Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: ΑΝΤΛΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ

  1. #1

    ΑΝΤΛΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ

    Καλησπερα λεβεντοπαιδα,ειμαι καινουργιος στην παρεα σας και μου ανηκη ενα v-strom 650 .του 2006
    μοντελο.
    Εχω συμαντικο προβλημα με την Αντλια και το φιλτρο βενζινης ,ως αποτελεσμα εχει η μηχανη να μην κινητε γιατι μου ζηταν πολλα χρηματα για την αγορα του ανταλακτικου. μηπος μπορει καποιος να μου πη που πρεπει να κοιταξω για να παραγγιλω καλο και φτινο ανταλακτικο?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
    Οποιος δειχνη τον αλλο να μην ξεχνα οτι τα 3 του δαχτιλα ειναι στραμενα πανω του!

  2. #2
    Waterproof V-strom.. Το avatar του/της KIMONAS
    Εγγραφή
    08/08/2005
    Μηνύματα
    160
    "Sir, we are surrounded!"
    "Excellent, so we can attack in every direction!"

  3. #3
    ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!! ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ V-STROM 650 ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 2006 ,ΔΗΛΑΔΗ ΦΟΡΑΕΙ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΝΤΛΙΑ .ΤΗΝ ΠΑΤΕΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΕΠΙΤΗΧΙΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΗ ΑΚΟΜΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΗΝΗΣΗ ΤΙς ΜΗΧΑΝΗΣ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΤΑΧΙΤΗΤΕΣ ΣΒΗΝΗ,ΑΡΑ Η ΑΝΤΛΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?? Η ΑΝΤΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΗ ,ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ, Η ΝΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΜΕ ΑΛΛΗ ??
    Οποιος δειχνη τον αλλο να μην ξεχνα οτι τα 3 του δαχτιλα ειναι στραμενα πανω του!

  4. #4
    ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΝΤΛΙΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ.

    http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...ink%3Atop%3Ade
    Οποιος δειχνη τον αλλο να μην ξεχνα οτι τα 3 του δαχτιλα ειναι στραμενα πανω του!

  5. #5
    αρχηγε την καθαρησες;αν όχι δωστην σε κάποιον ειδικό να την κάνει κομμάτια και να την καθαρίσει και αητην και το φιλτρο..αν πάλι δεν δουλέψει μπορείς να βρεις μοτέρ που ταιριάζει μεμονομενο και φθηνό άμα ψάξεις στο νετ.ενός φίλου του έκανε κοψηματα και βαραγε κόφτη στις 5000..αφού τσεκαραμε ρέυματα και συνδέσεις μετρησαμε την πίεση η οποία στο ρελαντί ήταν κανονική και όταν ανοιγες γκάζι στεγνωνε τελείως ..έπεφτε στο μηδεν...έκανε αυτο που σου είπα,το καθάρισμα και όλα καλα,δεν χειαστηκε τπτ αλλο

  6. #6
    φιλε μου την καθαρισαμε την αντλια πολυ καλα ,εβαλα εξωτερικο φιλτρο και το δικο τις το ακυρωσα!
    Στις μικρες ταχιτητες και αφου ζεσταθη λιγο η μηχανη [προφανος ζεστενετε και η αντλια] τοτε μου κανει σταματιματα ,ασε εχω τιρανηθη αρκετα και δεν εχω την οικονομικη ανεση να παρω καινουργια αντλια!! σκευτομαι να παρω μια μικρη φτυνη και να την βγαλω απο εξω απο το ντεποζιτο οπως το φιλτρο και να ακυροσω την γνισια μου.αλλα δεν ξερω πια να παρω η που να κοιταξω, σε οσα μαγαζια εχω παει θελουν ολοι να βγαλουν πολλα χρηματα και εγω δεν τα εχω!! χαχαχα!!αστα!!
    Οποιος δειχνη τον αλλο να μην ξεχνα οτι τα 3 του δαχτιλα ειναι στραμενα πανω του!

  7. #7
    Μην μου ταραζεσαι!!!αφού ζεσταθει όπως μου λες βάλε επάνω τα ρολόγια για να δεις αν όντως πέφτει τόσο πολύ η πιεσιη και το στεγνωνει..αν όντως είναι έτσι η τρόμπα σου έχει καποια χαρακτηριστικά επανω..για το μοτέρ μιλάω..τσεκαρε στο ΝΕΤ και μπορεί μέχρι αύριο να σου έχω ανεβάσει και εγώ κανά δυο σελίδες που είχα βρει τότε για μοτέρ κάπου στα 80 ευρώ αν δεν κάνω λαθος..όπως επίσης αν δεν κάνω λάθος ,τότε που είχα ψάξει στο εξωτερικό μπορείς να αγοράσεις οποίο κομμάτι σου έχει χαλάσει απο την τρόμπα σου.. Για δες και αυτο

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/11/2007
    Μηνύματα
    10
    ψαξε για την ιδια αντλια βενζινης σε ανταλλακτικα αυτοκινητων αν θυμαμαι παλια που με ειχε απασχολησει λιγο το θεμα την ιδια αντλια με την δικια μου εδινε η μιτσουμπιση με πολυ λιγοτερα χρηματα!(η μηχανη μου ειναι μοντελο 2004)
    ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΝΤΛΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ Α/Τ.
    από TWINGEORGE στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2018, 20:13
  2. ΑΝΤΛΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ
    από PRESIDENT στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 05/07/2011, 17:38
  3. αντλια βενζινης ν2
    από africanos31 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 20:37
  4. Αντλια βενζινης καθε 20000 χλμ!!!
    από africanos31 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2005, 19:52
  5. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 08:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF