Σελίδα 3 από 60 ΠρώτοΠρώτο 123456781353 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 886

Θέμα: Αξιοπιστία Bmw (την πέσαν οι JapanBoyz & αντεπιτέθηκαν οι EuroPeans)

  1. #31
    Ιπτάμενο Μέλος Το avatar του/της Kepler Fun
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    168
    Μετά από ένα k1200gt και δύο gs1200 έχω να πω ότι πρόκειται για κλασσικά ευρωπαϊκά μηχανάκια.

    Η ποιότητα είναι θέμα τύχης σε τι μηχανή θα πέσεις και ενδέχεται να εκπλαγείς αρνητικά εάν προηγουμένως είχες japan.

    Στον δρόμο ταξιδεύουν ωραία και δίνουν κύρος (εάν το χρειάζεσαι).

    Το μεγαλύτερο μειονέκτημα είναι η υπερτιμολόγησή τους. Δεν αξίζουν σε καμία περίπτωση τα λεφτά τους.

    Με τα service δεν είχα πρόβλημα (κατά τύχη?) πέραν από τις τιμές.

    Οι πωλητές συνήθως με πολύ ύφος και στυλ κάτι που με ενοχλεί και κατά την γνώμη μου δεν αρμόζει με την λογική της μοτοσικλέτας.
    'Η ανάγκη είναι η μητέρα της δημιουργίας'

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
    ξεκινησα με tdm 850--μετα HORNET 600 --APRILIA PEGASO motard--Z7500s--CBR 600RR--TDM 900--CBF 100ABS--ξανα TDM 900--ZX12R--BMW K1200S--
    Οταν το αλλαξω παλι bmw θα παρω γιατι δεν συγκρινεται οδηγικα με κανενα απο τα προηγουμενα :
    Η κουβέντα: " όταν το αλλάξω πάλι Χ θα πάρω" έχει ιδιέταιρο βάρος.
    Θα την αξιολογούσα πολύ ψηλά, αν τα προηγούμενα μηχανάκια σου ήταν πχ hayabusa, VFR.
    Όμως τo μόνο από τα προηγούμενα μηχανάκια σου που πέφτει στην ίδια κατηγορία με το BMW είναι το 12αρι, αλλά κι αυτό είναι μια δεκατία πίσω και συνεπώς μη συγκρίσιμο.

    Το Hornet είναι ο ορισμός της αξιοπιστίας, αλλά είναι σχεδιασμένο για να προσφέρει γκάζι, διασκέδαση και ισόβια συντροφιά , με ελάχιστα χρήματα. Δεν είναι επίδειξη της τεχνολογικής υπεροχής της Honda για να σε κάνει πιστό οπαδό της εταιρίας. (εσένα, γιατί εμένα με έκανε)

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
    Η κουβέντα: " όταν το αλλάξω πάλι Χ θα πάρω" έχει ιδιέταιρο βάρος.
    Θα την αξιολογούσα πολύ ψηλά, αν τα προηγούμενα μηχανάκια σου ήταν πχ hayabusa, VFR.
    Όμως τo μόνο από τα προηγούμενα μηχανάκια σου που πέφτει στην ίδια κατηγορία με το BMW είναι το 12αρι, αλλά κι αυτό είναι μια δεκατία πίσω και συνεπώς μη συγκρίσιμο.

    Το Hornet είναι ο ορισμός της αξιοπιστίας, αλλά είναι σχεδιασμένο για να προσφέρει γκάζι, διασκέδαση και ισόβια συντροφιά , με ελάχιστα χρήματα. Δεν είναι επίδειξη της τεχνολογικής υπεροχής της Honda για να σε κάνει πιστό οπαδό της εταιρίας. (εσένα, γιατί εμένα με έκανε)
    Σεβαστη η αποψη σου και δεν διαφωνω,ενα hayabusa(απο 08 και μετα) θα το ηθελα και το vfr φανταστικο μηχανακι το εχω ταξιδεψει αξιολογα και τα δυο οπως κα πολλα αλλα μηχανακια, το hornet με αφηνει αδιαφορο οχι οτι δεν ειναι καλο αλλα δεν μου αρεσουν τα naked (λογο ταξιδιου και καλυψη αερα),δεν λεω οτι τα bmw ειναι τα καλυτερα αλλα σιγουρα δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο τα αλλα μηχανακια(ειδικα τα τελευταια μοντελα της bmw)
    Οπως βλεπεις δεν ειμαι απολυτος αλλα μην τα καταπατησουμε ολλα,υπερτιμημενα ΝΑΙ τα bmw, αλλα εχουν και αρκετα θετικα στοιχεια οπως προανεφερα...

  4. #34
    εγω εχω το LT 1200 του 2007 σαν μηχανακι ειναι ονειρο..... οταν δουλεβει.......

    προβλιματα.......ε δεν εχει και τιποτα αλλο....
    ανταποκρισει απο την αντιπροσοποια στα προβληματα....το γνωστο σε ολλους που εχουν προβλιματα και δεν θελουν να το περασουν εγκηηση << η μοτοσικλετα ειναι εντος προδιαγραφων εσεις εχετε ψηχολογικο προβλημα και πρεπει να το ξεπερασετε>>

    τον απριλιο εχω δικαστηριο που ζητο να μου την αντικαταστησουν απο τα 30 000 χλμ που εχει κανει η μοτο τα 24 000 τα εχουν κανει τα συνεργια για να την δοκιμαζουν....

    πριν το 2005 φτιαχνανε αρκετα αξιοπρεπει αν βρεις παρε μετα το 2005 ειναι ολλα για τα σκουπιδια ελαχιστες μοτο μετριμενες στα δαχτιλα δεν παρουσιαζουν προβλιματα

    δεν ειναι τυχεο που ο προεδρος της bmw αγγλιας παραδεχτικε οτι το 70% των gs 1200 που κατασκευαστηκαν μετα το 2005 παρουσιαζουν σωβαρα προβληματα ....οι υπολιπες 30% ειχαν λιγοτερο σοβαρα?

    δεν ειναι τυχεο που λενε οτι το 99% των bmw που παραχθηκαν μετα το 2005 ειναι ακομα στον δρομο......
    το 1 % εχει καταφερει να γυρισουν σπιτι..
    αλοστε η bmw σου δινει εγκηηση 3 χρωνια για την μοτο και 5 χρωνια οδηκη βοιθεια... αν μετα απο 5 χρωνια εισαι τοσο μ$@@ς και την εχεις ακομα τοτε κακο δικο σου δεν δε κουβαλαμε αλλο πια......
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  5. #35
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
    OK τα προβληματα της bmw, απο τις αλλες μαρκες θελω να ακουσω προβληματα,η μηπως δεν εχουν οι ιαπωνες π.χ cbr 600rr που εκεγε ποιο πολυ λαδι απο βενζινη(εγω νομιζα οτι πηρα διχρονο)
    Δίχρονο φιλαράκι είναι το καινούργιο το 1000. Το 600rr δεν καίει λάδια.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s

    π.χ z7500s τρισαθλιο πλαισιο που στρεβλωνει τοσο πολυ στις στροφες,οπου οι εμ αναρτηση αλλαζεις τις τσιμουχες με το κιλο,οπου αν δεν αλλαξεις αναρτησεις δεν οδηγιεται το μηχανακι γρηγορα,ασε εκεινο το τρεμουλο(συντονισμο)στις 5000 εως 8000 στροφες αν θυμαμαι καλα που δεν μπορουσες να καθησεις επανω απο το γαργαλιτο που σου εκανε,την ποιοτητα τον πλαστικων ?
    Το λέμε από την μέρα που βγήκε αυτό το αίσχος ότι το Ζ750 είναι ΓΤΠΚ.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
    τι αλλο να πω,για το Aprilia pegaso που εσβηνε στο δρομο στα καλα καθουμενα και αν πηγαινες σιγα εχει καλος αν πηγαινες γρηγορα? ασε εκεινο το καντραν που ειχε τοσο υγρασια μεσα που δεν εβλεπες τιποτα,
    Τα Ιταλικά μπουρδέλα δεν ειναι τζαπάν
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
    το tdm αρκετα καλο επεισης
    Μόλις έχασες την αξιοπιστία σου!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
    και το cbf 1000 αν εξερεσεις το πλαισιο και την αναρηση εμπρος,
    Μηχανολογικά όμως δεν λές κάτι
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andreas k1200s
    zx12r λιγα προβληματα οπως αντλια καυσιμου (600 περιπου ευρω) δεν θυμαμαι κατι αλλο προς το παρων
    Αν κανω λαθος διαψευστε με
    Φιλαράκι, εσύ τελικά είσαι κινητό πρόβλημα....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #36
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Δίχρονο φιλαράκι είναι το καινούργιο το 1000. Το 600rr δεν καίει λάδια.

    Το λέμε από την μέρα που βγήκε αυτό το αίσχος ότι το Ζ750 είναι ΓΤΠΚ.

    Τα Ιταλικά μπουρδέλα δεν ειναι τζαπάν

    Μόλις έχασες την αξιοπιστία σου!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Μηχανολογικά όμως δεν λές κάτι


    Φιλαράκι, εσύ τελικά είσαι κινητό πρόβλημα....
    εγω εχω ενα φιλο με ενα 954 με σπασμενα μπλοκ κυλινδρων μπας σου λεει κατι ρε φιλε????

  7. #37
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    επισης εχω εμενα το μαλακα που αγορασα τη γιαπωνεζικη μαλακια που δεν εχει χαλασει μόνο η κόρνα.

  8. #38
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Δίχρονο φιλαράκι είναι το καινούργιο το 1000. Το 600rr δεν καίει λάδια.

    Το λέμε από την μέρα που βγήκε αυτό το αίσχος ότι το Ζ750 είναι ΓΤΠΚ.

    Τα Ιταλικά μπουρδέλα δεν ειναι τζαπάν

    Μόλις έχασες την αξιοπιστία σου!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Μηχανολογικά όμως δεν λές κάτι


    Φιλαράκι, εσύ τελικά είσαι κινητό πρόβλημα....
    επισης ξέρω εσενα που χες παει εκρδομη με 4κυλινδρο και γυρισες με 3κυλινδρο?απο τη σειρά την αξιόπιστη και το δικό σου ?

  9. #39
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    ο αλλος ο κακομοιρος με το μπουσα το νορμαλ κιολας..που βαρεθηκε τα καρτερ του?και τα πεταξε ολα στη κερατεα καπου?

    αξιοπιστια και εκει βρε?

  10. #40
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    και τελος παντων ολα αυτα τα συνεργεια που ναι γεματα τι κανουν χρεη γκαραζ? :rotflmao:

  11. #41
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    επισης ξέρω εσενα που χες παει εκρδομη με 4κυλινδρο και γυρισες με 3κυλινδρο?απο τη σειρά την αξιόπιστη και το δικό σου ?
    Αν ο κάθε μαλάκας την έχει δει μάστορας αλλά δεν ξέρει να βιδώνει ένα μπουζί και κόψει τις βόλτες - ε δεν φταίει το μηχανάκι.....


    Η δική σου περίπτωση ρε φίλε είναι πραγματικά σπάνια.... βρήκες ένα 750 που παρουσιάζει τα προβλήματα που θα είχε το SD αν το είχες ακόμα!!!!!

    Α ναι... ΚΤΜ Ρουλζ!
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #42
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    καλα παρε μια το φιλο με το 954 και πεστου που να βρει μπλοκ κυλινδρων μπιελες πιστονια κτλ..
    τον ξερεις..μη ντρεπεσαι..παρε.
    α εχει κ κτμ αυτος..και μολις μου πε εσπασε τομηχανακι ..τουλεω το κτμ??


    ΜΑΛΑΚΑΣ μου λεει εισαι ρε??το κτμ δεν εχει παθει τιποτα....(πηγε ευρωπες κτλ..)

  13. #43
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Δούκας αρρώστια ...

  14. #44
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Αν ο κάθε μαλάκας την έχει δει μάστορας αλλά δεν ξέρει να βιδώνει ένα μπουζί και κόψει τις βόλτες - ε δεν φταίει το μηχανάκι.....


    Η δική σου περίπτωση ρε φίλε είναι πραγματικά σπάνια.... βρήκες ένα 750 που παρουσιάζει τα προβλήματα που θα είχε το SD αν το είχες ακόμα!!!!!

    Α ναι... ΚΤΜ Ρουλζ!
    και γιατι λες ψεματακια???ο θανος το ιδιο με εμενα δεν είχε?
    ε οτι προβλημα ειχε κ ο Θανος..τα ιδια δεν είχα και εγω με τα αξιοπιστα?


    γιατι ειστε ψευτες ρε στη ζωη σας..εχετε μετοχες στα μπουρδέλα?

  15. #45
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    καλα παρε μια το φιλο με το 954 και πεστου που να βρει μπλοκ κυλινδρων μπιελες πιστονια κτλ..
    τον ξερεις..μη ντρεπεσαι..παρε.
    α εχει κ κτμ αυτος..και μολις μου πε εσπασε τομηχανακι ..τουλεω το κτμ??


    ΜΑΛΑΚΑΣ μου λεει εισαι ρε??το κτμ δεν εχει παθει τιποτα....(πηγε ευρωπες κτλ..)
    Ποιον λες ρε συ;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 3 από 60 ΠρώτοΠρώτο 123456781353 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Bmw
    από novo45 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 12:11
  2. ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ.. ΟΙ ΑΛΛΟΙ
    από reptile4 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2007, 13:39
  3. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 14:55
  4. Οι μαύροι και οι μαύροι...
    από DimST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2005, 11:49
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2005, 00:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF