Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 45

Θέμα: ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΤΟΥ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟΥ!!

  1. #1

    ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΤΟΥ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟΥ!!

    Που λετε προχτές έκατσα και καθάρισα την καλή μου για να ειναι κουκλα στην εκδρομη του moto.

    Μιας και με ειχε πιασει η μαλακια εκατσα και ελυσα πλαστικα κλπ.
    Έφτασα και στο μπροστινό το φτερό το οποίο δεν λέω να βγάλω να καθαρίσω την μάκα που θα έχει πιάσει από μεσα??


    Βγαζοντάς (ξεβιδωνοντας) είδα ότι οι βίδες δεν σφίγγουν καλά συσκεκριμένα δεν κρατάνε πολύ σταθερά το μπρόστινό φτερό. Αφήνουν ένα κενό αναμεσα στην τρύπα που περνάνε για να συγκρατούνε το φτερό. Τότε θυμήθηκα ένα παλιακράκι που μου έλεγε έβγαλα το φτερό και δεν χτύπαγε το μπροστινό. Λέω λες να ειναι αυτό και να ειμαστε τόσο μαλακες και να ψαχνόμαστε με μπουκάλες ρουλεμάν κλπ??? Ας κάνω μια βόλτα! Την χώνω που λέτε μέσα σε κάτι κωλόδρομους και πέρνω στη σειρά όλα τα φρεάτια προσπαθώντας να ακούσω το γκαπ!!!

    ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ!!!!!!!!!


    Πάω και γώ σπίτι πάιρνω κοματάκια λεπτά ελαστικού και τα βάζω στα σημέια που περνάνε οι βίδες εσωτερικά του φτερού με αποτέλεσμα οι βίδες τώρα να το κρατάνε πιο σταθερά χωρίς να υπάρχει επαφή μεταξύ πλαστικού φτερού και μεταλικής επιφάνειας!!



    πάμε πάλι λακούβες φρεάτια πάνω κάτω πεζοδρόμια!!!


    ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!ΟΥΤΕ ΓΚΑΠ ΟΥΤΕ ΓΚΟΥΠ!!!!!

    Σε όλη την εκδρομή δεν άκουσα πουθενά τίποτα!!!


    Ούτε σήμερα ερχόμενος στη δουλειά ουτε χθες το βράδυ που έψαχνα και βρήκα τους πιο καρόδρομους στην Αθήνα!!




    Ρε παιδιά θα κάνει κανένας τον κόπο να κάνει το ίδιο και στο δικό του μπας και σωθούμε όλοι????


    Άντε και μετά πάω στη suzuki να μου δώσει ποσοστά!!!!




  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LIBYKOS
    Εγγραφή
    13/04/2005
    Μηνύματα
    231
    Κοίτα που θα μας βάλεις σε δουλειές.........

    Θα προσπαθήσω να το κάνω.

    Θα σας ενημερωσω για τα αποτελέσματα!!!
    LIBYKOS

  3. #3
    Θα μας κουφάνεις!

    Όταν έβαλα τα υψηλής είχα ξεβιδώσει το φτερό, το ξαναέβαλα και από τότε ακούω και εγώ το θόρυβο που πρίν δεν άκουγα..

    Λοιπόν σύντομα και πάλι με νέα κοντά σας..
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LIBYKOS
    Κοίτα που θα μας βάλεις σε δουλειές.........

    Θα προσπαθήσω να το κάνω.

    Θα σας ενημερωσω για τα αποτελέσματα!!!

    και γω που το γραφω δεν το πιστευω ακόμα!! Για κάνε ένα κόπο ρε κομάντο να δούμε τι γίνετε.


  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Θα μας κουφάνεις!

    Όταν έβαλα τα υψηλής είχα ξεβιδώσει το φτερό, το ξαναέβαλα και από τότε ακούω και εγώ το θόρυβο που πρίν δεν άκουγα..

    Λοιπόν σύντομα και πάλι με νέα κοντά σας..

    που ήσουνα εσύ που σε έψαχνα??

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    που ήσουνα εσύ που σε έψαχνα??
    Σου απάντησα στο άλλο..
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  7. #7
    ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ .ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.

    ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ
    http://www.db0anf.de/app/aprs/statio...lemap-SV1DPF-8

    ΦΩΤΟ ΜΟΤΟΤΕΕΜ
    http://agrinion-moto-team.blogspot.com/


    ----- ΓΙΩΡΓΟΣ-----

  8. #8
    Παντα ορθιος Το avatar του/της mhtsorodas
    Εγγραφή
    09/03/2006
    Μηνύματα
    89
    Δουλεια δεν εχει ο διαολος μ@μ@ει τα παιδια του.Αυριο πρωι πρωι θα την ξεντυσω και θα αναφερω αποτελεσματα...
    Only A Biker Knows Why A Dog Sticks Its Head Out Of A Car Window

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mhtsorodas
    Δουλεια δεν εχει ο διαολος μ@μ@ει τα παιδια του.Αυριο πρωι πρωι θα την ξεντυσω και θα αναφερω αποτελεσματα...
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DPF
    ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ .ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.

    αντε ρε μαγκες κάντε ένα κόπο να δούμε τι γίνεται.

  10. #10

    Re: ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΤΟΥ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟΥ!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    Που λετε προχτές έκατσα και καθάρισα την καλή μου για να ειναι κουκλα στην εκδρομη του moto.

    Μιας και με ειχε πιασει η μαλακια εκατσα και ελυσα πλαστικα κλπ.
    Έφτασα και στο μπροστινό το φτερό το οποίο δεν λέω να βγάλω να καθαρίσω την μάκα που θα έχει πιάσει από μεσα??


    Βγαζοντάς (ξεβιδωνοντας) είδα ότι οι βίδες δεν σφίγγουν καλά συσκεκριμένα δεν κρατάνε πολύ σταθερά το μπρόστινό φτερό. Αφήνουν ένα κενό αναμεσα στην τρύπα που περνάνε για να συγκρατούνε το φτερό. Τότε θυμήθηκα ένα παλιακράκι που μου έλεγε έβγαλα το φτερό και δεν χτύπαγε το μπροστινό. Λέω λες να ειναι αυτό και να ειμαστε τόσο μαλακες και να ψαχνόμαστε με μπουκάλες ρουλεμάν κλπ??? Ας κάνω μια βόλτα! Την χώνω που λέτε μέσα σε κάτι κωλόδρομους και πέρνω στη σειρά όλα τα φρεάτια προσπαθώντας να ακούσω το γκαπ!!!

    ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ!!!!!!!!!


    Πάω και γώ σπίτι πάιρνω κοματάκια λεπτά ελαστικού και τα βάζω στα σημέια που περνάνε οι βίδες εσωτερικά του φτερού με αποτέλεσμα οι βίδες τώρα να το κρατάνε πιο σταθερά χωρίς να υπάρχει επαφή μεταξύ πλαστικού φτερού και μεταλικής επιφάνειας!!



    πάμε πάλι λακούβες φρεάτια πάνω κάτω πεζοδρόμια!!!


    ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!ΟΥΤΕ ΓΚΑΠ ΟΥΤΕ ΓΚΟΥΠ!!!!!

    Σε όλη την εκδρομή δεν άκουσα πουθενά τίποτα!!!


    Ούτε σήμερα ερχόμενος στη δουλειά ουτε χθες το βράδυ που έψαχνα και βρήκα τους πιο καρόδρομους στην Αθήνα!!




    Ρε παιδιά θα κάνει κανένας τον κόπο να κάνει το ίδιο και στο δικό του μπας και σωθούμε όλοι????


    Άντε και μετά πάω στη suzuki να μου δώσει ποσοστά!!!!








    Ρε συ Κωστα εγω δε βλεπω κανενα κενο στις βιδες και το φτερο το βλεπω πολυ σταθερο.Ποιες βιδες εννοεις αυτες τις μεγαλες δεξια κ αριστερα του φτερου που βγαινουν με μεγαλο αλλεν;

    Στις ωραιες βολτες.

  11. #11

    Re: Re: ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΤΟΥ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟΥ!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από V-PLAYER
    Ρε συ Κωστα εγω δε βλεπω κανενα κενο στις βιδες και το φτερο το βλεπω πολυ σταθερο.Ποιες βιδες εννοεις αυτες τις μεγαλες δεξια κ αριστερα του φτερου που βγαινουν με μεγαλο αλλεν;


    ναι για αυτες λεω!
    και εμενα ετσι μου φαινοταν για αυτο και ποτε δεν τις ειχα πειραξει!
    μολις τις εβγαλα και τις ξανα εβαλα και με λαστιχακι απο την μεσα πλευρα του πλαστικου ο θορυβος εξαφανιστηκε. Εγω παντως δεν το εχω ξανακουσει το γκαπ.

  12. #12

    Re: Re: Re: ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΤΟΥ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟΥ!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    ναι για αυτες λεω!
    και εμενα ετσι μου φαινοταν για αυτο και ποτε δεν τις ειχα πειραξει!
    μολις τις εβγαλα και τις ξανα εβαλα και με λαστιχακι απο την μεσα πλευρα του πλαστικου ο θορυβος εξαφανιστηκε. Εγω παντως δεν το εχω ξανακουσει το γκαπ.

    Φιλε θα το δοκιμασω το απογευμα και μακαρι να πιασει.Ετσι και αλλιως δε χανουμε τιποτα.Παντως εχω παρατηρησει τωρα με τη ζεστη οτι χτυπαει λιγοτερο μηπως παιζει συστολη- διαστολη των πλαστικων;Αν ναι μαλλον το προβλημα εκει ειναι.Οπως και τα αυτοκινητα τριζουν λιγοτερο τα πλαστικα τους το καλοκαιρι.
    Τι να πω μακαρι να λυθει.
    Στις ωραιες βολτες.

  13. #13
    το εκανε κανενας??

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    το εκανε κανενας??

    Kωστα καλημερα.Εγω το εκανα χθες με λαστιχενιες ροδελες βρυσης.Εβαλα και στο κεφαλι της βιδας δηλ.εξωτερικα αλλα και αναμεσα στη βιδα και το φτερο.Το αποτελεσμα ειναι οτι χτυπαει ακομη αλλα πιο λιγο.Ο μηχανικος μου ειχε πει οτι το φτερο κανει ηχειο με αποτελεσμα ο θορυβος να ακουγεται περισσοτερο.
    Καλη προσπαθεια αλλα τελικα νομιζω οτι λυση δεν υπαρχει.

    Στις ωραιες βολτες.

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από V-PLAYER
    Kωστα καλημερα.Εγω το εκανα χθες με λαστιχενιες ροδελες βρυσης.Εβαλα και στο κεφαλι της βιδας δηλ.εξωτερικα αλλα και αναμεσα στη βιδα και το φτερο.Το αποτελεσμα ειναι οτι χτυπαει ακομη αλλα πιο λιγο.Ο μηχανικος μου ειχε πει οτι το φτερο κανει ηχειο με αποτελεσμα ο θορυβος να ακουγεται περισσοτερο.
    Καλη προσπαθεια αλλα τελικα νομιζω οτι λυση δεν υπαρχει.


    κρίμα και χάρηκα!!!


Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αίσθηση του μπροστινού στο ΧΤΧ
    από kaps στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2008, 18:02
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 15:31
  3. Λυση στο προβλημα parking
    από alex14 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2004, 18:26
  4. Ανεκδοτάκια στο πνεύμα του kalgeorge
    από Ora_Nihil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2004, 12:58
  5. βράδυ Πέμπτης 27/5 στο Ονομα του Ροδου
    από monstermind στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2004, 17:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF