Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: επειδη εχουμε γεμισει με ποστ copy απο τα blog παμε ενα μηχανολογικο θεματακι.

  1. #1

    επειδη εχουμε γεμισει με ποστ copy απο τα blog παμε ενα μηχανολογικο θεματακι.

    Χτες, που λετε, φιλοι μοτοσυκλετιστες ανακαλυψα πως μετα την ωραια επαφη που ειχα με την εξισου ωραια συναδελφο μου, που μαζι με το θεμα στον ώμο μου, το δοχειο ψυκτικου την μηχανης απεκτησε μια, παλι ωραια, τρύπα απο κατω και απο τα μεσα δεκεμβρη κυκλοφορουσα το μηχανακι πρωφανως χωρις καθολου υγρα ψηξης.
    παιζει να εχει γινει κανα θεμα?? παντως το μηχανακι μια χαρα δουλευει και μετα απο τα λαδια που του αλλαξα (για πρωτη φορα μονος και μεσα σε μονο 7 ωρες ) δουλευει ακόμα καλυτερα...
    ας ελπισουμε ο σαρακακης να εχει κανα αποθεμα, μην μας το κανει οπως τοτε στο μακρινο 2007 που περιμενα ενα ψυγειο 1,5 μηνα...

    αυτα και τωρα μπορειτε να συνεχισετε με την ελληνικη αλλα και ξενη επικαιροτητα.

    και σορρυ για την διακοπη.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Για να δουλεύει ακόμα το μηχανάκι μάλλον το δοχείο διαστολής είναι. Οπότε λογικά δεν έχεις πρόβλημα, έχεις χάσει λίγα υγρά αλλά η κυρίως ποσότητα είναι στο μηχανάκι.
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  3. #3
    Προφανώς δεν το ζόρισες καθόλου και πουθενά γιατί αλλιώς θα έβλεπες θεμοκρασία στα πολύ κόκκινα!
    2 young 2 die,
    2 old 2 rock n' roll

  4. #4
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
    Για να δουλεύει ακόμα το μηχανάκι μάλλον το δοχείο διαστολής είναι. Οπότε λογικά δεν έχεις πρόβλημα, έχεις χάσει λίγα υγρά αλλά η κυρίως ποσότητα είναι στο μηχανάκι.
    το αυτό σαν συμπέρασμα έβγαλα και γω...

    Μου έχει συμβεί και εμένα(νε) και δεν είχα θέμα...και εχω και ktm...

    απλά συμπλήρωσα και τελείωσε η υπόθεση...

  5. #5
    The Firestarter Το avatar του/της jimtarasxt660x
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf

    Μου έχει συμβεί και εμένα(νε) και δεν είχα θέμα...και εχω και ktm...
    Δεν περίμενα κάτι καλύτερο από εσένα
    Βοηθός Ταμία (το 23% που λεγαμε)

    Αυτονομία SV (εγγύηση λεμε )

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    το αυτό σαν συμπέρασμα έβγαλα και γω...

    Μου έχει συμβεί και εμένα(νε) και δεν είχα θέμα...και εχω και ktm...

    απλά συμπλήρωσα και τελείωσε η υπόθεση...
    μπα δεν παιζει να συμπληρωσω, η τρυπα ειναι απο κατω και δεν μπορει να κρατισει καθολου υγρο μεσα... παλι καλα που οξω εχει κρυο και χτυπαει κατι 85αρια χαλαρα, λετε να ριξει κανα χιονι και να παρω κανα μοτερ σε τευχοι???
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αμα εχει σπασει το δοχειο διαστολης,απλα οτι ψυκτικο βγαινει λογω διαστολης απο το ψυγειο και μπαινει εκει ,πλεον δεν μπορει να τραβηχτει πισω... Τσεκαρε πολυ συχνα τα υγρα του ψυγειου σου και συμπληρωνε εως οτου το φτιαξεις... Απλα μην το αμελησεις...

    ΥΓ:Θελω να πιστευω οτι στα γραφομενα σου απλα εχεις μπλεξει το κανονικο ψυγειο με το δοχειο διαστολης και οτι η τρυπα ΔΕΝ ειναι στο κανονικο ψυγειο,που σημαινει οτι εχει αδειασει ολο και εισαι χωρις καθολου ψυκτικο.Οτι το εχεις κανει το cbr αεροψυκτο δλδ

  8. #8
    που στε ρεεεεεεεεεεε! !!!! Το avatar του/της jpag
    Εγγραφή
    01/12/2007
    Μηνύματα
    258
    αμα ειχες διαροη στο κυριος ψηγειο θα ειχες παρει το εργαλειο στο χερι τοσο καιρο!
    πιθανοτατα ειναι το διαστολης οπως προαναφερθηκε οποτε απο το πρωι ψαχνεις!!!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Προφανως ειναι το βοηθητικο ανοιξε την ταπα του ψυγειου και τσεκαρε αν εχει καθολου νερο μεσα και συμπληρωσε το απαιτουμενο.Ποσο μεγαλη ειναι η τρυπα στο παγουρι?επειδη ειναι πλαστικο μπορεις να το λιωσεις και να κολησει αν ειναι μια μικρη τρυπα,στην χειροτερη βαζεις και μια εποξικη κολλα.Μην το αμελησεις στο τελος θα παρεις ολη την σειρα στην μασχαλη
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Το μηχανάκι είναι το cbr που έχεις στο προφίλ σου; Αν ναι τότε η τρύπα είναι στο πλαστικό δοχειάκι που φαίνεται στη φωτο παρακάτω;

    Για δες εδώ (αναλόγως το μοντέλο σου): http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=cbr....c0.m270.l1313


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cbr600rr.jpg 
Προβολές:	461 
Μέγεθος:	65,4 KB 
ID:	222656
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  11. #11
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171

    Re: επειδη εχουμε γεμισει με ποστ copy απο τα blog παμε ενα μηχανολογικο θεματακι.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    Χτες, που λετε, φιλοι μοτοσυκλετιστες ανακαλυψα πως μετα την ωραια επαφη που ειχα με την εξισου ωραια συναδελφο μου, που μαζι με το θεμα στον ώμο μου, το δοχειο ψυκτικου την μηχανης απεκτησε μια, παλι ωραια, τρύπα απο κατω και απο τα μεσα δεκεμβρη κυκλοφορουσα το μηχανακι πρωφανως χωρις καθολου υγρα ψηξης.
    παιζει να εχει γινει κανα θεμα?? παντως το μηχανακι μια χαρα δουλευει και μετα απο τα λαδια που του αλλαξα (για πρωτη φορα μονος και μεσα σε μονο 7 ωρες ) δουλευει ακόμα καλυτερα...
    Δουλευει με το ψυκτικό που εχει στο ψυγείο, απλά αν πέσεις σε πολύ κίνηση κλπ θα ζοριστεί.
    Το ανταλλακτικό δεν θα είναι ακριβό, κι αν αργήσουν να στο φέρουν μπορείς να βάλεις κάποιο άλλο προσωρινά, αρκεί να χωράει.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
    Το μηχανάκι είναι το cbr που έχεις στο προφίλ σου; Αν ναι τότε η τρύπα είναι στο πλαστικό δοχειάκι που φαίνεται στη φωτο παρακάτω;

    Για δες εδώ (αναλόγως το μοντέλο σου): http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=cbr....c0.m270.l1313
    ναι αυτο το πλαστικο δοχειακι με το πρασινο υγρο ειναι. και εχει σπασει το δοντακι που εχει απο κατω που το στερεωνει στην μικρη αλουμινενια βαση.
    τεσπα το παρηγγειλα σημερα την πεμπτη θα παω να το βαλω 38? ηθελε ο σαρακακης, αλλα δεν πειραζει αφου θα μπει στην ασφαλεια.

    ευχαριστω μαγκες για τις απαντησεις!!
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  13. #13
    Γιωργη τραβα φτιαχτο γιατι οσο υγρο περναει απο την ταπα στο δοχειο πληρωσης χανεται και δεν ξαναγυρνα! (σαν τραγουδι ακουγεται!):rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    οταν το μηχανακι κρυωσει η ταπα ανοιγει στην κατω μερια με την υποπιεση και ζητα να συμπληρωσει το χαμενο υγρο των διαστολων στο κυκλωμα (που εστειλε στο τρυπιο δοχειο) , και που απλα.....δεν υπαρχει!

    οσες φορες ζεσταθηκε και γυρισε υγρα στο δοχειο , αυτα χαθηκαν με αποτελεσμα το ''παρε-δωσε'' κυκλωματος-δοχειου να ειναι μονο ''δωσε'' , δηλαδη αφαιρετικο!

    39? ειπες????

    αστο να καει!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    Γιωργη τραβα φτιαχτο γιατι οσο υγρο περναει απο την ταπα στο δοχειο πληρωσης χανεται και δεν ξαναγυρνα! (σαν τραγουδι ακουγεται!):rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    οταν το μηχανακι κρυωσει η ταπα ανοιγει στην κατω μερια με την υποπιεση και ζητα να συμπληρωσει το χαμενο υγρο των διαστολων στο κυκλωμα (που εστειλε στο τρυπιο δοχειο) , και που απλα.....δεν υπαρχει!

    οσες φορες ζεσταθηκε και γυρισε υγρα στο δοχειο , αυτα χαθηκαν με αποτελεσμα το ''παρε-δωσε'' κυκλωματος-δοχειου να ειναι μονο ''δωσε'' , δηλαδη αφαιρετικο!

    39? ειπες????

    αστο να καει!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    38? ρε!! αμα ητανε 39 θα εβαζα κανα μπουκαλακι απο εμφιαλωμενο

    θα το καλυψει η ασφαλεια, μετα απο 3 χρονια βεβαια αλλα θα το καλυψει...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2007, 13:01
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2005, 13:25
  3. Από τα καλύτερα... Εστάλει με e-mail
    από Ora_Nihil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2004, 14:07
  4. Επειδη εγινε πανικος με τα πολλαπλα ποστ για το ιδιο...
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 17:35
  5. Report Από το Yard με soundtrack μουσική από τα χεράκια του S4
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2003, 10:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF