Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 52

Θέμα: και ομως ειναι εγκημα.....

  1. #16
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    γμτττ

    δεν μπορώ να απαντήσω καν σε αυτο...
    τι να πω...
    μονο η λέξη έγκλημα ταιριάζει...

    τι ανθρωποι υπάρχουν λάθος ..
    υποόντα..


    πολύ θα ήθελα να "ταίσω" κάποιον που κάνει κάτι τέτοιο...

    και η ζωή συνεχίζεται...

  2. #17
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185

    Re: και ομως ειναι εγκλημα.....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
    ........με βαση ενα αλλο ποστ για φολες κτλ σε σκυλια
    σημερα εχασα το σκυλο μου απο εναν κᤦ§λη που με την δευτερη προσπαθεια (η πρωτη πριν 10 μερες) καταφερε να σβησει μια ψυχη.
    και νε ειναι τοσο σοβαρο οσο ενας ανθρωπος γιατι τα ζωα ειναι τα μονα που δεν φτενε για οτι συμβαινει σε αυτον τον σκατοκοσμο που ζουμε, εχουν τα ιδια δικαιοματα με εμας αν και τους τα εχουμε αφερεσει με τον τσαμπουκα, γι αυτον και για πολλους αλλους λογους αυτοι που μπορουν και σκοτωνουν τα ζωα ειναι πολυ κατωτεροι απο αυτα ακομα και σε νοημοσυνη.
    και το μονο που τους αξιζει ειναι κρεμασμα για παραδειγματισμο

    Λυπάμαι πολύ... Δε μπορώ να κάταλάβω τι διάολο σκέφτονται αυτοί που κάνουν κάτι τέτοιο. Έχω δεί γατάκι να ξεψυχά από φόλα. Είναι πράγματι φρικιαστικό θέαμα...

  3. #18
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    οτι και να πει κανεις φίλε αλχ84 ειναι λίγο...

    και η ζωή συνεχίζεται...

  4. #19
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
    οτι και να πει κανεις φίλε αλχ84 ειναι λίγο...



  5. #20
    Ehh, what's up doc? Το avatar του/της bugsbunny
    Εγγραφή
    08/04/2005
    Μηνύματα
    118
    Λυπάμαι πολύ sotpag, είναι πραγματικά μια φρικαλέα πράξη και ότι χειρότερο να χάνεις κάτι που αγαπάς και μάλιστα μέσα στα χέρια σου ανήμπορος να βοηθήσεις. Όπως και άλλοι από το forum έτσι και εγώ δυστυχώς έχω ανάλογες εμπειρίες και σε καταλαβαίνω και συμπονώ. Μην τον αφήσεις έτσι τον π@@στη από την στιγμή που θα σιγουρευτείς για το ποιος είναι.

    Και μια ιστορία που και εγώ την έχω ακούσει από άλλον αλλά είναι αληθινή. Ενός του φολάρανε το σκυλί και πάει ο τύπος και τον κάνει τον άλλο μαύρο στο ξύλο. Γίνεται δικαστήριο και του επιβάλλεται κάποιο πρόστιμο το οποίο ο τύπος το βρίσκει “λίγο”, οπότε μόλις βγαίνει από το δικαστήριο λέει στον αντίδικο του, “Με τέτοιο πρόστιμο θα σε δέρνω κάθε μήνα !!!”
    Course captain?
    Second star to the right and straight on till morning...

  6. #21
    Κράτα από το σκύλαρό σου το βλέμμα του , τη στοργή του και την ανιδιοτέλεια του και άσε όλα τα άλλα στην άκρη..

    Εχεις μία ευκαιρία τώρα να σώσεις μια ακόμα ψυχούλα από το δρόμο και να του δώσεις την αγάπη σου...
    .H

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsoukas77
    Εγγραφή
    29/06/2004
    Μηνύματα
    375
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EarthDog
    Κράτα από το σκύλαρό σου το βλέμμα του , τη στοργή του και την ανιδιοτέλεια του και άσε όλα τα άλλα στην άκρη..

    Εχεις μία ευκαιρία τώρα να σώσεις μια ακόμα ψυχούλα από το δρόμο και να του δώσεις την αγάπη σου...
    Σοφη τοποθετηση.Συμφωνω και επαυξανω...
    Κατω τα χερια απο τον 'Ακη!

  8. #23
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bugsbunny

    Και μια ιστορία που και εγώ την έχω ακούσει από άλλον αλλά είναι αληθινή. Ενός του φολάρανε το σκυλί και πάει ο τύπος και τον κάνει τον άλλο μαύρο στο ξύλο. Γίνεται δικαστήριο και του επιβάλλεται κάποιο πρόστιμο το οποίο ο τύπος το βρίσκει “λίγο”, οπότε μόλις βγαίνει από το δικαστήριο λέει στον αντίδικο του, “Με τέτοιο πρόστιμο θα σε δέρνω κάθε μήνα !!!”
    +1 ...εγω.
    και με ιδιέτερη ευχαρίστηση θα το έκανα...
    και η ζωή συνεχίζεται...

  9. #24
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
    +1 ...εγω.
    και με ιδιέτερη ευχαρίστηση θα το έκανα...
    'Ανετα όμως... καλά του έκανε πάντως!!!

  10. #25
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    να ειστε καλα ρε παιδια αλλα το θεμα ειναι πως οτι και να κανω ο Μητσος δεν ερχετε πισω, σιγουρα ειναι μια εκτονωση αλλα μεχρι εκει και οταν δεν εισαι σιγουρος για το ποιος το εχει κανει τι γινετε;;;;
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  11. #26
    Φίλε μου στη θέση σου θα έβαζα φωτογραφίες με τον Μήτσο και απο κάτω θα έγραφα την ιστορία με λίγα λόγια και ένα warning για αυτόν που το έκανε.
    Θα τις κολλούσα σε όλη τη γειτονιά ώστε να ξέρουν και οι ίδιοι που ζούνε και να βλέπουν κάθε μέρα ότι η γειτονιά δεν είναι των αγγέλων.


    Τι κρίμα όμως,
    με πονάει η καρδιά μου όποτε διαβάζω τέτοιες ιστορίες...

  12. #27
    Ευχομαι ο τυπος που σου πηρε τον Μητσο, να χασει οτι αγαπαει στην ζωη του...

    (αν μπορει να αγαπησει ενας τετοιος "ανθρωπος"...)


  13. #28
    I had a dream ... Το avatar του/της WWW
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    447
    ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΞΑΜΕ


    Βρέστον τον παλιόπουστα κανα βράδυ έξω και κάνε τον τόπι στο ξύλο να μην ξέρει απο που τις τρώει.

    Αμάν ρε όλοι με το σπαθί στο χέρι πάμε και τίποτα δεν γίνεται ....


    Με το που παίρνουν κεφάλι οι ΑΛΗΤΕΣ να τους το κόβεται. Πλέον μόνο μια λέξη ταιριάζει εδώ ...



    ΞΥΛΟ ΑΝΕΛΕΪΤΟ

    Ποιός σας είπε πως όλα λύνονται με τους νόμους. Δεν γίνεται πάντα και μερικές φορές αργούν. Άλλωστε ό,τι είναι νόμιμο είναι και δίκαιο ? Το θεσμικό καθεστός τί λέει για ζωοκτονία ? ΤΡΙΧΕΣ ΛΕΕΙ.

    Γι' αυτό ξέσκισέ τον στα κατακέφαλα. Ρε παλιά οι πατεράδες μας και οι παππούδες μας έτσι έκαναν και είχαν ισσοροπία. Αν τους πείραζες σε έσκιζαν στο ξύλο.

    ΝΤΙΝΤΙΔΕΣ ΡΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ. ΝΑ ΜΑΣ ΠΗΔΑΝΕ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΙΕΣ ΟΙ ΑΝΩΜΑΛΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΟΥΝ ?


    ΣΚΙΣΤΟΥ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΛΗΤΗ.

    Είδα το ζωάκι στην φωτογραφία και στεναχωρήθηκα πολύ. Λυπάμαι φίλε. Καθάρισε μόνος σου τώρα και μην περιμένεις απο άλλους. Επίσης ο Afro έχει δίκιο. Είναι απο τις λίγες φορές που συμφωνώ μαζί του, αν και ανατρεπτικό στοιχείο.
    Όμως δεν φτάνει αυτό. Άνοιξε και κανα κεφάλι να σφίγκουν τα κωλαράκια λίγο.

  14. #29
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167

    Re: Re: Re: Re: και ομως ειναι εγκημα.....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gema22
    Το να μάθει το σκυλί να τρώει συγκεκριμένες ώρες γίνεται.
    Το να μάθει όμως να μην τρώει από άλλους, είναι πολύ δύσκολο έως αδύνατο. Και από άλλους θα φάει και από τον δρόμο όταν πάει βόλτα.
    Απλά πρέπει όταν βγάζουμε τα σκυλιά μας έξω, να έχουμε τα μάτια μας 14...

    Στην Κυψέλη, υπάρχουν παντού ανακοινώσεις, που προειδοποιούν, ότι κάποιοι που θέλουν να λέγονται άνθρωποι, έχουν γεμίσει τους δρόμους με φόλες όχι για τα αδέσποτα (αυτά έχουν εξαφανιστεί πριν τους Ολυμπιακούς), αλλά για τα «σπιτικά»....
    Γινεται
    Το σκυλι μπορει να εκπαιδευτει να μην τρωει απο κανεναν αλλο εκτος απο το αφεντικο του.
    Του βαζει τη μπριζολα με ενα ηλεκτροδιο ενας αλλος και του λες μη.
    Μετα οταν παει να τη φαει τον χτυπαει ο ηλεκτρισμος.
    Μια δυο μετα ο σκυλος θα προτιμησει να πεθανει της πεινας παρα να φαει την αδεσποτη μπριζολα.

    Sorry για τον σκυλακο.
    Keep on rocking in a free world !!!

  15. #30
    Σε αυτή την περίποτωση, καλύτερα κάτι καινούργιο να φύγει το βάρος από μέσα σου....

    Μετά από πολλά χρόνια ακόμα θυμάμαι πως ένιωσα όταν μου φωλιάσανε 2 σκυλιά..

    Οταν πήγα τη σκυλίτσα της γυναίκας μου για ευθανασία και την ώρα που έσβηνε της έλεγα ..εδώ είμαι πριγκήπισσά μου..,λέξη την οποία καταλάβαινε σε όλη της τη ζωή, ήταν μια στιγμή που δεν θα ξεχάσω ποτέ....

    Μη τα κάνουμε όλα ίσιωμα...κανένα ξύλο και τίποτα άλλο δεν θα μου βγάλει αυτό από το μυαλό μου για όσο ζω..απλά με έκανε καλύτερο άνθρωπο...




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_1737.jpg 
Προβολές:	58 
Μέγεθος:	67,2 KB 
ID:	21172
    .H

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2011, 00:26
  2. ειναι τρελο! Και ομως συνεβη
    από SAKIS.XT660X στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2005, 09:24
  3. Και όμως δεν είναι ανέκδοτο
    από Cpt. Haddock στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2005, 15:28
  4. Δεν ξέρω αν ειναι αληθινό κουλό όμως είναι
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2004, 14:10
  5. Αν και δεν είναι αστείο....
    από powerphot στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2004, 09:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF