Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: Street Shopping (?) Driving...

  1. #1

    Street Shopping (?) Driving...

    Ρε παιδια απορια το χω ...με το cb που δεν ειναι και εντελως στριταδικο οταν ηθελα να κουβαλήσω κατι π.χ μια σακουλα ψώνια ( ποτε δεν ξερεις ποτε θα χρειαστει να παρεις κατι.. ) την παλευα με το ζορι στο τιμόνι..πολλες φορες την εβαζα πανω στο τιμόνι...
    Οι στριταδες και γενικα οι streetobikerades πως την παλευετε οταν χρειαστει να κουβαλήσετε κατι ? εστω και μια σακουλα...
    Δεν μπορει να μην εχει κουβαλησει κανεις..αν θες να παρεις 2-3 πραγματα που ομως μετρανε σαν σακουλα ( σε μεγεθος εννοω ) δεν θα παρεις το αμαξι..θα παρεις το GSXR να πας :P

    Για πειτε τι κανετε.. ( και αυτοι που εχουν πεσει εξαιτιας σακούλας χα χα αχ εγω παραλιγο να την παθω μια φορα.. )

    Μην απαντησουν οσοι εχουν κατι τετοιο αχαχαχαχαχαχαχχα


    http://www.mobilityone.co.uk/images/...%20Scooter.jpg
    The Devil is Back ...

  2. #2
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    μεγαλε αυτο ειναι για αναπηρους με κινητικο περιορισμο ανθρωπους
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    τσάντες πλάτης
    tank bags
    tail bags

  4. #4
    Νταξ δεν το πα προσβλητικα αλλα το εβαλα μιας και κυκλοφορει παρομοιο στην πολη μου και δεν το χει αναπηρος αλλα μια γυναικα που φοβαται να οδηγησει μηχανακι αλλα και αμαξι..και μαλιστα ειναι και 250 cc και με μεγαλυτερο καλαθι...
    Δεν το πα για να προσβάλω χαλαρωσε
    The Devil is Back ...

  5. #5
    Συνήθως έχω tankbag μαζί μου αν ξέρω ότι θα κουβαλήσω κάτι ή τσάντα πλάτης...

    Για τα απρόοπτα το διχτάκι και δέσιμο στην σέλα.Χωράει και κάτω από την σέλα

    Σωτήριο!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	net.jpg 
Προβολές:	963 
Μέγεθος:	3,9 KB 
ID:	217654
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  6. #6
    Ena dixtaki kai ta pianeis στη θεση του συνεπιβατη...


    Nothing in life is to be feard. It is only to be understood.
    Marie Curie

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
    Συνήθως έχω tankbag μαζί μου αν ξέρω ότι θα κουβαλήσω κάτι ή τσάντα πλάτης...

    Για τα απρόοπτα το διχτάκι και δέσιμο στην σέλα.Χωράει και κάτω από την σέλα

    Σωτήριο!!
    Δεν γρατζουναει το πλαστικο αυτο ? Οντως το διχτυ καλο ειναι αλλα μου φαινετε καπως κακο για την μηχανη..νομιζω οτι την γρατζουναει αν την ακουμπησεις σε πλαστικο κτλ...
    The Devil is Back ...

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Chris1983gr
    Δεν γρατζουναει το πλαστικο αυτο ? Οντως το διχτυ καλο ειναι αλλα μου φαινετε καπως κακο για την μηχανη..νομιζω οτι την γρατζουναει αν την ακουμπησεις σε πλαστικο κτλ...
    Εξαρτάτε που και πως θα βάλεις τα γατζάκια. Αν τα γατζώνεις σε μαρσπιε συνεπιβάτη πχ, το λάστιχο δεν πιστεύω να γρατσουνίσει το πλαστικό. Εγώ το στερεώνω και κάτω από την σέλα ενώνοντας τα δυο γατζάκια μεταξύ τους. Βολεύει και αν έχεις δερμάτινο κάλλυμα στο τεπόζιτο που ακουμπάς ότι θέλεις χωρίς φόβο.
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  9. #9
    Καλη φαση ευχαριστω σε ολες τις απαντησεις.. Εχω παει να φαω σαβουρα με σακουλα :P
    The Devil is Back ...

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Σακιδιακη πλάτης φίλε, μεγαλο μεγάλο για να κάνεις δουλειά. Το φθηνότερο απο όλες τις μπαγκαζιερολύσεις.
    Περιορισμένος όγκος βέβαια αλλά τα πολλά καθημερινα θα βγούνε ανετα.

    Επίσης και μ ενα φθηνό τανκ μπαγκ θα κάνεις πολύ καλή δουλειά χωρίς να σε ενοχλούν τα πράγματα.

    Εγώ με τανκ μπαγκ των 30?(louis) μεταφέρω όποτε χρειαστεί ακόμη και δευτερο κράνος μαζί χωρίς θέμα. Είναι λίγο μπούγιο βέβαια αλλά στην ουσιά δεν ενοχλει.

    Τιμόνια κλπ δε συνίστανται γιατί αμα σφηνώσει η φραντζόλα το ψωμί μεταξύ πλαισιου και τιμονιού τη βάψαμε!

  11. #11
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Τι να πω και γω που βαζω σακουλες ψωνια στο RR στους καθρεπτες. Ελαφρια πραγματα και οσο δυνατον λιγοτερο ογκο να πιανουν αλλιως ντεποζιτο ή/και τσαντα πλατης. Εν αναγκη κανω παραπανω διαδρομες δε χαλασε ο κοσμος...
    Silence in the studio!

  12. #12
    ____________________ Το avatar του/της G M
    Εγγραφή
    06/05/2006
    Μηνύματα
    206
    Οχι σακουλα γιατι θα φουσκωσει με τον αερα και θα σκιστει - για μικρες αποστασεις 1-2 χλμ μονο λογω αναγκης - γρατσουνιες εαν εχεις πλαινα πλαστικα θα γινουν ιδιως εαν το μηχανακι ειναι βρωμικο (βγαινουν με 3M finesse-ΙT αλλα γιατι να μπεις στην διαδικασια)

    Αλλιως ταινια και δεσιμο στο σελακι συνεπιβατη ή χταποδακι

    προχθες βρεθηκα με ενα desktop PC το οποιο ηθελα να μεταφερω οποτε το εβαλα στο σελακι ενος CBR και η ταινια το κρατησε μια χαρα....

  13. #13
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
    Οχι σακουλα γιατι θα φουσκωσει με τον αερα και θα σκιστει - για μικρες αποστασεις 1-2 χλμ μονο λογω αναγκης - γρατσουνιες εαν εχεις πλαινα πλαστικα θα γινουν ιδιως εαν το μηχανακι ειναι βρωμικο (βγαινουν με 3M finesse-ΙT αλλα γιατι να μπεις στην διαδικασια)

    Αλλιως ταινια και δεσιμο στο σελακι συνεπιβατη ή χταποδακι

    προχθες βρεθηκα με ενα desktop PC το οποιο ηθελα να μεταφερω οποτε το εβαλα στο σελακι ενος CBR και η ταινια το κρατησε μια χαρα....
    βλέπω τη ταινιά τη δουλεύεις πολύ :smilea:

  14. #14
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
    ...στο σελακι ενος CBR και η ταινια το κρατησε μια χαρα....
    ειπαμε τα σελακια των CBR ειναι σανιδες νοβοπαν με δερματινη - σα να το εβαλες σε ραφι

    ΥΓ: κι εγω τις σακουλες που λεω οτι βαζω τις εχω εκει για πολυ μικρη αποσταση και ταχυτητες γιαγιας ... ΠΡΟΣΟΧΗ στις μανετες αν κρεμματε πραγματα εκει γυρω γιατι δεν ειναι δυσκολο να σας πατηθει κανας συμπλεκτης ή να τσαρουχοσετε κανα μπροστινο με τα ψωνια
    Silence in the studio!

  15. #15
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    υπαρχουν και μπανανες που μετατρεπονται σε τσαντες πλατης ...





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	100_0059.jpg 
Προβολές:	845 
Μέγεθος:	82,3 KB 
ID:	217686
    Accipere quam facere praestat injuriam

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. street VS enduro
    από anr11 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2014, 12:21
  2. Οδηγηση και κατηγοριες (street)!.
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 20:30
  3. KTM All Wheel Drive
    από superspy στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 16:26
  4. Μικρή Ζελατίνα (τύπου street?)
    από sourtaggias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 14:16
  5. e-shops
    από Julius στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2004, 01:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF