Σελίδα 7 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 886

Θέμα: Αξιοπιστία Bmw (την πέσαν οι JapanBoyz & αντεπιτέθηκαν οι EuroPeans)

  1. #91
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Επίσης στην Ελλάδα αδυνατούμε να παραδεχτούμε τα προβλήματα που βγάζει το μηχανάκι μας (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων). Σε ξένα φόρουμ δεν έχουν πρόβλημα να κράξουν ένα μηχανάκι είτε το καβαλάνε, είτε όχι. Εμείς κράζουμε μόνο αυτά που δεν καβαλάμε. Κοροϊδεύουμε πρώτα εαυτόν και μετά αλλήλους.
    Ναι ειναι αυτό ακριβως που λεμε: όποιος κοροιδεύει τον εαυτό του κοροιδεύει τους άλλους.
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  2. #92
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Επίσης στην Ελλάδα αδυνατούμε να παραδεχτούμε τα προβλήματα που βγάζει το μηχανάκι μας (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων). Σε ξένα φόρουμ δεν έχουν πρόβλημα να κράξουν ένα μηχανάκι είτε το καβαλάνε, είτε όχι. Εμείς κράζουμε μόνο αυτά που δεν καβαλάμε. Κοροϊδεύουμε πρώτα εαυτόν και μετά αλλήλους.
    τι να παραδεχτώ ρε τόλη;

    αφού το ktm μου δε βγάζει προβλήματα...

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    Αρχικά δημιουργήθηκε από g.kounoupis
    Πρώτα από όλα μην είσαι προκατηλημένος με μια μερίδα μοτοσικλετιστών που χρησιμοποιεί κάτι που δεν αρέσει σε σένα , αυτός που είναι βλαμμένος είναι βλαμμένος είτε οδηγάει bmw ή κινέζικο παπάκι .
    Επίσης δεν μπορείς να κατηγορήσεις μια εταιρία όταν δεν έχεις δοκιμάσει το προϊόν της παρά μόνο ότι έχεις ακούσει από τον φίλο , μπατζανάκη , συμπέθερο του Τάκη .
    Και δεν εννοώ δόκιμη την μια βόλτα 10 λεπτών .
    Σε όλα τα συνεργεία γίνονται μαλακίες και το ξέρεις καλά , αν σου πω τι μου έχει κάνει πολύ γνωστό συνεργείο της Θεσσαλονίκης σε Honda και ktm
    ξεκαθάρισα από την αρχή ότι είχα μόνο μια σύντομη επαφή
    φυσικά δεν χαρακτηρίζω κανέναν άνθρωπο από τη μηχανή που καβαλάει απλά απεχθάνομαι οπιοδήποτε καταναλωτικό προιόν πουλάει <<προσδίδοντας>> κύρος και ανωτερότητα και αντίστοιχα ανθρώπους που αναζητούν καταξίωση αγοράζοντας αυτά τα προιόντα.
    Επίσης δεν μου αρέσει το ψευτοκυριλίκι της αντιπροσωπείας με απώτερο σκοπό το πιάσιμο του πωπού του πελάτη
    Μιλώντας τεχνικά πιστεύω ότι η BMW στηριζόμενη στο όνομα και στην χώρα προέλευσης πουλάει πανάκριβα τεχνολογικά γκατζετ τα οποία δεν είναι μόνο ανούσια αλλά και προβληματικά λόγω ελλιπών δοκιμών και ποιοτικών ελέγχων.
    Όποιος αμφιβάλλει για τα παραπάνω μπορεί να ρωτήσει κατόχους mini και αυτοκινητων bmw
    Βεβαίως είναι δικαίωμα του καθενός να διαθέτει τα χρήματά του όπως θέλει ειδικά αν γνωρίζει τι και γιατί το αγοράζει

  4. #94
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Αρχικά δημιουργήθηκε από g.kounoupis
    Φιλέ louki όσο καιρό μπαίνω στο forum έχω βγάλει αγανάκτηση και έχω βαρεθεί να διαβάζω άσχετους που κράζουν μηχανάκια που δεν έχουν καβαλήσει ποτέ είτε αυτά είναι ktm , bmw ή ότι άλλο μπορεί να είναι .
    Απλά από ότι έχω καταλάβει γενικά πάσχουμε στην Ελλάδα από το σύνδρομο (ότι έχω εγώ είναι το καλύτερο ) και ότι ξέρουμε τα πάντα .

    Αν διαβάσεις παλιότερα θρεντ με σχετικά θέματα θα καταλάβεις από αυτά που γράφω πόσο πολύ συμφωνώ με αυτό που μόλις είπες...
    Ξέρω τα θετικά και τα αρνητικά του μοντέλου που έχω και συνειδητά το αγόρασα γιατί αυτό γουστάρα...αν τελικά κάνω λάθος θα πάρω σύντομα κάτι άλλο... απλά πράγματα... οπαδός δεν έγινα ποτέ και ούτε θα γίνω...
    άντε και καλή τύχη μάγκες
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  5. #95
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    167
    Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
    ξεκαθάρισα από την αρχή ότι είχα μόνο μια σύντομη επαφή
    φυσικά δεν χαρακτηρίζω κανέναν άνθρωπο από τη μηχανή που καβαλάει απλά απεχθάνομαι οπιοδήποτε καταναλωτικό προιόν πουλάει <<προσδίδοντας>> κύρος και ανωτερότητα και αντίστοιχα ανθρώπους που αναζητούν καταξίωση αγοράζοντας αυτά τα προιόντα.
    Επίσης δεν μου αρέσει το ψευτοκυριλίκι της αντιπροσωπείας με απώτερο σκοπό το πιάσιμο του πωπού του πελάτη
    Μιλώντας τεχνικά πιστεύω ότι η BMW στηριζόμενη στο όνομα και στην χώρα προέλευσης πουλάει πανάκριβα τεχνολογικά γκατζετ τα οποία δεν είναι μόνο ανούσια αλλά και προβληματικά λόγω ελλιπών δοκιμών και ποιοτικών ελέγχων.
    Όποιος αμφιβάλλει για τα παραπάνω μπορεί να ρωτήσει κατόχους mini και αυτοκινητων bmw
    Βεβαίως είναι δικαίωμα του καθενός να διαθέτει τα χρήματά του όπως θέλει ειδικά αν γνωρίζει τι και γιατί το αγοράζει

    Αυτό είναι το μάρκετινγκ υπάρχει κάποια εταιρία που να μην λέει ότι έχει το καλύτερο προϊόν ή να λέει ότι πάρτε το προϊόν μου δεν είναι και πάρα πολύ καλό κάνει και έναν σκασμό λεφτά ?
    Όπως είναι τα ρούχα , ρολόγια ,τηλέφωνα κ.τ.λ είναι και ο μηχανές .

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostas_1100gs
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    404
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    και μένα μου έμεινε σήμερα από μπαταρία....

    Δεν θέλω να ασχοληθώ αλλά θα τα δώσω τα 120? για την 10 τη YUASA.... gamoHonda
    Θέλει φορτιστή. Και εμένα έμενε συνέχεια. Φορτιστής από λίντλ και 3 χρόνια όλα οκ. Και ας έχει κακαρώσει κ 2 φορές. Αυτό εννοούσα πόσο θα ασχοληθείς μαζί της.

  7. #97
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    τι να παραδεχτώ ρε τόλη;

    αφού το ktm μου δε βγάζει προβλήματα...
    Το ξέρω φίλε μου. Δεν εννοούσα εσάς με τα κτμ ρε.

    Γενικά μίλησα για την νοοτροπία που υπάρχει.

    Και πέρα απ' την πλάκα που γίνεται δεν πιστεύω πως πας συνεργείο περισσότερες φορές απ' ότι εγώ.

    Και για να πάω ακόμα παραπέρα δεν πιστεύω πως το μηχανάκι που καβαλάει ο Loukilouk είναι λιγότερο αξιόπιστο από μια άφρικα. (Λέω για του louki γιατί είναι στην ίδια κατηγορία με την άφρικα)

    Ή αν θέλεις δεν ισχυρίζομαι πως ο δικός μου κινητήρας είναι πιο αξιόπιστος απ' του 690.

    Στη συντριπτική πλειοψηφία τους τα μηχανάκια που κατασκευάζονται σήμερα βγάζουν ζημιές που..
    Α. Είναι ανάλογες με την ποιότητα κατασκευής και της πολυπλοκότητάς τους και
    Β. Από λάθος χρήση και συντήρηση.

    Αν τα βάλεις όλα μαζί σε ένα μηχανάκι μόλις έφτιαξες ένα gs. Πλάκα κάνω. Αν βάλεις 1 απ' το Α και 1 απ' το Β έχεις αυτομάτως, ένα μηχανάκι ζημιάρικο.

    Αλλά και τίποτα να μην έχεις απ' το Α και το Β μπορεί κάποιος προμηθευτής σου να σου βγάλει το όνομα για πλάκα. (Βλέπε ρουλεμάν στροφάλου παλαιότερα η κτμ ή φίσα ανορθωτή στα τενερέ κτλ κτλ). Και εκεί πάλι η εταιρεία φταίει όμως που δεν τον έλεγξε.

    Κάποιες εταιρείες σήμερα έχουν μειώσει καθώς φαίνεται τον ποιοτικό έλεγχο. Κάποιες άλλες βέβαια έχουν μειώσει την εξέλιξη. Όταν ένα σύστημα είναι πολύπλοκο αλλά το rnd δεν είχε τον απαραίτητο χρόνο (γιατί ο χρόνος είναι χρήμα) να το σχεδιάσει, να το τεστάρει να το βελτιώσει και μετά να το βγάλει στην παραγωγή, είναι φυσικό αργά ή γρήγορα να βγάλει διάφορα προβλήματα. Το επιμέρους τμήμα μιας μηχανής που έχει ένα σχεδιαστικό λάθος είναι πολύ δαπανηρό να ξανα σχεδιαστεί και το σύστημα βελτιώνεται όσο γίνεται στα υπάρχοντα πλαίσια. Αυτό είναι και το χειρότερο που μπορεί να σου τύχει.

    Και για να βάλω τα πράγματα σε σειρά. Τα κτμ συνήθως πάσχουν από λάθος συντήρηση. Τα 1200gs έχουν 1,000,000 και κάτι σε ηλεκτρονικές αηδίες. Ίσως έχουν και υπερβολικά πολύπλοκο άξονα που δεν εξελίχθικε όσο έπρεπε για να είναι αξιόπιστος ή ο ποιοτικός έλεγχος στα υλικά δεν ήταν τόσο αυστηρός όσο έπρεπε. Οι Ιάπωνες τα έχουν φορτώσει στον κόκορα και βγάζουν παλιές μοτοσυκλέτες με ότι τους έχει μείνει και στην πλειοψηφία τους αρκούντως απλές ώστε να μην χαλάνε. (τόσο συχνά) Αν πάρουμε ένα πιο απαιτητικό ιαπωνικό (πάρε το σουτζούκι του δούκα) θα δούμε πως και εκεί υπάρχουν προβλήματα.

    Να συνεχίσω? Δεν θα τελειώσω ποτέ?

    Συμπέρασμα.

    Όλες οι μηχανές είναι αξιόπιστες και όλες χαλάνε. Όλες έχουν ατέλειες και αν δεν έχουν αυτές, έχουμε εμείς και δεν το παραδεχόμαστε και τα ρίχνουμε στο μηχανάκι. Αν δεν έχουμε εμείς έχει ο μάστορας που το πάμε.

    Κατά τα άλλα το μηχανάκι μου είναι τέλειο.



    Υγ. Κώστα δεν τα έγραψα όλα αυτά για σένα ρε, επειδή σε έχω κάνει παράθεση, απλά παρασύρθηκα γιατί αγανάκτησα να διαβάζω για άφθαρτα ιαπωνικά, ζημιάρικα κτμ και αν το gs βγάζει πρόβλημα στο οκτακοσιοστό πεντηκοστό έκτο τσιπάκι. Εσύ συνέχισε να συντηρείς σωστά το σαραβαλάκι σου και τίποτα δε θα σου πάθει.
    Sent from me using a computer.

  8. #98
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    beer:
    με στειλες για τσάι...

    Μ'αρέσει που εγώ κάνω πλάκα με το χρεπι μου γιατί εχω μείνει από τρόμπα συμπλέκτη και συ το πήρες σοβαρά...



  9. #99
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    με στειλες για τσάι...

    Μ'αρέσει που εγώ κάνω πλάκα με το χρεπι μου γιατί εχω μείνει από τρόμπα συμπλέκτη και συ το πήρες σοβαρά...


    Ναι ρε το διάβασα πριν που το είπες στο sniper. Ξέχασα να βάλω εσάς τους κτμάκιδες στην ίδια κατηγορία με τους αφρικάνους. Παιδικές ασθένειες που τις κουβαλάτε μια ζωή. :rotflmao:

    Λίγο να πρόσεχε αυτή η κτμ τους προμηθευτάδες θα ήταν τέλεια. Μήπως πρέπει να αρχίσει να προμηθεύεται από Ιαπωνία μεριά? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Sent from me using a computer.

  10. #100
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Ναι ρε το διάβασα πριν που το είπες στο sniper. Ξέχασα να βάλω εσάς τους κτμάκιδες στην ίδια κατηγορία με τους αφρικάνους. Παιδικές ασθένειες που τις κουβαλάτε μια ζωή. :rotflmao:

    Λίγο να πρόσεχε αυτή η κτμ τους προμηθευτάδες θα ήταν τέλεια. Μήπως πρέπει να αρχίσει να προμηθεύεται από Ιαπωνία μεριά? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Τις αντλιες παντως βενζινης απο εκει τις προμηθευεται :wacko:
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #101
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Τις αντλιες παντως βενζινης απο εκει τις προμηθευεται :wacko:


    Στα λόγια μου ερχόμαστε. :rotflmao: :rotflmao:
    Sent from me using a computer.

  12. #102
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Μήπως πρέπει να αρχίσει να προμηθεύεται από Ιαπωνία μεριά? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    φτου κακα...

    μπαταρία Yuasa...ευρωπαϊκή δεν είναι;





















  13. #103
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Στα λόγια μου ερχόμαστε. :rotflmao: :rotflmao:

    Ο Oscar Wilde παντως ειπε:
    'whenever I find myself in agreement with people, its time to reform'
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  14. #104
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Ο Oscar Wilde παντως ειπε:
    'whenever I find myself in agreement with people, its time to reform'
    Και ο Μπους είχε πει:

    "Έχω και δικές μου απόψεις –και, μάλιστα, ισχυρές απόψεις- αλλά δεν συμφωνώ πάντα με αυτές."
    Sent from me using a computer.

  15. #105
    ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΗΓΑΜΕ..........




    Στόν αίώνιο καυγά.
    Ό όποίος άντί νάχει θέμα τό ποιά είναι τά πιό άξιόπιστα Γιαπωνέζικα ή Εύρωπαικά
    καταλήγει στό ποιανού τό παιχνιδάκι είναι τό καλύτερο.
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ.....
    οί Ίάπωνες έχουν διαφορετική φιλοσοφία περί μαζικής παραγωγής.
    Οί δέ Εύρωπαίοι πιπιλάνε τήν καραμέλα τής τρομερής όδικής συμπεριφοράς.
    Λές καί στούς δρόμους έκεί έξω κυκλοφοράνε όλοι οί Ρόσσι πού θά
    έξαντλήσουν πανεύκολα τά όρια τών μοτό ή ότι θάναι άσφαλέστεροι
    στρίβοντας μέ Εύρωπαική φινέτσα...
    Κάτι έπρεπε νά προτάξουν κι οί Εύρωπαίοι ,έ βρήκαν τήν άσφαλέστερη
    όδική συμπεριφορά μιά καί ή ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ, ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΤΑΙ....!!!
    Άφησα τά εύρωπαικά λίγο πρίν τό 80 όταν πλέον κατάλαβα τί παίζεται.
    Μόνο μιά Μοντέσσα θυμάμαι Η7 άντεξα μέχρι τό 86 νομίζω...!!
    Άπό τό 80 καί μετά JAPAN....!!!
    Οί 2-3 Εύρωπαίοι ΑΠΡΙΛΙΑ, BMW, NTOYKATI πού προσπαθούν σήμερα
    νά σταθούν άπέναντι στούς Ίάπωνες προσπαθούν ΑΛΛΑ...........
    Δέ φταίνε ούτε τά συνεργεία ούτε τίποτε.
    Ούτε είναι καλύτερα τά συνεργεία τών ίαπωνικών.
    ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ..........
    Είναι πολύ μπροστά οί Γιαπωνέζοι ,άν δέ βάλουμε άναλογικά τίς βλάβες τους
    μέ τό πόσα μηχανάκια πουλάνε.........ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΘΑ ΜΕΛΑΓΧΟΛΗΣΕΤΕ...!!
    Διότι άλλο νά πουλάς 100 καί νά σού χαλάνε 2,
    καί άλλο νά πουλάς 10 καί νά χαλάνε πάλι 2....!!!

    Νά πάμε είδικά στή BMW...??
    Άφού πούμε ότι οί άλλοι Εύρωπαίοι θεωρούν ότι έχουν τή μοναδικότητα καί
    ότι θά άποτελούν άξιοθέατο όταν σταματάνε στά φανάρια...??
    Όπως είπε καί ό φίλος toyar αύτό τό σηματάκι άποπνέει έναν άέρα άνωτερότητας.
    Τί κι άν δώσεις 17000 χιλιάρικα καί σού πούν ότι έτσι είναι τά μοτέρ αύτά.
    ΚΑΙΝΕ ΛΑΔΙΑ στό λένε δέν τό κρύβουν ....
    Τά ήλεκτρονικά είναι πολύπλοκα.....οί άνακλήσεις πάνε σύννεφο
    καί άγνοείται ή τύχη άπό τό καμάρι μας......
    ΠΩΣ ΠΑΝΕ ΟΙ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΣΤΟ SS-1000.....??
    Τήν έπαθε καί ή Καβασάκι χρόνια στό κουρμπέτι μέ τό νέο της χιλιάρι...
    ΑΛΛΑ ΒΑΡΕΣΕ ΚΟΚΚΙΝΟ.
    ΜΑΖΕΨΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ....!!!
    Άκριβώς τό ίδιο δηλαδή μέ τή BMW.
    Έν πάσει περιπτώσει γιά νά φτάσω κάποια στιγμή στό φίλο μας
    πού άνοιξε τήν κουβέντα.

    ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ.........
    άν θές ένα μηχανάκι γιά νά σέ πηγαίνει καί όχι νά τό τρέχεις κάθε λίγο
    ΠΑΡΕ ΤΖΑΠΑΝ....!!!
    Έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες νά ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ,
    έτσι γιά νά μήν είμαστε άπόλυτοι....
    ΣΕ ΧΡΗΜΑ............
    ΣΕ ΧΡΟΝΟ...........
    καί τό κυριώτερο

    ΣΕ ΨΥΧΙΚΗ ΓΑΛΗΝΗ ΚΑΙ ΗΡΕΜΙΑ....:rotflmao:







Σελίδα 7 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Bmw
    από novo45 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 11:11
  2. ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ.. ΟΙ ΑΛΛΟΙ
    από reptile4 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2007, 12:39
  3. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 13:55
  4. Οι μαύροι και οι μαύροι...
    από DimST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2005, 10:49
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 23:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF