Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 61

Θέμα: Αγορά Ducati monster 796 ??

  1. #31
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Retakos
    Re paidia me exoun prixei oti vgazei polles zimies epeidh egw den xero , ti ennooune ta flasakia kai to kathrefti (pou den nomizo na lene auto ) profanos vlaves mixanis , i o kathenas pou milao mou leei tin malakia tou

    τα φλασακια ειναι και καλα "εκτεθειμενα" και σπανε ευκολα (πραγμα που διορθωνεται μολις βαλεις οποιοδηποτε βαση πινακιδας aftermarket)


    οι καθρεφτες δεν εχουν καλη ορατοτητα (αν εχεις συνηθισει σε Vstrom)
    Accipere quam facere praestat injuriam

  2. #32
    Φίλος κάνεις ένα λαθάκι. Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Άλλο τα ducatia άλλο τα fazer. Σκέφτεσαι τι ΕΣΥ γουστάρεις-αγαπάς και αντέχει η τσέπη να πάρεις και έχεις την απάντησή σου. Καθε μηχανή είναι μια σχέση. με καλά, με κακά, με βλάβες, με κ@βλες, με τα όλα της. Από busa μέχρι 125cc όλα έχουν να σου δώσουν και να σου πάρουν. Βλέπεις πιο γουστάρεις και μπορείς και ... περιμένουμε φώτο από την καινούργια σου αγάπη!
    2 young 2 die,
    2 old 2 rock n' roll

  3. #33
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2010
    Μηνύματα
    14
    Thanks paides.....anameno kai alles apanthseis

  4. #34
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Ψάξε να βρεις να κανείς τεστ ράιντ και τα 2 και βλέπεις τι σου αρέσει και τι ταιριάζει σε εσένα...

    Μην ακούς δεξιά- αριστερά τι σου λένε οι άλλοι,ειδικά ιδιοκτήτες γιαπωνέζικων.

    όχι πως έχουν τίποτα τα παιδιά ,εμείς τα αγαπάμε όλα τα ζώα...

    Σημαντικό...

    Επειδή ντουκατι θα πάρεις ,κοίτα να το πάρεις σε κόκκινο και άσε τα αλλά χρώματα για τον SVΧ...

  5. #35
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Αρχικά δημιουργήθηκε από imba
    Ρε παιδια ο φιλος λεει για ντουκατι τι του λετε το στρητ τριπλ?Ελεος.Πλασαρετε οτι θελετε εδω.

    Πειτε γνωμες αν ξερετε για αυτο που ζητησε.
    φιλαράκι χαλάρωσε, δεν πλασάρουμε τπτ και δεν έχουμε κάτι να κερδίσουμε από αυτά που προτείνουμε.

    Ζήτησε γνώμες και τις λαμβάνει.
    Η γνώμη του καθενός μπορεί να είναι και κάτι διαφορετικό από αυτά που έχει υπόψη του.

    Στην τελική ό,τι θέλει θα πάρει το παλικάρι δε τον πίεσε κανείς και ούτε θα το κάνει!

  6. #36
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712

    Re: Αγορά Ducati monster 796 ??

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Retakos
    Από εμπειρία γενικότερα τι παίζει;


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	eusa_think.gif 
Προβολές:	658 
Μέγεθος:	1,2 KB 
ID:	220592

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από imba
    Ρε παιδια ο φιλος λεει για ντουκατι τι του λετε το στρητ τριπλ?Ελεος.Πλασαρετε οτι θελετε εδω.

    Πειτε γνωμες αν ξερετε για αυτο που ζητησε.

    Λες να τον πειράξει να ακούσει μια γνώμη παραπάνω?? νομίζω ότι είναι συγκρίσιμο και με τα δυο, ενώ το ντουκατι με το FZ8 σίγουρα δεν συγκρίνονται.

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2010
    Μηνύματα
    14
    καλημέρα παιδιά , όσο αφορά την εμπειρία είχα 5 χρόνια v-strom ωραίο μέχρι και καφέ έπινες άνετο και για ταξίδια , μόνο που εγώ ταξίδια δεν κάνω αντέ το καλοκαιρι να πάω μέχρι Χαλκίδα οπότε για αυτό θέλω κάτι street που θα είναι κα πιο μικρο σε όγκο .

  9. #39
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Retakos
    καλημέρα παιδιά , όσο αφορά την εμπειρία είχα 5 χρόνια v-strom ωραίο μέχρι και καφέ έπινες άνετο και για ταξίδια , μόνο που εγώ ταξίδια δεν κάνω αντέ το καλοκαιρι να πάω μέχρι Χαλκίδα οπότε για αυτό θέλω κάτι street που θα είναι κα πιο μικρο σε όγκο .
    Για 'μένα φίλε μου, η επιλογή σου πρέπει να γίνει ανάμεσα σε Ducati και Triumph.
    Εγώ το άλλο δε θα το κοιτούσα!

    Κάνε βόλτα και τα 3 και θα καταλάβεις!

  10. #40
    Retako και εγώ Vstrom είχα σαν και εσένα και όταν ήρθε η ώρα να το αποχωριστώ είχα κολήσει με τον καινούριο τήγρη τον 800άρι και το BMWgs800 . Αφού δεν βρήκα BMW 800άρι έτσι που το ήθελα και ο τίγρης ακόμα είναι άγνωστος επέλεξα να αλλάξω κατηγορία και βγήκα στην γύρα .

    Μου είχε κάνει κλικ το φέιζερ 1000 και αφού οδήγησα τρία ,το απέκλησα για διάφορους λόγους .

    Οδήγησα και εν τέλη αγόρασα το Τράιουμφ στρηττρίπλ675 ,το οποίο και ερωτεύτηκα .

    Σε σχέση με το Βστρωμ ...Δεν τα συγκρίνω ,απλά σου λέω τί είδα ,μιας και είχα το ίδιο μοτο με εσένα.

    Θετικά .
    3κύλινδρος ροπάτος κινητήρας ,πολύ καλύτερα φρένα και αναρτήσεις .Απίστευτο ζύγισμα -κράτημα , πολύ ελαφρύτερο και σαφώς πιο παιχνιδιάρικο και έτη φωτός μπροστά σε ποιότητα κατασκευής ,δεν τρομάζει τον αναβάτη και μετά από λίγο μαζί του νομίζεις ότι το έχεις καιρό.

    Αρνητικά .
    Χώροι αποσκευών (τανκ μπάγκ και είσαι οκ-σχετικό).
    Κατανάλωση σε σχέση με το στώμα και τιμές ανταλλακτικών (σχετικό).
    Θα ήθελα να κόβει λίγο περισσότερο το τιμόνι ,αλλά έτσι είναι αυτά.

    Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι σε αυτό που θα αγοράσεις να κάτσεις να δεις αν κουμπώνεις όπως εσύ θέλεις , αν σου αρέσει στο μάτι και να πάρεις αυτό που θα σου κάνει κλίκ !

    Όλες οι μηχανές είναι ωραίες .Και τα Ιαπωνικά και τα Ευρωπαικά .Τα υπόλοιπα είναι για να έχουμε να λέμε εδώ μέσα .

    Για τα άλλα μοντέλα θα σου πούνε αυτοί που τα έχουν .


  11. #41
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Βαση συλλογισμου εχει απολυτο δικιο ο SVX αλλο 2Κ και αλλο 4Κ.

    Λαθος που διαβασα απο αγνοια μαλλον οποιος το εγραψε...δεν στριβει....αν δεν στριβει ενα Ντουκατι τοτε τι στριβει? και ειδικα το μονστερ που ειναι φιαγμενο για στροφιλικια

    Περαν τουτου....εγω προτιμω αυτο που εχω το "παλιο" κοψιμο καρμπυρατερατο.
    Το καινουριο ειναι διαφορετικο σε θεση οδηγησης,ειναι πιο χωμενος ο οδηγος,ειναι πιο μικρο και πολλα αλλα διαφορετικα ...

    Επιδοσεις..

    Η Ντουκατι δινει "μαμα" την μηχανη με επιδοσεις να πηγαινει παντου και να χτυπαει στην ευθεια μια 200.
    Εδω ειναι που επεμβαινει ο οδηγος...
    Την αφηνεις "μαμα" αν δεν σε ενδιαφερει κατι συγκεκριμενο...

    Αν την θελεις για στροφιλικια γρηγορα,επιταχυνσεις πολυ δυνατες κλπ εκει ειναι που ΑΛΛΑΖΕΙΣ γραναζια αμεσως,φιλτρα,ξεταπωνεις εξατμησεις (φιλτρο + εξατμιση πανε πακετο).
    Το ξεταπωμα εχει το μειονεκτημα να κοβει απο την τελικη αλλα να δινει στα φορτωματα...οσο λιγοτερα τα κυβικα τοσο πιο αισθητο ειναι.
    Με λιγα λογια πρεπει να ξερεις τι οδηγηση γουσταρεις να κανεις...αν θελεις να τρεχεις στις ευθειες κανενα μονστερ δεν κανει γιατι απο τα 140+ ο αερας που τρως ειναι κουραστικος οπως σε ολα τα γυμνα..οποτε παιρνεις ενα R,RR
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  12. #42
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2010
    Μηνύματα
    14
    ωραίο παίδες το triumph αλλά σόρρυ εγώ έχω κολλήσει με το monster 798 & fz8 , η παρατήρηση σας 'οτι το ένα είναι 2κ κ το άλλο 4κ είναι σωστη θα κάνω και τα δύο test ride απλως πρέπει να μάθω που

  13. #43
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    φζ8 η τριουμφ...χαλι το 796 :a04: :a13:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	163226_185037958181904_100000271042599_616751_2374004_n.jpg 
Προβολές:	531 
Μέγεθος:	55,0 KB 
ID:	220681

  14. #44
    Πλαστικά μόνο στα enduro. Το avatar του/της giannis113
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    661
    οταν κανεις τεστ ραιντ το τετρακυλινδρο να το πας σε ανοιχτο μερος και να το σπασεις τερμα τις rpm για να καταλαβεις τη δυναμη του,
    το δυκιλινδρο σε στροφιλικια
    Dt 50, super cub 90, crypton 115, yz 125, shiver 750, hornet 600, wrf 426, sv 650, nx 650

  15. #45
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giannis113
    οταν κανεις τεστ ραιντ το τετρακυλινδρο να το πας σε ανοιχτο μερος και να το σπασεις τερμα τις rpm για να καταλαβεις τη δυναμη του,
    το δυκιλινδρο σε στροφιλικια
    επίσης αν το πας το 4κ σε ανοιχτό δρόμο για να το "σπάσεις" στις τελικές του ,θα καταλάβεις ότι πρέπει να κρατήσεις το V-strom...

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2007, 17:06
  2. Προσ ΚατοΧουσ Ducati Monster 620
    από LINA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2004, 17:54
  3. Ducati Monster 600 1998-2000
    από mastermastoras στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2004, 11:43
  4. Αγορα Ducati Monster 620/800
    από megatim στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2004, 08:17
  5. Ducati monster 800s
    από Dean στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2004, 08:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF