Σελίδα 6 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 213

Θέμα: Honda Deauville Vs ΟΛΩΝ

  1. #76
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
    Ρε παιδια, το μηχανακι απευθυνεται (βαση της Ελληνικης νοοτροπιας τουλαχιστον) σ ενα κοινο που αφηνει την corolla 1300 το Μαη και καβαλαει το μηχανακι μεχρι τον Οκτωβρη, και μετα ξανακαθεται στην corolla.
    Καμια σχεση με μηχανοβιους, με δερματα, με dainese, με arai, με sidi κτλ. Θα πανε στη δουλεια τους, τη γυναικα για ψωνια, για ταβλι με κανα φιλο, και καμια χαλαρη βολτα.
    Κι ο πιο σημαντικος λογος να διαλεξεις το deuvile αντι το transalp (επειδη ειπωθηκε οτι ειναι ενα πιο street transalp, και συμφωνω) ειναι το υψος, (το υψος του αναβατη εννοω) η εμπειρια, και τα "θελω" του εκαστοτε αναβατη.
    Απορω και μου κανει εντυπωση πως υπαρχουν τοσα σχολια για το συγκεκριμενο μηχανακι στο εν λογο forum.
    Πάντως φιλαράκι, εγώ που τη θέλω, τη θέλω για να την πηγαίνω ΟΛΟ το χρόνο, όπως πάω και τώρα
    με το σκούτερ μου, σε διαδρομή 50χλμ τη μέρα, βρέξει-χιονίσει-παγώσει.

    Χωρίς να χρειάζεται σέρβις κάθε μέρα, αλυσίδες, λάδια κλπ.

    Οι χαλαρές βόλτες που λες είναι μαστ και είναι πάλι όλο το χρόνο.

    Τώρα τα δέρματα, τα αράγια, και τα σίντια δε ξέρω κατά πόσο είναι αυτά που χαρακτηρίζουν
    το μηχανόβιο.

    Εκτός και μηχανόβιος σημαίνει ταλαιπωρημένος επί μονίμου βάσεως.

  2. #77
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
    Οι απαντήσεις όλα τα λεφτά λέμε.... Ειδικα το πόσο τυχερος πρέπει να νιώθεις που δεν έχεις suzuki γιατί αν σου χάλαγε συνέχεια και εκτός εγγύησης δεν θα στο έφτιαχναν με επιμερισμό κόστους, πάει χαλαρά στα ανέκδοτα....
    Ρε παιδιά, είπα πουθενά εγώ ότι τα σουζούκι χαλάνε;

  3. #78
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
    ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ....???


    Μή μού τόν φέρνετε γιά παράδειγμα λοιπόν......τής πρωτιάς τού κουβά.....!!!
    Έξάλλου άλλες οί άνάγκες αύτονών πού παίρνουν ένα μηχανάκι νά γράψουν
    χιλιόμετρα γιά ένα μήνα καί μετά γκαράζ .........καί τά ξαναλέμε μόλις φύγουν
    τά χιόνια...!!!!


    Νομίζω ότι απάντησα πιο πάνω για το κάθε πότε θα βγαίνει έξω.

    Το κάθε μέρα όλο το χρόνο σου κάνει;

  4. #79
    Αρχικά δημιουργήθηκε από manianisg
    ως ευτηχης κατοχος ΤΑ 650 θα διαφωνησω διοτι το ΤΑ ειναι καλυτερο ΜΟΝΟ στο χωμα,κ στην υπαρξη καρμπυρατερ!!!
    ...μετα απο 40000 χιλ με το ΤΑ εκ των οποιων τα 10000 ειναι σε 3 ταξιδια δικαβαλος στο εξωτερικο ευκολα θα αγοραζα το Deuaville.
    αποτελει μια αριστη επιλογη για οσους θελουν να ταξιδευουν με 120-130 χαλαροι,χωρις να τεντωνουν/λιπαινουν αλυσιδες,με φρεναρες κ μοτερ ασπαστο!!
    οκ ειναι ακριβο αλλα ξαναλεω οτι, δεν κανει για τους καφετεριακηδες κ για οσους θεωρουν την Επιδαυρο ταξιδι...

    αυτα τα ολιγα απο μενα,συνεχιστε την φαγωμαρα τωρα...

    (ωστε το 2011 θα βγει με σειριακο ε???
    δεν κανει καν γι αυτους που θεωρουν το αθηνα-πειραια ταξιδι...

    ειναι 260 κιλα γεματο στο χαλαρο,με 50 τιποτα αλογα τροχο,ροπη αστεια και τις αναρτησεις του bros που ηταν 100 κιλα ελαφρυτερο...α...ειναι και πανακριβο...μισο...ξεχασα οτι ρυθμιζεται η προφορτιση στην πισω αναρτηση...

    γαμω τα ταξιδιαρικα μηχανακια ειναι...ειδικα στον τομεα ενεργητικης ασφαλειας ειναι θεεικο...μετα τα 100,απλως απαγορευεται να προσπερασεις...και μεγιστη ταχυτητα ταξιδιου 140...

    ειναι ενα αχρηστο ρημαδι που μονο για τα σκουπιδια κανει...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  5. #80
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    δεν κανει καν γι αυτους που θεωρουν το αθηνα-πειραια ταξιδι...

    ειναι 260 κιλα γεματο στο χαλαρο,με 50 τιποτα αλογα τροχο,ροπη αστεια και τις αναρτησεις του bros που ηταν 100 κιλα ελαφρυτερο...α...ειναι και πανακριβο...

    γαμω τα ταξιδιαρικα μηχανακια ειναι...ειδικα στον τομεα ενεργητικης ασφαλειας ειναι θεεικο...μετα τα 100,απλως απαγορευεται να προσπερασεις...και μεγιστη ταχυτητα ταξιδιου 140...

    ειναι ενα αχρηστο ρημαδι που μονο για τα σκουπιδια κανει...

    εσενα φιλαρακι ο Σαρακακης πρεπει να σ'εβαλε....κοβω το μπ***ο μου... :wacko:

    Accipere quam facere praestat injuriam

  6. #81
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    δεν κανει καν γι αυτους που θεωρουν το αθηνα-πειραια ταξιδι...

    ειναι 260 κιλα γεματο στο χαλαρο,με 50 τιποτα αλογα τροχο,ροπη αστεια και τις αναρτησεις του bros που ηταν 100 κιλα ελαφρυτερο...α...ειναι και πανακριβο...μισο...ξεχασα οτι ρυθμιζεται η προφορτιση στην πισω αναρτηση...

    γαμω τα ταξιδιαρικα μηχανακια ειναι...ειδικα στον τομεα ενεργητικης ασφαλειας ειναι θεεικο...μετα τα 100,απλως απαγορευεται να προσπερασεις...και μεγιστη ταχυτητα ταξιδιου 140...

    ειναι ενα αχρηστο ρημαδι που μονο για τα σκουπιδια κανει...
    Έλα ρε ξεκόλλα...

    Πάντως παιδιά σας ευχαριστώ όλους. τελικά πείστηκα. Θα πάρω βεστρομ

  7. #82
    ρε ουστ ρε με το μπουρδελο...που στο τελος θα μου το βγαλετε και μηχανακι της 10ετιας μη χεσω...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  8. #83
    παρε ενα v-strom να γιανεις (οχι το 1000, αν κ μονο μεταχ/νο το βρισκεις ή εισαγωγης)...εξαλλου εχει χιλιοειπωθει: ειναι το μόνο βασισμενο στα δεδομενα της κβαντομηχανικης...:wacko:
    η τύχη χτυπάει την πόρτα σου μόνο μια φορά, αλλά η ατυχία έχει πολύ μεγαλύτερη υπομονή...

  9. #84
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    ρε ουστ ρε με το μπουρδελο...που στο τελος θα μου το βγαλετε και μηχανακι της 10ετιας μη χεσω...
    τίποτα δεν στο βγάλαμε, αλλά που κολλάς δεν μας είπες.

    Σε τελευταία ανάλυση άσε εμάς τους μαλάκες με το μπουρδέλο που νομίζουμε για μηχανή να γράφουμε χιλιόμετρα χειμώνα καλοκαίρι και εσύ που είσαι ξύπνιος δες σε ποιο τελικό θα ξοδέψεις 2 μηνιάτικα για να παρεις 4,72 άλογακια παραπάνω

  10. #85
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
    Ρε παιδια, το μηχανακι απευθυνεται (βαση της Ελληνικης νοοτροπιας τουλαχιστον) σ ενα κοινο που αφηνει την corolla 1300 το Μαη και καβαλαει το μηχανακι μεχρι τον Οκτωβρη, και μετα ξανακαθεται στην corolla.
    Αδερφέ καμία σχέση. Στο deaville εγραψα σε 1,5 χρόνο 26.000 km. Στο 5άρι ΚLE που είχα πάνω από 10 χρόνια πρέπει να έγραψα κοντά στα 200.000.
    Αυτά τα νουμερα δεν βγαίνουν με χρήση 6 μήνες τον χρόνο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Africaptan
    Καμια σχεση με μηχανοβιους, με δερματα, με dainese, με arai, με sidi κτλ. Θα πανε στη δουλεια τους, τη γυναικα για ψωνια, για ταβλι με κανα φιλο, και καμια χαλαρη βολτα.
    Και arai έχω, και sidi και από όλα.
    Δηλαδή ρε αδερφέ τι κάνουν οι κανονικοί μηχανόβιοι? Το πρωί σπρώχνουν ταληράκια και το βράδυ παίζουν τις άδειες στα λιμανάκια? Ελεος, λες και είμαστε σε ταινία του Γαρδέλη.



    Εγώ δεν θέλω μεροκάματο,
    θέλω 1000άρα μηχανή και θάνατο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  11. #86
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kkaragiannis
    τίποτα δεν στο βγάλαμε, αλλά που κολλάς δεν μας είπες.

    Σε τελευταία ανάλυση άσε εμάς τους μαλάκες με το μπουρδέλο που νομίζουμε για μηχανή να γράφουμε χιλιόμετρα χειμώνα καλοκαίρι και εσύ που είσαι ξύπνιος δες σε ποιο τελικό θα ξοδέψεις 2 μηνιάτικα για να παρεις 4,72 άλογακια παραπάνω
    μαλιστα...οσοι δηλαδη δεν θεωρουμε το ρημαδι αξιο να φερει τον χαρακτηρισμο "μοτοσυκλεττα",ειμαστε καγκουρες...

    εκπληκτικο επιχειρημα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    frankly my dear, i dont give a damn...

  12. #87
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    μαλιστα...οσοι δηλαδη δεν θεωρουμε το ρημαδι αξιο να φερει τον χαρακτηρισμο "μοτοσυκλεττα",ειμαστε καγκουρες...

    εκπληκτικο επιχειρημα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    δλδ ποια ειναι τα χαρακτηριστηκα που βαφτιζουν ενα δικυκλο ως μοτοσυκλετα?
    οι 200 ιπποι?
    η μοστρα στην καφετερια?
    τα γιοσιμουρια τελικα?

    θα θελα να ακουσω 2-3 ετσι για ξεκαρφωμα...
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  13. #88
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kkaragiannis
    τίποτα δεν στο βγάλαμε, αλλά που κολλάς δεν μας είπες.

    Σε τελευταία ανάλυση άσε εμάς τους μαλάκες με το μπουρδέλο που νομίζουμε για μηχανή να γράφουμε χιλιόμετρα χειμώνα καλοκαίρι και εσύ που είσαι ξύπνιος δες σε ποιο τελικό θα ξοδέψεις 2 μηνιάτικα για να παρεις 4,72 άλογακια παραπάνω

    +V52
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  14. #89
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    δεν κανει καν γι αυτους που θεωρουν το αθηνα-πειραια ταξιδι...

    ειναι 260 κιλα γεματο στο χαλαρο,με 50 τιποτα αλογα τροχο,ροπη αστεια και τις αναρτησεις του bros που ηταν 100 κιλα ελαφρυτερο...α...ειναι και πανακριβο...μισο...ξεχασα οτι ρυθμιζεται η προφορτιση στην πισω αναρτηση...

    γαμω τα ταξιδιαρικα μηχανακια ειναι...ειδικα στον τομεα ενεργητικης ασφαλειας ειναι θεεικο...μετα τα 100,απλως απαγορευεται να προσπερασεις...και μεγιστη ταχυτητα ταξιδιου 140...

    ειναι ενα αχρηστο ρημαδι που μονο για τα σκουπιδια κανει...
    οποιοδηποτε δεν πληροι τα παραπανω χαρακτηριστικα...για να μην μακρυγορουμε δηλαδη,ενα οποιοδηποτε αλλο...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  15. #90
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    οποιοδηποτε δεν πληροι τα παραπανω χαρακτηριστικα...για να μην μακρυγορουμε δηλαδη,ενα οποιοδηποτε αλλο...

    δεν μπορω να πω...εχεις επιχειρηματα!!!!
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

Σελίδα 6 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda Deauville VS Suzuki V-Strom!!!
    από nikos_abel στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2011, 04:43
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2006, 10:24
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:28
  4. suzuki TL vs Honda VTR vs Thunderace
    από fire στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2005, 15:31
  5. HONDA Deauville
    από dtournas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2004, 09:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF