Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 52

Θέμα: και ομως ειναι εγκημα.....

  1. #31
    I had a dream ... Το avatar του/της WWW
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    447
    Ναι ρε φίλε. Κανείς δεν θα φέρει πίσω ό,τι αγαπάμε. Όμως και κανείς δεν θα τους κόψει τον τσαμπουκά και θα το ξανακάνουν αν δεν τους πλακώσουμε στο ξύλο.

    Έκεί καταντήσαμε. Αν σκότωναν τον σκύλο του παππού μου πχ σήμερα δεν θα είχαν τρύπα να κρυφτούν οι φυγόπονοι.

    Σε κάποιες περιπτώσεις όπως σε αυτές μόνο με ανελέητο ξύλο θα βάλουν κάποιοι μυαλό. Όπου δεν πίπτει ο λόγος πίπτει η ΡΑΒΔΟΣ.

    ΡΑΒΔΟΣ επομένως στους:
    -Φωνιάδες αυτών που αγαπάμε,
    -Στους ληστές των ονείρων μας,
    -Στους πολιτικούς που κατεβαίνουν στην επαρχία για να μας μοιράσουν ψέμματα,
    -Στους ρεμπεσκέδες και τους ξετσίπωτους που το παίζουν εξουσία,

    Κάποια στιγμή η λύπη γίνεται οργή και τότε αλλοίμονό τους. Τέρμα τα ψέμματα. Ας με πειράξουν κάποια στιγμή, εμένα ή το ζώο μου και θα με δείτε στις ειδήσεις.

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2005
    Μηνύματα
    6

    Re: Re: Re: Re: Re: και ομως ειναι εγκημα.....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
    Γινεται
    Το σκυλι μπορει να εκπαιδευτει να μην τρωει απο κανεναν αλλο εκτος απο το αφεντικο του.
    Του βαζει τη μπριζολα με ενα ηλεκτροδιο ενας αλλος και του λες μη.
    Μετα οταν παει να τη φαει τον χτυπαει ο ηλεκτρισμος.
    Μια δυο μετα ο σκυλος θα προτιμησει να πεθανει της πεινας παρα να φαει την αδεσποτη μπριζολα.

    Sorry για τον σκυλακο.
    Μπορεί και να κάνω λάθος, αλλά ο εκπαιδευτής του δικού μου αυτό μου είπε.
    Και να το σαπίσεις στο ξύλο, και να του βάλει πιπέρι κάποιος στο φαγητό, αυτό θα το φάει.

  3. #33
    I believe I can fly..! Το avatar του/της lammadin
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    60
    οταν παιρνεις ενα ζωο το παιρνεις γιατι το αγαπας οχι για να το εκπαιδευσεις κ μαλακιες...το προσεχεις σαν κολλητο σου και αυτο ανταποδιδει την αγαπη που παιρνει τι ηλεκτροδια και χαζα ειναι αυτα που ακουω...εγω εχω 2 μεσα σε διαμερισμα στο κεντρο της αθηναςοταν τα εβγαζα βολτα και ερβησκαν κατι στον δρομο τα επιανα μαλακα απο τα μαγουλα τα κοιταγα στα ματια κ τους ζητουσα να μου δωσουν οτι ειχαν στο στομα τουςστην αρχη βεβαια δεν ειχα αποτελεσμα.τωρα εχω φτασει σε σημειο να τους λεω μη κ να αγνοουν(σχεδον παντα)οτιδηποτε βρησκουν στο διαβα τους.το παν ειναι να πηστεψεις οτι ο σκυλος σε καταλαβαινει 100%....ακου εκπεδευση....φιλος ειναι οχι σκλαβος....

  4. #34
    Τρελος Enduras Το avatar του/της LanosXR125
    Εγγραφή
    01/07/2005
    Μηνύματα
    67
    oi ekpedeusi einai xrisimi einai opos o anthropos to sxoleio legete ekpaideusi arkei na ginete me swsto tropo kai apo swsta atoma
    Της μηχανης μου σαν ακουω να μουγκριζει το μοτερ,
    νιωθω στα συνεφα μεγαλος καμικαζι.

  5. #35
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lammadin
    οταν παιρνεις ενα ζωο το παιρνεις γιατι το αγαπας οχι για να το εκπαιδευσεις κ μαλακιες...το προσεχεις σαν κολλητο σου και αυτο ανταποδιδει την αγαπη που παιρνει τι ηλεκτροδια και χαζα ειναι αυτα που ακουω...εγω εχω 2 μεσα σε διαμερισμα στο κεντρο της αθηναςοταν τα εβγαζα βολτα και ερβησκαν κατι στον δρομο τα επιανα μαλακα απο τα μαγουλα τα κοιταγα στα ματια κ τους ζητουσα να μου δωσουν οτι ειχαν στο στομα τουςστην αρχη βεβαια δεν ειχα αποτελεσμα.τωρα εχω φτασει σε σημειο να τους λεω μη κ να αγνοουν(σχεδον παντα)οτιδηποτε βρησκουν στο διαβα τους.το παν ειναι να πηστεψεις οτι ο σκυλος σε καταλαβαινει 100%....ακου εκπεδευση....φιλος ειναι οχι σκλαβος....

    ετσι ακριβως ειναι.
    ο Μητσος ειχαι την απολυτη ελευθερια, δεν πηραζε κανενα (μονο παπαδες μπατσους και γρηγορα αυτοκινητα), ακουγε παντα (τουλαχιστον τον τελευταιο καιρο) αλλα δεν αντεχε το λουρι, την δευσμεση , το παρατσουκλι του ηταν "πεταλουδας" απο τις αποδρασεις, με αυτα και μ' αυτα ειχε αυτα που πρεπει και μας εδινε την χαρα το γελιο και την παρεα
    καλυτερα που πιγε ετσι παρα δεμενος στην αυλη και να μην τρωει οτι κι' οτι.
    ποτε δεν καταλαβα τη λογικη του να κανουμε ενα σκυλο δολοφονο , δεν λεω καποια βασικα οπως το να σε ακουει ναι αλλα μεχρι εκει.
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  6. #36
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2005
    Μηνύματα
    6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
    ποτε δεν καταλαβα τη λογικη του να κανουμε ενα σκυλο δολοφονο , δεν λεω καποια βασικα οπως το να σε ακουει ναι αλλα μεχρι εκει.
    Ούτε εγώ το καταλαβαίνω.
    Τι θα πει σκύλος δολοφόνος? Χαίρετε το αφεντικό όταν τον βλέπει να ορμάει σε άλλα σκυλιά, γάτες, αυτοκίνητα, πεζούς? Δεν είναι για αυτό τα σκυλιά.
    Εγώ έχω ένα ροτβάιλερ και το εκπαιδεύω για υπακοή και κοινωνικότητα. Έχει το ένστικτο του φύλακα από μόνο του (δεν τολμάει κανείς να μπει στο σπίτι χωρίς εμένα και φυσικά να με πειράξει), δεν χρειάζεται παραπάνω εκπαίδευση.

  7. #37
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΜΕΝΟ ΣΚΥΛΑΚΙ, ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο BOXER ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΛΑΡΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΗΛΕΚΤΡΟΣΟΚ ΜΕ ΤΗΛΕΧΕΙΡΙΣΜΟ .

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΙ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ, ΑΝΤΙΚΑΤΕΣΤΗΣΕ ΤΟΝ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ.

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΝ ΛΕΜΕ ΤΟΝ ΕΒΡΗΣΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΚΟ ΘΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ, ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ, ΞΥΛΟ ΘΑ ΕΤΡΩΓΕ ΖΗΜΙΑ ΘΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ , ΚΑΤΙ ΘΑ ΠΑΘΑΙΝΕ Ο ΑΡ@@@@@

  8. #38
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    ο χαμός ενος δικού σου δεν αντικαθίσταται με τίποτα...
    λυπάμαι αλλά η μοναξιά και η θλίψη ειναι ανθρώπινα συναισθήματα και ειναι υγιές να τα ζήσει κάποιος που περνάει τέτοιο σοκ...
    ολα κάνουν το κύκλο τους και τα πράγματα στη ζωη προχωράνε...
    ειναι ο κύκλος της ζωής..
    και εχουμε χρέος να προχωράμε..
    ομως οι αναμνήσεις μας γεμίζουν...
    ειμαι τυχερός που δεν εχω χάσει ετσι ενα "φιλο" αν ομως γινόταν θα περνούσε μεγάλο διάστημα μέχρι να ξαναπάρω ...
    και η ζωή συνεχίζεται...

  9. #39
    I believe I can fly..! Το avatar του/της lammadin
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    60
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΜΕΝΟ ΣΚΥΛΑΚΙ, ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο BOXER ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΛΑΡΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΗΛΕΚΤΡΟΣΟΚ ΜΕ ΤΗΛΕΧΕΙΡΙΣΜΟ .
    λοιπον μην ξανακουσω για για λουρια ηλεκτροσοκ κ αλλες τετοιες βαρβαροτητες.ειναι σα να σου εχει περασει ο κολλητος ενα λουρι κ οταν κανεις κατι που δεν του αρεσει να παταει το κουμπακι κ να σε τιναζει στον αερα.θα σου αρεσε;ΟΧΙ!
    δωσε στο σκυλο να καταλαβει-(ναι τα σκυλια καταλαβαινουν σχεδον τα παντα)-οτι αυτο που κανει ειναι λαθος.το πιο ακραιο που μπορω να δηκαιολογισω ειναι μια ξυλια με το λουρι στα καπουλια κ αυτη οχι δυνατη ισα-ισα να καταλαβει οτι κανει κατι λαθος.το τι θα το καταλαβει σιγα σιγα.τα ζωα οπως κ τα παιδια θελουν υπομονη κ κουβεντα.

  10. #40
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lammadin
    λοιπον μην ξανακουσω για για λουρια ηλεκτροσοκ κ αλλες τετοιες βαρβαροτητες.ειναι σα να σου εχει περασει ο κολλητος ενα λουρι κ οταν κανεις κατι που δεν του αρεσει να παταει το κουμπακι κ να σε τιναζει στον αερα.θα σου αρεσε;ΟΧΙ!
    δωσε στο σκυλο να καταλαβει-(ναι τα σκυλια καταλαβαινουν σχεδον τα παντα)-οτι αυτο που κανει ειναι λαθος.το πιο ακραιο που μπορω να δηκαιολογισω ειναι μια ξυλια με το λουρι στα καπουλια κ αυτη οχι δυνατη ισα-ισα να καταλαβει οτι κανει κατι λαθος.το τι θα το καταλαβει σιγα σιγα.τα ζωα οπως κ τα παιδια θελουν υπομονη κ κουβεντα.
    ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟΣ, ΠΗΓΑΙΝΕ ΧΤΥΠΑ ΕΣΥ ΕΝΑ ΝΤΟΠΕΡΜΑΝ 42kg ME TO ΛΟΥΡΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ.
    ΤΟ ΠΕΡΙΛΑΙΜΙΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΗΛΕΚΤΡΟΣΟΚ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΚΑΡΕΚΛΑ, ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΕΧΕΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΑΝ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.
    ΠΡΙΝ ΤΟ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΒΑΛΑΝ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΟΠΩΣ ΕΣΥ.
    ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΕΖΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΤΙΘΑΣΑ ΣΚΥΛΙΑ(ΛΥΚΟΣΚΥΛΑ-ΝΤΟΠΕΡΜΑΝ-ΠΙΤΜΠΟΥΛ).
    ΕΑΝ ΔΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΚΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ, ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ.
    ΕΑΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΟΤΙ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ Η ΠΡΩΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΔΟΝΤΙΑ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕ ΑΡΠΑΖΕΙ.
    ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΜΑΘΑΙΝΕ Ο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ ΚΑΤΩ, ΤΟ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΤΩ ΤΟΝ ΠΙΕΣΕ ΛΙΓΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΡΠΑΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ.

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2005
    Μηνύματα
    6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΕΖΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΤΙΘΑΣΑ ΣΚΥΛΙΑ(ΛΥΚΟΣΚΥΛΑ-ΝΤΟΠΕΡΜΑΝ-ΠΙΤΜΠΟΥΛ).
    Από ότι μου είπε ο εκπαιδευτής για τον δικό μου και κατ' επέκταση για όλα τα σκυλιά, πρέπει να τα πιέζεις για να κάνουν κάτι που θέλεις ή να μην κάνουν κάτι που σε ενοχλεί.
    Από ευχαρίστηση μόνο παιχνίδια θέλουν.
    Κι εγώ είναι κατά αυτού του ηλεκτροφόρου κολάρου. Ακόμα και κατά του πνίχτη, που αναγκαστικά έπρεπε να του φορέσω.
    Αλλά κακά τα ψέματα, αν δεν πονέσει λίγο το σκυλί, δεν καταλαβαίνει ή κάνει ότι δεν καταλαβαίνει.

  12. #42
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gema22
    Από ότι μου είπε ο εκπαιδευτής για τον δικό μου και κατ' επέκταση για όλα τα σκυλιά, πρέπει να τα πιέζεις για να κάνουν κάτι που θέλεις ή να μην κάνουν κάτι που σε ενοχλεί.
    Από ευχαρίστηση μόνο παιχνίδια θέλουν.
    Κι εγώ είναι κατά αυτού του ηλεκτροφόρου κολάρου. Ακόμα και κατά του πνίχτη, που αναγκαστικά έπρεπε να του φορέσω.
    Αλλά κακά τα ψέματα, αν δεν πονέσει λίγο το σκυλί, δεν καταλαβαίνει ή κάνει ότι δεν καταλαβαίνει.
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΝΑ ΠΟΝΕΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΝΙΧΤΗΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΦΝΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΚΥΛΟ.
    ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΛΕΞΕΙΣ-ΗΧΟΥΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ.
    ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑΣ Η ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
    Ο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ ΣΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΟΥ, ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΑΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΣ ΜΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΔΙ ΚΤΛ.
    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΄΄ΚΟΛΠΑ΄΄ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ, ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΥΠΑΚΟΥΕΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.
    ΕΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΝΑ ΠΟΝΕΣΕΙ Η ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ(ΠΧ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕΓΜΕΝΑ ΚΑΤΩ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΠΟΤΕ) ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΙΤΕΘΕΙ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΝΑ ΠΟΝΕΣΕΙ ΛΙΓΟ(ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ, ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΚΑΘΕΤΑ ΤΟ ΛΟΥΡΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΕΡΝΕΙΣ ΣΒΟΥΡΕΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ. ΟΤΑΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΜΟΥΝ )

  13. #43
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lammadin
    λοιπον μην ξανακουσω για για λουρια ηλεκτροσοκ κ αλλες τετοιες βαρβαροτητες.ειναι σα να σου εχει περασει ο κολλητος ενα λουρι κ οταν κανεις κατι που δεν του αρεσει να παταει το κουμπακι κ να σε τιναζει στον αερα.θα σου αρεσε;ΟΧΙ!
    δωσε στο σκυλο να καταλαβει-(ναι τα σκυλια καταλαβαινουν σχεδον τα παντα)-οτι αυτο που κανει ειναι λαθος.το πιο ακραιο που μπορω να δηκαιολογισω ειναι μια ξυλια με το λουρι στα καπουλια κ αυτη οχι δυνατη ισα-ισα να καταλαβει οτι κανει κατι λαθος.το τι θα το καταλαβει σιγα σιγα.τα ζωα οπως κ τα παιδια θελουν υπομονη κ κουβεντα.
    Κοιταξε να δεις φιλε μου
    Το σκυλι καταλαβαινει οταν του μιλας , και οταν του ζητας το φαγητο που αρπαξε στο δρομο στο δινει. Το θεμα ομως ειναι να μην το αρπαξει καθολου. Γιατι οταν εσυ δεν θα εισαι μπροστα θα τη φαει τη φολα αμασητη.
    Η παραπανω εκπαιδευση εχει το νοημα να μην αρπαζει φαγητο που δεν του δινεις εσυ , οχι γιατι του το λες εσυ η επειδη θα το τιμωρησεις αλλα γιατι θα του κανει κακο. Αναλογως την περιπτωση αυτο ειναι απο θεμα ζωης και θανατου εως ασημαντο.
    Οταν το σκυλι ειναι σε αυλη που ευκολα του πετας φαγητο απ εξω τοτε το θεμα ειναι κρισιμο.
    Εγω τον δικο μου που τον εχω στον 4ο οροφο και τον παω βολτα παντα με λουρι δεν του εχω κανει τετοια εκπαιδευση.
    Οσον αφορα τα παιδια θα σου πω το εξης: Τα σκυλια εχουν την νοημοσυνη στην καλυτερη ενος τριχρονου παιδιου. Του λες λοιπον του παιδιου μην κανεις αυτο γιατι ειναι επικινδυνο. Του το λες 10-20 φορες. Εισαι σιγουρος οτι δεν θα το κανει;Τις πιο πολλες φορες το κανει , χτυπαει , μαθαινει και δεν το ξανακανει.
    π.χ. Κωστακη μην πιανεις την κατσαρολα οταν ειναι στο ματι γιατι θα καεις.
    Ναι μαμα
    2 μερες μετα ο Κωστακης το ξεχναει και παει και πιανει την κατσαρολα και καιγεται.
    Ε απο δω και στο εξης θα προσεχει ειναι σιγουρο.

    Το θεμα της εκπαιδευσης ειναι πολυ σημαντικο ειδικα οταν εχεις πιτμπουλ (οπως εγω) η ροντβαιλερ κλπ τα οποια οταν τα βγαζεις βολτα σε κοιτανε λες και εισαι ο Πασσαρης και πρεπει το σκυλι να σε ακουει και να στεκεται σουζα. Ναι το σκυλι ειναι φιλος (εγω θα ελεγα παιδι) αλλα επισης ειναι κατωτερος και πρεπει να το ξερει διοτι αν δεν το ξερει θα προσπαθησει να σου παρει την αρχηγια.
    Το ηλεκτροσοκ δεν το χρησιμοποιεις για να σπας πλακα οποτε γουσταρεις εσυ - οπως αναφερεις στο παραδειγμα σου με τον φιλο σε πραγματα που δεν γουσταρεις εσυ - αλλα ειναι τμημα της εκπαιδευσης μερος της οποιας ειναι η ανταμοιβη , το παιχνιδι , η τιμωρια κλπ.
    Το θεμα της ξυλιας ειναι εντελως ηλιθιο και αχρηστο διοτι αν δειρεις το σκυλι εστω και πεντε δευτερολρπτα μετα την αταξια δεν θα ξερει γιατι το βαρας. Η τιμωρια πρεπει να γινεται την ωρα της πραξης.

    Αυτα και αλλα πολλα που βαριεμαι τωρα να γραψω και τελος παντων δεν ειμαι ουτε βασανιστης ουτε βαρβαρος και α παρατα μας.

    Keep on rocking in a free world !!!

  14. #44
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2005
    Μηνύματα
    6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΄΄ΚΟΛΠΑ΄΄ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ, ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΥΠΑΚΟΥΕΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.
    ΕΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΝΑ ΠΟΝΕΣΕΙ Η ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ(ΠΧ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕΓΜΕΝΑ ΚΑΤΩ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΠΟΤΕ) ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΙΤΕΘΕΙ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΝΑ ΠΟΝΕΣΕΙ ΛΙΓΟ(ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ, ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΚΑΘΕΤΑ ΤΟ ΛΟΥΡΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΕΡΝΕΙΣ ΣΒΟΥΡΕΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ. ΟΤΑΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΜΟΥΝ )
    Σίγουρα υπάρχουν «κόλπα» που μαθαίνουν τα σκυλιά. Αριστερά το «δίπλα», δεξιά το «έφυγες».
    Όταν εκπαιδεύεις τον σκύλο σου σε υπακοή, θα πρέπει να κάνει ότι του πεις. Ακόμη και να ξαπλώσει στο νερό. Αυτό σημαίνει υπακοή. Δεν ξέρω τι σκυλί έχεις, αλλά ο δικός μου αν και μικρός, θα κάνει ότι του πω, γιατί διαφορετικά, ξέρει ότι θα τον μαλώσω, και σίγουρα, δεν του αρέσει καθόλου. Και δεν μιλάμε για ξύλο, ένα τράβηγμα τον πνίχτη μόνο να του κάνω, θίγεται. Οπότε, υπακούει, γιατί έτσι πρέπει να κάνει.

  15. #45
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΝΑ ΠΟΝΕΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΝΙΧΤΗΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΦΝΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΚΥΛΟ.
    ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΛΕΞΕΙΣ-ΗΧΟΥΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ.
    ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑΣ Η ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
    Ο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ ΣΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΟΥ, ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΑΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΣ ΜΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΔΙ ΚΤΛ.
    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΄΄ΚΟΛΠΑ΄΄ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ, ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΥΠΑΚΟΥΕΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.
    ΕΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΝΑ ΠΟΝΕΣΕΙ Η ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ(ΠΧ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕΓΜΕΝΑ ΚΑΤΩ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΠΟΤΕ) ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΙΤΕΘΕΙ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΝΑ ΠΟΝΕΣΕΙ ΛΙΓΟ(ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ, ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΚΑΘΕΤΑ ΤΟ ΛΟΥΡΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΕΡΝΕΙΣ ΣΒΟΥΡΕΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ. ΟΤΑΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΜΟΥΝ )
    Οταν το δικο μου αρπαζει το λουρι και το φερνω σβουρες γυρω γυρω παντως δν τρεμει. "Σκυλιαζει".:rotflmao:
    Keep on rocking in a free world !!!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2011, 00:26
  2. ειναι τρελο! Και ομως συνεβη
    από SAKIS.XT660X στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2005, 09:24
  3. Και όμως δεν είναι ανέκδοτο
    από Cpt. Haddock στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2005, 15:28
  4. Δεν ξέρω αν ειναι αληθινό κουλό όμως είναι
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2004, 14:10
  5. Αν και δεν είναι αστείο....
    από powerphot στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2004, 09:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF