Σελίδα 59 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 94954555657585960 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 871 έως 885 από 886

Θέμα: Αξιοπιστία Bmw (την πέσαν οι JapanBoyz & αντεπιτέθηκαν οι EuroPeans)

  1. #871
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    Mα δεν λέω επ-ουδενή οτι το μηχανακι δεν είναι καλό.. Επίσης ζητάω συγκεκριμένα πράγματα απο το μηχανακι μου όπως θελω να ταξιδευω με 170 180 , να μπαινοβγαινουν τα μπαγάζια ευκολα συγκεκριμένα θελω τις τουρατεκ και να μπορω να μπώ στο χώμα για να ανακαλύψω τα βουνά της ροδόπης - μονοπατια κτλ, με ενδιαφερει να είναι όμορφο εμένα μαρέσει , έχει πολλά αξεσουάρ ναι είναι ακριβά οκ.. ναι μπορεί να χαλάνε οκ άλλα είναι το μόνο 2κυλινδρο σε σειρά ελαφρύ με πολύ καλή κατανάλωση ευελικτο και ροπάτο με καλής ποιοτητας υλικά και με ενδιαφέρον θεση οδηγησης εμένα με καλύπτει και απορώ γιατίο το κράζουν το μηχανάκι ? οχι γιατί ειναι bmw προπελα κτλ αλλα αντικειμενικά ας πουμε τι περισσότερο εχει το tiger 800 xc ασπουμε που είναι καθαρά αντιγραφή αλλα δεν το βρίζει κανένας ?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Να πω και εγω 2 κουβεντες σαν κατοχος fazer επι 5 χρονια .φιλε μου το fazer το πηρα τον 11ο του 2003 και το εδωσα τον 5ο του 2008 με 80000 χμ σε κατασταση αψογη.πηγα 2 φορες ευρωπη διπλος τριβαλιτσο κλπ τα μειον του ειναι η προστασια καθως και η ελλειψη ροπης που σε αναγκαζει να χορευεις με τον λεβιε.κατα τα αλλα σκυλι.εχω οδηγησει σχεδον ολα τα gs 1100,1150 και 1200 ξεχωρα απο αξιοπιστια που δεν με ενοιαζε καθοτι ηταν φιλων μου μιλαμε για μηχανακια ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ σε ενα μονο πραγμα .ΤΑΞΙΔΙ. στα υπολοιπα απο μετρια μεχρι αδιαφορα.στην πολη καλοκαιρι δεν παιζει,και αν μιλαμε για ταξιδι μεχρι 160 το πολυ.τα μονα γουστα που θα σου βγαλει το bmw ειναι το αισθημα κατοχης της.Αν εισαι προθυμος να το πληρωσεις αυτο go for it.τα ktm απο την αλλη ειναι αλλη ιστορια.Πολεμικα οπλα.
    Μην συγκρίνετε το 800 με το 1200 παρ' όλο που έχουν και τα δύο μπροστά το GS. Είναι τελείως διαφορετικά μηχανάκια και σαν φιλοσοφία κατασκευή και σαν τερέν δράσης παρ΄όλο που το μάρκετιν της BMW τα πλασάρει ως μικρό και μεγάλο αδερφάκι.
    Τελείως άλλα μηχανάκια.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #872
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Το σουπερ τενερε γιατι δεν σου κανει δεν μου ειπες...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  3. #873
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    αν πουλήσω το fazer σε χέρι θα εχω αρκετές επιλογές, αυτή την στιγμή δεν μπορώ να παω σε super tenere για πολλούς λόγους, αν και νομίζω οτι δεν μπορώ να πλησιασω σε τιμή το 1200 , αντιθετα το 660 δεν με καλύπτει αν μιλάμε για μονοκυλινδρο.

  4. #874
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/01/2015
    Μηνύματα
    293
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    Mα δεν λέω επ-ουδενή οτι το μηχανακι δεν είναι καλό.. Επίσης ζητάω συγκεκριμένα πράγματα απο το μηχανακι μου όπως θελω να ταξιδευω με 170 180 ,
    με όυριο ανεμο..

  5. #875
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    αν πουλήσω το fazer σε χέρι θα εχω αρκετές επιλογές, αυτή την στιγμή δεν μπορώ να παω σε super tenere για πολλούς λόγους, αν και νομίζω οτι δεν μπορώ να πλησιασω σε τιμή το 1200 , αντιθετα το 660 δεν με καλύπτει αν μιλάμε για μονοκυλινδρο.
    Ναι,αυτους τους λογους σε ρωταω,ποιοι ειναι.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  6. #876
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    Δεν φευγει το fazer φίλε μου, και έτσι οπως είναι η κατάσταση εκεί έξω ούτε πρόκειτε, τώρα αν ειναι για 300 ευρώ να κατέβω Αθήνα και να φάω 200 σε βενζινες και κουραση άστο δεν παίζει.. και επίσης δεν εχω τον χρόνο να κατεβω Αθηνα να ψάχνω για μηχανάκι άρα δεν έχω καποια καλύτερη εναλλακτική τώρα που το σκέφτομαι απο το να παω σε μια αντιπροσωπία να αφήσω το fz6 για σφάξιμο και να παρω ενα ψιλοσοβαρό μηχανακι που με καλύπτει και μου αρέσει και ειμαι διατεθημενος αν βγαλει και 1-2 βλάδες να τις φτιάξω και να το χαρώ μιας και πιστευω οτι είναι οτι καλύτερο κυκλοφορεί σε αυτη την κατηγορία και απο το να πάρω κανα τριμπουρδελο πάλι και να κοιτάω να το δώκο ή να το κοιτάω και να βγάζω σπυριά δεν παίζει.. ,ούτε πρόκειτε να κάνω την μαλακία ξανά να αγοράσω καινουργιο.
    Τελευταία τροποποίηση από puntix; 25/02/2016 στις 20:11.

  7. #877
    Μέλος Το avatar του/της Adulescens_1
    Εγγραφή
    10/01/2016
    Μηνύματα
    74
    Χαχαχα χαβαλε κανω ρε. Κοιτα η αληθεια ειναι οτι το χεις κουρασει το θεμα. Χαμηλωσε λιγο την τιμη και δωστο σε καναν ιδιωτη να ξερεις ομως δεν θα δεις διαφορα. αποψη μου ειναι οτι ουτε με το gs 800 θα καβαλας τα βουνα κ τα λαγκαδια ανετος...

  8. #878
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μανολης67 Προβολή μηνύματος
    Η BMW ειναι η μοναδική Ευρωπαϊκή μοτοβιομηχανία που απόμεινε απο την πάλαι ποτε ένδοξη και διδάξα Ευρώπη, (αντε και η Gagiva ).
    πρέπει να κρατήσει τον πήχη ψηλά πάση θυσία,
    (μην μου ποστάρεται τώρα υπάρχει Guzzi, aprilia κτλ......του 0,1% πωλήσεων.....
    Κρίμα που δεν υπάρχει πλέον η cagiva

  9. #879
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από puntix Προβολή μηνύματος
    ... Επίσης πρέπει να αφήσω το μπουρδέλο μου σε μάντρα για προκαταβολή άρα δεν εχω πρόσβαση σε όλα τα μοντέλα της αγοράς αν είχε καλύτερη μεταπώληση ισως θα μπορούσα, είδη οπως βλέπεις απο το 11 προσπαθώ να πουλησω fz6 s2 πέννα και δεν μπορώ και μου λεει ο αλλος οτι εχει καλύτερη μεταπώληση απο τα Ευρωπαικά , άντε αφήστε με στο πόνο μου ρε ...
    Ο λόγος που δεν φεύγει ευκολα το μηχανάκι σου δεν έχει να κάνει με την αντιεμπορικότητά του.
    Ο μοναδικός λόγος ,είναι ο τόπος διαμονής σου ,ο οποίος σε αποκόπτει απο το 95% των υποψήφιων αγοραστών.

    Αν θες τη γνώμη μου ,αφού είσαι διατεθιμένος να το δώσεις στον μαντρά για 3Κ ,δώστο σε ιδιώτη σε αυτά τα λ7 κ πάρτα στο χέρι.
    Με αυτόν τον τρόπο ,θα έχεις πολύ περισσότερες επιλογές στην αγορά σου ,κα θα μπορείς να παζαρέψεις μείωση τιμής με τα λ7 στο χέρι ,κ να κερδίσεις απο κεί το 500άρικο που χαρίζεις στον μαντρά.

    Το F800GS είναι μια πολύ καλή μοτοσυκλέτα ,για αυτά που αναφέρεις οτι την θελεις ,κ θα την ευχαριστηθείς.
    Το ΚΤΜ990ADV ,είναι καλύτερο παντού απο άποψη χρήσης ,αλλά έχει αρκετά μεγαλύτερη κατανάλωση και χρειάζεται πιό συχνή ,απαιτητική και απο γνώστες συντήρηση.
    Τελευταία τροποποίηση από el-Gatto; 25/02/2016 στις 23:39.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  10. #880
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    Nice guys.. κάτι τετοιο θα κάνω

  11. #881
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Κατανοησες μαλλον οτι το κτμ990 ειναι για σενα μονοδρομος..ψαξε μονο για καποιο σοβαρο μαστορα που να μπορει να στο συντηρει σωστα και ας ειναι λιγο μακρια σου και ας πληρωνεις περισσοτερο βενζινη αρκει πραγματικα να παρεις αυτο που σε εμπνεει...δεν μοορεις να τα εχεις ολα δικα σου..

  12. #882
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2022
    Μηνύματα
    1
    παρε κανενα γιαπονεζικο να μην τραβας τα μαλια σου οπως και μεις.

  13. #883
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bmw991 Προβολή μηνύματος
    παρε κανενα γιαπονεζικο να μην τραβας τα μαλια σου οπως και μεις.
    Μετά από 6,5 χρόνια πρέπει να κυκλοφορεί εν χρω κεκαρμένος...

  14. #884
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Τέλειο! διάβασα ξανά τις 5/6 πρώτες σελίδες
    Ωραία χρόνια..! νασαι καλά που το ξέθαψες

  15. #885
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1630095041785.jpg 
Προβολές:	240 
Μέγεθος:	101,7 KB 
ID:	437463
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Σελίδα 59 από 60 ΠρώτοΠρώτο ... 94954555657585960 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Bmw
    από novo45 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 12:11
  2. ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ.. ΟΙ ΑΛΛΟΙ
    από reptile4 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2007, 13:39
  3. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 14:55
  4. Οι μαύροι και οι μαύροι...
    από DimST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2005, 11:49
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2005, 00:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF