Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 64

Θέμα: Καθρέπτες αυτοκινήτων

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της costas106
    Εγγραφή
    27/06/2008
    Μηνύματα
    220

    Καθρέπτες αυτοκινήτων

    Κινούμαι καθημερινά στην Κηφισίας και δεν υπάρχει ημέρα που δε θα συναντήσω αμάξι
    με κλειστό πλαινό καθρέπτη.
    Ανοίγω 1-3 καθημερινά...

    Αυτό που παρατηρώ, ειδικά τον τελευταίο καιρό, είναι πολλούς σπασμένους καθρέπτες
    σε αμάξια. Καλό είναι να προσέχουμε κι εμείς λιγάκι περνώντας ανάμεσά τους και σε περίπτωση
    που γίνει καμιά στραβή να κάνουμε μια φιλική δήλωση.

    Ο καθρέπτης κοστίζει και δε θα τον αλλάξει άμεσα αν είναι να τα βάλει από την τσέπη του,
    κάτι που μπορεί να αποβεί μοιραίο για κάποιον άλλον...

  2. #2
    Σωστός

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987

    Re: Καθρέπτες αυτοκινήτων

    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas106
    Κινούμαι καθημερινά στην Κηφισίας και δεν υπάρχει ημέρα που δε θα συναντήσω αμάξι
    με κλειστό πλαινό καθρέπτη.
    Ανοίγω 1-3 καθημερινά...

    Αυτό που παρατηρώ, ειδικά τον τελευταίο καιρό, είναι πολλούς σπασμένους καθρέπτες
    σε αμάξια. Καλό είναι να προσέχουμε κι εμείς λιγάκι περνώντας ανάμεσά τους και σε περίπτωση
    που γίνει καμιά στραβή να κάνουμε μια φιλική δήλωση.

    Ο καθρέπτης κοστίζει και δε θα τον αλλάξει άμεσα αν είναι να τα βάλει από την τσέπη του,
    κάτι που μπορεί να αποβεί μοιραίο για κάποιον άλλον...

    δεν σου'χει περασει απ΄το μυαλο οτι τους σπαμε επιτηδες, οταν κανει την μ@λακια ο κουτακιας??

  4. #4
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434

    Re: Re: Καθρέπτες αυτοκινήτων

    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    δεν σου'χει περασει απ΄το μυαλο οτι τους σπαμε επιτηδες, οταν κανει την μ@λακια ο κουτακιας??

    ναι και την επομενη φορα αυτος που του εσπασες τον καθρεπτη να ριξει κατω εναν αλλο ετσι γιατι σε θυμηθηκε.....
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  5. #5
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647

    Re: Re: Καθρέπτες αυτοκινήτων

    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    δεν σου'χει περασει απ΄το μυαλο οτι τους σπαμε επιτηδες, οταν κανει την μ@λακια ο κουτακιας??
    Φίλε Σταύρο εδώ είσαι λάθος!

    Υπάρχουν πολλοί τρόποι να κάνεις κάποιον να καταλάβει την μ@λ@κία του, καλό θα ήταν να επιλέγουμε αυτή που δε θα τον στρέψει εναντίον όλων των μοτοσικλετιστών και θα τον κάνει να σκεφτεί λίγο πιο πέρα από αυτό που έμαθε στην σχολή οδήγησης.



    Edit: εκτός και αν κάνεις πλάκα, οπότε αγνόησε την απάντησή μου.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987

    Re: Re: Re: Καθρέπτες αυτοκινήτων

    Αρχικά δημιουργήθηκε από harris_x
    Φίλε Σταύρο εδώ είσαι λάθος!

    Υπάρχουν πολλοί τρόποι να κάνεις κάποιον να καταλάβει την μ@λ@κία του, καλό θα ήταν να επιλέγουμε αυτή που δε θα τον στρέψει εναντίον όλων των μοτοσικλετιστών και θα τον κάνει να σκεφτεί λίγο πιο πέρα από αυτό που έμαθε στην σχολή οδήγησης.



    Edit: εκτός και αν κάνεις πλάκα, οπότε αγνόησε την απάντησή μου.

    Χαρη ξερεις τι με τσαντιζει περισσοτερο απ'ολα? η λογικη "βγαινω και απο πανω γιατι εσυ εφταιγες" ή "ε,και τι εγινε που σ'εκλεισα? επεσες??"...

    οταν λοιπον γινει μ@λακια και πας και του το πεις ή τον βρισεις και αρχισει τα μα και τα μου, απλα δεν συζητας περαιτερω γιατι ο μ@λακας ειναι ανικητος...


  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987

    Re: Re: Re: Καθρέπτες αυτοκινήτων

    Αρχικά δημιουργήθηκε από MG
    ναι και την επομενη φορα αυτος που του εσπασες τον καθρεπτη να ριξει κατω εναν αλλο ετσι γιατι σε θυμηθηκε.....
    συγκρινεις ανομοια μεγεθη..

  8. #8
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647

    Re: Re: Re: Re: Καθρέπτες αυτοκινήτων

    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    Χαρη ξερεις τι με τσαντιζει περισσοτερο απ'ολα? η λογικη "βγαινω και απο πανω γιατι εσυ εφταιγες" ή "ε,και τι εγινε που σ'εκλεισα? επεσες??"...

    οταν λοιπον γινει μ@λακια και πας και του το πεις ή τον βρισεις και αρχισει τα μα και τα μου, απλα δεν συζητας περαιτερω γιατι ο μ@λακας ειναι ανικητος...

    Συμφωνώ ρε ‘συ πως είναι εκνευριστική αυτή η λογική, αλλά η ακραία συμπεριφορά θα προκαλέσει ακραία αντίδραση.

    Και εκτός αυτού, ο μ@λάκας εκτός από ανίκητος είναι και προστατευμένος μέσα στο κουτί του! Εμείς;


  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ares_tz
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    179

    φιλική δήλωση

    Τι μπορεί να γίνει με την φιλική δήλωση ατυχήματος? Δεν έχω συμπληρώσει ακόμα και δεν ξέρω!

  10. #10
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619

    Re: Re: Καθρέπτες αυτοκινήτων

    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    δεν σου'χει περασει απ΄το μυαλο οτι τους σπαμε επιτηδες, οταν κανει την μ@λακια ο κουτακιας??
    Σταυρο και μ@λ@κι@ να κανει ο αλλος δεν μας δινει το δικαιωμα να του σπασουμε τον καθρεπτη.Για σκεψου να κατεβει και να σου σπασει τα μουτρα.Κυκλος ειναι η βια.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της costas106
    Εγγραφή
    27/06/2008
    Μηνύματα
    220

    Re: φιλική δήλωση

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ares_tz
    Τι μπορεί να γίνει με την φιλική δήλωση ατυχήματος? Δεν έχω συμπληρώσει ακόμα και δεν ξέρω!
    Σου έστειλα πμ...

    devil's animal, συμφωνώ πως όλοι φτάνουμε στα όρια μας πολύ συχνά, αλλά αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να βάλουμε χέρι στην περιουσία του άλλου.
    Άσε που άμα εσύ του σπάσεις τον καθρέπτη γιατί θόλωσες βρε παιδί μου, είναι 1000% σίγουρο πως δε θα τον αλλάξει για ένα μεγάλο διάστημα...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Καλά είναι όλα αυτά τα μη βίας κλπ αλλά όταν έχει κοντέψει να στείλει ο άλλος θα σκεφτώ εγώ την περιουσία του; Αυτός σκέφτηκε τη δική μου και τη σωματική μου ακεραιότητα;; Και εντάξει ένα λάθος, άλλα όταν στην λέει κιόλας ε άντε και...

    Από τη δική μου εμπειρία πάντως όποτε μου έχουν κάνει μαλακία και έχω σκάσει δίπλα με αγριοκοίταγμα μέσα από το κράνος και δυο ξερές (μαμά εξάτμιση) πάει το σκατό στην κάλτσα...

    Ναι καλύτερα θα ήταν να με σέβονταν. Αναμφισβήτητα. Αλλά από το να με ξαπλώσουν, καλύτερα να με φοβούνται.
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  13. #13
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Ετσι ετσι.Και μετα δουλευουν τα δικαστηρια,οι δικηγοροι,οι ασφαλιστικες,οι μπατσοι κλπ.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Μπορούν επίσης να δουλεύουν και το εκαβ, οι γιατροί, οι νοσηλευτές, οι φυσιοθεραπευτές κλπ...

    Για να εξηγηθώ, δεν έχω κάνει ποτέ ζημιά σε άλλον.

    Αλλά δεν μπορώ να κατηγορήσω κάποιον ο οποίος θα το κάνει μπροστά μου γιατί μόλις πριν λίγο θα σκοτωνόταν. Και ούτε πρόκειται να του πάρω την πινακίδα και να τον δώσω. Δεν είδα τίποτα.

    Δεν ξέρω αν είναι δίκαιο ή όχι να σου σπάσουν τον καθρέφτη επειδή πέρασες με κόκκινο και κόντεψες να σκοτώσεις κάποιον, αλλά σίγουρα δεν είναι δίκαιο να φύγεις λες και δεν έγινε τίποτα.
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  15. #15
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.203
    Ναναι καλα οι χουφτες και οι μποτες.



Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καθρεπτες για vstrom1000
    από gollum στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2005, 13:58
  2. καθρέπτες CB400 SF
    από isid στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 23:44
  3. Πλύσιμο αυτοκινήτων...
    από downhill στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 12:22
  4. Οδηγοί αυτοκινήτων-οδηγοί θανάτου
    από XTakias στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2005, 18:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF