Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Απατεώνας έμπορος μοτοσυκλετών!

  1. #1

    Exclamation Απατεώνας έμπορος μοτοσυκλετών!

    Μετά την πολύ κακή εμπειρία που είχα σήμερα οφείλω να προφυλάξω τουλάχιστoν κάποιους καταναλωτές που διαβάζουν αυτό το φορουμ.

    Εδώ και καίρό έψαχνα να αγοράσω μεταχειρισμένο μηχανάκι και μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στην έκθεση του XXXXXXXXXXXX στην οδό XXXXXXXXXXX. Αφού είδα το μηχανάκι εκδήλωσα το ενδιαφέρον μου, συμφωνήσαμε στην τιμή, και ο τύπος μου είπε να του πάω την επόμενη μέρα μια υπεύθυνη δήλωση για να κανει τη μεταβίβαση.

    Όπως και πήγα πρωί πρωί πριν ακόμα ανοίξει το μαγαζί του. Το μεσημέρι όμως που τον πήρα τηλέφωνο (όπως μου είχε πει) για να μου πει αν όλα ειναι οκ για να πάω να το πάρω, μου είπε το εξης απίστευτο: Πήγε λέει ένας και του δίνει 100 ευρώ παραπάνω οπότε αν θέλω να το πάρω θα έπρεπε να δώσω περισότερα.

    Εν τω μεταξύ ο εν λόγω έμπορος που μάλλον υπεύθυνος δημοπρασιών έπρεπε να λέγεται, δεν ήρθε καν στο τηλεφώνο να μου τα πει αυτά αλλά έβαζε ένα κακομοίρη υπάλληλο του να μου τα πει. Πείτε με αφελή αλλά πραγματικά τέτοια ατιμία και μπαμπεσιά δεν την περίμενα από επαγγελματία.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Μιας και η καταγγελία σου είναι επώνυμη, δεν θα ήταν άσχημη ιδέα να κοινοποιηθεί στο εν λόγω κατάστημα ώστε αν το θελήσει να μπορεί να απαντήσει....

    νομίζω ότι καλά είναι αυτή η τακτική να γενικευθεί όταν έχουμε να κάνουμε με τέτοιου είδους καταγγελίες....Mod's τι λέτε επ' αυτού ???

  3. #3
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    μάλλον για γέλια είναι!!!!


    Φυσικά για οποιοδήποτε άλον εκτός από σένα dhzou!



    Ορισμένοι είναι για πολλές κλωτσιές!
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  4. #4
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302

    Re: Απατεώνας έμπορος μοτοσυκλετών!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από dhzou
    Μετά την πολύ κακή εμπειρία που είχα σήμερα οφείλω να προφυλάξω τουλάχιστoν κάποιους καταναλωτές που διαβάζουν αυτό το φορουμ.

    Εδώ και καίρό έψαχνα να αγοράσω μεταχειρισμένο μηχανάκι και μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στην έκθεση του XXXXXX XXXXX στην οδό XXXXXXXXXXX. Αφού είδα το μηχανάκι εκδήλωσα το ενδιαφέρον μου, συμφωνήσαμε στην τιμή, και ο τύπος μου είπε να του πάω την επόμενη μέρα μια υπεύθυνη δήλωση για να κανει τη μεταβίβαση.

    Όπως και πήγα πρωί πρωί πριν ακόμα ανοίξει το μαγαζί του. Το μεσημέρι όμως που τον πήρα τηλέφωνο (όπως μου είχε πει) για να μου πει αν όλα ειναι οκ για να πάω να το πάρω, μου είπε το εξης απίστευτο: Πήγε λέει ένας και του δίνει 100 ευρώ παραπάνω οπότε αν θέλω να το πάρω θα έπρεπε να δώσω περισότερα.

    Εν τω μεταξύ ο εν λόγω έμπορος που μάλλον υπεύθυνος δημοπρασιών έπρεπε να λέγεται, δεν ήρθε καν στο τηλεφώνο να μου τα πει αυτά αλλά έβαζε ένα κακομοίρη υπάλληλο του να μου τα πει. Πείτε με αφελή αλλά πραγματικά τέτοια ατιμία και μπαμπεσιά δεν την περίμενα από επαγγελματία.


    Η καταγγελία σου είναι ανώνυμη και κατά την άποψη μου…. μπάζει

    Σβήνονται τα στοιχεία του καταστήματος εώς ότου επικοινωνήσεις μαζί μου να μου δώσεις περισσότερα στοιχεία και να ακούσουμε και την άποψη του καταστήματος

    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΟΛΥΕΣΤΕΡΙΚΑ Carbon ΦΕΡΙΝΚ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ
    από nktR στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 214
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2022, 19:45
  2. Απαντήσεις: 84
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2009, 03:16
  3. Αντικλεπτικη Προστασια Μοτοσυκλετων
    από keyman στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 22:50
  4. Απόσυρση μοτοσυκλετών ....πολύ φασαρία για το τίποτα τελικά...
    από Gandalf dr685sm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2005, 13:52
  5. Περι δανεισαμτος μοτοσυκλετων
    από Rezeguet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2005, 14:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF