Σελίδα 12 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415161722 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 886

Θέμα: Αξιοπιστία Bmw (την πέσαν οι JapanBoyz & αντεπιτέθηκαν οι EuroPeans)

  1. #166
    Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
    To παρακάτω κομμάτι σου είναι η αφορμή για να σου γράψω ότι σου έγραψα



    και τα στοιχεία του συνδέσμου που παρέθεσες για να τεκμηριώσεις και καλά την άποψη οτι το εμπορικότερο είναι και καλύτερο. Η BMW-DUCATI-KTM δεν φτιάχνουν scooter. Φτιάχνουν μοτοσυκλέτες που έχουν πολλά λεφτά, ενώ τα χωμάτινα ΚΤΜ απευθύνονται σε ειδικό κοινό, και ναι τα βουνά είναι πορτοκαλί. Εκτός και έχεις να δεις αγώνα enduro καμμιά 20αετία.
    Η δε aprilia να είσαι σίγουρος ότι τα sportcity είναι ελάχιστα σε σχέση με τον όγκο των πωλήσεων μιας και η μαμά piaggio προωθεί τα δικά της εφόσον μόνο τέτοια φτιάχνει.

    Σε αυτό το κομμάτι αγοράς λοιπόν που απουσιάζουν οι ευρωπαίοι, πετάς το τσιτάτο των κορεάτικων σκούτερ και πόσο ανεβαίνουν σε πωλήσεις. Οι κορεάτες στοχεύουν στο μερίδιο των γειτόνων τους, μιας και ο γίγαντας Honda που λες είχε το 2008 παραγωγή 13.000.000 μοτό. Μήπως νομίζεις οτι τα 13μύρια ήταν CBR1000RR ή Transalp.....??

    Το θέμα πρωτοπορίας και @@ μάντολες των Ιαπώνων είναι ένα παραμύθι για μικρά παιδιά. Το 95% για να μην πω 99% των μηχανολογικών ιδεών είχαν δοκιμαστεί μέχρι τα '70s.
    Ακόμα και η super μαλακία των οβάλ εμβόλων του γίγαντα, μια αντιγραφή της πατέντας της triumph ήταν που είχε κατατεθεί τη δεκαετία του ....1920

    ΥΓ. Καμμία προσωπική εμπάθεια δεν έχω απέναντι σου, απλα εκνευρίζομαι με τους ανθρώπους που θεωρούν την άποψη τους σωστή μόνο και μόνο επειδή την λενε.





    ΑΠΛΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ............




    Δέ θέλω τίποτε άλλο.
    Δικαίωμα μου νά τή θεωρώ σωστή.
    Έλεγξε λίγο τά νεύρα σου.....:rotflmao:



    Έπίσης παρέθεσα καί μία δεύτερη λίστα μέ τίς πωλήσεις σκούτερ...
    Άν λοιπόν έκανες τήν 'αφαίρεση θά εύρισκες πόσες είναι οί μοτό...!!
    ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ






  2. #167
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    καλα οκ...



    τερενς...δε το εχω πει ποτε σε κανεναν...


    αλλα νομιζω πως πρεπει να σταματησεις επιτελους να γραφεις

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




    ΟΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ..........





    Νά διαβάζεις.........
    Προχώρα στόν έπόμενο μόλις βλέπεις τό όνομα μου....








  3. #168
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    είχες ποτε σου BMW για να έχεις γνώμη ????

    Πάρε μια BMW και θα δείς εάν αξίζει τα λεφτά της.

    Α και μην ξεχνάμε, πλήν του KTM990 που πάνε τα ίδια όλα τα υπόλοιπα τα πηδάει ποοοοοοοοοολύ εύκολα, με 90 παλιοάλογα
    ομολογουμενως εχεις επιχειρηματα...

    μου λες δηλαδη,οτι εφοσον δεν ειχα ποτε στην κατοχη μου gs, δεν μπορω να θεωρω υπερτιμημενη μαλακια ενα μηχανακι που εν ετη 2000 τερμα εχει αεροψυκτο δικυλινδρο μοτερ(του 1920) με 90 αλογα ,το οποιο ζεσταινεται στην εθνικη, και εννιοτε διαλυει κιβωτια και αξονες...για να μην μιλησω για την "πρωτοποριακη" εμπρος αναρτηση που αν τυχον πατησεις φρενο σε ανωμαλο οδοστρωμα,χωρις abs ,αντικαθιστας το μπροστινο σου με μπετοβεργα...ομολογουμενως ειναι πρωτοποριακη στο οτι δεν δουλευει...

    παρεμπιπτοντως ειχα 3 bmw του '50 κι ενα funduro του 90τιποτα...επισης εχω οδηγησει περισσοτερα απ οσα εχεις δει εσυ στον δρομο...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  4. #169
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
    Έπίσης παρέθεσα καί μία δεύτερη λίστα μέ τίς πωλήσεις σκούτερ...
    Άν λοιπόν έκανες τήν 'αφαίρεση θά εύρισκες πόσες είναι οί μοτό...!!
    ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ





    \

    Α.....έτσι εξηγούνται όλα.

    Λοιπόν Terens, άκου....

    Το 2ο link που έβαλες αφορά πωλήσεις μοτοσυκλετων τον ..... Σεπτέμβριο του 2009(!), και το 3ο link αφορά πωλήσεις μοτοσυκλετών τον ....Δεκέμβριο του 2010.

    Αυτή η αφαίρεση που έκανες και νομίζεις οτι αφορούσε scooter και μοτό, αφορά ΠΩΛΗΣΕΙΣ μοτοσυκλέτες άνω των 51cc. Επομένως ....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #170
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens

    ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΛΟΥΣΙΟΣ ίσως είχα καί ένα GS στή συλλογή μου γιατί δέν τό κρύβω
    ότι κάθε φορά πού το βλέπω μού άρέσει,άλλά μέχρι έκεί...
    " 'Ετσι θα τα μαρτυράτε, μόνοι σας ... Χωρίς ξύλο !!!"

    Τάδε έφη Τάκης Τσουκαλάς

    Μεγάλες κουβέντες από σπουδαίους ανθρώπους !!!!

  6. #171
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Έχουμε μπλέξει τα πάντα τώρα ε?
    Θα παίξει κλειδωματάκι αργότερα και διαχωρισμός.

  7. #172
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    japan ΡΕ!!

  8. #173
    παρακαλούνται κάτοχοι BMW να μη γράφουν εδώ γιατί είναι ... αναξιόπιστοι :rotflmao:

  9. #174
    Bladerunner Το avatar του/της siraxanz
    Εγγραφή
    17/07/2003
    Μηνύματα
    420
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    ομολογουμενως εχεις επιχειρηματα...

    μου λες δηλαδη,οτι εφοσον δεν ειχα ποτε στην κατοχη μου gs, δεν μπορω να θεωρω υπερτιμημενη μαλακια ενα μηχανακι που εν ετη 2000 τερμα εχει αεροψυκτο δικυλινδρο μοτερ(του 1920) με 90 αλογα ,το οποιο ζεσταινεται στην εθνικη, και εννιοτε διαλυει κιβωτια και αξονες...για να μην μιλησω για την "πρωτοποριακη" εμπρος αναρτηση που αν τυχον πατησεις φρενο σε ανωμαλο οδοστρωμα,χωρις abs ,αντικαθιστας το μπροστινο σου με μπετοβεργα...ομολογουμενως ειναι πρωτοποριακη στο οτι δεν δουλευει...

    παρεμπιπτοντως ειχα 3 bmw του '50 κι ενα funduro του 90τιποτα...επισης εχω οδηγησει περισσοτερα απ οσα εχεις δει εσυ στον δρομο...

    Υπερτιμημένο? σε σχέση με τι?

    Με ποιά μηχανή το συγκρινεις, μιλάω για gs, μετά από 10+ χρόνια συμβίωσης με 1150 και 1200

    σου λέω ότι έχει συνηθισμένη συχνότητα βλαβών ίσως και μικρότερη απο το συνηθισμένο.

    Σπάσανε κάποια 1200, τα δικά μου 2(1150 και 1200) δεν σπάσανε τουλάχιστον ακόμα

    Γιατί ισοπεδώνεις το μοτερ, δηλαδή όλοι οι κινητήρες από τον κινητήρα του οττο δεν

    προέρχονται?? Αυτο που λες περί ζεστάματος είναι άκυρο τουλάχιστον για τις μηχανες

    από 1990 και μετά, δεν λέω ότι δεν ζεσταίνονται αλλά λέω δεν υπερθεμαίνονται και δεν σπάνε.

    Τέλος ασχετο με τα ποστ μου δες από πότε είμαι μέσα εδω και στο λέω για να ξερεις ότι σου

    απαντώ γιατι θεωρώ πολύ σημαντική την γνώμη σου. Μην ισωπεδώνουμε την BMW είναι

    μια μοτοσυκλέτα που προσφέρει την ίδια χαρά, όση και οι άλλες μπορούν να προσφέρουν!!

    Εκείνο που δεν μπορεί κανείς η σχεδόν κανείς να αμφισβητίσει είναι ότι δεν είναι ευκολο να

    την αποκτησεις, [αλλά και το ότι οποιος πηρε BMW δυσκολα αλλάζει μάρκα]=νομος.

    Το αυτο επιθυμώ και για εσας!



    ταξίδι νάναι και με καλή παρέα...ζητώ πολλά? :-)

  10. #175
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    παρακαλούνται κάτοχοι BMW να μη γράφουν εδώ γιατί είναι ... αναξιόπιστοι :rotflmao:
    Και ποζεράδες ...

  11. #176
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    παρακαλούνται κάτοχοι BMW να μη γράφουν εδώ γιατί είναι ... αναξιόπιστοι :rotflmao:
    Εχω κι εγω δύο BMW αλλά δεν έγραψα γι αυτόν ακριβώ το λόγο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #177
    Bladerunner Το avatar του/της siraxanz
    Εγγραφή
    17/07/2003
    Μηνύματα
    420
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    παρακαλούνται κάτοχοι BMW να μη γράφουν εδώ γιατί είναι ... αναξιόπιστοι :rotflmao:
    Βρε ουστ, απο ποιον θελεις απαντηση??
    ταξίδι νάναι και με καλή παρέα...ζητώ πολλά? :-)

  13. #178
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
    Και ποζεράδες ...


    Kαι φλώροι

  14. #179
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Ναι αλλά κυκλοφορούν και τα καλύετερα γκομενάκια ... τελευταία τις Παρασκευές κυκλοφορώ τον Νώντα , πριν με το Ντουκάτι δεν ήθελε ούτε να με ξέρει !!!

  15. #180
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Μετά από 12 σελίδες το σπουδαιότερο χειροπιαστό πλεονέκτημα των BMW που αναφέρθηκε από κατόχους είναι τα εξαιρετικής ποιότητας πλαστικά που δεν ξεθωρίαζουν και κάποιες αφηρημένες αναφορές περί κορυφαίας αίσθησης μαζί με ψηγματα τσαγιάσματος μοτοσυκλετών με 5000 ευρώ λιγότερα.
    Η έκφραση <<φύκια για μεταξωτές κορδέλες>> φαντάζει πλύ φτωχή:rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 12 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415161722 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Bmw
    από novo45 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 11:11
  2. ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ.. ΟΙ ΑΛΛΟΙ
    από reptile4 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2007, 12:39
  3. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 13:55
  4. Οι μαύροι και οι μαύροι...
    από DimST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2005, 10:49
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 23:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF