??????????????

  13. #88
    Κοίταξε να δεις πως έχει το πράμα γιατί πολύ χολή μου έβγαλες και είναι πολύ πασέ αυτό το στυλάκι "αυτό που σου λέω εγώ".

    Δυστυχώς πρέπει να το πάρεις απόφαση και να το καταπιείς το ότι όπως εγώ αναγκάζομαι και σε διαβάζω(όταν δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω)
    άρα κατά μια έννοια συνυπάρχω μαζί σου μέσα στο φόρουμ,έτσι και εσύ πρέπει αναγκαστικά να με υποστείς διαβάζοντας με.

    Άρα αυτά με τα γκομενίστικα και τις συμβουλές psycho και απαξιώ,όχι σε μένα(βασικά σε κανέναν),γιατί εδώ μέσα δεν είναι το λογιστήριο σου π.χ.,αλλά δημόσιο βήμα.

    Δεν χρειάζεται τόσο τραγωδία και μελό,άλλωστε τα αισθήματα είναι αμοιβαία και το έχεις καταλάβει προ πολλού πολύ καλά.
    Μπορείς να μου τα χώνεις με ποστς όποτε καταφέρνεις,έχεις το δικαίωμα που σου δίνει το φόρουμ.
    Και που σαι,δικαίωμα "δεν σε παίζω με τις κούκλες μου" δεν έχεις.

    Α να πω και την γνώμη μου,γιατί έχω και εγώ μία όπως και εσύ,για τα καινούργια τα Ηονδα.
    Ο JB μια χαρά γυρνούσε στο 1.20 πριν καμιά 10αριά μέρες "επάνω" και τρεις μέρες που ήμανε μέσα στο μποξ του
    δεν τον είδα να γυρνά με κανένα μπΙτόνι με λάδι(torco?)να τσοντάρει στα καμμένα,
    σε κανένα απ τα δύο μεκανάκια μετά από κάθε γύρα(το ένα μεκανάκι μπορεί να το έχεις δεί σε κάνα περιοδικό,είναι εκείνο το μαύρο).

    Θα σου έδειχνα το δάκτυλο μου με την φουσκάλα που έβγαλα απ τις κουβέρτες,σαν πειστήριο,αλλά είσαι τυχερός(πάλι)που δεν μπορώ να επισυνάψω φωτογραφία.
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    δν ξερω τι σκ#$#@^%@&@ επαθε δν παιρνει φωτος

    αυτη ειναι
    http://img14.imageshack.us/img14/943...idemiracle.jpg

  15. #90
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
    ε γιατι δν την ανοιγει??????????????
    λέω και γω στραβώμαρα εχω...

Σελίδα 6 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ζητώ τίμιο χοντα
    από ETV-bomba στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2008, 09:02
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2006, 08:31
  3. ΓΙΑΤΙ Η ΑΤΙΜΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ;ΓΙΑΤΙ;
    από john pap στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 09:16
  4. Την πήρα την άτιμη....
    από asmar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2003, 00:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF