Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: bandit vs strom

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/03/2009
    Μηνύματα
    8

    bandit vs strom

    Καλησπερα ειμαι κατοχος ενος strom650 ευχαριστημενος θα ελεγα και σκεφτομαι να το αλλαξω με ενα bandit 650.Ταξιδια κανω λιγα κινουμαι πολυ εθνικη ειμαι 1.90cm και οπωσδηποτε θελω μπαγκαζιερα.Ο λογος της αλλαγης ειναι λογω κινητηρα του bandit που πιστευω θα με βολεψει καλυτερα.

    Ευχαριστω για το χρονο σας

  2. #2
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    πολυ διαφορετικα...στυλ συγκρινεις φιλε μου!! αλλη φιλοσοφια!!
    βεβαια τα κριτηρια ειναι δικα σου ομως επειδη εισαι και αρκετα ψηλος...ο ληστης μηπως σου ειναι.....χαμηλος και σε ταλαιπωρησει!!
    αν θες πες μου και πως σου...ταιριαζει περισσοτερο ο τετρακιλυνδρος κινητηρας!! αφου οπως λες δεν κανεις ταξιδια!!
    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/03/2009
    Μηνύματα
    8
    μενω Ωρωπο και ειμαι συνεχεια εθνικη κανω και πολλα χιλιομετρα

  4. #4
    αν πουλησεις το στρωμα κ αγορασεις τον ληστη τοτε..τον παντρευτηκες για τα καλα..
    η τύχη χτυπάει την πόρτα σου μόνο μια φορά, αλλά η ατυχία έχει πολύ μεγαλύτερη υπομονή...

  5. #5
    Τι εννοείς λόγω κινητήρα ;
    Φοβάσαι για την αξιοπιστία του κινητήρα του στρομ;
    Πάντως το μπάντιτ κάνει για διαδρομές στην εθνική με υψηλές σχετικά ταχύτητες αλλα και ταξίδια ενώ φορτώνεται πολύ και εύκολα.
    Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν θα έχεις πρόβλημα με την κάλυψη απο τον αέρα λόγω του ύψους σου.

  6. #6
    Το Bandit δεν θα σε καλύψει στο ύψος σου, θέλει μιά μεγάαααλη ζελατίνα. Την οποία φορούσε ο δικός μου... Δεν είναι όμορφο, αλλά είναι πρακτικό.

    Βαλίτσα παίρνει και το Vstrom φυσικά. Και κινείται στις ίδιες ταχύτητες, με την ίδια ποσότητα βενζίνης.

    Δεν βρίσκω κάποιο πλεονέκτημα στην αλλαγή, εκτός αν σκοπεύεις να είσαι 200+ στην ΕΟ, οπότε το Bandit το έχει το άθλημα καλύτερα.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/03/2009
    Μηνύματα
    8
    amyroukai μενω Ωρωπο και δουλευω Αγιο Στεφανο και ειμαι συνεχεια εθνικη και σκεφτομαι οτι 4 κυλινδροι καλυτερα απο 2 γι'αυτο και η σκεψη για αλλαγη

  8. #8
    φιλος εγω ειχα στρομα, πηρα gsr, και τωρα βρηκα την ιθακη μου στον μεγαλο τον ληστη.
    Το στρομα ειναι ενα καλο μηχανακι, μετριο, που τα κανει ολα αξιοπρεπως αλλα μεχρι εκει.
    Του ληστη δωστου εθνικη, και παρτου την ψυχη. λογο υψους βεβαια πρεπει να παρεις μια ζελατινα αφτερ μαρκετ, και να αλλαξεις το κανονι με μια εξατμιση, γιατι ο πισω το εχει για πλακα το εγκαυμα.
    ξεχνα κραδασμους, αλλοκοτο βαρος (το 90% των κατοχον στροματος οπως και ο υποφαινομενος εχουν πεσει στατικα).
    Καλυτερη ροπη, καλυτερες τελικες,καλυτερο και ξεκουραστο μουαγιεν ταξιδιου. 2 φιλοι μου εχουν τον μικρο τον ληστακο και τον εχουν αγαπησει.
    Ελπιζω να βοηθησα.
    val

  9. #9
    Μένω στην Χαλκίδα, δουλεύω στο Μαρούσι, οπότε είμαι πέρα-δώθε (σχεδόν) καθημερινά.
    Έχω το Bandit 650 S, είμαι 1.93, είμαι μια χαρά από απόδοση και κατανάλωση. Από κάλυψη όμως δεν είμαι.
    Και εκεί είναι που κατά την δική μου άποψη το στρώμα είναι πολύυυυυ καλύτερο από τον ληστή.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mes
    amyroukai μενω Ωρωπο και δουλευω Αγιο Στεφανο και ειμαι συνεχεια εθνικη και σκεφτομαι οτι 4 κυλινδροι καλυτερα απο 2 γι'αυτο και η σκεψη για αλλαγη
    Καλά όλα, αλλά κάνεις 40-50 χιλιόμετρα ΕΟ την ημέρα πήγαινε-έλα, δεν κάνεις 200... Μέχρι να βγεις Εθνική έχεις ήδη φτάσει στα μέρη μου

    Από πλευράς άνεσης, προσωπικά δεν το βλέπω να αξίζει τον κόπο. Εννοείται πως με την όρεξη του καθ' ενός δεν μπλέκομαι, αν σε "τρώει" να το αλλάξεις και θέλεις να δοκιμάσεις κάτι άλλο, γιατί όχι;

    Βαλάντη θέλεις να πεις ότι μετά το GSR δεν σου φαίνεται "αλλόκοτο" το ζύγισμα του Bandit? Δεν έχω οδηγήσει πιο ψηλόβαρο μηχανάκι!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Επειδη μετα το GSR κι εγω το μεγαλο ληστη πηρα να πω την μ@λακια μου.....


    Το ενα μηχανακι με το αλλο δεν εχει καμια σχεση....

    Ο μονος λογος που σκοτωσα τον ληστη πριν κλεισει χρονο στα χερια μου ειναι αυτο ακριβως που λεει ο
    amyroukai.

    Ειναι τοσο ψηλοβαρο που σε κλειστα διαδοχικα εσακια απλα δεν μπαινει το μηχανακι

    Αν προσθεσεις το εξτρα βαρος, την τουρισταδικη γωνια του και το μεγαλυτερο μεταξονιο ειναι ακαταλληλο για οποιον εχει ορεξη για πιο κοφτερες αντιδρασεις στις στροφες.....


    Δεν το θαβω το μηχανακι σε καμια περιπτωση. Ειναι εξαιρετικο, αξιοπιστο, ξεκουραστο, ομορφο και πολλα ακομα.

    Αλλα το ζυγισμα του στρομ μου φαινεται ακομα πιο αλλοκοτο απο αυτο του bandit.


    Αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα να εχω εναν μεγαλο ληστη συν ενα μηχανακι πολης συν ενα για τα περιεργα γουστα μου (πιστα και κλειστα ορεινα στροφιλικια) τοτε δεν θα τον εδινα σε καμια περιπτωση.

    Στο μελλον (αν πανε καλα τα πραγματα) σιγουρα θα χτυπησω παλι εναν ληστη του 08

  12. #12
    Το παιδί συζητάει για ΕΟ, οπότε αυτό με τα εσάκια δεν τον αφορά. Αλλά έχεις απόλυτο δίκιο.

    Πιο σημαντικό είναι αυτό που γράφεις, ότι Ειναι εξαιρετικο, αξιοπιστο, ξεκουραστο, ομορφο και πολλα ακομα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Το ειπα απλα περιγραφοντας το ψηλοβαρο χαρακτηρα της μηχανης....

    κατα τα αλλα τσακω μια


  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/03/2009
    Μηνύματα
    8
    παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις ενα τελευταιο με το strom στις 7000 στροφες εχω 140 περιπου το με το bandit ποσα εχεις??που θα ειναι και πιο ξεκουραστα οι 7000 πιστευω λογω 4κυλινδρου

  15. #15
    Ακριβώς τις ίδιες στροφές έχεις.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Bandit vs faser vs vstrom vs cbf
    από kkobits στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2008, 20:29
  2. ER6n vs Bandit 650
    από alex14 στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2006, 04:03
  3. V strom 650 Vs FZ6 fazer
    από zoudis στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 21:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF