Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 45

Θέμα: ανάμεσα σε sh 300 και beverly 300

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/04/2011
    Μηνύματα
    4

    Question ανάμεσα σε sh 300 και beverly 300

    Παιδιά καλησπέρα!Είμαι καινούριος στην παρέα και θέλω τη βοήθειά σας!Σε λίγο καιρό θα προβώ στην αγορά ενός scooter!Το θέμα είναι ότι είμαι ανάμεσα σε δύο γιατί μου αρέσουν εξίσου!Λοιπόν μπορείτε να μου πείτε γνώμες σχετικά με το honda sh 300 και το piazzio beverly 300?Ποιο είναι που συγκεντρώνει τα περισσότερα προτερήματα?Αν κάποιος από εσας έχει προσωπική πείρα ή έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με κάποιο από τα δύο παρακαλώ να μου το αναφέρει!Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    hold on before it's 2late
    Εγγραφή
    14/10/2006
    Μηνύματα
    52
    Καλησπερα φιλε μου..αν θελεις αναλυτικα για προβληματα κοστος σερβις κτλ κοιτα στο φορουμ
    http://forum.scooterclubhellas.gr/
    εγω προσωπικα ειμαι κατοχος ενος SYM gts 300 evoi και ειμαι υπερευχαριστημενος και απο αποψη καταναλωσης κοστους σερβις και αξιοπιστιας δες τι λενε και τα παιδια στο παραπανω φορουμ, εχει για το καθενα αναλυτικα προβληματα κτλ.

  3. #3
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Και εγώ είμαι κάτοχος τρακτέρ. Πολύ δύναμη μιλάμε αλλά μου καίει λίγο παραπάνω!
    Το sym είναι το hyundai των σκουτέρ κ αυτό δεν το λέω εγώ αλλά το παιδιά στο sait. Φθηνό, οικονομικό, χωρίς πολλά προβλήματα αλλά δεν έχει καμία σχέση με τα παραπάνω.
    Sent from me using a computer.

  4. #4
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    SH
    Give me fuel, Give me fire

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.028
    το sh ειναι supersport ενω το beverly ειναι street. καπως ετσι θα μπορουσα να θεσω τις διαφορες τους. το sh κερδιζει κατα κρατος σε ολα τα σημαντικα κομματια της οδηγικης συμπεριφορας. επισης δεν ειναι ιταλικο μπ0υrd3lo και εχει φοβερο abs.

  6. #6
    hold on before it's 2late
    Εγγραφή
    14/10/2006
    Μηνύματα
    52
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Και εγώ είμαι κάτοχος τρακτέρ. Πολύ δύναμη μιλάμε αλλά μου καίει λίγο παραπάνω!
    Το sym είναι το hyundai των σκουτέρ κ αυτό δεν το λέω εγώ αλλά το παιδιά στο sait. Φθηνό, οικονομικό, χωρίς πολλά προβλήματα αλλά δεν έχει καμία σχέση με τα παραπάνω.
    Καλα φιλε μου αστο, τα παιδια απο το κλαμπ (ως ενα απο αυτα) σε πολλες συζητησεις μονο αυτο αυτο δεν λεμε...αλλα για πες μου που ειναι καλυτερα τα αλλα? μιλα με επιχειρηματα σε παρακαλω οπως και σε προκαλω να αναφερεις τα πολλα προβλημα που αναφερεις, προφανως δεν εχεις ψαξει αρκετα και μενεις σε φημες που λενε ασχετα θυματα των brands.
    (οσο για το τρακτερ σου δεν αξιζει καν να το σχολιασω θα ριξω το επιπεδο και δεν πεφτω τοσο χαμηλα..)

  7. #7
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Φίλε lοοp τα πήρες ελαφρώς με την πρώτη πρόταση και τα υπόλοιπα τα πέρασες τόσο γρήγορα που σου ξέφυγαν κάποιες λεξούλες. Εγώ δεν έγραψα πως το sym έχει προβλήματα. Το αντίθετο μάλιστα.
    Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί ο καθένας πρέπει να προτείνει στον άλλο ότι έχει κ ο ίδιος. Το παιδί είναι ανάμεσα σε δύο μοντέλα τα οποία είναι καλύτερα απ το δικό σου. Αν όπως λες ασχολείσαι και είσαι γνώστης δεν νομίζω πως χρειάζεται να το συζητήσουμε αυτό. Το ατού που που έχει η sym είναι ότι έχει και η hyundai. Σου προσφέρει ότι και πολλά άλλα, αλλά σε καλύτερη τιμή. Όταν όμως κάποιος είναι ανάμεσα σε bmw και μερσεντές δεν μπορώ εγώ να του λέω πως εχω hyundai και το hyundai έχει εκείνο και το άλλο κτλ. Εκτός και αν νομίζεις πως το hyundai είναι μερσεντές.
    Sent from me using a computer.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    ναι αν φτιαχνόταν mercedes με 9000€, το hyundai θα το νικαγε κατα κρατος

  9. #9
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    σουπια λιγα με τα hyundai γιατι αμα σε πετυχω στην ετησια θα παρω το i30 και θα στο βαλω.....
    αντε μη χεσω......:rotflmao:

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από basilis_k6
    επισης δεν ειναι ιταλικο μπ0υrd3lo και εχει φοβερο abs.
    Την ίδια άποψη είχα μέχρι να πάρω το nexus...τώρα όμως κάποια άλλα μου φάινονται boyrdela, κοτέτσια με ρόδες κ πολλά άλλα
    ON THE ROAD

  11. #11
    hold on before it's 2late
    Εγγραφή
    14/10/2006
    Μηνύματα
    52
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Φίλε lοοp τα πήρες ελαφρώς με την πρώτη πρόταση και τα υπόλοιπα τα πέρασες τόσο γρήγορα που σου ξέφυγαν κάποιες λεξούλες. Εγώ δεν έγραψα πως το sym έχει προβλήματα. Το αντίθετο μάλιστα.
    Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί ο καθένας πρέπει να προτείνει στον άλλο ότι έχει κ ο ίδιος. Το παιδί είναι ανάμεσα σε δύο μοντέλα τα οποία είναι καλύτερα απ το δικό σου. Αν όπως λες ασχολείσαι και είσαι γνώστης δεν νομίζω πως χρειάζεται να το συζητήσουμε αυτό. Το ατού που που έχει η sym είναι ότι έχει και η hyundai. Σου προσφέρει ότι και πολλά αλλά σε καλύτερη τιμή. Όταν όμως κάποιος είναι ανάμεσα σε bmw και μερσεντές δεν μπορώ εγώ να του λέω πως εχω hyundai και το hyundai έχει εκείνο και το άλλο κτλ. Εκτός και αν νομίζεις πως το hyundai είναι μερσεντές.
    Βασικα με πειραξε λιγο η ειρωνεια που υπηρχε αλλα οκ αν το ειπες πανω στο χαβαλε it'ok..

    Οσο για τα υπολοιπα σιγουρα η επιλογη γινετε με βαση το συστημα αξιων του καθενος, το παιδι ειναι αναμεσα σε δυο πολυ γνωστα σκουτερ της αγορας, επειδη λοιπον ειναι νεος στο χωρο ισως να μην ξερει οτικυκλοφορουν εξισου αξιοπιστα και απο μερικα πιο αξιοπιστα απο τα γνωστα.
    η παρομοιωση με τα αυτοκινητα νομιζω οτι ειναι λιγο υπερβολικη και να σου πω γιατι, τα σημεια ενδιαφεροντος σε ενα σκουτερ ειναι πολυ λιγα σε σχεση με το αυτοκινητο, οταν ενα σκουτερ μηχανικα δεν παρουσιαζει το παραμικρο,δεν τριζει ειναι στιβαρο ανταπεξερχεται σε οτι του ζητησεις μεχαμηλη καταναλωση και χαμηλο κοστος συντηρησης δεν καταλαβαινω γιατι να πας να πληρωσεις το σημα της εκαστοτε εταιρειας μιλαω παντα για τα σκουτερ ετσι γιατι ειναι ενα θεμα που το εψαξα πριν αποκτησω και εγω το δικο μου ειχα μια αποψη παρομοια με σενα...

    Βεβαια ολα τα παραπανω ειναι συμφωνα με το δικο μου τροπο σκεψης ο καθενας κρινει διαφορετικα καποια πραγματα..
    Απλα εγω του προτεινω να το δει σαν επιλογη και να το εξετασει συμφωνα με τις αναγκες του.

    Αυτα και φιλικα παντα..

  12. #12
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
    σουπια λιγα με τα hyundai γιατι αμα σε πετυχω στην ετησια θα παρω το i30 και θα στο βαλω.....
    αντε μη χεσω......:rotflmao:
    θα ερθω με το τρακτέρ ρε και θα σας πατήσω όλους!
    Sent from me using a computer.

  13. #13
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    sh 300 φιλε το beverly ειναι ενα καλογυαλισμένο παλιοσιδερο.Τι συγκρινουμε τωρα την π... με την βουρτσα;

  14. #14
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Έτσι όπως τα λες είναι. Πάντως τον χαρακτηρισμό που χρησιμοποίησα ειλικρινά τον βρήκα στο sait που ανέφερες και νομίζω ότι ταιριάξει απόλυτα στο sym. Όπως και τα hyundai είναι οικονομικά, φθηνά, αξιόπιστα κτλ. Τα υλικα που χρησιμοποιούνται μπορεί να μην είναι τόσο ακριβά όσο σε κάποια άλλα, η ποιότητα συναρμολόγησης όμως είναι τόσο καλή που δεν υπάρχουν τριγμοί. Έχουν πιο φθηνά ανταλλακτικά κτλ κτλ. Και φυσικά έχεις δίκιο, όταν μιλάμε για σκούτερ όλα τα παραπάνω αποκτούν την διπλάσια βαρύτητα έναντι των αυτοκινήτων.


    Σαν απάντηση στο αρχικό ποστ τώρα εχω να πω πως οποίος θέλει να ρίχνει γκομενάκια να πάρει beverly. Αν ο σκοπός του δεν είναι αυτός το sh νομίζω πως είναι καλύτερη επιλογή.
    Sent from me using a computer.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.028
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ns1982
    Την ίδια άποψη είχα μέχρι να πάρω το nexus...τώρα όμως κάποια άλλα μου φάινονται boyrdela, κοτέτσια με ρόδες κ πολλά άλλα
    φοβερο μηχανακι του nexus αλλα ειναι οπως ολα τα ιταλικα. "αν σου κατσει?" δυστυχως δεν ειναι γιαπωνεζικο. βεβαια εδω μιλαμε για sh και beverly οποτε... SH!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ανάμεσα σε sh 300 και beverly 300
    από th81 στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2011, 18:31
  2. τι γνωμη εχετε για τα μαθηματα του 0-300? και η μαλ@κία παει σύννεφο
    από dammed_kittin στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2007, 10:22
  3. Ανάμεσα σε έντομα και αγγέλους
    από johnpan στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2007, 20:32
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2006, 20:55
  5. 0-300 και ψεματα
    από AFTER στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 133
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2006, 14:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF