Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: Για οσους δεν το γνωριζουν... Μεγαρα...

  1. #1

    Για οσους δεν το γνωριζουν... Μεγαρα...


  2. #2
    Kαλα αυτο δεν ηταν 30 και 31???

    Οχι ρε γμτ παιζει να μην ειμαι εδω
    http://kelecarbon.blogspot.gr

    Γιατι ενας χρονος δεν ειναι αρκετος και οι 4 χαλανε 2 ασκοπα........

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2005
    Μηνύματα
    113
    Τhank's runner καί αναρωτιόμουν γιατί εχω πήξει..!
    Θά πάει κανείς από εδώ???
    Οι ηλίθιοι είναι αήτητοι!!!!

  4. #4
    gourou
    Εγγραφή
    03/08/2004
    Μηνύματα
    148
    μάλλον θα είμαι εκεί. έχει και Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου, από τις 15:00 έως τις 19:30 απο το 0-300
    s..
    My owner's manual says it isn't safe to ride the bike at high speeds, but after much testing, I found that statement is not neccesarily true.

    ...I remember hearing a story about Miguel DuHamel and his brother bitching to their dad that their bikes were too slow and that they weren't competitive in a race series.. Yvon's response; " Then why are you braking so damned early?"


    www.fireblades.org

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2005
    Μηνύματα
    113
    τό ξέρω γιά τίς 19/9 αλλά ρέ γαμωτω σχολάω κατά τίς 15:30 οσπου νά ντυθώ καί νά πάω θά πάει 16:30 μέ 5 παρά . Αντε νά προλάβω 2 ??? sension θά δώ. Οσο γιά τήν 28/8 θά πάω σίγουρα καί ξεκινάω από τόν ΟΤΕ στό Μαρούσι πιθανόν μαζί μέ εναν φίλο μέ ενα ducati αν πάς μόνος σου καί θέλεις, βάλε φωνή αν καί λόγω Αυγούστου δέν βλέπω νά πάει πολύς κόσμος
    Οι ηλίθιοι είναι αήτητοι!!!!

  6. #6
    gourou
    Εγγραφή
    03/08/2004
    Μηνύματα
    148
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr.Evil
    τό ξέρω γιά τίς 19/9 αλλά ρέ γαμωτω σχολάω κατά τίς 15:30 οσπου νά ντυθώ καί νά πάω θά πάει 16:30 μέ 5 παρά . Αντε νά προλάβω 2 ??? sension θά δώ. Οσο γιά τήν 28/8 θά πάω σίγουρα καί ξεκινάω από τόν ΟΤΕ στό Μαρούσι πιθανόν μαζί μέ εναν φίλο μέ ενα ducati αν πάς μόνος σου καί θέλεις, βάλε φωνή αν καί λόγω Αυγούστου δέν βλέπω νά πάει πολύς κόσμος
    ok
    αν η θερμοκρασίες και οι συνθήκες το επιτρέψουνε θα κανονίσουμε να κατέβουμε μαζί
    δυστυχώς τα μέγαρα είναι για να πνίγουμε τον καημό μας, κανονίζουμε να ανέβουμε βόρεια μέσα Σεπτέμβρη

    θα επικοινωνήσουμε
    cheers s..
    My owner's manual says it isn't safe to ride the bike at high speeds, but after much testing, I found that statement is not neccesarily true.

    ...I remember hearing a story about Miguel DuHamel and his brother bitching to their dad that their bikes were too slow and that they weren't competitive in a race series.. Yvon's response; " Then why are you braking so damned early?"


    www.fireblades.org

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2005
    Μηνύματα
    113
    Μέσα καί γιά τά δύο ειδικά γιά επάνω Σεπτέμβρη είναι δεδομένο.Απλά εχει ενα υπόλοιπο τό λάστιχο τό πίσω καί λέω νά πάω νά τό αφήσω στά Μέγαρα.... στήν αναβροχιά καλά καί τά Μέγαρα.........
    Οι ηλίθιοι είναι αήτητοι!!!!

  8. #8
    gourou
    Εγγραφή
    03/08/2004
    Μηνύματα
    148
    κοίτα με το ίδιο σκεπτικό είχα μπει και εγώ κάποτε. απο τότε η 6 μου ανήκει (τρελλό low γιατί ήθελα να μοιάσω στον Hopkins). μπαίνεις με προσοχή και ανοίγεις σταδιακά, χωρίς δράματα και λύσσες. Μην ξεχνάς οτι στο σήκωμα είναι που δέχεται ο πίσω τροχός τη μεγαλύτερη φόρτιση λόγω ισχυρής επιτάχυνσης, κάτι που έχει άμεση σχέση με το επίπεδο φθοράς του ελαστικού σου. Όλα αυτά συνδιαζόμενα με το γεγονός οτι η άσφαλτος 'μέγαρα' είναι ίσως ίδια ποιότητας, αν όχι χειρότερη, απο ένα στρωμένο δημόσιο δρόμο με τις νέες προδιαγραφές διάστρωσης (αντιολισθηρά άσφαλτο κτλ)
    cheers s..
    My owner's manual says it isn't safe to ride the bike at high speeds, but after much testing, I found that statement is not neccesarily true.

    ...I remember hearing a story about Miguel DuHamel and his brother bitching to their dad that their bikes were too slow and that they weren't competitive in a race series.. Yvon's response; " Then why are you braking so damned early?"


    www.fireblades.org

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2005
    Μηνύματα
    113
    Πάντα μέ προσοχή ειδικά στά Μέγαρα ειδικότερα μέ τό λάστιχο στά τελειώματα του καί ακόμα ειδικότερα μέ τέτοια ζέστη στήν ασφαλτο σωστός sporky επαυξάνω... γιά τό λάστιχο πλακίτσα ηταν ηδη από τό προηγούμενο track στό τέλος δέν μού τά ελεγε καλά, πιθανόν από φθορά πιθανόν καί απο υψηλή θερμοκρασία στήν πίστα
    Οι ηλίθιοι είναι αήτητοι!!!!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kinhsh
    Εγγραφή
    20/04/2004
    Μηνύματα
    311
    Ωραια να κανεις γυρους στα Μεγαρα και στις Σερρες αλλα χαλαρα χωρις πολυ γκαζι και φρενο ,για να κρατιεται και το κοστος σε φθορες χαμηλα και ο κινδυνος λαθους χαμηλα ,αλλα ελα που αγωνιζομενοι (θα μου πεις τι αγωνιζομενοι θαταν τοτε !)και χομπιστες το κολανε τερμα το γκαζι στις εξοδους. Και εκεινο το κοστος συμμετοχης που το εχουν συνηθως στα υψη.
    Για μενα η πιστα των μεγαρων ειναι ο διαγωνισμος του γκαζι φρενου,ακου εκει στροφες με 60 εως 90 και μετα ευθειες πολλων
    μετρων,εγω θα προτιμουσα αλλεπαληλες στροφες,Sachering,Laguna seca ,Ασσεν ,εστω Σερρες.
    Αν μαζευτει κοσμος θα παω και γω να παιξω 28 Αυγουστου.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kinhsh
    Εγγραφή
    20/04/2004
    Μηνύματα
    311
    Sporky ποια ειναι η 6 η,επεσες η εφυγες ευθεια; Οσο για την ασφαλτο οταν μπηκα τον Μαιο δεν την βρηκα ασχημη απο προσφυση,ισα ισα στην δεξια πριν την ευθεια ενω οπτικα φαινοταν γλιστερη στην πραξη κραταγε αρκετα,το ποσο ακριβως δεν ξερω γιατι δεν καταφερα να την γλιστρησω την μηχανη τα 3 20 λεπτα δεν φτασανε να της μαθω τα ορια. Ειχα μεταχειρισμενα σουπερκορσα που παρολα αυτα κραταγανε φοβερα.

  12. #12
    gourou
    Εγγραφή
    03/08/2004
    Μηνύματα
    148
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
    Sporky ποια ειναι η 6 η,επεσες η εφυγες ευθεια;

    έφυγα στην έξοδο πάνω στην επιτάχυνση αφού το πισινό έχασε πρόσφυση και χάθηκε το μηχανάκι απο τα πόδια μου..low-siding αλα sbk. H K6 είναι η δεξιά που ανοίγει σταδιακά μετά την ευθεία. (έλα που δεν έφταιγαν τα λάστιχα αλλά ο οδηγός τους που νόμιζε οτι έχουνε ζωή και μετά την πλήρη εξαύλωση τους)
    s..
    My owner's manual says it isn't safe to ride the bike at high speeds, but after much testing, I found that statement is not neccesarily true.

    ...I remember hearing a story about Miguel DuHamel and his brother bitching to their dad that their bikes were too slow and that they weren't competitive in a race series.. Yvon's response; " Then why are you braking so damned early?"


    www.fireblades.org

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr.Evil
    Τhank's runner καί αναρωτιόμουν γιατί εχω πήξει..!
    Θά πάει κανείς από εδώ???
    Σχεδον σιγουρα θα ειμαι και γω...
    :a37:
    εχω διαφορα προβληματακια, ακομα ουσιαστικα αναρρωνω απο το τραυματισμο στο γονατο και το κοψιμο του τενοντα, αλλα αυτο δεν με προβληματιζει επι της ουσιας, σχετικα χαλαρα θα μπω ετσι και αλλιως, ποιο σοβαρα ειναι το οτι με πηγε πολυ πισω οικονομικα γιατι ειμουν ανεργος, με αποτελεσμα να μην εχω φραγκα για αλλαγη ελαστικων, ειναι στα τελειωματα αυτα τα 207 Dunlop που εχω τωρα, επισης θελω να βρω κατι προστατευτικες ξυστρες-γλυστρες(?) για τις εξατμισεις του Μονστερ γιατι εχω χαλασει την δεξια εξατμιση και χανει και λιγο... εαν ξαναξυσει ετσι μαλλον θα χαλασει-διαλυσει η δεξια και την βαψαμε γιατι δεν εχουμε και μια στην τσεπη,
    ΟΠΟΙΟΣ ξερει κατι, η μπορει να μαθει περι προστατευτικων των εξατμισεων θα βοηθουσε αφανταστα...........
    αυτα τα προβληματακια αμα ψιλολυσω θα ειμαι εκει εστω και με το αριστερο ποδι υπο αναρρωση..........





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	k1.jpg 
Προβολές:	146 
Μέγεθος:	82,4 KB 
ID:	21726

  14. #14
    Παρακαλώ κάποιος moderator να σβήσει αυτό το ποστ...
    http://img214.imageshack.us/img214/2570/cyborgfenderyv2.jpg
    "That's what happens when Earth fucks with Space... never forget that..."

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
    Ριξε μια ματιά στο λινκ...

    http://www.motrax.co.uk/Index_pages/...dhmexhaust.htm

    Motrax έχει η Wintex στην Καλλιροης...για πήγαινε και κάνε μια ερώτηση...
    ωω... ευχαριστω ρε φιλε... και εριξα και ποστ στα aftermarket.... νασαι καλα...


Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Robot Game Για οσους δεν τα πανε καλα με το ελικοπτερο
    από Zbandit750 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2007, 02:01
  2. και για οσους δεν το καταλαβαν......
    από zoropatra στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2006, 20:12
  3. για οσους δεν πανε στην πανελληνια.....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2005, 15:02
  4. Για όσους ΔΕΝ αγαπάνε τα ζώα...Ξανασκεφτείτε το!!!
    από LillyFlower στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2004, 02:39
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 11:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF