Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 64

Θέμα: Γανδη-Μπριζ-Βρυξελλες

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
    ωραιος παιχταδορ!!
    Εσυ ετοιμασου για καλοκαιρι

  2. #32
    Μέλος Το avatar του/της Maggellanos
    Εγγραφή
    06/04/2009
    Μηνύματα
    36
    Μπραβο ρε παιχτη,αψογος....
    71 -10 -21 Ν.

    "See The World Before You Leave It"


  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της George20vt
    Εγγραφή
    08/09/2009
    Μηνύματα
    504
    Πολύ ωραίες φωτογραφίες, μεταφέρουν κάποια ιδιαίτερη ατμόσφαιρα, μπράβο!

    Μοναδική δική μου ένσταση ο μερικός αποχρωματισμός, αλλά άλλοι κόβουν φλέβες βέβαια, οπότε περί ορέξεως...

  4. #34
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Απορω πως δεν σου εκανε εντυπωση το Μπρουτζ....
    Ban 'em all

  5. #35
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647

  6. #36
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.203
    Πολυ ωραια μερη και φωτο.




  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480
    Να στε καλα



  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480
    Αρχικά δημιουργήθηκε από George20vt
    Πολύ ωραίες φωτογραφίες, μεταφέρουν κάποια ιδιαίτερη ατμόσφαιρα, μπράβο!

    Μοναδική δική μου ένσταση ο μερικός αποχρωματισμός, αλλά άλλοι κόβουν φλέβες βέβαια, οπότε περί ορέξεως...

    Δεκτο το σχολιο

    Βασικα ειχα ξεκινησει μια εργασια με αποχρωματισμο,οποτε καποιες απο τις φωτο την πληρωσαν


    Οποια αλλα σχολια ευπροσδεκτα,τυπου τραγουδια+ταξιδιωτικο


  9. #39
    Αυτό που μου έκανε εντύπωση στο φετινό μου ταξίδι σε αυτά τα μέρη http://www.moto.gr/forums/showthread...hreadid=109805 ήταν ότι απ΄την Αντβέρπη μέχρι το Μπρίζ που είχε και τα μοναδικά διόδια στο Βέλγιο (αξίας 5.5 ευρώ) δεν είχε βενζινάδικο και μιλάμε για απόσταση πάνω απο τα 100 χλμ.
    Εμένα το Μπρίζ μου άρεσε πάντως αλλά δεν μπορώ να πω το ίδιο για τις Βρυξέλες.
    Να είσαι καλά.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480
    Πηγες απο τον αλλο δρομο γιαυτο!Περνας νομιζω ενα ποταμι απο κατω και πληρωνεις τα μοναδικα διοδια που εχω συναντησει μεχρι τωρα μετα την Αυστρια.Εγω πληρωσα 10 ευρω την πρωτη φορα-ζωα

    Ο δρομος επισης ειναι χαλια,γεματος λακουβες,σαμαρακια κτλ.Πραγματικα αθλιος ομως.Απλα γλιτωνεις την τρομερη κινηση της Αμβερσας.

    Η Μπριζ ειναι ομορφη,απλα δεν ειχε τον αερα της Γανδης ουτε τις ομορφιες της.Πιο ωραιος κοσμος, οι καθεδρικοι στην Γανδη δεν παιζονται, και γενικα ειχε στοιχεια που ειχα ξαναδει.Μπορει να φταιγε και η συγκεκριμενη μερα, δε ξερω.

    Για τις Βρυξελλες δε 8α συμφωνησω .Ειναι μεγαλουπολη,αλλα πραγματικα δεν το καταλαβαινεις,εχει τα καλα στοιχεια μιας μικρης πολης και συναμα εχει πολλες διαφορερικες επιλογες.Οπως ειπα βεβαια, εχει και τις κακες γειτονιες της,δε ξερω που εμεινες.


  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 700_Thespieis
    Πηγες απο τον αλλο δρομο γιαυτο!Περνας νομιζω ενα ποταμι απο κατω και πληρωνεις τα μοναδικα διοδια που εχω συναντησει μεχρι τωρα μετα την Αυστρια.Εγω πληρωσα 10 ευρω την πρωτη φορα-ζωα

    Ο δρομος επισης ειναι χαλια,γεματος λακουβες,σαμαρακια κτλ.Πραγματικα αθλιος ομως.Απλα γλιτωνεις την τρομερη κινηση της Αμβερσας.

    Η Μπριζ ειναι ομορφη,απλα δεν ειχε τον αερα της Γανδης ουτε τις ομορφιες της.Πιο ωραιος κοσμος, οι καθεδρικοι στην Γανδη δεν παιζονται, και γενικα ειχε στοιχεια που ειχα ξαναδει.Μπορει να φταιγε και η συγκεκριμενη μερα, δε ξερω.

    Για τις Βρυξελλες δε 8α συμφωνησω .Ειναι μεγαλουπολη,αλλα πραγματικα δεν το καταλαβαινεις,εχει τα καλα στοιχεια μιας μικρης πολης και συναμα εχει πολλες διαφορερικες επιλογες.Οπως ειπα βεβαια, εχει και τις κακες γειτονιες της,δε ξερω που εμεινες.

    Δεν έμεινα στις Βρυξέλλες απλά ήμουν περαστικός και αγανάκτισα απ΄το πολύ μποτιλιάρισμα που είχε.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ares_tz
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    179

    καλές εντυπώσεις

    Ωραία μας τα διηγήθηκες! Φαίνεται οτι στο εξωτερικό σέβονται τον μοτοσυκλετιστή περισσότερο από εδώ..αλήθεια πως σε αντιμετωπίζουν στο δρόμο? Εχει δεις δυσάρεστα περιστατικά?

    Εχεις πράσινη κάρτα της ελληνικής ασφαλιστικής εταιρείας για χρήση μοτό στο εξωτερικό?

    ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ! σε χαιρόμαστε που μας τα περιγράφεις

    Υσ. Αλλά γιατί οι φώτος δεν έχουν χρώμα?

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480

    Re: καλές εντυπώσεις

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ares_tz
    Ωραία μας τα διηγήθηκες! Φαίνεται οτι στο εξωτερικό σέβονται τον μοτοσυκλετιστή περισσότερο από εδώ..αλήθεια πως σε αντιμετωπίζουν στο δρόμο? Εχει δεις δυσάρεστα περιστατικά?

    Εχεις πράσινη κάρτα της ελληνικής ασφαλιστικής εταιρείας για χρήση μοτό στο εξωτερικό?

    ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ! σε χαιρόμαστε που μας τα περιγράφεις

    Υσ. Αλλά γιατί οι φώτος δεν έχουν χρώμα?

    Δυσαρεστα περιστατικα οχι.Γενικα δεν εχει συνηθισει το ματι τους σε μηχανες, οποτε σε κοιτανε λιγο παραξενα.Σε ορισμενα απο τα ταξιδια μου,οπως το τελευταιο απο Βρυξελλες,ειχε απιστευτη κινηση,οποτε ανοιξα αλαρμ και εκανα διηθηση.Αρκετοι προσπαθουσαν να με εξυπηρετησουν,κοβωντας το τιμονι τους.

    Πρασινη καρτα εχω προμηθευτει φυσικα:smilea:

    Σευχαριστω για τα καλα σου λογια!Επισης

    Οσο για τις φωτο, θα προσπαθησω αλλη φορα να ασχοληθω με χρωμα Αν και το ασπρομαυρο εμενα μαρεσει.Ειδικα οταν εχει συννεφια κτλ.


  14. #44

    Re: Re: καλές εντυπώσεις

    Αρχικά δημιουργήθηκε από 700_Thespieis
    Δυσαρεστα περιστατικα οχι.Γενικα δεν εχει συνηθισει το ματι τους σε μηχανες, οποτε σε κοιτανε λιγο παραξενα.Σε ορισμενα απο τα ταξιδια μου,οπως το τελευταιο απο Βρυξελλες,ειχε απιστευτη κινηση,οποτε ανοιξα αλαρμ και εκανα διηθηση.Αρκετοι προσπαθουσαν να με εξυπηρετησουν,κοβωντας το τιμονι τους.

    Δεν νομίζω ότι δεν έχει συνηθίσει το μάτι τους σε μηχανές μιας και σε αυτές τις χώρες Βέλγιο, Ολλανδία, Γερμανία έχει πάρα πολλούς μοτοσυκλετιστές.
    Θεωρώ πάντως ότι σε σχέση με τους κατοίκους της νότιας Ευρώπης έχουν πολύ περισσότερη οδηγική παιδεία και προσέχουν ιδιαίτερα τους μοτοσυκλετιστές.
    Βέβαια υπάρχουν πάντα και οι εξαιρέσεις.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480

    Re: Re: Re: καλές εντυπώσεις

    Αρχικά δημιουργήθηκε από FZMAN
    Δεν νομίζω ότι δεν έχει συνηθίσει το μάτι τους σε μηχανές μιας και σε αυτές τις χώρες Βέλγιο, Ολλανδία, Γερμανία έχει πάρα πολλούς μοτοσυκλετιστές.
    Θεωρώ πάντως ότι σε σχέση με τους κατοίκους της νότιας Ευρώπης έχουν πολύ περισσότερη οδηγική παιδεία και προσέχουν ιδιαίτερα τους μοτοσυκλετιστές.
    Βέβαια υπάρχουν πάντα και οι εξαιρέσεις.
    Βρε εχουν(μοτοσυκλετιστες), το θεμα ειναι κα8ε ποτε βγαινουν εξω

    Σκεψου ας πουμε τωρα οτι εχει -3.και αυριο 8α χει -8.Παντου χιονι και παγος και ειναι νοεμβρης..

    Οσο για την παιδεια που λες,δεν ειναι ολα φανταστικα μη νομιζεις.Ειδικα εδω που ειμαι τωρα.Ο Νικολας που οσο να ναι εχει μια εμπειρια(τοσα χρονια στην πλατη του,λογικο ) μου ειχε επισημανει οτι στα 51(χιλιομετρα) παιρνεις χαρτακι

    Εδω αυτο δεν το βλεπω.Αντι8ετα βλεπω να πηγαινουν οχι με 60 αλλα και 70 δλδ πολυ πανω απο το οριο, να μην προσεχουν και τοσο πολυ τα ποδηλατα να μη σταματανε στις διαβασεις, να μη φορανε κρανος..

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF