Σελίδα 13 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516171823 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 886

Θέμα: Αξιοπιστία Bmw (την πέσαν οι JapanBoyz & αντεπιτέθηκαν οι EuroPeans)

  1. #181
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Δεν διαβάζεις μου φαίνεται ...

  2. #182
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
    Και ποζεράδες ...
    + 800

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Εχω κι εγω δύο BMW αλλά δεν έγραψα γι αυτόν ακριβώ το λόγο.
    και εσύ ποζεράς ε? μα φαίνεται απο το άβαταρ παιδάκι μου

    Αρχικά δημιουργήθηκε από siraxanz
    Βρε ουστ, απο ποιον θελεις απαντηση??
    απο bmwδάκηδες της καφετέριας, όχι απο τύπους που αλωνίζουν στα 36ωρα και γεμίζουν χιλιόμετρα το κοντέρ τους

    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Kαι φλώροι
    +2x800

  3. #183
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Ένα κομμάτι αυτού που λέω "ποιότητα" είναι η σιγουριά κατά την είσοδο στην έκθεση ότι όποιο μηχανάκι και να διαλέξω από τον σωρό θα είναι ίδιο με κάποιο άλλο διπλανό του.

    Είναι η βεβαιότητα ότι δεν θα είμαι ο γκαντέμης που θα πληρώσει και δεν θα απολαύσει αυτό που διάλεξε.
    Αυτό για μένα είναι το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ κομμάτι και ίσως το μόνο για μένα κομμάτι ποιότητας που υπάρχει.
    Τα υπόλοιπα τα πληρώνεις και τα διαλέγεις.
    Θέλεις άλογα πλαίσιο βαφή οικονομία ψεκασμό
    έχεις πολύ χρήμα λιγότερο χρήμα πάντα θα υπάρχει κάτι που να σου κάνει ακριβώς για να βολευτείς,
    ρωτάς και ένα γύρω και μαθαίνεις ,"βγάζει ανορθωτή" θα "πεθάνει από ρουλεμάν στροφάλου" και κάνεις τα κουμάντα σου.

    Αν είναι "ποιοτικό" το μηχάνημα οφείλει να βγάλει ανορθωτή να πεθάνει από ρουλεμάν στροφάλου και να πάω να πάρω άλλο αφού ξαφρίσω και μιά στην υγεία του κατασκευαστή που σεβάστηκε τα ευρουδάκια μου.

  4. #184
    Τσαντισμενο Μελος Το avatar του/της Buenaventura
    Εγγραφή
    01/05/2009
    Μηνύματα
    171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
    Μετά από 12 σελίδες το σπουδαιότερο χειροπιαστό πλεονέκτημα των BMW που αναφέρθηκε από κατόχους είναι τα εξαιρετικής ποιότητας πλαστικά που δεν ξεθωρίαζουν και κάποιες αφηρημένες αναφορές περί κορυφαίας αίσθησης μαζί με ψηγματα τσαγιάσματος μοτοσυκλετών με 5000 ευρώ λιγότερα.
    Η έκφραση <<φύκια για μεταξωτές κορδέλες>> φαντάζει πλύ φτωχή:rotflmao: :rotflmao:

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    The Ace of Spades

  5. #185
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    ομολογουμενως εχεις επιχειρηματα...

    μου λες δηλαδη,οτι εφοσον δεν ειχα ποτε στην κατοχη μου gs, δεν μπορω να θεωρω υπερτιμημενη μαλακια ενα μηχανακι που εν ετη 2000 τερμα εχει αεροψυκτο δικυλινδρο μοτερ(του 1920) με 90 αλογα ,το οποιο ζεσταινεται στην εθνικη, και εννιοτε διαλυει κιβωτια και αξονες...για να μην μιλησω για την "πρωτοποριακη" εμπρος αναρτηση που αν τυχον πατησεις φρενο σε ανωμαλο οδοστρωμα,χωρις abs ,αντικαθιστας το μπροστινο σου με μπετοβεργα...ομολογουμενως ειναι πρωτοποριακη στο οτι δεν δουλευει...

    παρεμπιπτοντως ειχα 3 bmw του '50 κι ενα funduro του 90τιποτα...επισης εχω οδηγησει περισσοτερα απ οσα εχεις δει εσυ στον δρομο...
    Ναι σου λέω ότι δεν ξέρεις rein και φαίνεται και από τα γραφόμενα σου κιόλας.

    Μιλάμε για on-off δεν πάμε να συγκρίνουμε το GSXR με το GS, τα 90hp περίπου τροχό είναι υπέραρκετά, για τους άξονες κτλ νομίζω απάντησα αλλά δεν το διάβασες οκ.

    Όσο για την ανάρτηση την εμπρός έχει ώντος περίεργη αίσθηση μέχρι να την συνηθίσεις γιατί δεν βυθίζεται, αλλά με το χρόνο την εκτιμας, ειδικά στο χώμα που δεν σου μεταφέρει ταλαντώσεις, όποιος στο είπε αυτός έχει οδηγήσει το GS για κανα τετράγωνο.

    Τώρα το ότι έχεις οδηγήσει κάποια BMW δεν μου λεει τίποτα και εγώ έχω οδηγήσει ότι ss κυκλοφορεί δεν με κάνει ούτε ειδικό ούτε παντογνώστη επειδή το έκανα και μια βόλτα.




  6. #186
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Αρχικά δημιουργήθηκε από g.kounoupis
    ... πλέον η Honda τα βγάζει στην Ισπανία
    Μεταφέρθηκε στην Ιταλία και η Yamaha από Ιταλία πήγε Ισπανία.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    δεν μπορει να μου βγει απο το μυαλο οτι εσυ γραφεις,απλως για να συντηρεις το τζερτζελο...
    Και καλά κάνει! Καιρό είχαμε να φαγωθούμε έτσι.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    είχες ποτε σου BMW για να έχεις γνώμη ????
    Όχι αλλά βγάζει το άχτι του για τα όσα άκουσε από όσους δεν έχουν busa.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Κάτσε ρε τίγκα.... ποια υπόλοιπα πηδάει δλδ; το βαραντέρο και το κάπο;
    Γιατί η Yamaha που κατάφερε να βγάλει και αυτή 90 ίππους στον τροχό από σύγχρονο κινητήρα
    1200cc!!!.
    Λάθος παράθεση έκανα, αλλά δεν πειράζει καταλάβατε εσείς.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    μηχανή δεν είναι μόνο ο κινητήρας , είναι και το στήσιμο της και το πλαίσιο της και τα ηλεκτρονικά βοηθήματα.

    Τυχαίο ότι η Yamaha κοπίαρισε το ποιο εμπορικό μηχανάκι on-off, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.

    Για να φανταστείς ο Ιαπωνας μέχρι και ακριβώς ολόιδια σέλα έκανε με το GS, φαντασία 0.

    Θέλει πολύ δουλειά ο Ιάπωνας για να πιάσει BMW & KTM στα μεγάλα on-off
    Δε θα με χαλούσε καθόλου, αν το έκανε σωστά.
    Sent from me using a computer.

  7. #187
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Moto Forum > Μοτοσυκλέτα > Μοντέλα > BMW > Αξιοπιστία Bmw...


    Οξύμωρο: σχήμα λόγου κατά το οποίο συνδυάζονται έννοιες αντιφατικές μεταξύ τους, που εκφράζουν ωστόσο στο βάθος ένα λογικό νόημα (π. χ. σπεύδε βραδέως).


    :wacko:
    Accipere quam facere praestat injuriam

  8. #188
    Εγώ τα link τα βάζω αλλά δεν τα διαβάζετε μου φαίνεται, απλός τα προσπερνάτε.
    Και όπως είπατε και μερικοί οτι εμείς οι Έλληνες δεν έχουμε αντικειμενική κρίση σε σχέση με τους ξένους που τα χώνουν....
    Εδώ τα σχόλια χρηστών GS και όχι κάποιον κακεντρεχών που έχουν japan.

    1os
    If BMW produced cars of such shoddy quality as their motorcycles, they would never sell another car. I have had BMWs for over 10 years, my R1100GS i bought new in 1998, and had numerous warranty/quality issues, including 2 sets of corroded wheels replaced within 18 months, alternator failing after 12 months and leaving me stranded, fromt wishbone being replaced due to corrosion after 12 months. Overall quality of finish for a bike that cost, at the time, £10,000 was appaling. I now have an R1200GS Adventure, and again have been plagued with problems, from the cam chain cover and bolts being replaced due to corrosion, and the immobiliser has failed not once, but twice!! Leaving me stranded on both occasions, and never as much as an apology or gesture of good will from BMW. BMW quality issues are nothing new, and they only get away with it because we are a minority of their global market and relatively insigniticant to them behind their car sales etc.

    2os
    To suggest that the increase in demand has caused reliability problems is nonsense. The problem lies with the poor quality of the components in the first place which are clearly not made to a high enough standard.

    3os
    What bullshit. I have had 2 fuel pumps and 3 pump controllers fitted to my 4 year old GS. Its the most unreliable bike I have ever owned. Its the most corroded and in a shocking condition after 55,000 miles. Everyone I talk to has also had lost of faults.

    4os
    An electronic component of the fuel pump failed on my R1200GS recently and the engine cut out after an overtake. The situation could easily have resulted in loss of life. BMW owes it to its bike owners to recall bikes with faulty components that are safety critical. It simply is not good enough to say that they will be replaced at the next servicing. Ironically this happened three weeks ago 10 days after a servicing.

    5os
    My 2006 R1200GS Adventure has suffered Two(2) Final Drive Failures in it's short 57,000 mile lifespan. The first happened out of warranty by miles but BMW covered it. The second happened three(3) weeks ago and once again, BMW covered it under warranty. The Brand has seen a rash in recent Final Drive failures on the K1200LT, K1200GT and R1200GS lines. Last weeks Curve Cowboy Reunion in Utah brought on five(5) final drive failures among attendees. While BMW is covering these failures; the failure events tend to leave one stranded in the middle of nowhere, on the road away from home requiring an outlay of cash for towing, rentals and lodging. BMW will reimburse these things if the Dealer knows to request them via BMW NA. If not, your out of pocket for it all.

    6os
    BMW has a ton of problems, and they aren't caused by them increasing production.Their Final Drives have been failing for years, now they are also failing on the new generation bikes.The EWS problem has been going on for 3 years, they are just now addressing it. Many components on Beemers are weak and prone to failure: Engine seals, transmissions, Slave Cylinders, ABS units to mention a few. The worst part is theat BMW Motorrad is unfriendly and hostile to owners, and to dealers. They continue to lose dealers and don't seem to care. These bikes offer tremendous technology, ergonomics and creature comforts... BUT, they have lost their durability and robustness. Pity. PS: I ride a BMW LT.1os

  9. #189
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    Ναι σου λέω ότι δεν ξέρεις rein και φαίνεται και από τα γραφόμενα σου κιόλας.

    Μιλάμε για on-off δεν πάμε να συγκρίνουμε το GSXR με το GS, τα 90hp περίπου τροχό είναι υπέραρκετά, για τους άξονες κτλ νομίζω απάντησα αλλά δεν το διάβασες οκ.

    Όσο για την ανάρτηση την εμπρός έχει ώντος περίεργη αίσθηση μέχρι να την συνηθίσεις γιατί δεν βυθίζεται, αλλά με το χρόνο την εκτιμας, ειδικά στο χώμα που δεν σου μεταφέρει ταλαντώσεις, όποιος στο είπε αυτός έχει οδηγήσει το GS για κανα τετράγωνο.

    Τώρα το ότι έχεις οδηγήσει κάποια BMW δεν μου λεει τίποτα και εγώ έχω οδηγήσει ότι ss κυκλοφορεί δεν με κάνει ούτε ειδικό ούτε παντογνώστη επειδή το έκανα και μια βόλτα.



    να το κανω πιο λιανα μια και κανεις πως δεν καταλαβαινεις...τα 90 τροχο απο μοτερ 1200 κυβικα ΔΕΝ δικαιολογουν σε καμια περιπτωση την αναξιοπιστια του μηχανικου συνολου,οπως ΔΕΝ δικαιολογουν και τις θερμοκρασιες στην εθνικη...οπως ΔΕΝ δικαιολογουν και τα 17 χιλιαρικα...

    πιστεψε με ,αυτα που εχω οδηγησει ,δεν τα εχω οδηγησει για ενα τετραγωνο,αλλα εχω γραψει χιλιομετρα...επισης,για να καταλαβω τι κανει και τι μπορει να κανει ενα μηχανακι δεν χρειαζομαι σε καμια περιπτωση πανω απο μια ωρα οδηγησης...

    ειδικος και παντογνωστης ειμαι επειδη το βλεπω το θεμα μηχανολογικα κι οχι μονο χρηστικα οπως εσυ...το εσυ τριτο προσωπο...

    και τελευταιο...η σειρα S ανεκαθεν μου αρεσε παρα πολυ και ειλικρινα λυπαμαι που ειναι τοσο ρημαδια και δεν αγορασα ενα...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  10. #190
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Και για να κλείσω την κουβέντα περί αξιοπιστίας και ικανότητας του GS1200, κάνε search σε όλο το internet, θα δείς ότι από άκρη σε άκρη του κόσμου κατα 90% ο αναβάτης του έχει πιαστεί ''μαλάκας'' και πήρε γαμωμπεμβέ 1200, γιατί είναι τυχαίο, όχι ρε φίλε έχει δυνατότητες το όχημα και δεν μπορεί ο καθένας να λεει ότι θέλει επειδή διαβάζει 5 - 10 τύπους στα χιλιάδες κομμάτια που πουλήθηκαν να έχον πρόβλημα επειδή δεν νιώθουν να τη συντηρούνε.

    Το GS δεν είναι για όλο το κόσμο όπως και το ΚΤΜ, είναι γι αυτούς που γουστάρουν να ψιλοασχολούνται, όσοι δεν θέλουν ας πέρνουν Yamapa, Hondares και Σουτσουκάκια γυαλαντί

  11. #191
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    Και για να κλείσω την κουβέντα περί αξιοπιστίας και ικανότητας του GS1200, κάνε search σε όλο το internet, θα δείς ότι από άκρη σε άκρη του κόσμου κατα 90% ο αναβάτης του έχει πιαστεί ''μαλάκας'' και πήρε γαμωμπεμβέ 1200, γιατί είναι τυχαίο, όχι ρε φίλε έχει δυνατότητες το όχημα και δεν μπορεί ο καθένας να λεει ότι θέλει επειδή διαβάζει 5 - 10 τύπους στα χιλιάδες κομμάτια που πουλήθηκαν να έχον πρόβλημα επειδή δεν νιώθουν να τη συντηρούνε.

    Το GS δεν είναι για όλο το κόσμο όπως και το ΚΤΜ, είναι γι αυτούς που γουστάρουν να ψιλοασχολούνται, όσοι δεν θέλουν ας πέρνουν Yamapa, Hondares και Σουτσουκάκια γυαλαντί
    συνεχιζεις το βιολι της ειδικης μεταχειρισης το οποιο σου απεδειξα οτι ειναι εντελως ακυρο...

    οποτε
    frankly my dear, i dont give a damn...

  12. #192
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    να το κανω πιο λιανα μια και κανεις πως δεν καταλαβαινεις...τα 90 τροχο απο μοτερ 1200 κυβικα ΔΕΝ δικαιολογουν σε καμια περιπτωση την αναξιοπιστια του μηχανικου συνολου,οπως ΔΕΝ δικαιολογουν και τις θερμοκρασιες στην εθνικη...οπως ΔΕΝ δικαιολογουν και τα 17 χιλιαρικα...

    πιστεψε με ,αυτα που εχω οδηγησει ,δεν τα εχω οδηγησει για ενα τετραγωνο,αλλα εχω γραψει χιλιομετρα...επισης,για να καταλαβω τι κανει και τι μπορει να κανει ενα μηχανακι δεν χρειαζομαι σε καμια περιπτωση πανω απο μια ωρα οδηγησης...

    ειδικος και παντογνωστης ειμαι επειδη το βλεπω το θεμα μηχανολογικα κι οχι μονο χρηστικα οπως εσυ...το εσυ τριτο προσωπο...

    και τελευταιο...η σειρα S ανεκαθεν μου αρεσε παρα πολυ και ειλικρινα λυπαμαι που ειναι τοσο ρημαδια και δεν αγορασα ενα...
    Αερόψυκτο μοτέρ όταν πηγαίνεις καρφωμένος για πάνω από μια ώρα με ταχύτητες 220+ νομίζω ότι είναι λογικό να ανεβάσει λίγο θερμοκρασία και επειδή ΕΣΥ δεν είσαι άσχετος μηχανολογικά ελπίζω ότι σου είναι απόλυτα κατανοητό.

    Μηχανολογικά που το βλέπεις εγώ δεν έχω ακούσει για Boxer να σπάνε κατα συρροή εκτός εάν γνωρίζεις κάτι παραπάνω.

    Όσο για την σειρά S και εμένα μου αρέσει να το βλέπω μόνο, μπουρδέλο δεν ξέρω εάν είναι πάντος μηχανάκια μπαούλα τύπου Busa, S και XX δεν ήταν ποτέ του γούστου μου

  13. #193
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    συνεχιζεις το βιολι της ειδικης μεταχειρισης το οποιο σου απεδειξα οτι ειναι εντελως ακυρο...

    οποτε
    Και εγώ σου ξαναλέω ότι το GS που είχα και γι αυτό μόνο σου μιλάω θέλει ειδική μεταχείρηση, εάν τύχει σε κανα καφέ θα σου εξηγήσω από κοντά τις παραξενιές του για να σου φύγει ο ενδοιασμός για ΟΛΑ τα BMW

  14. #194
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    Να φωναξω και τον πατερα μου, την Γιαγια Αρκουδα να πει την αποψη του?

    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  15. #195
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
    Να φωναξω και τον πατερα μου, την Γιαγια Αρκουδα να πει την αποψη του?

    o πατέρας σου δεν έχει GS και πές του να μην πάρει ούτε S1000RR

Σελίδα 13 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516171823 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Bmw
    από novo45 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 11:11
  2. ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ.. ΟΙ ΑΛΛΟΙ
    από reptile4 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2007, 12:39
  3. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 13:55
  4. Οι μαύροι και οι μαύροι...
    από DimST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2005, 10:49
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 23:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF