Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Η ΕΛ.ΑΣ. είναι πάντα δίπλα μας...

  1. #1
    Τι πιστόνια, τι πιστόλια
    Εγγραφή
    27/11/2003
    Μηνύματα
    3

    Η ΕΛ.ΑΣ. είναι πάντα δίπλα μας...

    Προχθές το βράδυ είχα πάει σ' ένα συνοικιακό μπαράκι όπου έξω ήταν παρκαρισμένο ένα μπατσικό. Μπήκαμε μέσα και είδαμε δύο μπάτσους εν ώρα υπηρεσίας που καθόντουσαν και τα πίνανε. Τα πήρα στο κρανίο αλλά δεν έδωσα και στόχο. Σε λίγο ήρθανε στη παρέα μας και πίναμε τα ουισκάκια παρέα μέχρι που δεν κρατήθηκα και είπα στο πιο πιτσιρικά "κουράζεστε, ε;" και τότε αυτός μου απάντησε με βλοσυρό ύφος "ναι κοπελιά, κι ας μην το πιστεύεις εμείς κουραζόμαστε". Παραλίγο να τον λυπηθώ κιόλας. Ο ίδιος μετά που πιάσαμε κουβέντα για τα ναρκωτικά μου είπε ότι τα ναρκωτικά πρέπει να τα αφήσουνε ελεύθερα. Ο λόγος; Όποιος είναι να πεθάνει να πεθάνει μια ώρα αρχίτερα, να ξεκαθαρίζουμε. Μάλλον ο τύπος δεν θα είχε παιδιά, γιατί αν ήτανε γονιός δεν θα έλεγε αυτή τη κουβέντα. Μετά απ' αυτό τι να πεις. Τις νυχτερινές ώρες που τα πράγματα είναι επικίνδυνα, ότι γίνεται αυτές τις ώρες γίνεται, αυτοί κάθονται στα κολόμπαρα και τα πίνουνε. Α, και κουράζονται κιόλας. Στο διπλανό στενό μπορεί να κλέβανε κάποιο μηχανάκι, να βιάζανε κάποια κοπέλα, ή να παραβιάζανε ένα σπίτι. Αυτοί ούτε χαμπάρι δεν θα παίρνανε. Αλλά κατά τ' άλλα μας προστατεύουνε! Και το άλλο. Αλκοτέστ αυτών ποιος τους κάνει; Γιατί πίνανε ανοιχτά, όχι με τρόπο. Αν προκαλέσουνε αυτοί ατύχημα ποιος θα μπλέξει; Σίγουρα ο άλλος γιατί αυτοί έχουνε τους δικούς τους να τους καλύπτουνε. Και πόσες φορές δεν μας έχει τύχει να πέσουμε σε γνωστό μπάτσο και να μας αφήσει να φύγουμε. Κι αυτός ο προχθεσινός, ο πιο μεγάλος σε ηλικία, λέει σ' αυτόν που ήμουνα παρέα "αν σε σταματήσουνε για αλκοτέστ να πεις ότι ήμασταν μαζί", ντάξει αυτό δεν μας χάλασε αλλά δεν παύει να είναι αδικία στη "δημοκρατία" που ζούμε. Αλλά αλλού είναι το θέμα, δεν ξέρω πόσοι από σας μάθατε για τους ειδικούς φρουρούς που σκοτώσανε τον Ηρακλή το Μαραγκάκη και τώρα είναι έξω και κυκλοφορούν ελεύθεροι! Αφαιρέσανε μία ζωή ενός 22άχρονου και δεν είναι στη φυλακή! 2 μέτρα παληκάρι, ένας κούκλος, βλέπω το πατέρα του να γυρνάει στους δρόμους και είναι ένας ζωντανός νεκρός... Και μπορεί αυτά τα κολόπαιδα που τον πυροβολήσανε να τα πίνανε σε κανα καφενείο ή σε κανα κολόμπαρο και μετά να την είδανε καουμπόυδες και τιμωροί και να 'ρχίσανε να πυροβολούνε χωρίς λόγο. Πισώπλατα και χωρίς να τους έχει επιτεθεί κανείς. Ούτε να έχουνε δει όπλο να τους απειλεί. Έχω σιχαθεί αυτούς τους κολόμπατσους που γυρνάνε και κάνουνε μαγκιές και την έχουνε δει υπεράνω νόμου και ανθρώπων. Είναι αδικία στη δημοκρατία που ζούμε, δύο μήνες μετά την εν ψυχρώ δολοφονία ενός νέου ποδοσφαιριστή, να αφήνουνε ελεύθερους τους αστυνομικούς που τους δίνουνε ένα όπλο χωρίς εκπαίδευση και νομίζουνε ότι κυνηγάνε κατσίκια και τους παίζουνε στο ψαχνό. Όταν είχανε τα όπλα και φοράγανε τη στολή ήτανε μάγκες μετά που μπήκανε μέσα και είδανε τα σκούρα θα κλαίγανε και θα τηλεφωνούσανε στους δικούς τους και θα λέγανε κάντε κάτι, δεν αντέχω άλλο, θα αυτοκτονήσω. Έτσα μάγκες είναι, μέσα στη στολή είναι άντρες...

    Συγνώμη εκ των προτέρων αν κάποιος από δω μέσα θιχτεί μ' αυτά που γράφω για την αστυνομία. Σίγουρα δεν είναι όλοι ίδιοι.
    Αλλά δεν βλέπω ούτε ένα λόγο να μην τα πω αυτά είτε εδώ μέσα είτε οπουδήποτε είμαι. Διαλύσανε τις ζωές τόσων ανθρώπων και δεν δικαιούνται να κυκλοφορούνε έξω και να ζούνε όπως και πριν. Αυτό το παιδί είναι στο τάφο και μαζί του μπήκανε και οι γονείς του και ο αδερφός του και τόσοι συγγενείς ακόμα...
    Και δυστυχώς δεν είναι ο μόνος που έχουνε σκοτώσει εδώ κάτω...
    Και τα μυαλά στο προστατευτικό κιγκλίδωμα!!!

  2. #2
    Και να φανταστείς ότι υπάρχουν μπάτσοι οι οποίοι είναι έμποροι ναρκωτικών, όπλων, μαστροποί και ότι άλλο περνάει από το μυαλό σου.
    Δηλαδή αυτοί που είδες στο μπαρ, στο κάτω κάτω της γραφής δεν έκαναν και τίποτε κακό, σε σχέση με τους προηγούμενους που ανέφερα.(μέχρι να κάνουν δηλαδή).
    Δεν υπάρχει τίποτε χειρότερο από τους διεφθαρμένους μπάτσους.
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

  3. #3
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    τελικά κέρασε κανείς κανέναν;

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Εικονες απογοητευτικες πραγματικα...

    ...αλλα να σκεφτεις οτι αυτο που ειδες δεν ήταν τίποτα μπροστα σε κατι αλλα ( αυτο που λεει ο parji )...

    Αυτοι μας φυλανε τώρα...

  5. #5
    Τι πιστόνια, τι πιστόλια
    Εγγραφή
    27/11/2003
    Μηνύματα
    3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
    τελικά κέρασε κανείς κανέναν;

    Μεσ στο θέμα είσαι ρε συ NLS... Για να μη σου μείνει και η απορία, ναι, αλληλοκεραστήκαμε.

    Ρε παιδιά το ξέρω ότι κάνουνε και χειρότερα, τα 'χω δει αρκετές φορές δυστυχώς, γι' αυτό δεν τους έχω σε καμία εκτίμηση. Αλλά αυτό το σκηνικό μου έδωσε την αφορμή και το άλλο με αυτούς που αποφυλακίσανε σαν να μην τρέχει τίποτα που σκοτώσανε το κοπέλι, για να τα γράψω αυτά.
    Αγανάκτιση είναι γιατί αντί να έχει ξεσηκωθεί όλη η Ελλάδα με τα καραγκιοζιλίκια τους που ούτε από την αστυνομία δεν τους διώξανε, ούτε στις ειδήσεις δεν το αναφέρανε...
    Και τα μυαλά στο προστατευτικό κιγκλίδωμα!!!

  6. #6
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    καραμέσα είμαι

    γιατί εκεί σε θέλω

    αυτά που λες εδώ να τα έλεγες σε αυτόν

  7. #7
    Τι πιστόνια, τι πιστόλια
    Εγγραφή
    27/11/2003
    Μηνύματα
    3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
    καραμέσα είμαι

    γιατί εκεί σε θέλω

    αυτά που λες εδώ να τα έλεγες σε αυτόν
    Γιατί μου τη λες τώρα ρε συ NLS; Σε πληροφορώ ότι κι αυτές τις σπόντες που του πετάξα για το ότι κουράζονται και τα υπολοίπα μετά που λέγαμε στη κουβέντα μας, την επόμενη φορά που θα με σταματήσουνε θα μου κόψουνε το... πο πό! Γιατί είναι κομπλεξικοί και κρατάνε κάσα. Και γιατί εδώ είναι Ηράκλειο όχι Αθήνα. Επίσης σε πληροφορώ ότι δεν μασάω και ότι το μήνυμα το έπιασε... Τι έπρεπε να κάνω, είχαμε πάει να διασκεδάσουμε, γνωρίζανε το τύπο που ήμουνα παρέα και θα γινόμουνα ρεζίλι χωρίς να μου 'χουνε κάνει κάτι οι συγκεκριμένοι να ρχίζω να τους τα χώνω όλα αυτά. ’σε που θα με περνάγανε για τρελή.
    Και τα μυαλά στο προστατευτικό κιγκλίδωμα!!!

  8. #8
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    όχι να τα πεις όπως εδώ, αλλά όχι και να νιώσουν και καλά που κάνουν ότι κάνουν

    τέσπα - ότι και να ήταν άμα αυτοί είναι πορωμένοι, τίποτα δεν θα γινόταν

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Κατά την γνώμη μου η ΕΛ.ΑΣ είναι η πιο σωστή δημόσια υπηρεσία.
    Οχι οτι κάνει την δουλιά της τέλεια αλλά τέλος πάντων μπορώ να σκευτώ και πολύ χειρότερους.
    Μάλλον δεν έχετε ασχοληθεί πολύ με δημόσιο.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Νομίζω η πυροσβεστική είναι καλύτερη...

  11. #11
    μαμα κοιτα το δελφιΝι Το avatar του/της Todi
    Εγγραφή
    21/05/2002
    Μηνύματα
    251
    kai go tin pyrosbestiki psifizo///

    και ειδον εκ του στοματος δρακοντος και εκ του στοματος του θηριου και εκ του στοματος του αντιχριστου, πνευματα τρια, ακαθαρτα ως βατραχοι,
    πνευματα τεσσερα ακαθαρτα ως μπατσοι
    εκει που η φαντασια ξεπερναει την πραγματικοτητα

  12. #12
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    Φούρλας και πάσης Ελλάδος

    μπορεί να είναι και λίγο σταρ, αλλά αυτό δεν σημαίνει και ότι στην ηλικία του δεν βάζει κώλο στη φωτιά (και βάζει) - εγώ στην ηλικία του δεν θα έτρεχα τόσο έως καθόλου και θα ήμουν στη γραφειάρα για ανακοινώσεις (και ας βοηθάει η κάμερα στο να σηκωθώ από αυτή - δεν θα το έκανα)

Παρόμοια θέματα

  1. Με παπάκια στην ΕΛ.ΑΣ (el ass)
    από vaskunito στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2006, 22:04
  2. νεες μοτο για την ΕΛ.ΑΣ.
    από road spirit στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 11:58
  3. Εισπράξεις της ΕΛ.ΑΣ
    από fazerakis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2006, 15:17
  4. Καλή να είναι η μέρα μας 08/12
    από johnpagr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2005, 13:08
  5. Καλημερα Και Ασ Ειναι Τεταρτη
    από Tigas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 22:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF