Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 43 από 43

Θέμα: Να το πάρω το κορίτσι???( Cbf1000 ΄10)

  1. #31
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
    No offence man...just kidding...
    Οχι ρε συ, τι offence;

    Απλα και εγω δεν το πιστευα ποσο κοντα ειναι τα δυο μηχανακια

    παρε και αλλη μια


  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Επειδη κανενας ποτε δεν μπορεσε να κανει κατι που νομιζε οτι δεν μπορει να κανει, παρε το χιλιαρι!
    Ναι αλλά πολλοί έκαναν κάτι που νόμιζαν ότι δεν μπορούσαν να το κάνουν επειδή το προσπάθησαν οπότε: Το ταξίδι sir!
    Κράτα το 600!
    2 young 2 die,
    2 old 2 rock n' roll

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της timman
    Εγγραφή
    16/06/2010
    Μηνύματα
    183
    Κάτσε για να καταλάβω.. με λέτε άπειρο….? 5000χλμ δεν είναι αρκετά??.........πλακά κάνω!!!!

    Σίγουρα τα 5000χλμ δεν είναι αρκετά, και για το λόγω αυτό το ανέφερα. Γενικότερα όμως έχω αρκετή εμπειρία όντας διανομέας για περίπου 8 χρόνια (βαλέ καμιά 80ρα χιλιόμετρα τη μέρα) (δεν είχα ποτέ ατύχημα φτου φτου). Ο κύριος λόγος που θέλω να την αλλάξω είναι περισσότερο εμφανισιακός. (είναι κ@υλ@!!!) Αυτό για το φανάρι είναι σίγουρα ένα παράπονο αλλά δε πολύ καίγομαι κιόλας
    Επειδή όσα λέτε για τις μικρές διαφορές που έχουν τα εχω διαβάσει (κυρίως εδώ) νομίζω πως δε θα με πειράξει, ίσα ίσα που δε θα με τρομάξει.
    Το σκέφτομαι ρε γαμώτο. Είναι ότι δε χάνω και καθόλου λεφτά…!

    Τι να πω, το ξέρω ότι είμαι άπληστος και θύμα της καταναλωτικής κοινωνίας….
    Μιας και την ξεπλήρωσα (παράλληλα με το αυτοκίνητο) σκεφτικά να κρατήσω το χρέος για λίγο ακόμα. Αλλά από την άλλη πάλι θα χρωστάω?...
    Γι αυτό και θέλω γνώμες…



    ΥΓ. για Vstrom ούτε λόγος… τι να το κάνω ένα μηχανάκι που δε το έχει πάρει και κανένας?....Άσε που δε το φτάνω κιόλας….

  4. #34
    ΠΑΤΕΡΑΣ. Το avatar του/της z.k.a.p.
    Εγγραφή
    08/05/2009
    Μηνύματα
    100

    ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

    Ο ΕΧΘΡΟΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΕΧΘΡΟ. ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΧΘΡΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΛΛΑ Η ΛΟΓΙΚΗ...............................
    Z.K.A.P

  5. #35
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Αρχικά δημιουργήθηκε από aimikass
    Τραβάς ζόρια με τον posts counter ε ;;;
    Respect mah authoritah!!!!

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της George20vt
    Εγγραφή
    08/09/2009
    Μηνύματα
    504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από timman
    Τι να πω, το ξέρω ότι είμαι άπληστος και θύμα της καταναλωτικής κοινωνίας.
    Μιας και την ξεπλήρωσα (παράλληλα με το αυτοκίνητο) σκεφτικά να κρατήσω το χρέος για λίγο ακόμα. Αλλά από την άλλη πάλι θα χρωστάω?...
    Γι αυτό και θέλω γνώμες
    Πρώην συνάδελφος είχε το 600 (carbs) και στο 90% των περιπτώσεων είχε μεγαλύτερη κατανάλωση από το δικό μου 1000 (ψεκ). Φαντάζομαι πως το 600 του '10 θα είναι ψεκαστό και δε θα σε φωνάζουν οι βενζινάδες του νομού με το μικρό σου όνομα. Κατά τα άλλα, οι διαφορές τους είναι πολύ μεγαλύτερες από ό,τι φαίνεται και φυσικά δε μιλάω για τα απόλυτα νούμερα.

    Το 1000άρι μπορεί να απέχει έτη φωτός από τις επιδόσεις ενός τυπικού Ι4 αλλά η ευκολία με την οποία ξεδιπλώνει την όποια ισχύ του είναι απερίγραπτη. Είναι το 1000άρι του ατζαμή, που θε θα διαμαρτυρηθεί αν ξεχαστείς με 2 σχέσεις πάνω και που θα ζητήσει ελάχιστα για συντήρηση.

    Παρ'όλα αυτά, παραμένει ένα 1000άρι που αν και entry level στην κατηγορία, δεν παύει να είναι "πολύ" για την εμπειρία που λες ότι έχεις.

    Στη θέση σου, θα φρόντιζα να μη βάλω άλλο "φέσι" πάνω μου, πόσο μάλλον για ένα τέτοιο λόγο.

  7. #37
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    To CBF 1000 είναι μια υπέροχη μηχανή.... πράγματι!
    Είχα το CBF 600 και το γλυκοκοίταζα πολύ καιρό το 1000άρι.
    Τελικά κατέληξα σε άλλη αγορά....

    Το 600άρι όπως προείπε κάποιος, είναι πολύ καλός δάσκαλος στα αρχάρια χέρια.
    Με 5000 χλμ. στο ενεργητικό σου δεν είσαι έτοιμος για το CBF 1000!!
    Κράτησε το CBF 600, να είσαι σίγουρος πως θα σου δώσει ατέλειωτα απροβλημάτιστα χιλιόμετρα, έχει φθηνή συντήρηση, δεν καίει πολύ βενζίνη, κάνει ωραία ταξιδάκια και είναι και πολύ εύχρηστο μέσα στη πόλη.

    Επίσης είναι μια μηχανή που δεν χάνει την αξία της στην μεταπώληση (όπως άλλες) και απο πλευράς κινητήρα είναι σκυλί!!!
    Κάνε τουλάχιστον 30-40.000 χιλιόμετρα, μάθε όλες τις δυνατότητες που έχει να σου προσφέρει και μετά το ξανακοιτάς...
    Μήν γίνεσαι θύμα του καταναλωτισμού...

  8. #38
    Χρόνια Πολλά!
    Είμαι νέο μέλος και τώρα διάβασα την απορία σου.Έχω τη μοτοσυκλέτα που ενδιαφέρεσαι και προσωπικά δεν συμφωνώ με τις περισσότερες γνώμες περί ομοιότητας 600 και 1000 του '10, για να είμαστε συγκεκριμένοι σε ποια μηχανάκια αναφερόμαστε.Το 1000F του '10 είναι 1000 όπως και να το κάνουμε.Δε βάζει φωτιά στο δρόμο πράγμα που δεν στοχεύει,αλλά ξεκολλάει όχι μόνο από φανάρι αλλά και από οπουδήποτε, οπωσδήποτε, φορτό ή ξεφορτό.Ο κινητήρας του προέρχεται από το CBR 1000RR με εκπολιτισμένα χαρακτηριστικά, αν λέει αυτό κάτι.Τα μειονεκτήματα με το 600 τα εντοπίζω στα οικονομικά.Τα πλεονεκτήματα ότι είναι 1000 με ότι λέει αυτό και πίστεψέ με λέει πολλά ανάλογα με τα ποσοστά εμπειρίας που διαθέτει ο καθένας.
    Αν είναι τόσο όμοιο με το 600 όπως διάβασα σε κάποια σχόλια δεν έχεις να φοβηθείς τίποτε.Επειδή όμως δεν έχει καμία απολύτως σχέση δοκίμασέ το.Είναι μα φιλική μοτοσυκλέτα 1000cc που απαιτεί μοτοσυκλετιστική εμπειρία και οδηγική συμπεριφορά όπως και κάθε μοτοσυκλέτα ή δίτροχο γενικά.Τώρα, με αυτά που διαθέτεις (εμπειρία, χρήματα, γούστο, κ.λ.π.) κανείς δεν μπορεί να σου δώσει απόλυτη απάντηση στο:
    '' να το πάρω το κορίτσι; '' γιατί τα κριτήρια είναι υποκειμενικά.
    Εγώ πάντως θα σου πρότεινα ''να τα φτιάξεις με μικρούλες... και να πάρεις την κυρία...''
    και κάπου κάπου να την απατάς.

    * Safety First *

    Υ.Γ.
    τα κορίτσια μας τραβάνε, ειδικά οι έμπειρες

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της timman
    Εγγραφή
    16/06/2010
    Μηνύματα
    183
    Τελικά μετά από ώριμη σκέψη, και 3000 χιλιόμετρα μέσα στον Αύγουστο αποφάσισα ότι θα κρατήσω το εξακοσάρι. Χτες έκλεισα της διακοπές μου κάνοντας 500 χιλιόμετρα μονοκοπανιά και διαπίστωσα ότι το μηχανάκι έχει πολλές δυνατότητες. Μπορεί να σε πηγαίνει ασταμάτητα και αρκετά ξεκούραστα μέχρι να στεγνώσει το ντεπόζιτο Είναι αρκετό για μένα. Τουλάχιστον για την ώρα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p8216859a.jpg 
Προβολές:	279 
Μέγεθος:	107,1 KB 
ID:	234172

  10. #40
    αφου σου κανει κλικ καποια στιγμη θα το παρεις σίγουρα αλλιώς θα σου μείνει απωθημένο , αναγκαίο κακό.

  11. #41
    Να τα πούμε?? Να τα πούμε..
    στα 5000χλμ (το έχω πρώτο χέρι) πέσανε πάνω power commander, akrapovic και Κ&Ν.

    Διαφορές? Πέρα από τα 1200 ευρώ λιγότερα στην τσέπη (μαζί με δυναμομέτρηση) το μηχανάκι καλύτερη απόκριση στο γκάζι, καλύπτει την κοιλιά των 3000 με 4000στροφών ενώ κάνει ένα απότομο τίναγμα στις 7000. Γενικά γραμμικό , 77 πραγματικά στον τροχό και 0.5kg ροπής τα κέρδη, η κατανάλωση έχει μεγάλη διαφορά μετά τις 7000 πράγμα που όμως δεν με προβληματίζει γτ σε ταξίδια το μηχανάκι εκεί κινείται με αποτέλεσμα σε προσπεράσεις να μου κάνει και το ξέσπασμα το οποίο θέλω. Άξιζε τον κόπο?? Εξαρτάται τί ψάχνεις, μετάνιωσα για κάποια πράγματα σε γενικές γραμμές όμως έγινε μια αξιοπρεπέστατη αναβάθμιση με το αντίστοιχο κόστος.

    Το 1000 και εγώ το έχω στο μάτι, το οικονομικό δεν με απασχόλησε μιας και με αυτά που έριξα στο 600 ερχόμουνα αρκετά πιο κοντά στο 1000 (και το πήρα ντούκου) αλλά από εκεί και πέρα ομολογώ ότι για την χρήση που το θέλω προσανατολίζομαι μάλλον σε VFR, άν κάποια στιγμή αποφασίσω ότι το 600ρι είναι λίγο. Στους 11 μήνες που έχω το μηχανάκι έχει 13.500χλμ και ομολογώ ότι ικανοποιούμαι που δεν με ξαφνιάζει πλεον πουθενά.

    Μη ρίξεις λεφτά, μη το δώσεις, είναι ένα μηχανάκι για πάντρεμα... κάνει τα πάντα και δεν θα σε προδώσει πουθενά, θα μπείς σε track Day να κάνεις το γούστο σου, θα κάνεις και το ταξίδι με την γκόμενα χωρίς γκρίνιες τα πάντα με αξιοπρέπεια και χωρίς κόστος, προσωπική μου άποψη? Δώσε τα χρήματα για ταξιδάκια και για καμιά αξιόλογη εκδρομή, (εγώ κανονίζω tour Βουλγαρία - Ρουμανία) αν εκεί δείς ότι θές κάτι παραπάνω σκέψου ενδεχόμενη αναβάθμιση.


    Φιλικά Παναγιώτης.

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από timman

    Το σκέφτομαι ρε γαμώτο. Είναι ότι δε χάνω και καθόλου λεφτά…!

    Δεν χανεις λεφτα απλως συνεχιζεις το ρεκτιφιε του μισθου σου για εναν ακομα χρονο ?
    Αυτο στην λογικη του ελληνα σημαινει "δεν χανω λεφτα"

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από timman
    Τελικά μετά από ώριμη σκέψη, και 3000 χιλιόμετρα μέσα στον Αύγουστο αποφάσισα ότι θα κρατήσω το εξακοσάρι. Χτες έκλεισα της διακοπές μου κάνοντας 500 χιλιόμετρα μονοκοπανιά και διαπίστωσα ότι το μηχανάκι έχει πολλές δυνατότητες. Μπορεί να σε πηγαίνει ασταμάτητα και αρκετά ξεκούραστα μέχρι να στεγνώσει το ντεπόζιτο Είναι αρκετό για μένα. Τουλάχιστον για την ώρα.

    Μπράβο σου που το χαίρεσαι!!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 19:46
  2. ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ Cbr 600f
    από dankannn στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2008, 14:24
  3. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 27/12/2006, 23:48
  4. Να το πάρω το κορίτσι?
    από WILDCAT_mmm στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 07:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF