Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 64

Θέμα: Καθρέπτες αυτοκινήτων

  1. #16
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.711
    Δε μου λέτε ρε λεβέντες, αν αυτός που έκανε το λάθος (γιατί για λάθος μιλάμε), είναι η μανά σας, η αδερφή σας, ο αδερφός σας, η γυναίκα σας κλπ... και σας πει ότι είναι μείον ένα καθρέφτη γιατί κάποιος από ‘μας της/του τον έσπασε γιατί τον έκλεισε κατα λάθος στην προσπάθειά της να ανοίξει δρόμο για κάποιον άλλο, θα έχετε την ίδια άποψη;;;

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
    Δε μου λέτε ρε λεβέντες, αν αυτός που έκανε το λάθος (γιατί για λάθος μιλάμε), είναι η μανά σας, η αδερφή σας, ο αδερφός σας, η γυναίκα σας κλπ... και σας πει ότι είναι μείον ένα καθρέφτη γιατί κάποιος από ‘μας της/του τον έσπασε γιατί τον έκλεισε κατα λάθος στην προσπάθειά της να ανοίξει δρόμο για κάποιον άλλο, θα έχετε την ίδια άποψη;;;
    Εγώ προσωπικά ναι την ίδια γνώμη θα είχα και θα της έλεγα να προσέχει περισσότερο.

    Υπ' όψιν δε μιλάμε να σου φύγει το αμάξι 10 πόντους στη λωρίδα σου αλλά να πας από τέρμα δεξιά τέρμα αριστερά και μετά να γυρίσεις και να πεις σε αυτόν που παραλίγο να μαζέψεις ένα όμορφο: αϊ γ@μήσου...
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της costas106
    Εγγραφή
    27/06/2008
    Μηνύματα
    220
    Sorry παίδες, αλλά εμένα χτες που πήγε να με πάρει παραμάζωμα μια κυρία κάνοντας από τέρμα αριστερά τέρμα δεξιά, τι έπρεπε να κάνω?
    Να της σπάσω τον καθρέπτη, ο οποίος ήταν κλειστός?
    Απλώς τον άνοιξα ελπίζοντας να τον κοιτάει...

  4. #19
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.711
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
    Εγώ προσωπικά ναι την ίδια γνώμη θα είχα και θα της έλεγα να προσέχει περισσότερο.

    Υπ' όψιν δε μιλάμε να σου φύγει το αμάξι 10 πόντους στη λωρίδα σου αλλά να πας από τέρμα δεξιά τέρμα αριστερά και μετά να γυρίσεις και να πεις σε αυτόν που παραλίγο να μαζέψεις ένα όμορφο: αϊ γ@μήσου...
    Ρε Γιώργο, δε μιλάμε για τέτοια κατάσταση!
    Δε θα μας *αμίσουν κιόλας!
    Αυτό που περιγράφεις είναι τραβηγμένο και ίσως να δικαιολογεί μια πιο έντονη αντίδραση (επιμένω ότι οι βίαιες αντιδράσεις φέρνουν βία και αυτό δε νομίζω ότι είναι προς το συμφέρον κανενός), υπάρχουν πολλοί από ‘μας που για ψήλου πήδημα αντιδρούν υπερβολικά.

    Είναι προτιμότερο να δείξεις σ’ αυτόν/αυτή με το αυτοκίνητο τι λάθος έκανε και ίσως να τον/την βοηθήσεις να μη το επαναλάβει.
    Με τον βίαιο τρόπο το σίγουρο είναι ότι δεν θα καταφέρεις τπτ.


  5. #20
    Το να σπασεις τον καθρευτη του μου φαινεται βιαιη λυση κ κυριως βιαστικη, καλυτερα να του σπασεις τα μουτρα για να σκεφτεται αλλη φορα κ τους αλλους μοτοσυκλετιστες (μιας κ μπηκαν στην συζητηση κ αυτοι)

  6. #21
    Καμμένο μέλος Το avatar του/της ERRIKA
    Εγγραφή
    05/10/2008
    Μηνύματα
    806
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Hornet_08
    Το να σπασεις τον καθρευτη του μου φαινεται βιαιη λυση κ κυριως βιαστικη, καλυτερα να του σπασεις τα μουτρα για να σκεφτεται αλλη φορα κ τους αλλους μοτοσυκλετιστες (μιας κ μπηκαν στην συζητηση κ αυτοι)
    Έχεις απόλυτο δίκιο, το σπάσιμο του καθρέφτη είναι βίαιη και κυρίως βιαστική λύση, ενώ το σπάσιμο των μούτρων είναι ειρηνική λύση και κυρίως προϊόν ωρίμου σκέψεως...

    Dura lex, sed lex.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987

    Re: Re: Re: Καθρέπτες αυτοκινήτων

    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Σταυρο και μ@λ@κι@ να κανει ο αλλος δεν μας δινει το δικαιωμα να του σπασουμε τον καθρεπτη.Για σκεψου να κατεβει και να σου σπασει τα μουτρα.Κυκλος ειναι η βια.
    Χρηστο, σ'ενα βαθμο εχεις δικιο αλλα το θεμα ειναι οτι στον δρομο δεν το βρισκεις ευκολα (το δικιο σου).
    ξερεις πολυ καλα οτι και να σε σκοτωσει ο αλλος, μπορει να βγει συνυπαιτιοτητα απο τις ασφαλιστικες και να μην παρει αποζημιωση κανενας απο την οικογενεια σου...
    δυστυχως ετσι ειμαστε...

    οταν λοιπον, του μιλας του αλλου και του λες οτι εκανες μ@λακια και αυτος στην βγαινει απο πανω ή κανει τον κινεζο του στυλ "και καλα, τι θες τωρα?"...εκει γινομαι μπαρουτι...

    απειρες φορες μου εχουν κανει μ@λακια και εκει που τους βριζω κατεβαζουν το κεφαλι και παραδεχονται οτι εφταιξαν ή ζητανε και μια συγνωμη. βαζω πρωτη και την κανω ησυχως. ολοι εχουμε δικαιωμα στην μ@λακια. στην παραδοχη της ομως, πολυ λιγοι...


    αλλωστε ποτε δεν σταματαω για να γινει τσαμπουκας και "να μου σπασει τα μουτρα" ο αλλος...
    1ον δεν μπορει γιατι φοραω κρανος και 2ον αν δεν κουβαλαει κατι αλλο πανω του, πρεπει να ειναι πολυ "γνωστης" για να τις φαω...


    ο καθρεφτης κανει 50-60?. ας τον πονεσει εκει και να σκεφτει 2η φορα πριν την ξανακανει σε αλλον...ουτε μπουνιες, ουτε φωνες, ουτε τιποτα.

  8. #23
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.711

    Re: Re: Re: Re: Καθρέπτες αυτοκινήτων

    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    ο καθρεφτης κανει 50-60?. ας τον πονεσει εκει και να σκεφτει 2η φορα πριν την ξανακανει σε αλλον...ουτε μπουνιες, ουτε φωνες, ουτε τιποτα.
    To ποσό που αναφέρεις στα περισσότερα αυτοκίνητα δεν καλύπτει ούτε το 1/3 της τιμής

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987

    Re: Re: Re: Re: Re: Καθρέπτες αυτοκινήτων

    Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
    To ποσό που αναφέρεις στα περισσότερα αυτοκίνητα δεν καλύπτει ούτε το 1/3 της τιμής
    ενταξει ρε Χαρουλη εσυ μιλας για θερμαινομενο σουπα,μουπες ουαου, να'ουμε...αλλα και παλι δεν συγκρινεται με το τι θα μπορουσε να ειχε γινε σε μια πτωση ενος μοτοσυκλετιστη...

  10. #25
    (περιεργο) αλλα ο Σταύρος έχει δικιο. Απόλυτο.

    Αν ο μαλακας παραδεχτει τη μαλακια του μια συγνωμη αρκει. Και εχει τυχει πιστευω σε όλους να κλασουν μεντες απο χαζομαρα αλλου οδηγου και οταν πανε κοντα και τον δουν ασπρο να ζηταει ειλικρινα συγνωμη χαμογελαμε και φευγουμε ευχαριστώντας το Θεο.

    Αλλα αν σου την πει και απο πανω αρχίζεις με τον αριστερό, συνεχίζεις με τον δεξιο και αν συνεχίσει να παραλογίζεται τον σταματας, τον κατεβαζεις κατω,
    .
    .
    .
    .
    ....
    ......
    και του σπας και το μεσαίο!!!! Ετσι για το γαμωτο!!!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  11. #26
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.711

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Καθρέπτες αυτοκινήτων

    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    ενταξει ρε Χαρουλη εσυ μιλας για θερμαινομενο σουπα,μουπες ουαου, να'ουμε...αλλα και παλι δεν συγκρινεται με το τι θα μπορουσε να ειχε γινε σε μια πτωση ενος μοτοσυκλετιστη...
    Ναι ρε Σταυρούκο μου , χαβαλέ κανουμε!!!


  12. #27
    Τις προαλλες μεσα στο ηρακλειο βλεπω ενα αμαξι να κανει ζιγκ ζαγκ μεσα στην κινηση, πηγαινω απο διπλα προσεκτικα... τι να δω, μια μαλακισμενη με το τηλεφωνο στον ωμο προσπαθουσε να ανοιξει ταυτοχρονα εναν φακελο στα γονατα της... Μεσα στην κινηση...

    Εκει αν σου αντιμιλησει δεν ειναι να ξεριζωσεις τον καθρευτη κ να φυγεις ?

  13. #28

    Re: Re: Καθρέπτες αυτοκινήτων

    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    δεν σου'χει περασει απ΄το μυαλο οτι τους σπαμε επιτηδες, οταν κανει την μ@λακια ο κουτακιας??

    χαχαχαχαχαχαχα:rotflmao: χαχαχαχαχαχα:rotflmao: αυτο η αληθεια ειναι πως δεν μου εχει περασει απο το μυαλο

  14. #29
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.101

    Re: Re: Re: Καθρέπτες αυτοκινήτων

    Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
    καλό θα ήταν να επιλέγουμε αυτή που δε θα τον στρέψει εναντίον όλων των μοτοσικλετιστών και θα τον κάνει να σκεφτεί λίγο πιο πέρα από αυτό που έμαθε στην σχολή οδήγησης.
    Η οποία είναι... ?
    Life begins at 45°.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    εχετε προσπαθησει να εξηγησετε ευγενικα,χωρις φωνες,υφακι κτλ σε καποιον που εκανε μαλακια στο δρομο;;
    να του εξηγησετε τι εκανε και γιατι ηταν επικυνδυνος;;
    το εχω κανει, με τροπο λογικο οπως θα εκανα με φιλο/γνωστο μου.
    η απαντηση της. " ναι, ναι καλα αντε παρατα μας"
    αλλα φορα "ρε αντε εξαφανισου, τι θες τωρα"

    ο καθενας πρατει κατα συνειδηση, αλλα για να φτασει καποιος να συμπεριφερεται σαν ζωο στο δρομο (κλειστοι καθρευτες,δολοφονικη οδηγηση και αλλα βαρια) σημαινει πολλα για την προσωπικοτητα του ατομου, οχι μονο για την οδηγηση του. Θελω πολυ,λιωνω να ειμαι ευγενικος και να μιλαω ομορφα με λογικα επειχηρηματα και χιουμορ ακομα και με αγνωστους ανθρωπους με τους οποιους καταλαβαινομαστε-ακομα και αν εχει γινει στραβη. Δυστηχως μιλαμε για ζωα-αν δεν κανουμε κατι δραστικο θα πιστευουν για παντα οτι αυτοι ειναι στο κοσμο και θα κανουν οτι γουσταρουν...

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καθρεπτες για vstrom1000
    από gollum στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2005, 13:58
  2. καθρέπτες CB400 SF
    από isid στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 23:44
  3. Πλύσιμο αυτοκινήτων...
    από downhill στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 12:22
  4. Οδηγοί αυτοκινήτων-οδηγοί θανάτου
    από XTakias στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2005, 18:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF