Σελίδα 46 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 36414243444546474849505156 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 676 έως 690 από 886

Θέμα: Αξιοπιστία Bmw (την πέσαν οι JapanBoyz & αντεπιτέθηκαν οι EuroPeans)

  1. #676
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χρεώνετε τα "αντισυμβατικά" μπροστινά στην BMW.
    Κατά καιρούς τα χρησιμοποίησαν όλοι σε αγώνες ή παραγωγή βγάλαν τα συμπεράσματά τους και τα παράτησαν.
    Εχει και η bmw το δικαίωμα να το κάνει και δεν νομίζω να είναι κάτι που επιδέχεται κριτικής εφόσον είναι ενημερωμένος ο καταναλωτής και δεν προσθέτει αναξιοπιστία.

  2. #677
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χρεώνετε τα "αντισυμβατικά" μπροστινά στην BMW.
    Κατά καιρούς τα χρησιμοποίησαν όλοι σε αγώνες ή παραγωγή βγάλαν τα συμπεράσματά τους και τα παράτησαν.
    Εχει και η bmw το δικαίωμα να το κάνει και δεν νομίζω να είναι κάτι που επιδέχεται κριτικής εφόσον είναι ενημερωμένος ο καταναλωτής και δεν προσθέτει αναξιοπιστία.
    Δεν τα χρεώσαμε στην BMW, απλά η επιμονή μιας τόσο μεγάλης εταιρείας (σε νούμερα) σ' ενα αντικειμενικά όχι τόσο καλό σύστημα (άσχετα αν οι πελάτες είναι ενημερωμένοι ή όχι) δείχνει πεισματική επιμονή στη διαφορετικότητα χωρίς αντίστοιχο όφελος στην οδική συμεριφορά των δικύκλων της.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #678
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Και να'ναι μονο το μπροστινο συστημα. Ο boxer εχει λογο υπαρξης ?
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  4. #679
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν τα χρεώσαμε στην BMW, απλά η επιμονή μιας τόσο μεγάλης εταιρείας (σε νούμερα) σ' ενα αντικειμενικά όχι τόσο καλό σύστημα (άσχετα αν οι πελάτες είναι ενημερωμένοι ή όχι) δείχνει πεισματική επιμονή στη διαφορετικότητα χωρίς αντίστοιχο όφελος στην οδική συμεριφορά των δικύκλων της.
    Η οδική συμπεριφορά δεν ήταν ποτέ σημαία της BMW (στην σύγχρονη ιστορία τουλάχιστον).
    Αν το marketing θεωρεί ότι η διαφορετικότητα πουλάει καλά κάνουν, και νομίζω ότι τους βγαίνει κιόλας σε πωλήσεις.
    Εξάλου απευθύνονται σε ανθρώπους που ΔΕΝ γουστάρουν την ταμπέλα του αναβάτη, οπότε όσο διαφορετική μοτο πουλήσουν τόσο καλύτερα θα τους βγεί.
    Το "μεγάλη σε νούμερα" το συζητάμε αλλά ουσιαστικά δεν ισχύει.

  5. #680
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Η οδική συμπεριφορά δεν ήταν ποτέ σημαία της BMW (στην σύγχρονη ιστορία τουλάχιστον).
    Αν το marketing θεωρεί ότι η διαφορετικότητα πουλάει καλά κάνουν, και νομίζω ότι τους βγαίνει κιόλας σε πωλήσεις.
    Εξάλου απευθύνονται σε ανθρώπους που ΔΕΝ γουστάρουν την ταμπέλα του αναβάτη, οπότε όσο διαφορετική μοτο πουλήσουν τόσο καλύτερα θα τους βγεί.
    Το "μεγάλη σε νούμερα" το συζητάμε αλλά ουσιαστικά δεν ισχύει.
    Το μεγάλη στα νούμερα, αναφέρεται και στα 2τροχα και στα 4τροχα.

    Τα υπόλοιπα πες τα τον radd που ορκίζεται στο όνομά της.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #681
    Banned
    Εγγραφή
    19/06/2012
    Μηνύματα
    300
    Δεν ορκίζομαι σε κανένα όνομα, απλά θεωρώ το GS και το Κ1300S γαμηστερά μηχανάκια κλάσεις καλύτερα από τον ανταγωνισμό (όταν δεν σπάνε-μένουν).
    Απο εκεί και πέρα η BMW για μένα είναι γυφτογκλάμουρ, δεν γουστάρω καθόλου να έχει το αυτοκίνητο μου ή το μηχανάκι μου σήμα τον έλικα επειδή έχω χεσμένη την έννοια του "στάτους" (για την ακρίβεια τη θεωρώ ντροπή) και επειδή δεν είμαι μαλάκας να δώσω 20 χιλ για ένα μηχανάκι που θα με αφήνει στο δρόμο.
    Αν η YAMAHA έβγαζε το Super Tenere ή το FJR με εναλλακτικό μπροστινό, όχι μόνο θα ήταν καλύτερο (όπως ήταν κλάσεις καλύτερο το GTS1000 από το αντίστοιχο BMW με telelever) αλλά δεν θα συζητούσα καν για BMW και έλικες και προπέλες και ανεμιστήρες...

    Τα μεγάλα BMW είναι σαν μία πανέμορφη γκόμενα που όμως είναι πιο χαζή κι από τα χόρτα, απλά!

  7. #682
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από radd Προβολή μηνύματος
    Τα μεγάλα BMW είναι σαν μία πανέμορφη γκόμενα
    Τα bmw πανέμορφα?:hypnotize

  8. #683
    Banned
    Εγγραφή
    19/06/2012
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Τα bmw πανέμορφα?:hypnotize
    έγραψα πανέμορφη γκόμενα
    γιατί δεν είπες "τα bmw πανέμορφες γκόμενες";
    για να συζητήσουμε μετά για το αν αυτές οι γκόμενες θα ήταν καλές σύζυγοι ή μανάδες...

    με βρήκατε μικρό και με δουλεύετε ε;
    ατιμούληδες...

  9. #684
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από radd Προβολή μηνύματος
    Αν η YAMAHA έβγαζε το Super Tenere ή το FJR με εναλλακτικό μπροστινό, όχι μόνο θα ήταν καλύτερο (όπως ήταν κλάσεις καλύτερο το GTS1000 από το αντίστοιχο BMW με telelever) αλλά δεν θα συζητούσα καν για BMW και έλικες και προπέλες και ανεμιστήρες...
    έχοντας κάνει "συγκριτικό τεστ" το κ1200τζιτι με το φουζουρού (ταυτόχρονα), αν εξαιρέσουμε το μοτέρ το οποίο αποδίδει καλύτερα (και το 1300 ακόμα καλύτερα), οτι η μπέμπα προσφέρει καλύτερη κάλυψη από τον αέρα, και οτι τα πόδια είναι πιο άνετα στο τεπόζιτο (δεν είναι πολύ ανοικτά) χωρίς όμως η θέση οδήγησης να είναι καλύτερη συνολικά, θεωρώ οτι είναι άστοχη η όποια άλλη σύγκριση (αμα δεν τιμήσουμε το σπίτι μας)......

    εκτός και αν αυτό που μας έδωσαν από την αντιπροσωπεία της μπεμβέ ήταν χρέπι.....

  10. #685
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από radd Προβολή μηνύματος
    Δεν ορκίζομαι σε κανένα όνομα, απλά θεωρώ το GS και το Κ1300S γαμηστερά μηχανάκια κλάσεις καλύτερα από τον ανταγωνισμό (όταν δεν σπάνε-μένουν).
    Δηλαδη εχεις οδηγησει
    triumph explorer, honda crosstourer, yamaha super tenere σε πλειαδα διαφρετικων οδοστρωματων απο την μια και
    hayabusa, vfr1200, zzr1400, k1300s απο την αλλη
    και εβγαλες τα bmw κλασεις ανωτερα του συναγωνισμου?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από radd Προβολή μηνύματος
    Αν η YAMAHA έβγαζε το Super Tenere ή το FJR με εναλλακτικό μπροστινό, όχι μόνο θα ήταν καλύτερο (όπως ήταν κλάσεις καλύτερο το GTS1000 από το αντίστοιχο BMW με telelever) αλλά δεν θα συζητούσα καν για BMW και έλικες και προπέλες και ανεμιστήρες...
    Ακομα δεν εχεις προσδιορισει τι θα πει καλλιτερο. Θεωρεις ολες τις αλλες εταιρειες πλην BMW μαλακες θυματα του μαρκετινγκ της τελευταιας που δεν τα βαζουν?
    Να το πω διαφορετικα για να συνεννοηθουμε. Ποια ειναι κατα την γνωμη σου τα ελαττωματα του τελε εναντι ενος καλου συμβατικου πηρουνιου?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #686
    Banned
    Εγγραφή
    19/06/2012
    Μηνύματα
    300
    Θεωρώ ΟΛΑ τα κλασσικά τηλεσκοπικά πιρούνια μπουρδέλα κι επικίνδυνα στην οδήγηση στο δρόμο, άλλο λιγότερο άλλο περισσότερο, πάντως ΟΛΑ.
    Το telelever μου φάνηκε λίγο πιο δύσκολο στο να κλείσει την τροχιά του ακόμα περισσότερο μέσα στη στροφή, αλλά έτσι κι αλλιώς αυτό είναι λεπτομέρεια αφού τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά ώστε να πούμε πως με ένα κλασσικό πιρούνι απλά κάνουμε τον McCoy και η τροχιά κλείνει...
    Αντίθετα το tele δημιουργεί τις κατάλληλες συνθήκες κατά την είσοδο ώστε να μην έχουμε δράματα με κάργα συμπιεσμένα μπροστινά που είναι έτοιμα να σε στείλουν να δοκιμάζεις την άσφαλτο με το ...κεφάλι ή πίσω τροχό να σαρώνει από τέρμα δεξιά μέχρι τέρμα αριστερα το δρόμο για να καταλήγεις τελικά ευθεία στα χωράφια...
    Για οδήγηση στην πίστα δεν μιλώ επειδή ΔΕΝ με αφορά, όπως επίσης δεν ζητώ να μπουν άλλου τύπου αναρτήσεις στα διάφορα SS, αλλά τα "κανονικά" μηχανάκια τα θέλω τρένα κι όχι τραμπάλες...

  12. #687
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από radd Προβολή μηνύματος
    Θεωρώ ΟΛΑ τα κλασσικά τηλεσκοπικά πιρούνια μπουρδέλα κι επικίνδυνα στην οδήγηση στο δρόμο, άλλο λιγότερο άλλο περισσότερο, πάντως ΟΛΑ.
    Το telelever μου φάνηκε λίγο πιο δύσκολο στο να κλείσει την τροχιά του ακόμα περισσότερο μέσα στη στροφή, αλλά έτσι κι αλλιώς αυτό είναι λεπτομέρεια αφού τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά ώστε να πούμε πως με ένα κλασσικό πιρούνι απλά κάνουμε τον McCoy και η τροχιά κλείνει...
    Αντίθετα το tele δημιουργεί τις κατάλληλες συνθήκες κατά την είσοδο ώστε να μην έχουμε δράματα με κάργα συμπιεσμένα μπροστινά που είναι έτοιμα να σε στείλουν να δοκιμάζεις την άσφαλτο με το ...κεφάλι ή πίσω τροχό να σαρώνει από τέρμα δεξιά μέχρι τέρμα αριστερα το δρόμο για να καταλήγεις τελικά ευθεία στα χωράφια...
    Για οδήγηση στην πίστα δεν μιλώ επειδή ΔΕΝ με αφορά, όπως επίσης δεν ζητώ να μπουν άλλου τύπου αναρτήσεις στα διάφορα SS, αλλά τα "κανονικά" μηχανάκια τα θέλω τρένα κι όχι τραμπάλες...
    κι εγω θα σε παρακαλέσω να μην λες μαλακιες γιατί δεν δεν έχεις ιδεα τι λες.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #688
    Banned
    Εγγραφή
    19/06/2012
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    κι εγω θα σε παρακαλέσω να μην λες μαλακιες γιατί δεν δεν έχεις ιδεα τι λες.
    τη γνώμη μου γι αυτά που λες εσύ όμως θα την κρατήσω για μένα

  14. #689
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    κι εγω θα σε παρακαλέσω να μην λες μαλακιες γιατί δεν δεν έχεις ιδεα τι λες.
    Το αυτο κι απο μενα, απλα εγω θα το ελεγα λιγο πιο ευγενικα
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  15. #690
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Φιλε Radd, οταν σου κατσει ποτε να οδηγησεις μηχανη με σωστες συμβατικες αναρτησεις, θα αλλαξεις γνωμη.
    Το τελε σε εντυπωσιασε γιατι μεσα στην αναισθησια του δουλευει το ιδιο 'καλα' για ολους.
    Με το 'σκληρο' χιουμορ μη ψαρωνεις
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Bmw
    από novo45 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 11:11
  2. ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ.. ΟΙ ΑΛΛΟΙ
    από reptile4 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2007, 12:39
  3. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 13:55
  4. Οι μαύροι και οι μαύροι...
    από DimST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2005, 10:49
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 23:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF