Σελίδα 9 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213141959 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 886

Θέμα: Αξιοπιστία Bmw (την πέσαν οι JapanBoyz & αντεπιτέθηκαν οι EuroPeans)

  1. #121
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Όταν λοιπόν πρόκειτε για κράξιμο οι μνηστήρες είναι πολλοί... ένα κακό λόγο όλοι τον βρίσκουν να τον πουν... Οι περισσότεροι που δεν χωνεύουν τα BMW είναι επειδή τα έχουν συνδυάσει με συγκεκριμένη κατηγορία αγοραστικού κοινού και οι υπόλοιποι που δεν τα χωνεύουν είναι όσοι τα είχαν...χαχαχα
    Τerens τα νούμερα που αναφέρεις έχουν σίγουρα αλλάξει και έχω την εντύπωση ότι μάλλον έχεις λιγότερο δίκιο από αυτό που νομίζεις... δεν λέω ότι έχεις άδικο, αλλά η υπόθεση από άσπρο- μαυρο που ήταν, έχει γίνει πλέον γκρι και οι σχιστομάτηδες απομυθοποιούνται...
    Το σίγουρο είναι ότι η 1200 έχει πουλήσει πολύ, και ακόμα πουλάει, και κατά Τerens αυτό κάτι λέει... Για μένα πάλι δεν λέει και τίποτα σπουδαίο μιας και οι περισσότεροι μοτοσυκλετιστές -καταναλωτές είναι συνήθως παγιδευμένοι σε αστικούς μύθους που συντηρούνται, δεν γνωρίζουν καλά καλά τις ίδιες τους τις ανάγκες και στην τελική νομίζουν ότι η μηχανή κάνει τον οδηγό και όχι το αντίθετο...Γενικά σαν καταναλωτές, και όχι μόνο μοτοσυκλετών, είμαστε εντελώς ανενημέρωτοι και ανεκπαίδευτοι και αυτό οι εταιρείες το γνωρίζουν...
    Όταν θα μπορούμε να στηρίζουμε με σοβαρά επιχειρήματα τις επιλογές μας και ταυτόχρονα δεν θα έχουμε ταμπού να παραδεχτούμε τα μειονεκτήματα και τις λάθος επιλογές των αγορών που κάναμε τότε ίσως τέτοιες συζητήσεις αποκτήσουν άλλο ενδιαφέρον πέραν του ειρωνικού κραξίματος...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  2. #122
    Ευχαριστώ για τα σχόλια και τις προτάσεις σας! Έχω οδηγήσει (και οδηγώ ακόμη) ιαπωνική μοτο, που μπορεί να μην γυρίζει κεφάλια, αλλά με παει εκεί που θέλω πιό συχνά από ότι την πηγαίνω εγώ στο συνεργείο.

    Λοιπόν, διαβάζοντας τα σχετικά τεστ του GS1200 εντυπωσιάστηκα από το άριστο κράτημα, την ποιότητα των φρένων (ανώτερη και από πολλά streetάδικα!!!) και πολλά άλλα που τα ξέρετε καλύτερα από εμένα. Πολλά λοιπόν και καλά σχόλια στον ειδικό τύπο!

    Οδηγώντας την μου φάνηκε σαν ποδήλατο αν και ήταν ξεψυχισμένη στα ψηλά όπου δεν κάνει τίποτε άλλο εκτός από θόρυβο... Εγώ δεν θα την έβαζα στο χώμα γιατί τα δικά μου βουνά είναι μπλέ/κίτρινα και μερικές φορές πορτοκαλιά και έτσι πρέπει να μείνουν! Συνεπώς και εδώ κανένα πρόβλημα, κάθε μηχανάκι έχει την θέση του.

    Αυτό που με προβλημάτισε και με προβληματίζει ακόμη είναι η αξιοπιστία της. Ακούω "δικούς μου" να περιγράφουν τα προβλήματα και την απογοήτευσή τους από την κονσερβοποιημένη εξυπηρέτηση της εταιρείας και των συνεργείων. Το ερώτημα είναι λοιπόν τι περιμένει κανείς όταν έχει δώσει 20 χιλιάρικα? Εσείς που έχετε BMW αρκείστε σε κάτι λιγότερο από υποδειγματική εξυπηρέτηση από την εταιρεία και τα συνεργεία της?

    Όποιος έχει όρεξη και χρόνο: Περιμένω πραγματικά παραδείγματα με όση λεπτομέρεια σας κάνει κέφι! Α, και πριν το ξεχάσω, δεν έχω BMW, δεν είχα ποτέ μου και δεν έχω καμία σχέση με την εταιρεία η κάποιον ανταγωνιστή, οκ?

  3. #123
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από moto_moto
    Ευχαριστώ για τα σχόλια και τις προτάσεις σας! Έχω οδηγήσει (και οδηγώ ακόμη) ιαπωνική μοτο, που μπορεί να μην γυρίζει κεφάλια, αλλά με παει εκεί που θέλω πιό συχνά από ότι την πηγαίνω εγώ στο συνεργείο.

    Λοιπόν, διαβάζοντας τα σχετικά τεστ του GS1200 εντυπωσιάστηκα από το άριστο κράτημα, την ποιότητα των φρένων (ανώτερη και από πολλά streetάδικα!!!) και πολλά άλλα που τα ξέρετε καλύτερα από εμένα. Πολλά λοιπόν και καλά σχόλια στον ειδικό τύπο!

    Οδηγώντας την μου φάνηκε σαν ποδήλατο αν και ήταν ξεψυχισμένη στα ψηλά όπου δεν κάνει τίποτε άλλο εκτός από θόρυβο... Εγώ δεν θα την έβαζα στο χώμα γιατί τα δικά μου βουνά είναι μπλέ/κίτρινα και μερικές φορές πορτοκαλιά και έτσι πρέπει να μείνουν! Συνεπώς και εδώ κανένα πρόβλημα, κάθε μηχανάκι έχει την θέση του.

    Αυτό που με προβλημάτισε και με προβληματίζει ακόμη είναι η αξιοπιστία της. Ακούω "δικούς μου" να περιγράφουν τα προβλήματα και την απογοήτευσή τους από την κονσερβοποιημένη εξυπηρέτηση της εταιρείας και των συνεργείων. Το ερώτημα είναι λοιπόν τι περιμένει κανείς όταν έχει δώσει 20 χιλιάρικα? Εσείς που έχετε BMW αρκείστε σε κάτι λιγότερο από υποδειγματική εξυπηρέτηση από την εταιρεία και τα συνεργεία της?

    Όποιος έχει όρεξη και χρόνο: Περιμένω πραγματικά παραδείγματα με όση λεπτομέρεια σας κάνει κέφι! Α, και πριν το ξεχάσω, δεν έχω BMW, δεν είχα ποτέ μου και δεν έχω καμία σχέση με την εταιρεία η κάποιον ανταγωνιστή, οκ?
    εισ'ωραίος ρε φίλε...

    Σωστός και συνειδητοποιημένος...

  4. #124
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    167
    Το μόνο που πρέπει να κάνεις αν τελικά το πάρεις είναι να ψάξεις για ένα καλό συνεργείο .
    Στην Αθήνα είστε τυχεροί έχει πολλά εξουσιοδοτημένα όποτε μπορείς να βρεις κάποιον που κάνει σωστή δουλεία εμείς στην Θεσσαλονίκη έχουμε ένα και αυτό είναι κουτσό άλογο.
    Η εξυπηρέτηση από την bmw hellas είναι πολύ καλύτερη από τις άλλες εταιρίες πλην της ktm να φανταστείς τον Νοέμβριο τράκαρα το gsa1200 και χρειάστηκα καινούργιο πλαίσιο, ζάντα ,καλάμια, τιμονόπλακες κ.τ.λ τα ανταλλακτικά ήρθαν από την Γερμανία σε δέκα εργάσιμες μέρες όταν το Μάιο του 2008 τράκαρα το varadero και χρειάστηκα σχεδόν τα ιδία ανταλλακτικά έκαναν να μου τα φέρουν 2 μήνες .
    Το συμπέρασμα δικό σου και δεν έχω κανέναν λόγο να υπερασπιστώ την bmw και να μειώσω τις άλλες εταιρίες .

  5. #125
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Ας προσπαθήσω να γράψω δυο λόγια σοβαρά.

    Ψάχνεις μοτοσυκλέτα κατασκευής μετά το 2008, όχι προγενέστερη. Έχουν λυθεί πολλά θέματα που υπήρχαν κυρίως με τη γεννήτρια της. Επίσης θα σου πρότεινα να βρεις κάποια χωρίς ESA και χωρίς RDS (μετρητές για την πίεση των ελαστικών).
    Τσέκαρε ότι έχει γίνει γενικά σωστή συντήρηση & πάρε τη μια βόλτα να τσεκάρεις τους δίσκους πλατό.
    Οι περισσότεροι, με το στυλ που οδηγάνε τους φθήρουν γρήγορα. Αυτό συμβαίνει γιατί ουσιαστικά οι δίσκοι είναι σαν αυτοκινήτου, όπως και όλως ο κινητήρας άλλωστε.
    Δες μπροστά το ball joint, αν έχει σκάσει, και αναλόγως των χιλιομέτρων έλεγξε αν έχει γίνει αλλαγή βαλβολίνης στο διαφορικό.
    Αυτά μου έρχονται στο μυαλό εν τάχει.


    Το 1200 είναι πολύ καλύτερο από το 1150 και βγάζει λιγότερες βλάβες, για παράδειγμα στο 1150 με ευκολία καιγόντουσαν "τα μάτια" στο 1200 όχι. Στο μόνο που υπερτερεί το 1150 είναι η ποιότητα των μετάλλων και αυτό συμβαίνει λόγω των Ευρωπαϊκών Νόμων που θέλουν πια τα περισσότερα μέταλλα να είναι ανακυκλώσιμα.
    Αυτό μπορείς να το παρατηρήσεις σε όλες τις καινούριες μοτοσυκλέτες.

    Αυτά εν ολίγοις.

  6. #126
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
    Όταν λοιπόν πρόκειτε για κράξιμο οι μνηστήρες είναι πολλοί... ένα κακό λόγο όλοι τον βρίσκουν να τον πουν... Οι περισσότεροι που δεν χωνεύουν τα BMW είναι επειδή τα έχουν συνδυάσει με συγκεκριμένη κατηγορία αγοραστικού κοινού και οι υπόλοιποι που δεν τα χωνεύουν είναι όσοι τα είχαν...χαχαχα
    Τerens τα νούμερα που αναφέρεις έχουν σίγουρα αλλάξει και έχω την εντύπωση ότι μάλλον έχεις λιγότερο δίκιο από αυτό που νομίζεις... δεν λέω ότι έχεις άδικο, αλλά η υπόθεση από άσπρο- μαυρο που ήταν, έχει γίνει πλέον γκρι και οι σχιστομάτηδες απομυθοποιούνται...
    Το σίγουρο είναι ότι η 1200 έχει πουλήσει πολύ, και ακόμα πουλάει, και κατά Τerens αυτό κάτι λέει... Για μένα πάλι δεν λέει και τίποτα σπουδαίο μιας και οι περισσότεροι μοτοσυκλετιστές -καταναλωτές είναι συνήθως παγιδευμένοι σε αστικούς μύθους που συντηρούνται, δεν γνωρίζουν καλά καλά τις ίδιες τους τις ανάγκες και στην τελική νομίζουν ότι η μηχανή κάνει τον οδηγό και όχι το αντίθετο...Γενικά σαν καταναλωτές, και όχι μόνο μοτοσυκλετών, είμαστε εντελώς ανενημέρωτοι και ανεκπαίδευτοι και αυτό οι εταιρείες το γνωρίζουν...
    Όταν θα μπορούμε να στηρίζουμε με σοβαρά επιχειρήματα τις επιλογές μας και ταυτόχρονα δεν θα έχουμε ταμπού να παραδεχτούμε τα μειονεκτήματα και τις λάθος επιλογές των αγορών που κάναμε τότε ίσως τέτοιες συζητήσεις αποκτήσουν άλλο ενδιαφέρον πέραν του ειρωνικού κραξίματος...






    http://www.mrbike.gr/website/moto/po...view-2010.html

    http://www.motoandscooternews.com/?p=169

    http://www.seaa.gr/common/statistics.asp?language=greek




    ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ...........



    καί σύ καί όλοι αύτό πού σάς έγραψα.
    Άπό τίς Εύρωπαικές έταιρείες μόνο ή bmw στέκεται άξιοπρεπώς.
    ΚΤΜ καί Ντουκάτι πού είναι....??
    Πώς κιτρίνισαν τά βουνά πού είπε καί κάποιος φίλος...??
    Μέ 313 μηχανάκια όταν μόνο τό vstrom έχει πουλήσει 750...??
    Άν άφαιρούσε κάποιος άπό τόν πίνακα τά βεσποειδή θά έβλεπε
    πόσες μοτό πούλησε γιά παράδειγμα ή Άπρίλια.......ΤΡΑΓΙΚΟ ΝΟΥΜΕΡΟ....!!
    ΜΟΤΟ MORINI...??
    Τί είναι αύτό...??
    Ντουκάτι...??

    Άν λοιπόν φίλοι έννοείτε ότι ναί άρχισαν νά ύπάρχουν ΚΑΙ Εύρωπαίοι συμφωνώ.
    Άλλαξαν όντως τά νούμερα.
    Άπό άνύπαρκτα άρχίσαμε νά τούς βλέπουμε.
    Καί ξέρετε γιατί....??
    Διότι οί Ίάπωνες έχασαν πλέον τό ένδιαφέρον τους γιά μιά άγορά πού τείνει νά γίνει
    σούπα γιά αύτούς.
    Εξ ού καί ή πτώση τής παντοδύναμης Χόντα μέ τίς έπανεκδόσεις τών
    στοκαρισμένων κ.λ.π...Εκεί όφείλεται καί ή έλλειψη ένδιαφέροντος
    γιά τήν έρευνα καί τό άγωνιστικό κομμάτι.
    Γιαυτούς πλέον ή συγκεκριμμένη άγορά δέν έχει ένδιαφέρον καί τήν έχουν στείλει
    στήν Εύρώπη καί τή Νοτιοανατολική Άσία.
    Ένα μέρος δέ τό άνέλαβαν οί Κορεάτες.
    Διαβάστε πού βρίσκονται οί πωλήσεις Σύμ καί Κύμκο.
    Αύτή τή στιγμή λοιπόν όπως είπε καί κάποιος άπό τό 2004 προσπαθούν
    οί Εύρωπαίοι νά πάρουν ένα κομμάτι άπό τήν πίττα πού ΠΕΤΑΞΑΝ οί Τζάπς....!!!
    Οί όποίοι άσχολούνται έτσι γιά τήν τιμή τών όπλων καί μέ τά
    ύβριδικά,ήλεκτρικά όχήματα.
    ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ.
    ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ................ΡΟΜΠΟΤΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ.
    Όταν πέρσυ έβλεπα τόν Ίάπωνα νά έγχειρίζει μέ τό Τζόιστικ....??
    Τό ντοκυμαντέρ μάς ένημέρωνε ότι οί ΗΠΑ είχαν 2 τέτοια μηχανήματα,
    ή Εύρώπη ένα στή Γαλλία καί ή Ίαπωνία 100.....!!!
    Τό μηχάνημα ήταν τής Τοσίμπα.
    Έφόσον λοιπόν είπαμε νά μιλήσουμε σοβαρά μέ έπιχειρήματα.



    Ή BMW είναι ή μόνη Εύρωπαική έταιρεία πού μπορεί νά κοιτάει
    τούς Ίάπωνες.
    Έχει πουλήσει πολλά 1200 σέ όλο τόν κόσμο.
    ΟΜΩΣ...........
    16500 εύρώ....??
    Μέ τό βαραντέρο στά 10500-11000...??
    Τό βεστρόμ 7800...??
    Καί τό τρανσάλπ άπό 6500-8000....?

    Μέ όλα αύτά πού άκούγονται άπό τούς κατόχους τού 1200...??
    Νά πηγαίνω Άθήνα Θεσσαλονίκη καί νά συμπληρώνω λάδι....??
    Δέν είναι ένα μηχανάκι χωρίς προβλήματα.
    Πολύ καλά έκανες καί τό άγόρασες διότι σού άρεσε.
    Έγώ πάλι,δέν τόλμησα γιατί μέ φόβησαν πολλά.
    Δέν έχω φετίχ μέ καμμία έταιρεία.
    Έκτός άπό τό Χαγιαμπούζα πού νομίζω ότι
    ΚΑΜΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ
    έξάλλου κανείς δέν προσπαθεί πλέον,
    είμαι άνοιχτός γιά όποιαδήποτε έπιλογή.
    Τά κριτήρια...??
    Πρώτα ή άξιοπιστία,μετά ή τιμή άγοράς, συχνότητα σέρβις,κόστος συντήρησης ,
    μεταπώληση κ.λ.π.....
    ΘΕΩΡΩ πώς τά πολύ κοινά μας μοτοσυκλετιστικά όδηγικά όρια τά πληρούν ΟΛΕΣ...!!
    Καί πώς είναι ΜΕΓΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ότι κάποια πού έχει καλύτερες άναρτήσεις
    θά μάς σώσει στό δρόμο άν έμείς κάνουμε τό λάθος νά πάμε μέ 80 έκεί πού έπρεπε
    νάμαστε μέ 60.
    Στήν πίστα ναί ίσως μάς βοηθούσε νά γυρίσουμε 2-3 δεύτερα ταχύτερα.
    Άλλά μέχρι έκεί.....!!
    Ψάχνοντας λοιπόν αύτή τήν έποχή ένα μηχανάκι εύχρηστο,λειτουργικό οίκονομικό,
    γιά πολύ πόλη καί λίγο έξω μέ όρθια θέση όδήγησης όχι άποκλειστικά on-off
    βρήκα............
    Μονοκύλινδρο bmw 650 μέ 6200 παραγωγή Κίνα,άλλάζει μοντέλλο
    Χόντα 6700 εύρώ τού 2008 .
    BMW GS άπό 8300 τό 650 δικύλινδρο ,9000+ τό 800σάρι
    Τό καινούργιο Τραίομφ 8500 ,δέν τό ξέρουμε
    Βέρσυς τό παλιό 6500, 7500 τό καινούργιο
    7800 τό βεστρόμ
    6200 τό Μπάντιτ τών 247 κιλών...!!
    βρήκα ένα cbf τού 2006-2007 μέ 6500...!!!
    ένα Άπρίλια μέ 5700 στράντα τού 2007
    ένα Γιαμάχα τού 2009 μονοκύλινδρο τενερέ μέ 7000
    καί τό Νταιβέρσιον σέ προσφορά μέ 6000 καί τό καλύτερο έπιτόκιο άγοράς.
    ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΝΤΑΙΒΕΡΣΙΟΝ...........ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ.
    Στρίβει ,φρενάρει, είναι τετρακύλινδρο....


    Όπως βλέπεις ό καθένας μας έχει διαφορετικό τρόπο σκέψης.
    Βέβαια ,άλλο πράμμα οί πλακίτσες.....
    ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ.............ΜΕ ΥΓΕΙΑ






  7. #127
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    167
    Καλά είσαι σοβαρός θέλεις να συγκρίνεις ποιότητα κατασκευής ευρωπαίου με ιάπωνα ή να μιλήσουμε για τεχνολογία .
    Για δες τα μαύρα άβαφα πλαστικά από ένα varadero μετά από λίγο καιρό που είναι σαν βρακιά και από μαύρα γίνονται άσπρα και δες από ένα bmw ή ktm .
    Ποιος σου είπε ότι το varadero δεν καίει λαδί βάλε φουλ συνθετικό και παίξε λίγο με το δεξί σου χέρι .
    Και τι άλλο να δεις αναρτήσεις που τα ιαπωνικά είναι σχεδόν χωρίς καμία ρύθμιση για τα φρένα που δεν έχουν διακόπτη απενεργοποίησης του abs έχουν αντισπιν ? ούτε μπρίζα δεν έχουν .
    Η να μιλήσουμε για τα περιφερικά τουλάχιστον για bmw , ktm που είχα και ξέρω και είναι τα καλύτερα .
    Δόξα τον θεό τα οικονομικά μου είναι πάρα πολύ καλά και από το 2004 και μετά έχω πάρει όλα τα on of της αγοράς πλην του tiger ,tenere και του vstorm αν ξανάπαιρνα κάποιο από όλα αυτά πάλι θα έπαιρνα κάποιο Africa του 97 ή κάνα transalp πάλι του 97 που ήταν ιαπωνικά γιατί πλέον η Honda τα βγάζει στην Ισπανία

  8. #128
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Φτάνει το θέμα με τα άχρηστα Γιαπωνέζικα Μηχανάκια.
    Όποιος έχει να γράψει κάτι για BMW ας το γράψει. Όλοι οι άλλοι ας πάνε να ασχοληθούν με την τεχνολογία και τις επιδόσεις τους.

    Ήμαρτον πια με τη γ@μημένη Ελληνική νοοτροπία, λες & μας ανήκουν οι εταιρίες. Μόνο χολή ήμαστε οι περισσότεροι ικανοί να βγάζουμε.

  9. #129
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από g.kounoupis
    [B]Καλά είσαι σοβαρός θέλεις να συγκρίνεις ποιότητα κατασκευής ευρωπαίου με ιάπωνα ή να μιλήσουμε για τεχνολογία .
    Για δες τα μαύρα άβαφα πλαστικά από ένα varadero μετά από λίγο καιρό που είναι σαν βρακιά και από μαύρα γίνονται άσπρα και δες από ένα bmw ή ktm .

    Η αληθεια ειναι απο ποιοτητα πλαστικων,και γενικα κατασκευης η bmw ειναι απαιχτη,το μηχανακι μου ειναι 2005 μοντ και τα πλαστικα του ειναι σαν καινουρια και το καλοκαιρι ειδικα δεν το αφηνω στο γκαραζ τρωει πολυ ηλιο

    Εχει και ενα καλο η bmw

  10. #130
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Ήμαρτον πια με τη γ@μημένη Ελληνική νοοτροπία, λες & μας ανήκουν οι εταιρίες. Μόνο χολή ήμαστε οι περισσότεροι ικανοί να βγάζουμε.
    Όλοι μάλλον..
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Φτάνει το θέμα με τα άχρηστα Γιαπωνέζικα Μηχανάκια.
    Αλλά μάλλον έτσι μας αρέσει τελικά (γ@μώ τα ευρωπαϊκά επί την ευκαιρία )

  11. #131
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Όλοι μάλλον..

    Αλλά μάλλον έτσι μας αρέσει τελικά (γ@μώ τα ευρωπαϊκά επί την ευκαιρία )

    Έβαλα και τον εαυτό μου μέσα Μάκη, αλλά δε πάω να γράφω στις αντίστοιχες Υποκατηγορίες πόσο μπουρδέλλα είναι.
    Το λέω μόνο από κοντά σε φίλους

  12. #132
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Το λέω μόνο από κοντά σε φίλους
    Αυτό κάνει την παρέα καλή!

  13. #133
    η αληθεια να λεγεται...με το ιστορικο background που εχει η bmw "δικαιολογει" στους πελατες το κοστος των 17 χιλ ευρω για μηχανακι των 12...επισης ειναι πρωτοπορος στις ανακλησεις...

    ολα της τα μοντελα 2-3 χρονια μετα την αρχικη τους παραγωγη,δουλευουν σχεδον απροβληματιστα...

    οποτε αν παρεις 3 ετιας και τσεκαρεις αν εχει κανει ολες τις ανακλησεις μαλλον θα σαι κομπλε...

    τωρα,αν θες να περιμενεις να βγαλει πλαισιο ετσι ωστε να μην χρειαζεσαι το abs για να δουλευει το μπροστινο σου φρεναριστο,τοτε μαλλον θα περιμενεις πολυ...εκτος αν παρεις το hp2 με μια 18αρου,που εχει αληθινο(edit...δεν εχει τελικα)... και ξενοιασεις...

    αν δεν εισαι φραγκατος μπορεις, επισης αφοβα, να αγορασεις το τριμπιελο-διπιστονο 800 gs...πλεον η τριτη μπιελα παραμενει στην θεση της και δεν διαλυονται οι πειροι εμβολων...

    s1000rr καλο θα ηταν να το αποφυγεις αν εχεις πισω σου γυναικα και παιδια...μεγαλο το ρισκο...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  14. #134
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
    Άπό τίς Εύρωπαικές έταιρείες μόνο ή bmw στέκεται άξιοπρεπώς.
    ΚΤΜ καί Ντουκάτι πού είναι....??
    Πώς κιτρίνισαν τά βουνά πού είπε καί κάποιος φίλος...??
    Μέ 313 μηχανάκια όταν μόνο τό vstrom έχει πουλήσει 750...??
    Άν άφαιρούσε κάποιος άπό τόν πίνακα τά βεσποειδή θά έβλεπε
    πόσες μοτό πούλησε γιά παράδειγμα ή Άπρίλια.......ΤΡΑΓΙΚΟ ΝΟΥΜΕΡΟ....!!
    ΜΟΤΟ MORINI...??
    Τί είναι αύτό...??
    Ντουκάτι...??


    Άν λοιπόν φίλοι έννοείτε ότι ναί άρχισαν νά ύπάρχουν ΚΑΙ Εύρωπαίοι συμφωνώ.
    Άλλαξαν όντως τά νούμερα.
    Άπό άνύπαρκτα άρχίσαμε νά τούς βλέπουμε.
    Καί ξέρετε γιατί....??
    Διότι οί Ίάπωνες έχασαν πλέον τό ένδιαφέρον τους γιά μιά άγορά πού τείνει νά γίνει
    σούπα γιά αύτούς.
    Εξ ού καί ή πτώση τής παντοδύναμης Χόντα μέ τίς έπανεκδόσεις τών
    στοκαρισμένων κ.λ.π...Εκεί όφείλεται καί ή έλλειψη ένδιαφέροντος
    γιά τήν έρευνα καί τό άγωνιστικό κομμάτι.
    Γιαυτούς πλέον ή συγκεκριμμένη άγορά δέν έχει ένδιαφέρον καί τήν έχουν στείλει
    στήν Εύρώπη καί τή Νοτιοανατολική Άσία.
    Ένα μέρος δέ τό άνέλαβαν οί Κορεάτες.
    Διαβάστε πού βρίσκονται οί πωλήσεις Σύμ καί Κύμκο.
    Ότι να ΄ναι...

    Αδιάφορη η έρευνα και οι αγώνες για τους Japs, Ducati, ΚΤΜ, Aprilia και BMW προσπαθούν να καλύψουν το κενό αλλά νοιώθουν απειλητική την ανάσα της SYM & Kymco στο σβέρκο....

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #135
    Νομίζω ότι , στην Ελλάδα , η αντιπαράθεση Ιαπωνικών- Ευρωπαϊκών δεν οφείλεται στην ποιότητα των μοτοσικλετών , αλλά στην ποιότητα (και στις τιμές)των υπηρεσιών των αντιπροσωπειών τους και των συνεργείων τους.

    Όσο αφορά την BMW , είναι μια κατηγορία μόνη της μιας και είναι η μοναδική μάρκα σε μοτοσικλέτα που έχει κάνει εδώ και δεκαετίες το απόλυτο μάρκετινγκ και είναι η μοναδική μάρκα σε μοτοσικλέτα που θεωρείται ως στάτους στο πλατύ καταναλωτικό κοινό. Και το κοστολογεί ανάλογα…

Σελίδα 9 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213141959 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Bmw
    από novo45 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 11:11
  2. ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ.. ΟΙ ΑΛΛΟΙ
    από reptile4 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2007, 12:39
  3. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 13:55
  4. Οι μαύροι και οι μαύροι...
    από DimST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2005, 10:49
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 23:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF