Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 34

Θέμα: ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝΕ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΟΙ...

  1. #16
    καμμένος.. Το avatar του/της ronin1
    Εγγραφή
    04/06/2005
    Μηνύματα
    567
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
    Φίλε είσαι θεός!

    Όποτε γουστάρεις μαζευόμαστε καμιά 20αριά μηχανάκια, τα παρκάρουμε γύρω γύρω από το Mondeo να μην μπορεί να κουνήσει ρούπι και ερχόμαστε στο μπαλκόνι του σπιτιού σου να πιούμε καφεδάκι και να χαζεύουμε τον γέρο να σιχτιρίζει από κάτω!

    Νομίζω ότι θα μάθαινε δια παντός να σέβεται τις μοτοσυκλέτες.

    Αν και πραγματικά πιστεύω ότι δεν θα χρειαστεί μετά από αυτό που του έκανες.
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    όχι ρε παιδιά , θα πάθει εγκεφαλικό!!!
    Εγώ αφήστε τον να πάει στα κομμάτια,δεν έχει με τι να ασχοληθεί
    απλά σπάστου τον τσαμπουκα με την χαλαρή και στα-ρχιδική συμπεριφορά σου .είναι ότι χειρότερο.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ixnilatis
    Εγγραφή
    07/09/2004
    Μηνύματα
    199
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
    Και επειδή ο παππούς που τα έχει χαμένα σε απείλεισε να στη μπουμπουνηξει, τον βαράς.


    Τι να κάνουμε ρε φιλαράκι....εσύ είσαι υπεράνω και ουμανιστής....


    Εγώ δεν είμαι και δεν θέλω να γίνω σε τέτοιες περιπτώσεις και μάλιστα συνειδητά

    Αλλά έξω από τον χορό, πολλά τραγούδια λένε...

  3. #18
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Αντε ρε με τους κωλογερους.

    Επιτηδες βριζουνε επειδη ειναι σιγουροι οτι δεν θα τις φανε.
    Αυτοι και κατι γκομενες ολο μαγκια τυπου Κατερινας Γιαντζογλου που γινεται μια στραβη στο δρομο και το στομα τους γινεται οχετος.
    Και για να μην παρεξηγηθω απο τις φεμινιστριες του φορουμ μιλαω για τις συγκεκριμενες γκομενες και τους συγκεκριμενους κωλογερους.Δεν τους βαζω ολους στο ιδιο τσουβαλι και δεν εχω τιποτα με τους υπολοιπους.
    Keep on rocking in a free world !!!

  4. #19
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    κύριοι να πω και εγώ την μαλ@κια μου ?

    Απο την εφηβεία μου που άρχισε το αίμα να βράζει έχω έναν διαρκή προβληματισμό στο αν η βία (και γενικά τα κλοτσομπουνιδια) λύνουν τα προβλήματα ή όχι. Επίσης προβληματιζόμουν στο αν είναι σωστό να ξεπεράσεις το όριο τις λεκτικής αψιμαχίας με κάποιον που είναι σεβαστά μεγαλύτερος από σένα. Δηλώνω εκ των προτέρων ότι ελάχιστες φορές έχω πιαστεί στα χέρια με συνάνθρωπο. Τις περισσότερες φορές σεβόμουν την ηλικία του απανταχού "αντιπάλου". Μεγαλώνοντας διαπίστωσα οτι

    -Κακώς δείχνω σεβασμό σε κάποιον που δεν το αξίζει.
    -Γιατί να ειμαι εγω ο καλός και ψύχραιμος όταν ο άλλος είναι μεγαλύτερος σε ηλικία αρα και ωριμότερος και φρονιμότερος ?
    -Οπου δεν πίπτει λόγος πίπτει ράβδος.
    -9 στους 10 που τσαμπουκαλέβονται είναι κότες λιράτες.
    -Δεν αξίζει να καπνίζω μισό πακέτο τσιγαρα μετα για να πνίξω την σύγχυση μου.
    -Κάθε φορά που φευγω απο "αναίμακτη" αψιμαχία το μετανιώνω 100%

    μετά τιμής......

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ixnilatis
    Εγγραφή
    07/09/2004
    Μηνύματα
    199
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
    κύριοι να πω και εγώ την μαλ@κια μου ?

    Απο την εφηβεία μου που άρχισε το αίμα να βράζει έχω έναν διαρκή προβληματισμό στο αν η βία (και γενικά τα κλοτσομπουνιδια) λύνουν τα προβλήματα ή όχι. Επίσης προβληματιζόμουν στο αν είναι σωστό να ξεπεράσεις το όριο τις λεκτικής αψιμαχίας με κάποιον που είναι σεβαστά μεγαλύτερος από σένα. Δηλώνω εκ των προτέρων ότι ελάχιστες φορές έχω πιαστεί στα χέρια με συνάνθρωπο. Τις περισσότερες φορές σεβόμουν την ηλικία του απανταχού "αντιπάλου". Μεγαλώνοντας διαπίστωσα οτι

    -Κακώς δείχνω σεβασμό σε κάποιον που δεν το αξίζει.
    -Γιατί να ειμαι εγω ο καλός και ψύχραιμος όταν ο άλλος είναι μεγαλύτερος σε ηλικία αρα και ωριμότερος και φρονιμότερος ?
    -Οπου δεν πίπτει λόγος πίπτει ράβδος.
    -9 στους 10 που τσαμπουκαλέβονται είναι κότες λιράτες.
    -Δεν αξίζει να καπνίζω μισό πακέτο τσιγαρα μετα για να πνίξω την σύγχυση μου.
    -Κάθε φορά που φευγω απο "αναίμακτη" αψιμαχία το μετανιώνω 100%

    μετά τιμής......


    Γκαρντάσι μου

    Με κάλυψες απόλυτα! ΑΠΟΛΥΤΑ ΛΕΜΕ!!!

    Κι εγώ το καλό παιδί με υπομονή, ανεκτικότητα, και κατανόηση ΗΜΟΥΝΑ αλλά αναθέωρησα τα τελευταία χρόνια!

  6. #21
    Ehh, what's up doc? Το avatar του/της bugsbunny
    Εγγραφή
    08/04/2005
    Μηνύματα
    118
    ixnilati,

    Γενικά με τους γέρους είναι ου μπλέξεις !!!
    Έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα, μόνο που νομίζω ότι με τις χειροδικίες, όσο και να τις αξίζουν, που τις αξίζουν, μπορείς να βρεθείς πολύ εύκολα σε δύσκολη θέση αν σου πάθει κάτι εκείνη την ώρα, άρα πρέπει να αποφεύγονται.
    Course captain?
    Second star to the right and straight on till morning...

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slacker
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    222
    Φίλε ixnilati,

    κάνω copy/paste εδώ την απάντηση που σου έδωσα και σε άλλο forum:

    Λοιπόν, ότι έκανες, έκανες. Αυτό δεν αλλάζει. Τι γίνεται από εδώ και πέρα;

    ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ:
    - Ο παππούς δεν σε ξαναενοχλεί.

    ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ:
    - Παραδέχτηκες ήδη σε 2 τουλάχιστον forums πως τον χτύπησες χωρίς να σε έχει χτυπήσει αυτός. Αν το διαβάσουν αυτό λάθος μάτια, μπορεί και να πας «μέσα».
    - Σου έχει ήδη κάνει μήνυση και δεν το ξέρεις, οπότε μια ωραία πρωία σου έρχεται χαρτάκι από το δικαστήριο.
    - Βάζει τον γιό του, που έχει 7 μαύρες, 4 κίτρινες και 5 πράσινες ζώνες στο καράτε, ζίου ζίτσου, τάε κβον ντο κτλ να σου ανταποδώσει. Σου στέλνει και μπουκέτο με λουλούδια στο νοσοκομείο, μαζί με μια καρτούλα «Περαστικά»!
    - Δεν έχει γιο, οπότε προσλαμβάνει 2-3 «μούτρα» για την ίδια δουλειά.
    - Δεν βάζει να σε δείρουν, αλλά βάζει τα «μούτρα» να σου κάνουν το μηχανάκι… ανταλλακτικά για χλοοκοπτικό!
    - [Εδώ μπορείς να προσθέσεις κι άλλες ιδέες για το τι θα σκεφτόσουν να του κάνεις εσύ αν αυτός σε είχε χτυπήσει, κι όχι εσύ]

    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:
    Πρίν κάνουμε κάτι, ζυγίζουμε τα υπέρ και τα κατά. Μπορούσες να τον σκυλοβρίσεις, να τον απειλήσεις κι εσύ, να του ζαλίζεις τα @@ κάθε μέρα, να καλέσεις κανένα άσυλο να τον μαζέψουν, να φωνάξεις την αστυνομία και να κάνεις καταγγελία ότι απείλησε την ζωή σου κ.α.

    Εσύ επέλεξες να του… σκονίσεις την μασέλα. Δεν λέω, διαβάζοντάς το εγώ είπα από μέσα μου «Καλά του έκανε», και προφανώς ο άνθρωπος έχει πάθει μαλάκυνση (το λιγότερο). Αλλά για να ζητάς την άποψή μας, μάλλον το βλέπεις λίγο πιο ψύχραιμα τώρα, έτσι;

  8. #23
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185

    Re: ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝΕ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΟΙ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ixnilatis
    το γελοίο ήτανε όταν του έφυγε η μασέλα)
    χαχαχαχα!!! θα πρέπει να ήταν απίστευτο σκηνικό. Όντως δεν παίζει πρόβλημα με τον χώρο. Αφού δεν την πάει την οδήγηση(ούτε εκείνη τον πάει φυσικά) γιατί δεν αρχίζει το πλέξιμο και να παίρνει ταξάκι;;

  9. #24
    Σίγουρα ο Παπούλης το παράκανε.
    Και ξέρεις,αυτοί είναι οι χειρότεροι,επειδή έχουν περάσει κάποια ηλικία και θέλουν να επιβεβαιώνουν συνέχεια ότι δεν είναι χούφταλα.
    Για αυτό το λόγο τσαμπουκαλέυονται με όποιον βρίσκουν και όταν αυτος κάνει πίσω (λόγο σεβασμού κλπ) αυτοί το παίρνουν πάνω τους και κράζουν σαν πετινάρια.
    Καλά,εγώ δεν θα τον έδερνα αλλα σίγουρα κάτι θα του έκανα.
    Όπως και να έχει,το πρόβλημα είναι όταν ο εν λόγο γέρος,δεν είναι γέρος,αλλα ενας νταγλαράς ίσα με 2 μέτρα με ποντίκια σαν μπάλες του μπόουλινγκ.
    Εκεί τί κάνεις;;;
    Άμαν πεθάνω βάρτε με,
    μες το νεκροταφείο.
    Τζιε δίπλα την μότορα μου,
    να σηκωθώ να φύω.

  10. #25
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Joshoua
    Σίγουρα ο Παπούλης το παράκανε.
    Και ξέρεις,αυτοί είναι οι χειρότεροι,επειδή έχουν περάσει κάποια ηλικία και θέλουν να επιβεβαιώνουν συνέχεια ότι δεν είναι χούφταλα.
    Για αυτό το λόγο τσαμπουκαλέυονται με όποιον βρίσκουν και όταν αυτος κάνει πίσω (λόγο σεβασμού κλπ) αυτοί το παίρνουν πάνω τους και κράζουν σαν πετινάρια.
    Καλά,εγώ δεν θα τον έδερνα αλλα σίγουρα κάτι θα του έκανα.
    Όπως και να έχει,το πρόβλημα είναι όταν ο εν λόγο γέρος,δεν είναι γέρος,αλλα ενας νταγλαράς ίσα με 2 μέτρα με ποντίκια σαν μπάλες του μπόουλινγκ.
    Εκεί τί κάνεις;;;

    Εκεί τον καταλαβαίνεις πρίν κάνεις τον καυγά... Δε μπορεί να μεταμορφωθεί ξαφνικά.

  11. #26
    Ρε παιδιά .. τον παρεξηγήσατε τον άνθρωπο.. όταν έλεγε "σιδερικό" ενοούσε το σάρκινο σπαθί που είναι σκληρό σαν σίδερο.. Έλεγε ότι θα σε γαμήσει με άλλα λόγια, όχι όπλα και μλκίες (κρυφοπουστόγερας κίετς).

    Πάντος άμα έχεις να πηδήξεις 30-40 χρόνια πιστεύω ότι κάτι κάνει στον εγκέφαλο..

    Μακάρι να μην φτάσω σε τέτοια ηλικία..

    Γίνεται να πεθάνω από κεραυνό πάνω στην μηχανή μου τελικιασμένος σε καμιά εθνική;

    Το'χε πάθει ένα παλικάρι κι όταν τα'κουσα ανατρίχιασα κι η 1η μου αντίδραση ήταν "ΘΕΛΩ ΚΑΙ'ΓΩ!!!!!!"
    Σημασία δεν έχει πως πάει, αλλά πως το πάς!

  12. #27
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από _DaGaD_


    Γίνεται να πεθάνω από κεραυνό πάνω στην μηχανή μου τελικιασμένος σε καμιά εθνική;

    Το'χε πάθει ένα παλικάρι κι όταν τα'κουσα ανατρίχιασα κι η 1η μου αντίδραση ήταν "ΘΕΛΩ ΚΑΙ'ΓΩ!!!!!!"


    σίγουρα θα είναι πολύ εφετζίδικο, αλλά όχι δε θα πάρω. Κρίμα το παλικάρι. Τύχη και αυτή...
    Εσύ παιδί μου γιατί θες να πας έτσι; υπάρχουν και πιο ανώδυνοι τρόποι.

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84

    σίγουρα θα είναι πολύ εφετζίδικο, αλλά όχι δε θα πάρω. Κρίμα το παλικάρι. Τύχη και αυτή...
    Εσύ παιδί μου γιατί θες να πας έτσι; υπάρχουν και πιο ανώδυνοι τρόποι.
    Gia logous entyposiasmou profanos...

    :a13:
    To be successfull in this world, promise everything deliver nothing...

  14. #29
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sunderlanos
    Gia logous entyposiasmou profanos...

    :a13:


  15. #30
    Γιατί οι πιθανότητες να συμβεί κάτι τέτοιο είναι απειροελάχιστες.. αν υπάρχουν πιό ανώδυνοι υπάρχουν και πιό επώδυνοι..

    .. το τελευταίο που με νοιάζει είναι ο εντυπωσιασμός..
    Σημασία δεν έχει πως πάει, αλλά πως το πάς!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Να γιατί δεν πρέπει να ενοχλούμε έναν μηχανόβιο!!!
    από Billymuse στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2012, 19:26
  2. Κάψτε το κι αυτό να ησυχάσουμε..!
    από makis206 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2010, 15:04
  3. Γιατι ΔΕΝ πρεπει να φοραμε κρανος...
    από taurus στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 140
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2007, 01:36
  4. Mα γιατι ΔΕΝ ΜΡΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ????!!!!
    από ΓκαζοφωνιΞ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2005, 12:37
  5. γιατι δεν μπορω να μπω στο τσατ?
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2004, 23:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF