Σελίδα 55 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 5455051525354555657585960 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 811 έως 825 από 886

Θέμα: Αξιοπιστία Bmw (την πέσαν οι JapanBoyz & αντεπιτέθηκαν οι EuroPeans)

  1. #811
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    Εν τέλη αν ειναι να αγοράσω ενα μηχανακι καινουργιο 8000 και να του αλλάξω αναρτήσεις, φρένα, να του βαλω commanter για τα χαμηλά , να ταιριάξω κανενα κουστούμι για να μην ξερνάω όπωτε το βλέπω να του αλλάξω καθρέφτες , ζελατίνες, ρουλεμάν κάθε τόσο , kill switch , να βάλω εξατμιση πραγματική οχι αυτό το καζανάκι που εχει και πόσα άλλα μπιχλιμπιδια ε χέστο καλύτερα να αλλαζω φλάντζες στο bmw..
    Αφου δεν εισαι διατεθειμενος να τα χωσεις σε τζαπαν

    αφου εισαι διατεθειμενος να τα χωσεις σε περιπτωση βλαβης του ευρωπαικου

    παρε αυτο που σ αρεσει .

  2. #812
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    και τι σημαίνει αυτό , οτι δεν μπορούμε να συζητάμε? Η μήπως θίχτηκαν οι Γιαπωνέζοι?

  3. #813
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    ενα πολυ μικρο σχολιο πριν σε αφησω:
    αν θελεις να μιλησουμε για μεταπωληση, οι πρωτοι που θα κλαψουν αν αποφασισουν να δωσουν το μηχανακι τους αυτη την στιγμη ειναι και αυτοι που εχουν δωσει τα περισσοτερα για να το αποκτησουν... και συνηθως περισσοτερα κανουν τα ευρωπαϊκα..βλ. ducati, bmw, κλπ...
    Α μπα σοβαρά ε κοιτα να δείς και εγώ νόμιζα οτι γίνεται το αντίθετο, δεν θα διαφωνίσω όμως σαν γνήσιος Ελληνάρας που είσαι , μην σου πώ οτι φταίει και η bmw για την οικονομική κρίση που μας σβαρνίζει..

    και η ροπη του bmw εναντι του δικου σου εγκειται στους κυλινδρους και στον παραπανω κυβισμο...
    Ναι ενώ το καινουργιο Αφρικα ασπουμε σπέρνει.. σου φευγουν τα μαλλιά!

    γιατι αν νομιζεις οτι θα πηγαινεις χαλαρουιτα με 200 με το bmw, πλανασαι πλανην οικτραν...αλλα απ'την αλλη δεν θα τριζουν και οι καθρεφτες...μια χαρα θα εισαι...
    αν ήθελα να πηγαίνω σαν τον ινδιάνο αδερφέ εχω το κατάλληλο μοτόρι! japan motor universal!


    salut και απο μένα...

  4. #814
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    Δεν θα είχα πρόβλημα να πάρω οτιδήποτε εκτός απο μηχανάκια της σειράς αρκεί να μου αρέσει και πλεον ξερω τι μου αρέσει.. Μηχανακια που τα φέρνουν με τις καραβιές που έγραψε καποιος απο εδω μέσαδεν μου κάνουν απλά οχι δεν εχω κατι με τα ιαπωνικά απλά δεν θα ξαναπάρω ιάπωνα , όποιος θέλει να αγοράσει μηχανακι και να γεράσει με αυτό ναι πρέπει να πάρει Γιαπωνεζικο, εγώ θελω να πάρω ακόμα κανα δυό , επίσης Το ότι δεν μπορούν ολοι να αγοράσουν ενα ευρωπαικό λόγο κόστους το καταλαβαίνω ουτε εγώ μπορουσα να το πάρω οταν βγήκε τότε γιαυτο ειχα αγοράσει το fazer τότε και το σκυλομετάνιωσα και δεν την ξαναπατάω έτσι.
    Παλικαρι μου τον Γιαπωνεζο δεν τον αγοραζουμε λογω κοστους,τον αγοραζουμε γιατι ειναι μαγκας,κανει καλη δουλεια και σεβεται πολυ περισσοτερο τον πελατη του απ οτι ο Ευρωπαιος.Επισης τα αγοραζουμε γιατι θελουμε μια αξιοπιστη μελαχροινη στα ταξιδια μας και οχι μια βιτσιοζα ξανθια που συνηθως στα μισα του ταξιδιου θα παει με τον μαστορα.

    Οσο για τις καραβιες για κανε μια βολτα και το ξανασυζηταμε.Τα gs ειναι πλεον περισσοτερα απο τα παπακια,5000 χιλιαρικα τα δινουνε ρεεεεεε και δεν τα παιρνει κανεις.

  5. #815
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Η δικαίωση του tdm

  6. #816
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    που τα δίνουν ρε φίλαράκι με 5000 τα κολο μπορδ#λα να πάω να πάρω μιας που ψάχνω? Επίσης για τι γιαπωνέζο μιλάς και φυσικά πόσο % έχασε απο την αρχική του τιμή ο Ιαπων? Γιατί εγώ στο car βλέπω απο 6500 να ξεκινάνε του 08 τα gs800
    Τελευταία τροποποίηση από puntix; 24/02/2016 στις 20:07.

  7. #817
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    ενα πολυ μικρο σχολιο πριν σε αφησω:
    αν θελεις να μιλησουμε για μεταπωληση, οι πρωτοι που θα κλαψουν αν αποφασισουν να δωσουν το μηχανακι τους αυτη την στιγμη ειναι και αυτοι που εχουν δωσει τα περισσοτερα για να το αποκτησουν... και συνηθως περισσοτερα κανουν τα ευρωπαϊκα..βλ. ducati, bmw, κλπ...
    Α μπα σοβαρά ε κοιτα να δείς και εγώ νόμιζα οτι γίνεται το αντίθετο, δεν θα διαφωνίσω όμως σαν γνήσιος Ελληνάρας που είσαι , μην σου πώ οτι φταίει και η bmw για την οικονομική κρίση που μας σβαρνίζει..

    και η ροπη του bmw εναντι του δικου σου εγκειται στους κυλινδρους και στον παραπανω κυβισμο...
    Ναι ενώ το καινουργιο Αφρικα ασπουμε σπέρνει.. σου φευγουν τα μαλλιά!

    γιατι αν νομιζεις οτι θα πηγαινεις χαλαρουιτα με 200 με το bmw, πλανασαι πλανην οικτραν...αλλα απ'την αλλη δεν θα τριζουν και οι καθρεφτες...μια χαρα θα εισαι...
    αν ήθελα να πηγαίνω σαν τον ινδιάνο αδερφέ εχω το κατάλληλο μοτόρι! japan motor universal!


    salut και απο μένα...


    πραγματικα αδυνατω να μιλησω με τοσο σχετικο ανθρωπο στο θεμα μοτοσυκλετα...υστερω και αποσυρομαι...

  8. #818
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    που τα δίνουν ρε φίλος με 5000 να πάω να πάρω μιας που ψάχνω, και επίσεις για τι γιαπωνέζο μιλάς?
    5000 ειπα ? Συγνωμη λαθος.

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7548621/

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7495317/

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7478648/

    4400 και συζητησιμη...

  9. #819
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Οσο για τις καραβιες για κανε μια βολτα και το ξανασυζηταμε.Τα gs ειναι πλεον περισσοτερα απο τα παπακια,5000 χιλιαρικα τα δινουνε ρεεεεεε και δεν τα παιρνει κανεις.
    Πέραν πλάκας πήρε ένας φίλος ένα παλιότερο 1200 και πολύ προσεγμένο σε αυτή την τιμή πρίν δυο χρόνια.
    Έσκασε ένα χιλιάρικο για δίσκο πλατό και διαφορικό προληπτικά, και μιά χαρά κάνει την δουλειά του κάθε μέρα και κάτι κοντινά τα ΣΚ.

  10. #820
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    εντάξει όταν ξυπνήσεις και καταλάβεις για τι μηχανάκι μιλάμε τόση ώρα πάτα το κουδούνι..

  11. #821
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Πέραν πλάκας πήρε ένας φίλος ένα παλιότερο 1200 και πολύ προσεγμένο σε αυτή την τιμή πρίν δυο χρόνια.
    Έσκασε ένα χιλιάρικο για δίσκο πλατό και διαφορικό προληπτικά, και μιά χαρά κάνει την δουλειά του κάθε μέρα και κάτι κοντινά τα ΣΚ.
    Στεφανε ητανε απο τους τυχερους και το ξερεις.

    Η συγκεκριμενη μηχανη δεν χαλαει ΜΟΝΟ αν εισαι συνεχεια στο δρομο και κοβεις χιλιομετρα.Η τουλαχιστον σε τρεχει λιγοτερο.

  12. #822
    Μετα απο 15 χρονια τζαπαν πηρα bmw με boxer μοτερ.... το οποιο απολαμβάνω εδω και 2 χρονια
    εχω ενα να πω και νομιζω ειναι και η μεγαλυτερη διαφορα τους στην οδήγηση ....
    τα τζαπαν ειναι σαν να γ@@@ς μια μ@@@@ρα την βλεπεις ειναι θεα ομορφη με ωραια σιλουετα, αλλα μετα απο λιγο βαριεσαι να την γ@@@ς δεν σου κανει αυτο το κατι....
    το Boxer ειναι μια γυναικα οχι πολυ ομορφη οχι με τελειο σωμα ΑΛΛΑ αν βρεθεις μαζι της ....κανεις μονο ερωτα , την γουσταρεις να..... και ας ειναι λιγο μπαζο ....
    aleaxzafeir

  13. #823
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    πραγματικα αδυνατω να μιλησω με τοσο σχετικο ανθρωπο στο θεμα μοτοσυκλετα...υστερω και αποσυρομαι...
    παλικάρι μου δεν το παίζω σχετικός , εσύ το παίζεις ειδήμων ακου και μερικές άλλες απόψεις απο ανθρωπους που είχαν ΚΑΙ Ευρωπαικό μηχανάκι γιατί εκεί θα καταλήξεις μια μέρα.

    Μετα απο 15 χρονια τζαπαν πηρα bmw με boxer μοτερ.... το οποιο απολαμβάνω εδω και 2 χρονια
    εχω ενα να πω και νομιζω ειναι και η μεγαλυτερη διαφορα τους στην οδήγηση ....
    τα τζαπαν ειναι σαν να γ@@@ς μια μ@@@@ρα την βλεπεις ειναι θεα ομορφη με ωραια σιλουετα, αλλα μετα απο λιγο βαριεσαι να την γ@@@ς δεν σου κανει αυτο το κατι....
    το Boxer ειναι μια γυναικα οχι πολυ ομορφη οχι με τελειο σωμα ΑΛΛΑ αν βρεθεις μαζι της ....κανεις μονο ερωτα , την γουσταρεις να..... και ας ειναι λιγο μπαζο ....
    ακριβώς αυτό το διατύπωσες τέλεια! Οδήγισα για λιγο ενα 1200 του 13 και η αισθηση ηταν τρομερή πραγματικά , το οτι δεν εχουν πολλοι τα φράγκα να το αγοράσουν ουτε και εγώ δεν το βγάζει σαβούρα προσωπικά δεν εχω ξανα οδηγίσει κατι ανάλογο! Τρομερή ροπή και μου φάνηκε σωστά ζυγισμενο το περίμενα ποιο μαουνα!
    Τελευταία τροποποίηση από puntix; 24/02/2016 στις 20:20.

  14. #824
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    ο σχεδιασμός ειναι πανασχημος , μεταπωλητική αξία δεν εχει καθολου , πας με 200 και τρίζουν οι καθρέφτες

    Μια χαρά είσαι, στα Τenere δεν έβλεπες τίποτα ακόμη και σταματημένος στα φανάρια,
    και εμένα με αρέσει το Gs 800, πάω τόσο κότα (και λόγω ηλικίας) που δεν πιστευω να βγάλει τίποτα..αλλά το πηνίο? αν ειναι να χτυπήσει πηνίο, θα χτυπήσει και στο πάρκινκ....
    Ένας φίλος παρέπεμψε σε Φορουμ BMWακηδων.............αμα μπείς εκεί και διαβάσεις οτι είναι φυσιολογικό να τρέχουν παραφλού όταν δουλεύεις βεντιλατερ..το ξανασκέφτεσαι λιγάκι.

  15. #825
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Υπάρχουν καλές και κακές υλοποιήσεις εκατέρωθεν.
    Μακακίες έχουν κάνει και οι δύο,όπως και οι δύο έχουν κατασκευάσει διαμάντια!!!
    Αυτά από μένα που έχω δύο Ευρωπαικές μοτοσυκλέτες,έτσι από σύμπτωση και θα γούσταρα και μία τρίτη japan...είδομεν

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Bmw
    από novo45 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 11:11
  2. ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ.. ΟΙ ΑΛΛΟΙ
    από reptile4 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2007, 12:39
  3. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 13:55
  4. Οι μαύροι και οι μαύροι...
    από DimST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2005, 10:49
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 23:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF