Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Τουρκία και μοτοσυκλέτα

  1. #16
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από boomalu
    βρε illu, γι' αυτό λες να ένιωθα μια χαρά οδηγώντας στη γείτονα χώρα? :a39:

    μουαχαχαχαχαχαχαχαχα
    ΦΙΛΕ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΜΠΟΣΑ ΜΕΡΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
    ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΙΜΟΥΝΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΕΙΧΑ ΧΕΣΤΕΙ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

    ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ (ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΜΕΝΑ) ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΕΝΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΗΓΑΙΝΑΝΕ ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ.
    ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΥΣ ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ, ΕΓΩ ΜΕ COROLLA ΜΕ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ + ΧΑΜΗΛΩΜΑ + ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΥΣ + ΦΑΡΔΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ + ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΟΤΙ ΠΑΠΑΡΙΑ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΡΗΤΙΚΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΚΑΤΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙΑ
    ΜΑΜΙΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ ΕΤΣΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ.

    ΟΣΟ ΚΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΡΗΤΙΚΟΙ ΤΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΙ+ΦΟΝΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΟΔΗΓΟΙ

  2. #17
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Διευκρίνηση

    Καμια σχεση το σχολιο μου για τους Τουρκους και το ταξιδι που σκοπευεις να κανεις στη Τουρκια

    για τη γαμωσειρα του MEGA λεω

    illu εγραψες



  3. #18
    missing his Multistrada.. Το avatar του/της skous
    Εγγραφή
    31/10/2004
    Μηνύματα
    332
    paidia me tipota tourkia kai mixani kai eidika BRADI.
    milao gia konstantinoupoli pou exw paei.

    Eimastan ena group peripou 40 atomwn xwris mixanes. Meiname 4 meres. Opote opws to skeftomai synolika pirame giro stis 60 fores taxi gia oles tis meres sinolika. Loipon apo tis 60 kourses, stis 12 eixame atiximata.

    Trakarismata me leoforia ktl. Ola itan me ta plagia. Oi typoi einai treloi! Pane me apeira xiliometra, ta bradia den stamatane oute se kokkino oute se tipota, se strofes pane me ta 4 kai kornaroun gia na anoixoun oi alloi wste na paei ok me ta 4 to aytokinito ktl.

    Den einai tixaio oti gia 4 meres den eida oute MIA mixani. mono kati 125 kibika motopodilata, agnwstis markas, ta opoia ta eixan kati papoudes gia na metaferoun kanena trofimo.

    Allo 8eiko skiniko itan pou epeidi ekane la8os o taxitzis kai bgike ena steno meta to fanari pou diasxizei kentriko dromo mege8ous alexandras, bike ston dromo kai pigaine sto anti8eto reyma 200 metra mexri na brei to anoigma gia na mpei sto kanoniko reyma. Kai ayta mera mesimeri!

    ELEOS

  4. #19
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΛΟΙ,
    ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΜΕΙΣ, ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ, ΤΟΟΟΟΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ, ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΕΨΕΙ

  5. #20
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Όσοι θέλετε να πάτε να δείτε το motogp Κωνσταντινούπολης γιατί δεν πάτε με αεροπλανάκι;

    Και ασφαλέστερα είναι και πιό φθηνά και δε θα έχεις την έγνοια της μηχανής.

    Είναι επίσης αρκετά γνωστό ότι οι Τούρκοι δεν έχουν καλή οδηγική συμπεριφορά.
    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  6. #21
    Ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...

    Για το σήριαλ, δεν αξίζει να ασχολούμαστε, απλά αναφέρθηκε.

    Νομίζω ότι δεν θα υπάρξει ιδιαίτερο πρόβλημα, άλλωστε θα είμαστε εκεί για δύο-τρεις μέρες το πολύ και τις περισσότερες ώρες στην πίστα.

    Γνωστοί που πήγαν πρόσφατα Κων/πολη μου είπαν να προσέξω ιδιαίτερα για κλοπές μέσα σε πολυκοσμία και τις χρεώσεις στο φαγητό.


    Θα δούμε, άλλωστε έχουμε λίγο καιρό ακόμη.


    - Για τις οδηγικές ικανότητες των γειτόνων, τα πράγματα είναι γνωστά. Έχω κάνει ιδιαίτερα μαθήματα σε Χανιά - Ρέθυμνο και Επτάνησα, με πολύ καλή βαθμολογία.

    - Υπάρχουν και άλλοι που ενδιαφέρονται ; παιδιά να οργανωθούμε, όπως λέει και το ανέκδοτο.

    - Αν θυμάμαι καλά η τουρκική ονομασία της Κων/πολης προέρχεται από το ελληνικό Εις την Πόλιν ..
    Μπαμπά, μην πέφτεις........

  7. #22
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΕΜΕΙΣ ΕΙΝΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΜΕ.
    ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ + ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΣ ΠΑΡΚΙΝ ΘΑ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΚΡΕΣ ΝΑ ΒΡΕ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥ.

    Η ΣΚΕΨΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΣΑΒΒΑΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΤΟΥΡΚΙΑ ΑΡΓΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΡΟΣ ΒΡΑΔΑΚΙ.
    ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.
    ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΠΡΩΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ.

  8. #23
    Ειμουν 10 μερες τουρκια και ειδα μονο 4 μηχανες!!!
    Αλλα απο το να μπαινεις στα ταξι τους...μπρος γκρεμος και πισω ρεμα...
    Πολυ βρομα, πολυ μποχα, πολυ μπουργκα.
    Προσεξε τι θα τρωτε και που θα τρωτε,

    Απο θεμα εθνικισμου δεν θα αντιμετωπισεις προβλημα απλα σε βλεπουν σαν τον πλουσιο ευρωπαιο και προσπαθουν να σε γδαρουν.Ο τουρκικος τροπος ζωης ειναι για
    "Apolayste sti zwi,
    tin kathe gamimeni tis stigmi..."

    "Got a $5 head? Get a $5 helmet.''

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2002
    Μηνύματα
    1
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    Στους υπότιτλους της σειρας διαβασα πρωτη φορα στη ζωη μου τη λεξη Istanbul με ελληνικούς χαρακτήρες (δε το γραφω εγω που να γαμιεστε...)
    Και η τουρκικη ονομασια Istanbul ελληνικη ειναι...απο το εις την Πολη...

    Ημουν Αλλικαρνασσο τον Ιουνιο, και μου εκανε εντυπωση το ποσο φιλικοι ειναι οι Τουρκοι σε μας...Μεχρι και στα ελληνικα μας μιλουσαν...
    Φιλος που ηταν Κωσταντινουπολη προσφατως μου ειπε τα ιδια που λενε οι παραπανω...οτι γινεται της αννας της πουτανας στους δρομους...Δεν ειναι να κυκλοφορεις με μηχανες...

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Asotos
    - Υπάρχουν και άλλοι που ενδιαφέρονται ; παιδιά να οργανωθούμε, όπως λέει και το ανέκδοτο.
    Άσωτε, θέλω να πάω κι εγώ.
    Μετά τις 22 του μήνα, που θα γυρίσω από τις διακοπές, θα ξεκινήσω την έκδοση διαβατηρίου.
    Ακόμα δεν την έψαξα την δουλειά, αλλά σκέφτομαι να ανέβω με την μηχανή. Θα προσπαθήσω να βρίσκομαι στην Πόλη Παρασκευή ή Σάββατο (στην χειρότερη) το πρωί για να δω τα δοκιμαστικά και επιστροφή Ελλάδα αμέσως μετά τον αγώνα.
    Σκέφτομαι διαμονή σε κάμπινγκ κοντά στην πίστα ή και μέσα σε αυτήν.
    Αν έχεις και πληροφορίες για τις τιμές των εισητηρίων (δοκιμαστικά και αγώνα) γράψτες.

  11. #26
    Προχθες φιλοξενισα δυο Τουρκους μοτοσυκλετιστες.Ταξιδευανε για Ιταλια.Τ βραδυ που βγηκαμε για φαι ειπαμε πολλα και ενδιαφεροντα πραγματα.
    Οι ανυσηχιες που εχει ο Asotos ειναι ανυσηχιες πολλων, μαλιστα και των Τουρκων.
    Στην Τουρκια υπαρχουν παρα πολλα moto clubs.Πολλα μελη τους ταξιδεψαν στην Ελλαδα με αυτες τις ανυσηχιες και γυρισαν πισω με τις καλυτερες εντυπωσεις.
    Οσο αφορα την αλλη μερια δηλαδη τους Τουρκους αυτοι δεν εχουν το παραμικρο προβλημα με εμας και χαιρονται να βλεπουν Ελληνες.Δεν υπαρχει κανενα μισος.Αλλωστε μη ξεχνατε οτι ειστε μοτοσυκλετιστες.Γιατι δεν ερχςστε και σε επαφη με καποιον συλλογο ετσι ωστε να γνωρισετε και κατι καινουριο?Αν θελετε, θα νιωσετε και πιο ασφαλης μεσα στην ανασφαλεια σας.Πιστεψτε με θα σας αγγαλιασουν.
    Διαπιστωση των παιδιων που ειμασταν μαζι ηταν οτι οι δρομοι μας ειναι μακραν καλυτεροι απο τους δικους τους.
    Οι οδηγοι τους πραγματι θελουν προσοχη.
    Σιγουρα υπαρχει φτωχια και βρωμικες περιοχες.Αλλα οχι παντου.
    Για ταξιδιωτικο μου ειπαν να αποφυγω τις νοτιες περιοχες.Καπαδοκια ειναι μια χαρα.
    Πολλοι γνωριζουν Ελληνικα.
    Απο θεμα κλεψιας μου ειπαν οτι ειναι ασφαλης οσο αφορα τις μηχανες.
    Εγωπαντως στο πρωτο 4ημερο που θα μου κατσει απο την δουλεια ,θα τους επισκευτω.Πιστευω αξιζει τον κοπο.

    Καντε το ταξιδι.Αυτοι πως ερχονται εδω.Δ επατε και στο Ιραν.Δειτε και την θετικη πλευρα και καλο ταξιδι να εχετε.

    Αααα, χεχε, ειδαν και την τουρκικη σειρα και μειναν με το στομα ανοιχτο.Φυσικα γελουσαμε με τις ωρες ολοι μαζι.
    Το να δω τουρκικη σειρα στην Ελλαδα με τουρκους μαζι ηταν η καλυτερη εμπειρια της ζωης μου.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Γιαννης
    http://www.geocities.com/jsalcon33/

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Έχοντας πάει 3 φορές στην Τουρκία και σε πολλές πόλεις της, αλλά όχι με μοτοσυκλέττα, έχω να σου πώ τα εξής...

    ΠΗΓΑΙΝΕ....
    Δεν θα έχεις ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα σε προσωπικό επίπεδο λόγω Ελληνικής ιδιότητας...Ίσα-ισα που οι Τούρκοι είναι πιο "αγνά" φιλικοί με τους Ελληνες παρά με τους υπόλοιπους Ευρωπαίους.
    Να σκεφτείς ότι ένα από τα πρώτα ταξίδια μου είχε γίνει λίγες μέρες μετά την σύλληψη του Οτσαλάν με τα πράγματα οξυμένα, παρ' όλα αυτά δεν αντιμετωπίσαμε κανένα απολύτως πρόβλημα...

    Οι μοτοσυκλέττες είναι ελάχιστες συγκριτικά με την Ελλάδα και η κίνηση είναι η τυπικά ανατολική άναρχη, χωρίς την τάξη που βλέπεις στις Ευρωπαικές πόλεις. Αν όμως οδηγείς στην Αθήνα θεωρώ ότι έχεις εξοικοιωθεί και θα νοιώσεις σαν το σπίτι σου...

    Το ότι πονηρά τυπάκια θα προσπαθήσουν να σε "ψιλοκλέψουν" δεν είναι σοβαρό και συμβαίνει παντού στον κόσμο όταν έχουν να κάνουν με ξένους....στην Ελλάδα είμαστε οι πρώτοι διδάξαντες...

    ΠΗΓΑΙΝΕ....

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2007, 13:26
  2. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2007, 20:28
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 13:34
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 07:45
  5. εκλογες και μοτοσυκλετα
    από alex14 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2004, 21:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF