Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝΕ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΟΙ...

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ixnilatis
    Εγγραφή
    07/09/2004
    Μηνύματα
    199

    Angry ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝΕ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΟΙ...

    Μέσα στον Ιούλιο είχα γράψει ένα σχετικό post για τους ΜΑΘΟΥΣΑΛΕΣ οδηγούς http://www.moto.gr/forums/showthread...C3%C5%D1%CF%C9

    Πριν 6 μέρες είδα τον παππού (γύρω στα 85) που μένει 2 ορόφους πάνω από μένα να προσπαθεί 15 λεπτά να ξεπαρκάρει το mondeo του στην πρασιά και να γρατζουνάει ένα ολοκαίνουργιο Alfa Romeo 156 (ενοίκου της πολυκατοικίας) και κατόπιν να με φωνάζει κάτω για να με επιπλήξει, επειδή τον ενοχλούσε ''λεει'' η μηχανή και αναγκάστικε να χτυπήσει το alfa....

    Άρχισε να φωνάζει σαν υστερικός και πέταξε κάτω από τα νεύρα του ένα ηλίθιο γελοίο καπελάκι (αυτα που φορούσανε οι τεξανοί πετρελαιάδες στις ταινίες) και με προκάλεσε με την παρούσα κατάσταση να ξεπαρκάρω και να παρκάρω το βρωμόκουτο του.

    Ήρεμος εγώ το έκανα με ΜΟΝΑΔΙΚΗ ευκολία και πιστεύω ότι 99 στους 100 οδηγούς θα το κάνανε με μοναδική ευκολία (δείτε και στην φώτο πως είναι διαμορφωμένος ο χώρος)

    Στο παρελθόν με είχε κατεβάσει κάτω 5-6 φορές για να μου πει ότι η μηχανή ενοχλεί και ότι τον εμποδίζει.......
    Είχα κάνει τον μαλάκα και τον αντιμετώπιζα με κατανόηση και του εξηγούσα ότι μπορεί να κάνει τη δουλειά του...κι ότι δικαιούμε και εγώ μια θέση παρκινγκ όπως και αυτός....

    Όση ώρα μου φώναζε χαμογελούσα ειρωνικά και προσπαθούσα να τον ψυχολογίσω και έκανα ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσπάθεια για να μη του σκάσω κανένα κουτουλίδι και βρεθώ σε κανένα δικαστήριο για φόνο εκ προθέσεως με ενδεχόμενο δόλο......

    ΡΕ παιδιά..... κάποια στιγμή που γύρισα τη πλάτη μου και είπα να φύγω γιατί δεν έβγαζα άκρη και είπα να δώσω τόπο στην οργή το ποτήρι ΞΕΧΕΙΛΙΣΕ και μου είπε το εξής υπέροχο....

    ''.....άμα είσαι άντρας έλα εδώ να λογαριαστούμε....και αφού δεν καταλαβαίνεις με το καλό...... ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΙΔΕΡΙΚΑ....''


    Ναι....καλά διαβάσατε.... με απείλησε ότι θα πάρει το πιστολάκι του ο καουμπόι και θα μου κάνει τσαμπουκά.....

    Γυρνάω πίσω τον πιάνω από τον γιακά, τον σηκώνω 10 εκατοστά από το έδαφος και τον πλακώνω στα χαστούκια (το γελοίο ήτανε όταν του έφυγε η μασέλα)
    Έχασε το φώς του από τις μπάτσες.... δεν ήθελαν να του σκάσω κλοτσίδια και μπουνίδια για ευνόητους λόγους.

    Από εκείνη τη μέρα έχουνε περάσει έξι μέρες και όποτε τον συναντάω στο ασανσέρ ή στο πάρκινγκ κάνει πως δε με βλέπει.

    Επίσης του ξεκαθάρισα, ότι την επόμενη φορά που θα ενοχλήσει εμένα ή τη μηχανή ή την γυναίκα μου (γιατί της έκανε παράπονα για να με κάνει ντα...) θα του βάλω το πιστόλι στον κώλο, θα τον τσιμεντώσω σε μισοβάρελο και θα τον πετάξω στον Θερμαϊκό να τον φάνε τα ψάρια....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	resize of dsc03813.jpg 
Προβολές:	430 
Μέγεθος:	49,7 KB 
ID:	21333

  2. #2
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608

    Re: ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝΕ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΟΙ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ixnilatis
    ''.....άμα είσαι άντρας έλα εδώ να λογαριαστούμε....και αφού δεν καταλαβαίνεις με το καλό...... ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΙΔΕΡΙΚΑ....''
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    unpaictable ο παππους! μη τον ξεπαστρεψεις ρε συ! εχει γελιο!
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  3. #3
    Τωρα που φαγε τη σπαλιορα απο σενα,θα βρει κανενα αλλο να του πρηζει τα....καταλαβες.
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  4. #4
    Φίλε είσαι θεός!

    Όποτε γουστάρεις μαζευόμαστε καμιά 20αριά μηχανάκια, τα παρκάρουμε γύρω γύρω από το Mondeo να μην μπορεί να κουνήσει ρούπι και ερχόμαστε στο μπαλκόνι του σπιτιού σου να πιούμε καφεδάκι και να χαζεύουμε τον γέρο να σιχτιρίζει από κάτω!

    Νομίζω ότι θα μάθαινε δια παντός να σέβεται τις μοτοσυκλέτες.

    Αν και πραγματικά πιστεύω ότι δεν θα χρειαστεί μετά από αυτό που του έκανες.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ixnilatis
    Εγγραφή
    07/09/2004
    Μηνύματα
    199

    Re: Re: ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝΕ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΟΙ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    unpaictable ο παππους! μη τον ξεπαστρεψεις ρε συ! εχει γελιο!

    Γέλιο έχει τώρα που τα διαβάζουμε και ψιλοτελείωσε η ιστορία....

    Τα δικά μου τα νεύρα ήτανε παστίτσιο για 2-3 μέρες με το ψοφίμι...

    Ετοιμάζω μεγάλο χουνέρι στο ραμόλι.... (σε μερικές μέρες θα σας το πω, αφού πρώτα το κάνω)

  6. #6
    krata mas enhmerous :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  7. #7
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    α ρε να 'χα και γω ενα παππου να τσακωνομουνα στην πολυκατοικια!

    μονο ο τρελο50αρης ο διαχειριστης μου γκρινιαζει που και που.. :rotflmao:
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  8. #8
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Δεν αξιζει να ασχολησε καν μαζι του. Γραφε τον οτι και να σου λεει. Σε ηληκια 85+ δεν ξερει που βρισκεται ο ανθρωπος. Προσεχε μην υα μαμηση ολα και πεσεο πανω στην μηχανη σου!

  9. #9
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Χτύπησες ένα γέρο.

    Για ποιό λόγο;

  10. #10
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
    Χτύπησες ένα γέρο.

    Για ποιό λόγο;
    Τον λογο τον αναφερει παραπανω τσιρος.. Τον απειλησε ασχημα..
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
    Χτύπησες ένα γέρο.

    Για ποιό λόγο;
    Καλα σου λεει.
    Μονο τις γιαγιαδες δεν εχουμε πει να βαραμε :a5: :a13:
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  12. #12

    Re: ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝΕ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΟΙ...

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από ixnilatis
    [
    Γυρνάω πίσω τον πιάνω από τον γιακά, τον σηκώνω 10 εκατοστά από το έδαφος και τον πλακώνω στα χαστούκια (το γελοίο ήτανε όταν του έφυγε η μασέλα)
    Έχασε το φώς του από τις μπάτσες.... δεν ήθελαν να του σκάσω κλοτσίδια και μπουνίδια για ευνόητους λόγους.

    με αυτο φιλε νομιζω οτι εχασες το δικιο σου ...... σιγουρα αυτη η συμπεριφορα απο μερους του ηλικιωμενου προς τα σενα να εκνευριζε τον καθενα, σε απειλησε λεκτικα με πιστολια και ψευτομαγκιες αλλα δεν καταλαβα να απειλειται η σωματικη σου ακαιραιοτητα, δεν βλεπω κατι που να δικαιολογει την βια απο μερου σου. Την επομενη φορα προσπαθισε να το δεις πιο ψυχραιμα

    φιλικα

  13. #13
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    ρε παιδια ψυχραιμα το ειδε ο ανθρωπος μη τον κατηγορειτε! το γραφει κιολας!

    δεν ήθελα να του σκάσω κλοτσίδια και μπουνίδια για ευνόητους λόγους
    :rotflmao: :rotflmao:

    τωρα περα απο την πλακα και ο παππους το παρατραβηξε απειλωντας τον με πιστολι. αν ειναι δυνατον! θα τον σκοτωνε δηλαδη με το σιδερικο του? δε παμε καλα..
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  14. #14
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Και επειδή ο παππούς που τα έχει χαμένα σε απείλεισε να στη μπουμπουνηξει, τον βαράς.

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
    Φίλε είσαι θεός!

    Όποτε γουστάρεις μαζευόμαστε καμιά 20αριά μηχανάκια, τα παρκάρουμε γύρω γύρω από το Mondeo να μην μπορεί να κουνήσει ρούπι και ερχόμαστε στο μπαλκόνι του σπιτιού σου να πιούμε καφεδάκι και να χαζεύουμε τον γέρο να σιχτιρίζει από κάτω!

    Kalh idea...Kai ama bgei me ena peristrofo apo to mpalkoni kai mas gamhsei olous meta ti ginete...Tha emaste oi kaoumpoides pou epesan meta apo ton agwna tous gia, dikaiwsynh kai sebasmo pros tous motosikletistes?.Yparxei kai h Astynomia gia aftes tis upotheseis, kata thn gnwmh mou einai o pio anthrwpinos dromos...

    To be successfull in this world, promise everything deliver nothing...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Να γιατί δεν πρέπει να ενοχλούμε έναν μηχανόβιο!!!
    από Billymuse στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2012, 20:26
  2. Κάψτε το κι αυτό να ησυχάσουμε..!
    από makis206 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2010, 16:04
  3. Γιατι ΔΕΝ πρεπει να φοραμε κρανος...
    από taurus στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 140
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2007, 02:36
  4. Mα γιατι ΔΕΝ ΜΡΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ????!!!!
    από ΓκαζοφωνιΞ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2005, 13:37
  5. γιατι δεν μπορω να μπω στο τσατ?
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2004, 00:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF