Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Γνώμη για το CBR125R

  1. #1
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640

    Γνώμη για το CBR125R

    εγώ γνωστό είμαι on-off

    όμως αν ξεκίναγα πάλι, ΠΑΛΙ δεν θα έπαιρνα ποτέ παπί ή σκούτερ

    υπάρχουν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ on-off και motardοοιδή στα 125 πια, ενώ είδα και το CBR125R που ΑΝ ήμουν 16 και έβλεπα ένα SS μέλλον, θα είχα υγρά όνειρα με αυτό...

    μπράβο, τώρα έχετε ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΗΔΕΝ δικαιολογία να παίρνετε σκούτερ και παπιά

    υπάρχουν ίδιας τιμής (μην πω καλύτερης από κάποια) "εισαγωγικά" ΚΑΝΟΝΙΚΑ μηχανάκια, με ΚΑΝΟΝΙΚΑ όρια, με ΚΑΝΟΝΙΚΗ συμπεριφορά...

    η δικαιολογία για να αγοραστεί (άλλο να υπάρχει ήδη για κάποιο λόγο) σκούτερ και παπί για εισαγωγή στο χώρο των 2Τ, είναι ΚΑΜΙΑ

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    Edo exeis adiko file mou.Giati kai i tgimi pou tha exei to sigkekrimeno mixanaki (sigoura poli pano ton 3000euro) kai oi asthenikes tou epidoseis einai terastia mion.Vale kai ta e3oda se kamia ptosi klp...ligoi pitsirikades diathetoun tosa lefta gia kati pou den tha kratisoun gia perisotero tou enos xronou.Ti sou ekanan e3alou ta papakia kai ta scooter..den katalaveno,ta papakia stirizoun oikonomika tis antiprosopeies ton moto stin ellada..3eroun poses xiliades papakia poulane to xrono,sin ta antalaktika??EYXARISTO OLOUS OSOUS EXOUN PAPAKI!!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Θυμάμαι μερικά πολύ καλά 50αρια απο τότε που ήμουν 16, που πραγματικά στεκόντουσαν στο δρόμο και στο χώμα,
    απο BETA MX6 μέχρι Honda ss και CB και Kawa ar50 και πολλά άλλα, όντως μηχανάκια με ρόδες της προκοπής, και συμπεριφορά μοτοσυκλέτας.
    Αλλά οι πατεράδες ανέκαθεν έτρωγαν το παραμύθι οτι τα παπιά είναι πιο ασφαλή, και δεν είναι μοτοσυκλέτες αλλά παπιά,
    πάντα οι φίλοι στην καφετέρια είχαν παπί, ανέκαθεν έβρισκες ακόμα και στο περίπτερο κυλινδοπίστονο 72 και εκεντροφόρο SS και καρμπυρατέρ απο CM και τσιμπουκόφωνο VW.
    Τα τελευταία χρόνια βέβαια τα μοντέλα που βγάζουν οι Γιαπωνέζοι μειώθηκαν η δεν εισάγωνται οπότε μοτοσυκλετάκια 50-125 δεν υπάρχουν και πολλά ,αλλά τελικά το κοινό δεν τα αποδέχεται στην χώρα μας τουλάχιστον.

  4. #4
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
    Edo exeis adiko file mou.Giati kai i tgimi pou tha exei to sigkekrimeno mixanaki (sigoura poli pano ton 3000euro) kai oi asthenikes tou epidoseis einai terastia mion.Vale kai ta e3oda se kamia ptosi klp...ligoi pitsirikades diathetoun tosa lefta gia kati pou den tha kratisoun gia perisotero tou enos xronou.Ti sou ekanan e3alou ta papakia kai ta scooter..den katalaveno,ta papakia stirizoun oikonomika tis antiprosopeies ton moto stin ellada..3eroun poses xiliades papakia poulane to xrono,sin ta antalaktika??EYXARISTO OLOUS OSOUS EXOUN PAPAKI!!
    η συγκεκριμένη μηχανή κάνει 2700 ευρά αν θυμάμαι οπότε έξω πέφτεις

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Ζήτημα κόστους δεν παίζει. Όπως είπε και ο NLS κάνει κάτω από 3000 ευρά (2800 νομίζω) και σκεφτείτε πωε εγώ πήρα το innova 2100! Για σκουτερ δεν το συζητάω καν: μου φαίνονται όλα ψεύτικα και φλώρικα (ευκολία είναι να μην αλλάζεις ταχύητες; ποιός γουστάρει οδήγηση αλλά δεν γουστάρει γρήγορα ανεβοκατεβάσματα! Αν σήμερα ήταν να πάω να πάρω πρώτο μηχανάκι δεν το συζητάμε: είναι 600 μόνο ευρώ παραπάνω και σίγουρα καλύτερη εισαγωγή στον κόσμο της μοτο από το παπί!

Παρόμοια θέματα

  1. ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΑΜΑΗΑ Mt-03 660
    από motokelly στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 211
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2012, 13:15
  2. Γνώμη για το NOLAN N43 Air
    από costas_versys στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2009, 13:51
  3. Γνώμη για το Ζ 1000
    από kostas56 στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2006, 11:55
  4. Τι γνώμη έχετε για το νέο Anti-XT της HONDA?
    από Julius στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 126
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2004, 16:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF