Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 43

Θέμα: Να το πάρω το κορίτσι???( Cbf1000 ΄10)

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της timman
    Εγγραφή
    16/06/2010
    Μηνύματα
    183

    Να το πάρω το κορίτσι???( Cbf1000 ΄10)

    Καλημέρα και καλή ανάσταση σε όλους.
    Θέλω τη γνώμη σας για μια ιδέα που με ταλαιπωρεί εδώ και αρκετό καιρό.
    Πέρσι το καλοκαίρι αποφάσισα να πάρω το CBF 600 ΄10. Δε μπήκα καθόλου στη διαδικασία να δω τι παίζει γενικώς στην αγορά, μιας και το cbf είναι το μηχανάκι που μου έκανε το ‘κλικ’ από τότε που πρωτοβγήκε στην αγορά. Την απόφαση τη πήρα στα πολύ γρήγορα (στη βράση κολλάει το σίδερο), χωρίς να έχω οδηγήσει ποτέ μηχανή, και έχοντας πάντα το φόβο του συμπλέκτη. Τις μέρες που περίμενα να τη παραλάβω έκανα ένα μάθημα οδήγησης για να μάθω λίγο το συμπλέκτη, έτσι ώστε να μπορέσω να τη παραλάβω, και να δώσω βεβαία για δίπλωμα μιας και είχα μέχρι τα 125cc. Όταν πήγα λοιπόν στην αντιπροσωπεία της Πάτρας είδα δίπλα δίπλα το 600ρι που πήρα και το 1000ρι του 10. Από τότε που καρφώθηκε η ιδέα να το πάρω αλλά για τους παραπάνω λόγους δε το έκανα. (Δε πας να πάρεις 1000ρι ρε φίλε αφού δε ξέρεις καν να πιάνεις συμπλέκτη!!!).
    Μετά από 10 μήνες περίπου και με 5000χλμ εμπειρία το σκέφτομαι να το αντικαταστήσω. Το πήρα 8500€ και το ξεπλήρωσα αυτές της μέρες ( με μετάξι μας διακανονισμό) . Ο αντιπρόσωπος μου το παίρνει πίσω 8000€ και που δίνει το 1000ρι 12000€ συνεχίζοντας τον μεταξύ μας διακανονισμό για ένα χρόνο ακόμα. (οπότε δε βγαίνω χαμένος στα χρήματα)
    (λόγω κρίσης παπάδες μπορείς να κάνεις).
    Τι να κάνω ρε γαμώτο! Για το λόγω αυτό δεν έχω πάρει τίποτα extra για τη μηχανή, και υπάρχουν τόσα πράγματα που θέλω…..
    Γενικότερα δε με ενδιαφέρουν οι παραπάνω τελικές που έχει το χιλιάρι. Το βρίσκω πολύ ποιο όμορφο, μου αρέσουν πολύ τα όργανα και γενικότερα είναι περισσότερο σημερινό σε σχέση με την πιο ρετρό εμφάνιση που έχει το 600ρι.
    Και σίγουρα θα έχει να δώσει κάτι παραπάνω από δύναμη ειδικά όταν είσαι δικάβαλος και ξεκινάς από φανάρι. (με το παπάκι μου φαίνεται πως ξεκίναγα ποιο γρήγορα)

    Πείτε καμιά γνώμη ρε παίδες…!!!

    Υγ: σορυ που γίνομαι τόσο περιγραφικός

  2. #2

    Re: Να το πάρω το κορίτσι???( Cbf1000 ΄10)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από timman
    [...]και με 5000χλμ εμπειρία [...]
    Mε τόσο τρομακτικά μεγάλη εμπειρία φίλε, εγω θα πηγαινα για Χαγιαμπούσα κατ' ευθείαν. Ειδικα μια και αυτο που σε νοιαζει ειναι το ποσο γρηγορα ξεκιναει απο φαναρι






    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    Τρικύλινδρο μέλος Το avatar του/της Parasense
    Εγγραφή
    16/11/2009
    Μηνύματα
    198

    Re: Re: Να το πάρω το κορίτσι???( Cbf1000 ΄10)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Mε τόσο τρομακτικά μεγάλη εμπειρία φίλε, εγω θα πηγαινα για Χαγιαμπούσα κατ' ευθείαν. Ειδικα μια και αυτο που σε νοιαζει ειναι το ποσο γρηγορα ξεκιναει απο φαναρι







    Γειά σου ρε καπετάνιε έμπειρε!



    Nemo sine vitio est.
    μτφρ: κανείς δεν υπάρχει χωρίς ελάττωμα
    Σενέκας, 4 μ.Χ-65 μ.Χ., Ρωμαίος φιλόσοφος

  4. #4
    κακιά συνήθεια ο καταναλωτισμός.
    να κάτσεις στ' αυγά σου!

  5. #5

    Re: Re: Re: Να το πάρω το κορίτσι???( Cbf1000 ΄10)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ges_sprint_st
    Γειά σου ρε καπετάνιε έμπειρε!
    Εγραψα εγω πουθενα οτι ειμαι έμπειρος;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #6

    Re: Να το πάρω το κορίτσι???( Cbf1000 ΄10)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από timman
    Καλημέρα και καλή ανάσταση σε όλους.
    Θέλω τη γνώμη σας για μια ιδέα που με ταλαιπωρεί εδώ και αρκετό καιρό.
    Πέρσι το καλοκαίρι αποφάσισα να πάρω το CBF 600 ΄10. Δε μπήκα καθόλου στη διαδικασία να δω τι παίζει γενικώς στην αγορά, μιας και το cbf είναι το μηχανάκι που μου έκανε το ‘κλικ’ από τότε που πρωτοβγήκε στην αγορά. Την απόφαση τη πήρα στα πολύ γρήγορα (στη βράση κολλάει το σίδερο), χωρίς να έχω οδηγήσει ποτέ μηχανή, και έχοντας πάντα το φόβο του συμπλέκτη. Τις μέρες που περίμενα να τη παραλάβω έκανα ένα μάθημα οδήγησης για να μάθω λίγο το συμπλέκτη, έτσι ώστε να μπορέσω να τη παραλάβω, και να δώσω βεβαία για δίπλωμα μιας και είχα μέχρι τα 125cc. Όταν πήγα λοιπόν στην αντιπροσωπεία της Πάτρας είδα δίπλα δίπλα το 600ρι που πήρα και το 1000ρι του 10. Από τότε που καρφώθηκε η ιδέα να το πάρω αλλά για τους παραπάνω λόγους δε το έκανα. (Δε πας να πάρεις 1000ρι ρε φίλε αφού δε ξέρεις καν να πιάνεις συμπλέκτη!!!).
    Μετά από 10 μήνες περίπου και με 5000χλμ εμπειρία το σκέφτομαι να το αντικαταστήσω. Το πήρα 8500€ και το ξεπλήρωσα αυτές της μέρες ( με μετάξι μας διακανονισμό) . Ο αντιπρόσωπος μου το παίρνει πίσω 8000€ και που δίνει το 1000ρι 12000€ συνεχίζοντας τον μεταξύ μας διακανονισμό για ένα χρόνο ακόμα. (οπότε δε βγαίνω χαμένος στα χρήματα)
    (λόγω κρίσης παπάδες μπορείς να κάνεις).
    Τι να κάνω ρε γαμώτο! Για το λόγω αυτό δεν έχω πάρει τίποτα extra για τη μηχανή, και υπάρχουν τόσα πράγματα που θέλω…..
    Γενικότερα δε με ενδιαφέρουν οι παραπάνω τελικές που έχει το χιλιάρι. Το βρίσκω πολύ ποιο όμορφο, μου αρέσουν πολύ τα όργανα και γενικότερα είναι περισσότερο σημερινό σε σχέση με την πιο ρετρό εμφάνιση που έχει το 600ρι.
    Και σίγουρα θα έχει να δώσει κάτι παραπάνω από δύναμη ειδικά όταν είσαι δικάβαλος και ξεκινάς από φανάρι. (με το παπάκι μου φαίνεται πως ξεκίναγα ποιο γρήγορα)

    Πείτε καμιά γνώμη ρε παίδες…!!!

    Υγ: σορυ που γίνομαι τόσο περιγραφικός
    Φιλε μου , εγω στην θεση σου δεν θα το εκανα πια ...
    Το "πια" το λεω γιατι το εκανα και εγω αυτο πριν καμια δεκαρια χρονια ... ( αν και εγω ειχα 125 με συμπλεκτη ) .

    Γνωμη μου ειναι να κρατησεις το 600 ακομα κανενα χρονο - δυο , εως οτου κανεις καποια σοβαρα χιλιομετρα με αυτο . Το 600 ειναι μια χαρα σχολειο !! Το 1000 δεν συγχωρει . Η διαφορα τους σε υποδυναμη και επικινδυνοτητα ειναι οση το παπακι ( η μονογκαζο ) που οδηγουσες πριν με το 600 που εχεις τωρα !

    Aprilia sr50
    Aprilia rs 125
    Aprilia rsv mille
    Cagiva raptor 650 ie
    Aprilia rsv 1000 r Factory

  7. #7
    Μωρέ άμα έχεις τα φράγκα πάρτο ....αλλά όπως ειπώθηκε και πριν αν το σκεπτικό είναι να ξεκινάς πιο γρήγορα στο φανάρι , μάλλον πάλι λάθος είσαι ....

    ....για γρήγορα φανάρια , χρειάζεσαι v strom !!!

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
    ....για γρήγορα φανάρια , χρειάζεσαι v strom !!!
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #9
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818

    Re: Να το πάρω το κορίτσι???( Cbf1000 ΄10)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από timman
    Καλημέρα και καλή ανάσταση σε όλους.
    Θέλω τη γνώμη σας για μια ιδέα που με ταλαιπωρεί εδώ και αρκετό καιρό.
    Πέρσι το καλοκαίρι αποφάσισα να πάρω το CBF 600 ΄10. Δε μπήκα καθόλου στη διαδικασία να δω τι παίζει γενικώς στην αγορά, μιας και το cbf είναι το μηχανάκι που μου έκανε το ‘κλικ’ από τότε που πρωτοβγήκε στην αγορά. Την απόφαση τη πήρα στα πολύ γρήγορα (στη βράση κολλάει το σίδερο), χωρίς να έχω οδηγήσει ποτέ μηχανή, και έχοντας πάντα το φόβο του συμπλέκτη. Τις μέρες που περίμενα να τη παραλάβω έκανα ένα μάθημα οδήγησης για να μάθω λίγο το συμπλέκτη, έτσι ώστε να μπορέσω να τη παραλάβω, και να δώσω βεβαία για δίπλωμα μιας και είχα μέχρι τα 125cc. Όταν πήγα λοιπόν στην αντιπροσωπεία της Πάτρας είδα δίπλα δίπλα το 600ρι που πήρα και το 1000ρι του 10. Από τότε που καρφώθηκε η ιδέα να το πάρω αλλά για τους παραπάνω λόγους δε το έκανα. (Δε πας να πάρεις 1000ρι ρε φίλε αφού δε ξέρεις καν να πιάνεις συμπλέκτη!!!).
    Μετά από 10 μήνες περίπου και με 5000χλμ εμπειρία το σκέφτομαι να το αντικαταστήσω. Το πήρα 8500€ και το ξεπλήρωσα αυτές της μέρες ( με μετάξι μας διακανονισμό) . Ο αντιπρόσωπος μου το παίρνει πίσω 8000€ και που δίνει το 1000ρι 12000€ συνεχίζοντας τον μεταξύ μας διακανονισμό για ένα χρόνο ακόμα. (οπότε δε βγαίνω χαμένος στα χρήματα)
    (λόγω κρίσης παπάδες μπορείς να κάνεις).
    Τι να κάνω ρε γαμώτο! Για το λόγω αυτό δεν έχω πάρει τίποτα extra για τη μηχανή, και υπάρχουν τόσα πράγματα που θέλω…..
    Γενικότερα δε με ενδιαφέρουν οι παραπάνω τελικές που έχει το χιλιάρι. Το βρίσκω πολύ ποιο όμορφο, μου αρέσουν πολύ τα όργανα και γενικότερα είναι περισσότερο σημερινό σε σχέση με την πιο ρετρό εμφάνιση που έχει το 600ρι.
    Και σίγουρα θα έχει να δώσει κάτι παραπάνω από δύναμη ειδικά όταν είσαι δικάβαλος και ξεκινάς από φανάρι. (με το παπάκι μου φαίνεται πως ξεκίναγα ποιο γρήγορα)

    Πείτε καμιά γνώμη ρε παίδες…!!!

    Υγ: σορυ που γίνομαι τόσο περιγραφικός
    Kατ' αρχάς τα περι εμπόρου τα ξεχνάμε. Μπορεί να σου πάρει το 600 κι 9.000€ αν παρεις busa

    Τώρα.... το 1000 έχει πολύ περισσότερο ροπή - για υποδυνάμεις που μιλάνε οι παραπάνω κύριοι.... ε δεν εχει και τρελλές διαφορές με το 600... Στις ροπές όμως διαφέρει.

    Λες ότι έχεις πρόβλημα να ξεκινήσεις δικάβαλλος με το 600.... κάτι λάθος πρέπει κάνεις εκτός αν εκτός από δικάβαλλος κουβαλάς και το μισό σπίτι μαζί....

    Με 5.000χλμ εμπειρία, δεν διαθέτεις εμπειρία αφού ουσιαστικά δεν είχες πριν άλλη μηχανή. Μάθε το 600, κάνε απόσβεση των χρημάτων που έδωσες και μετά πάρε ό,τι θες.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #10
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487

    Re: Να το πάρω το κορίτσι???( Cbf1000 ΄10)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από timman
    Μετά από 10 μήνες περίπου και με 5000χλμ εμπειρία το σκέφτομαι να το αντικαταστήσω.
    Φίλε μου 10 μήνες και 5000χλμ μόνο σαν "απειρία" μπορούν να χαρακτηριστούν.

    Κράτησε το 600 για κανα 2 χρονάκια ακόμα και στη συνέχεια αποφασίζεις αν θα ανέβεις κυβικά ή όχι.


  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    601
    κρατας το 600αρι...
    μια χαρα ειναι ....
    καιοτι πρεπει για την Ελλαδα....λιγοτερη καταναλωση, τελη, ασφαλεια....
    μικρη εμπειρια εχεις ακομα, ταξιδια κανεις ανετοτατα με 600 κυβικα και δικαβαλος και φορτωμενος, διακοπες μπορεις να πας ανετοτατα, οποτε.....ποιος ο λογος.....
    να πας να δωσεις +€4000 ?

    παρε και λιγο καλυτερο εξοπλισμο, ενα μπουφαν και ενα κρανος και βουρ για εκδρομες.....
    Δεν ειναι πανακεια τα κυβικα..... με 600αρακι Τρανσαλπ με μονο δικοσ μπροστα γυρισαμε ολη την Ελλαδα χωρις να ακουστει τσακ.....
    Μην μπαινεις στην λογικη του καταναλωτη.....μπες στην λογικη του μοτοσυκλετιστη.....

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  12. #12
    Όπως προειπώθηκε δεν αξίζουν τα 4Κ παραπάνω αφού τα ίδια πράγματα θα κάνεις και με τα δύο. Εκτός από έξτρα φράγκα συντήρησης σκέψου και το θέμα ασφαλείας. Καλά είσαι!
    2 young 2 die,
    2 old 2 rock n' roll

  13. #13
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.039
    Πάρτο φίλε, μην ακούς κανέναν που σου λέει το αντίθετο, κάνε αυτο που θές, αφού για εκεί το πας.....

  14. #14
    κατσε στα αυγα σου...ειδικα τωρα που θα ειναι κ κοκκινα...
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από aimikass
    Κάνε αυτό που μπορείς, όχι αυτό που νομίζεις ότι μπορείς.
    (πάντα επί του θέματος)
    Ναι, πρωτα τον έβαλες στην Μπρίζα με ολα τα καλούδια και μετα τον προσγειώνεις
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 20:46
  2. ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ Cbr 600f
    από dankannn στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2008, 15:24
  3. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2006, 00:48
  4. Να το πάρω το κορίτσι?
    από WILDCAT_mmm στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 08:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF