Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: Μήπως έχουν δίκιο τελικά.

  1. #1

    Μήπως έχουν δίκιο τελικά.

    Τελικά μήπως έχουν δίκιο αυτοί οι Ιταλοί.
    Είμαι στην τελική ευθεία για αγορά μηχανής .Δεν είμαι μικρός αλλά ούτε είχα ποτέ στην ζωή μου δικιά μου μηχανή (παπάκι ανέκαθεν απαραίτητο για μέσα στην Αθήνα δεν το συζητώ) Έχω οδηγήσει πάντως και όχι απλά για βόλτα αλλά ακόμα και κοντινά ταξιδάκια αρκετές μηχανές (v-max,cbrxx,transalp) και από nsr250,yz125,ktm520-660 σε κατηγορία τρομοκρατία πόλεως. Αυτά τα λέω για να μην μου πει κανείς “έλα ρε που έχεις και γνώμη που από το παπί θα πας σε μηχανή”
    To θέμα είναι το εξής τους τελευταίους 2 μήνες είμαι ανάμεσα σε κάποιες μηχανές (tdm900,xtx660,multistrada620),θα μου πει κανείς που κολλάει το xtx απλά δεν το πάω με κατηγορίες, το πάω με το ποια μηχανάκια γουστάρω ανεξαρτήτου κατηγορίας. Οπότε άρχισα και τα test drive.πήρα το tdm ενός φίλου για 2 μέρες, δεν μου έδωσε αυτό που περίμενα άσε που σταμάταγα στο φανάρι και παντού έβλεπα tdm.Μετά βόλτα το xtx660 (κολόφαρδος πάλι πριν 2μήνες το αγόρασε ένα άλλο φιλαράκι) μου άρεσε αρκετά καμία σχέση βέβαια με το tdm σαν μηχανές, παιχνιδιάρικο ευχάριστο ,τέλος πάντων το γούσταρα θα θυσίαζα το 1 ταξιδάκι το 3μηνο που θα πήγαινα με το tdm για την πάρτη του. Α ναι δοκίμασα και το cbr600rr αλλά μιας και μέσα στην πόλη θα περνάει την πιο πολύ ζωή του το εργαλείο το έβγαλα από την λίστα. Μετά από όλα αυτά πήγα και στην ducati για ένα testdrive του Multistrada620.Ρε παιδιά η μέρα με την νύχτα με τα άλλα μηχανάκια. Βασικά ήταν και αυτό που έψαχνα στην ουσία κάτι ανάμεσα από όλα τα παραπάνω δηλαδή ένα ψηλό street με λίγο από motard και fering για Κανά ταξιδάκι.To θέμα όμως είναι ότι το καβάλησα και ήταν σαν να το οδηγώ χρόνια έπεφτε στην στροφή μόνο του χωρίς κανένα ζόρι. Άλλαξα γνώμη 180 μοίρες ,μήπως λέω εγώ τώρα να τα χέσει κάποιος τα γκάζια του Κ5 και να πάει σε ένα 999 μήπως έχουν δίκιο όλοι οι “Ιταλοί” που κράζουν τους Γιαπωνέζους στις διαμάχες.

  2. #2
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302

    Re: Μήπως έχουν δίκιο τελικά.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
    μήπως έχουν δίκιο όλοι οι “Ιταλοί” που κράζουν τους Γιαπωνέζους στις διαμάχες.

    Ό κάθε ένας έχει δίκιο ανάλογα με το τι ζητάει από μια μοτοσυκλέτα

    Αφου σου αρέσει το Multi…. Χτύπα το

    Είναι αρκετά πρωτότυπο στην εμφάνιση και έχει έναν καλό και δοκιμασμένο κινητήρα (620ie), αν και θα προτιμούσα το 1000





    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  3. #3
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Εξαρταται πως το βλεπει ο καθενας. Δεν λεω, καλα τα Ιταλικα, αλλα εγω νιωθω καλυτερα με τα Ιαπωνεζικα γιατι αυτα που μου προσφερουν με καλυπτουν απολυτα απο θεμα επιδοσεων και στησιματος. Ειναι πιο φτηνα, πιο αξιοπιστα, πιο ευκολα στα service.
    Τωρα, εαν το Ιταλικο μπορει να στριψει με ασφαλεια στις π.χ 45 μοιρες ενω το Ιαπωνεζικο στις 42, για εμενα τουλαχιστον ειναι εντελως αδιαφορο.
    Ο καθενας αγοραζει με τα δικα του γουστα και προτιμησεις.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  4. #4
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Προσωπικά η αγορά Ιταλικού με απόθησε μόνο και μόνο επειδή την είχα πατήσει με το ΚΤΜ από άποψη συνεργείων.
    Ήταν πάντα η πρώτη μου επιλογή.
    Απλά επέλεξα κάτι ίσως πιο οικονομικό αλλά σίγουρα πιο βολικό για μένα.
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  5. #5
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι στους SS αγώνες γενικά κερδίζουν τα ιαπωνέζικα.

  6. #6
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
    Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι στους SS αγώνες γενικά κερδίζουν τα ιαπωνέζικα.
    και τα Honda αλλα στο δρομο ειναι αλλιως
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  7. #7
    Εγώ παιδιά ουτε σε αγώνες τρέχω ουτε για ktm μιλάω (ας βγαζανε και τα xt600 60hp και θα σου έλεγα αν δεν τρεχανε συνεργεία) εγώ απλά λέω ότι πρώτη φορά οδήγησα μια μηχανη που να μου κάνει τόσο εντύπωση,δεν λέω οτι δεν είχα πάθει πλάκα απο τα γκαζια του cbrXX ή για την κάθε εντύπωση που μου έχει αφήσει το κάθε μηχανάκη που έχω καβαλήσει αλλά πρώτη φορά είπα και το εννούσα την λέξη "στημένο" για μία μηχανη.
    Και όσο για τα συνεργεία την εχω ψάξει και ρωτησα και κανα δυο κατόχους monster 600 (ιδιο μοτερ) και τα παλικάρια το μόνο που τους κάνουν 2 και 4 χρόνια που τα έχουν είναι service δεν έχουν βγάλει τίποτα.Να μου πεί κάποιος ότι το service είναι πιο ακριβό δεν θα διαφωνίσω αλλά για βλάβες δεν το συζητάω.

  8. #8
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
    Εγώ παιδιά ουτε σε αγώνες τρέχω ουτε για ktm μιλάω (ας βγαζανε και τα xt600 60hp και θα σου έλεγα αν δεν τρεχανε συνεργεία) εγώ απλά λέω ότι πρώτη φορά οδήγησα μια μηχανη που να μου κάνει τόσο εντύπωση,δεν λέω οτι δεν είχα πάθει πλάκα απο τα γκαζια του cbrXX ή για την κάθε εντύπωση που μου έχει αφήσει το κάθε μηχανάκη που έχω καβαλήσει αλλά πρώτη φορά είπα και το εννούσα την λέξη "στημένο" για μία μηχανη.
    Και όσο για τα συνεργεία την εχω ψάξει και ρωτησα και κανα δυο κατόχους monster 600 (ιδιο μοτερ) και τα παλικάρια το μόνο που τους κάνουν 2 και 4 χρόνια που τα έχουν είναι service δεν έχουν βγάλει τίποτα.Να μου πεί κάποιος ότι το service είναι πιο ακριβό δεν θα διαφωνίσω αλλά για βλάβες δεν το συζητάω.
    Oτι και να σου πουμε εφοσον εχεις κολησει με το συγκεκριμενο, παρτο και καλες βολτες.........

  9. #9
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    παρτο ειναι ακρως ερωτευσημο

    μιλαω εκ πειρας....αν και θα σου προτεινα το 1000


    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  10. #10
    Μακαρι να παιζαν τα φραγκα για το 1000 αλλα και με το 620 που το οδηγησα ειμαι ευχαριστημενος.Ασε που να αλλαζω και το nickname :smilea:

  11. #11
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
    Μακαρι να παιζαν τα φραγκα για το 1000 αλλα και με το 620 που το οδηγησα ειμαι ευχαριστημενος.Ασε που να αλλαζω και το nickname :smilea:
    Το nickname σίγουρα θα είναι το πιο δύσκολο!


    Αφού σου αρέσει, πάρ'το μην το σκέφτεσαι, ότι και να ακούσεις.....


    Με το καλό.



    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  12. #12
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
    .Ασε που να αλλαζω και το nickname :smilea:



    εκτός το ότι δεν πρέπει να αλλάξεις το nickname σου πάρε το multi να βρεις την υγειά σου
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  13. #13
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    και τα Honda αλλα στο δρομο ειναι αλλιως
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΠΑΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ CB500 ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ,
    ΕΙΠΕΣ ΚΑΤΙ

  14. #14
    Ehh, what's up doc? Το avatar του/της bugsbunny
    Εγγραφή
    08/04/2005
    Μηνύματα
    118
    Επειδή η μηχανή είναι κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό ευχαρίστηση, να πάρεις αυτή που σου κάνει “αυτό το κάτι…”
    Από όσα έχεις γράψει φαίνεται μπορείς να δεις και να κρίνεις διαφορετικές μηχανές, οπότε αν μια ξεχωρίζει τόοοοοσο πολύ μην το συζητάς καθόλου.

    Άντε καλορίζικη……
    Course captain?
    Second star to the right and straight on till morning...

  15. #15
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΠΑΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ CB500 ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ,
    ΕΙΠΕΣ ΚΑΤΙ

    τα cb500 τι ειναι ??

    ον οφφφ???

    και η ζωή συνεχίζεται...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ρε έχουν δίκιο οι Γερμανοί
    από blackrose στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2011, 17:16
  2. Μήπως είχε δίκιο ο Μάο?
    από Filosofos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2006, 11:57
  3. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2006, 18:23
  4. Τελικά μήπως γινόμαστε λίγο κάφροι;
    από pksv στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2005, 21:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF