Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Προσαρμογή μεγέθους γυναικείου κράνους.

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    επειδη ψάχναμε για την κοπέλα μου πολυ μικρό κράνος (XXXS) και πραγματικα γυρισαμε παντου εχω να σου πω:

    πάλι ψάχνατε

  2. #17

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=51890 150 euro

    Το είδα με το που το έβαλε. και ήταν καλή επιχειρηματική κίνηση να δημιουργήσει την προσφορά 3 χρόνια μετά, την στιγμή που είδε την ζήτηση.

    Αλλά και το σχέδιο δεν μ'αρέσει και δεν θα ήθελα μεταχειρισμένο αλλά και τόσο παλιό.


  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2010
    Μηνύματα
    133
    δεν πας ρε αδερφε να της παρεις ενα uvex παιδικο στο νουμερο που το θες ακριβως και με πολυ λιγα χρηματα
    δεν νομιζω παντως να εχουν διαφορα τα παιδικα με τα δικα μας τα κρανη
    ας απαντησουν οι γνωστες

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
    Καλημέρα καταρχήν..

    Θέλω να πάρω ένα καλύτερο κράνος στην κοπελιά γιατί τώρα την βγάζει με ένα caberg των 90 ευρώ και έχει ξεπαρταλιαστεί σε λιγότερο από ένα χρόνο.

    Το πρόβλημα είναι ότι φοράει xxs και λίγες εταιρίες βγάζουν τέτοιο μέγεθος και όχι σε όλα τα σχέδια.(απότι έχω ψάξει δηλαδή).

    Έχω δει όμως την shoei πχ που έχει 4 μεγέθη στο κέλυφος. Θα μπορούσα πχ να πάρω ένα small και να του βάλω μαξιλαράκια από medium ώστε να του μικρύνω μέγεθος?
    Το καλύτερο βέβαια θα ήταν να βγαίνουν διαφορετικού πάχους για το ίδιο κέλυφος.

    Είναι εφικτό και αν ναι είναι ασφαλές??

    Κάθε άλλη βοήθεια επιθυμητή.


    Eγώ έχω πάρει στην κοπέλα μου ένα SHOEI XR-1000 ROGUE TC-6,το οποίο είναι ΧΧS,απλά είναι λίγο ακριβό από Ελλάδα στα 500 ? περίπου... Από εφαρμογή είναι άψογο πάντως...

    Η Arai στα μικρά μεγέθη είχε μόνο μονόχρωμα,και κάποια άλλα που κοίταξα δεν μου άρεσαν πχ Nolan...

  6. #21
    ΜΕΛΛΩΝ ΤΖΕΝΤΑΪ... Το avatar του/της tifoso4ever
    Εγγραφή
    13/05/2004
    Μηνύματα
    471
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jou-jou
    δεν πας ρε αδερφε να της παρεις ενα uvex παιδικο στο νουμερο που το θες ακριβως και με πολυ λιγα χρηματα
    δεν νομιζω παντως να εχουν διαφορα τα παιδικα με τα δικα μας τα κρανη
    ας απαντησουν οι γνωστες
    Τα περισσοτερα παιδικα δεν υποχρεουνται σε συμμορφωση προδιαγραφων ECE 2205

    Ειναι ελαχιστα αυτα που κυκλοφορουν ως "παιδικα" να τυχαινουν να ειναι πιστοποιημενα με καποιες προδιαγραφες ασφαλειας.
    ΠΡΟΣΟΧΗ, δεν εννοω τα μικρα νουμερα κατω απο XS, αλλα αυτα που διαφημιζονται ως "ΠΑΙΔΙΚΑ"...

    Καποιες σοβαρες εταιρειες, φυσικα και τα εχουν πιστοποιησει, ασχετως αν τα λανσαρουν ως "παιδικα"...

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Eγώ έχω πάρει στην κοπέλα μου ένα SHOEI XR-1000 ROGUE TC-6,το οποίο είναι ΧΧS,απλά είναι λίγο ακριβό από Ελλάδα στα 500 ? περίπου... Από εφαρμογή είναι άψογο πάντως...

    Η Arai στα μικρά μεγέθη είχε μόνο μονόχρωμα,και κάποια άλλα που κοίταξα δεν μου άρεσαν πχ Nolan...
    Στην κατηγορία των 500 εγώ έχω σταμπάρει ετούτο:

    http://www.motoexpert.gr/product_inf...oducts_id=2008

    Ωραία σχέδια αλλά πολλά τα χρήματα γενικά. Και όχι επειδή είναι συνεπιβάτης αλλά δεν πιστεύω ότι αξίζει έτσι κι αλλιώς.

    Nolan είχα δει και γω κάποια αλλά εκτός του ότι είναι λίγο άγουστα η υπάλληλος ορκιζόταν ότι δεν βγαίνουν σε xxs ώστε έτσι να δοκιμάσει κανένα. Το ίδιο και πωλητής σε μαγαζί με shoei..Μαύρα μεσάνυχτα.

    Μακάρι να έβγαζε η shark σε xxs.Θα είχα τσιμπήσει ήδη.

    Μάλλον θα πάμε σε shoei raid2 ή agv stealth ανάλογα πιο κάθεται πιο καλά και αυτό φυσικά ΑΝ βρούμε πουθενά νούμερα για δοκιμή.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα κρανους.
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2005, 09:19
  2. Αγορά κράνους μέχρι 150Ε
    από fractalbit στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2004, 22:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF