Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 32

Θέμα: Χανιά: Εξιχνιάστηκε σπείρα αλλοδαπών που έκλεβε μοτοσικλέτες

  1. #16
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    καλύτερα μην πει....


    σπάει και δόντια κιόλας...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spiridaus
    ??

    Γιατί να μην πούμε , πες
    Όλοι τον γνωρίζουν, έτσι ή αλλιώς.
    Είναι, εξ άλλου, χαρακτηριστικό ότι στα Χανιά, οι μισοί Χανιώτες τονε αποκυνηγάνε να τονε δείρουνε και οι άλλοι μισοί τονε δέρνουνε τώρα που μιλούμε.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  3. #18
    in standby mode Το avatar του/της liakaros
    Εγγραφή
    09/05/2007
    Μηνύματα
    320
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

    σπάει και δόντια κιόλας...
    Oχι εγω...το κρανος μου ειπαμε :wacko:

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ikarosk
    Εγγραφή
    22/08/2007
    Μηνύματα
    736
    [i] οι μισοί Χανιώτες τονε αποκυνηγάνε να τονε δείρουνε και οι άλλοι μισοί τονε δέρνουνε τώρα που μιλούμε.
    [/B]
    Μακάρι νά'ναι έτσι ........ Τέλειος συγχρονισμός οι Χανιώτες

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
    Να πουμε τωρα και για τον γνωστοτατο εμπορο των Χανιων,που του βρηκανε πριν λιγο καιρο κλεμμενα μηχανακια και πινακιδες και ακομα δουλευει κανονικα το μαγαζι του...???

    Ασε να μην πουμε καλυτερα...αλλα στο κρανος μου ακομα εχω ενθυμιο δυο σημαδια απο τα σπασμενα, μπροστινα του δοντια, οταν του το χτυπησα μερικες φορες στην μαπα...(οχι για καποια κλοπη βεβαια,για αλλο λογο)...
    Μ΄αρέσεις .Έκεια βάστα το !

  6. #21
    in standby mode Το avatar του/της liakaros
    Εγγραφή
    09/05/2007
    Μηνύματα
    320
    Βασικα ο συγκεκριμενος την λαμογια την εχει κανει επιστημη απ'οτι καταλαβα εκ των υστερων...

    Με λιγα λογια τι εγινε στην δικη μου περιπτωση...

    Αρχες καλοκαιριου αποφασιζω να παρω ενα μπεβερλυ για τις δουλειες μεσα στην πολη και την διαδρομη σπιτι-δουλεια...

    Βρισκω ενα 250αρι μεταχειρισμενο στο μαγαζι του,2 χιλιαρικα,αρκετα καλη κατασταση,το περνω επι τοπου,το παω σε ενα μαστορακι δικο μου,ολα καλα,σταση στην τραπεζα επιστρεφοντας στο μαγαζι του.Του δινω τα χρηματα,μου δινει αποδειξη,με συμφωνια την επομενη μερα να μου εχει ετοιμα τα χαρτια να παω να παρω το μηχανακι...

    Παω την επομενη,μου λεει θα καθυστερησει λιγο η αδεια γιατι λειπει η κοπελια που τα φτιαχνει,αλλα παρε το μηχανακι και ελα σε 2-3 μερες...

    καλα λεω...

    Με λιγα λογια, η αδεια απο βδομαδα σε βδομαδα καθυστερουσε,φασαριες...μπινελικια...και απο κοντα και απο το τηλεφωνο...μεχρι που ενα πρωινο,στο Κουμ Καπι(για οσους ξερουν),μετα το ωραιοτατο καφεδακι μου στο Θεμα,καθομαι στο μηχανακι να φυγω,μου την πεφτουνε δυο τυποι και με αρχιζουνε...

    πουστη τα λεφτα...

    ποια λεφτα ρε κοπέλια????

    τα λεφτα ρε πουστη για το μηχανακι

    ρε κοπέλια παρεξηγηση...πλΕρωμενο το εχω...

    Ψιλοτσαμπουκας με τους μαγκες και πριν αρχισουν να πεφτουν οι πρωτες ''ψιλες'' εκατερωθεν,λυνεται το μυστηριο...

    Ο ενας εκ των δυο,εχει αφησει για πουλημα το μηχανακι στο μαγαζι του ΑΠΑΤΕΩΝΑ,πηγε καποια στιγμη,ειδε το μηχανακι να λειπει...ζητησε τα λεφτα του ο ανθρωπος...και αντ'αυτων ελαβε ως δικαιολογια οτι εγω,πηγα και πηρα το μηχανακι...ειπα οτι θα του εφερνα μετα απο δυο μερες τα χρηματα...και εξαφανιστηκα...

    Με τα πολλα παμε και οι 3 στο μαγαζι του...μπαινω πρωτος...μας βλεπει και τους 3 μαζι αυτος, αλλαζει 50 χρωματα...και επαναλαμβανω και γω την φραση που ακουσα πριν λιγο...

    πουστη τα λεφτα μου...

    Ωπα,παιδια ηρεμα...θα το λυσουμε το θεμα...

    Ναι ενταξει,δωσε μου ΤΩΡΑ τα λεφτα μου και την αδεια του μηχανακιου στον ανθρωπο να φυγουμε ολοι,να παμε στην ευχη του θεου...

    Λεφτα τωρα δεν υπαρχουν,ελα σε 2 μερες (εκει φευγει η πρωτη κρανια)

    Σου ορκιζομαι δεν εχω...(φευγει και η δευτερη)

    Με τα πολλα και αφου με τις κρανιες αποτελεσμα δεν εβγαινε...αρχιζω...ενα GSXR κουτα,κλωτσια σπασμενο φερινγκ και το μηχανακι κατω.

    ΘΑ ΣΟΥ Γ@ΜΗΣΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.

    Τελικα ως δια μαγειας,εμφανιστηκαν τα δυο χιλιαρικα μεσα απο ενα συρταρι και την γλυτωσε με σπασμενη τη μουρη και ενα φερινγκ μονο...

    Αυτα για τον εμπορο με τα κλεμενα μηχανακια...

    Στελιο(εχετλαιος) για πες ρε τι σου εκανε και εσενα με το bagster(απορια το 'χω)...

  7. #22

  8. #23
    liakare μου έφτιαξες τη μέρα .

    Σαν να είδα ταινία το σκηνικό .


  9. #24
    Μα καλά, τόσο ξύλο τρώνε μερικοί και συνεχίζουν...

    Πόσο εθισμένοι είναι στη κλεψιά ρε πστ μου...

    Λιάκαρε +όσα θες

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
    Στελιο(εχετλαιος) για πες ρε τι σου εκανε και εσενα με το bagster(απορια το 'χω)...
    Είχα το Fazerάκι σε αγγελία αρκετό καιρό και είχα κατέβει πολύ στα χρήματα της απαίτησής μου.
    Παρόλο που ήξερα τι μο*νόπανο είναι, και επειδή κάπως κιν(ι)όταν η αγορά λόγω θέρρους πήγα και το άφησα στη βιτρίνα του. Μου είπε έλα αύριο να κάνουμε τις εξουσιοδοτήσεις και να πάρεις τα λ7 χεράτα. Το μηχανάκι είχε πάνω μεγάλη ζελατίνα baster tank-bag και βαλιτσάκι της bagster αυξομειούμενου όγκου.
    Πάω την επόμενη να εισπράξω μου λέει έλα αύριο.
    Κατάλαβα...Λέω θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία.
    Πάω την επόμενη μου λέει λ7 δεν έχω θες μια επιταγή 8άμηνη; (!)
    Του λέγω θες μια πουτσ*ποικιλία να χορτάσεις; Φέρε τα κλειδιά του μηχανακιού. Μου λέει καλά-καλά. Φέρνει τα κλειδιά, πάω να πάρω το μηχανάκι και λείπανε τα δέρματα απο πάνω. Που είναι ρε τα δέρματα; Δεν είχε τίποτε πάνω μου λέει, πάρτο και φύγε.
    Χαστούκι πρώτο. Φέρε ρε τα δερματα θα στο κάνω καλοκαιρινό το μαγαζί;
    Μου λέει κάνε ότι θες δέρματα δεν είχες.
    Χαστούκι δεύτερο.
    Κάνει να φύγει.
    Λέω θα σε φτιάξω. Πάω στο δίπλα μαγαζί που έχει τα Arai. Βουτάω 2 από τα ράφια και πάω να φύγω. Μη μου λέει, να, πάω να στα φέρω τα δέρματα.
    Τέλος καλό, όλα καλά.
    Για τέτοιο καθίκι ομιλούμε.


    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  11. #26
    ρε παιδια πρεπει να μαθουμε και εμεις αυτον τον ανθρωπο και ας μενουμε στα βορεια.
    Οτνα ερχομαστε να του κανουμε καμια επισκεψη το καλοκαιρι για διακοπες που ερχομαστε με κρανη , βαλιτσακι givi κλπ (ξερετε αυτα τα μικρα και μαλακα και ελαφρια )
    :rotflmao:
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  12. #27
    in standby mode Το avatar του/της liakaros
    Εγγραφή
    09/05/2007
    Μηνύματα
    320
    Στελιο, να κανονισουμε να παμε μαζι απο εκει καμια μερα ρε συ,να κανουμε οτι κοιταμε για μηχανακι...

  13. #28
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
    Στελιο, να κανονησουμε να παμε μαζι απο εκει καμια μερα ρε συ,να κανουμε οτι κοιταμε για μηχανακι...
    :rotflmao:

    Πιστευω θα σας δωσει κανα παπακι δωρεάν.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #29
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Τώρα όλα αυτά γίνονται στην Κρήτη;

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #30
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    τέτοια κ χειρότερα...:

    http://www.youtube.com/watch?v=Tp0Ou...eature=related

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εξαρθρώθηκε Σπείρα που Έκλεβε Μηχανές - τσααααακ, μέσα μ00ν@κια
    από ziggΥ στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2011, 14:09
  2. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2008, 00:07
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2008, 17:48
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2008, 11:21
  5. Πολλα μπραβο στα παιδια που
    από YZF-R1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF