Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 88

Θέμα: Εξαρθρώθηκε Σπείρα που Έκλεβε Μηχανές - τσααααακ, μέσα μ00ν@κια

  1. #31
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    ......

    αν και δεν ειναι αστεια συζητηση
    Όχι Μήτσε, δεν είναι αστεία...

    Το πρόβλημα να μας κλέψουν την μηχανή μας υπάρχει καθημερινά. Ζούμε (όσοι δεν εχουν ασφάλεια κλοπής) με τον φόβο να βγούμε μια βόλτα και να γυρίσουμε πισω με ταξί...

    Αλλά διαφέρει απο το να γυρίζουμε στο μεσαίωνα και να ζητάμε ή να ευχόμαστε να γίνουν bitch κάποιου παιδάκια-καθίκια-λαμόγια-καθάρματα, πες τα όπως θες, 22 χρονών...

    Ας πανε μέσα ορισμένα χρονάκια.... αλλά στο μπουρδέλο που ζούμε τιποτα δεν εφαρμόζεται, οπότε κι οι αντιδράσεις πιο πάνω...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #32
    Έγκλημα και τιμωρία...
    Τι να ορίσεις σωστά και πως...
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  3. #33
    Το να έμπαιναν μεσα για 3-5 χρονακια και να έβγαιναν "μετανιωμένοι" δε θα 'ταν προβλημα. Το κακό ειναι - και το ξέρουμε - οτι το σωφρονιστικό συστημα, μονο σωφρονιστικό δεν ειναι.

    Κλεφτρόνια θα μπουν, κλεφταράδες θα βγουν και με κατάλληλες διασυνδέσεις κιόλας. Ασε που έτσι κι αλλιως ή bitches θα γινουν ή χειρότεροι για να επιβιώσουν.

    Θα έπρεπε να μας νοιαζει πιο πολυ γιατι πιτσιρικάδες σαν κι αυτους που γραφουν εδω, έχουν "επιλέξει" σαν βιοπορισμό την κλοπή και όχι ποσο θα τους απαυτώναμε αν τους πιάναμε.



    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #34
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Ό,τι έχει ο καθένας....
    ειναι σοκαριστικη η αποκαλυψη του οτι ειμαι ικανος να μισησω?


    ναι ρε φιλε ειμαι απολυτα ικανος να γεμισω τα σπλαχνα μου με αυτο το συναισθημα......

    Μαλιστα οσον αφορα τον συγκεκριμενο λογο , ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΠΟΤΕ ΜΗΧΑΝΗ!

    ......εχω δει φιλους , γνωστους και αγνωστους απαρηγορητους να εχουν χασει τα μηχανακια τους , εχω δει τα προσωπα τους , εχω δει τις απελπισμενες αγγελιες τους στα περιοδικα και στα φορουμ , εχω ακουσει για τα λεφτα που ακομα ξεπληρωνουν ενω δεν εχουν πια μοτοσυκλετα......

    ...εχω ακουσει για την χαρα που τους στερηθηκε , για το μεταφορικο μεσο που δεν εχουν πια , για το ''εργαλειο'' που εκανα την δουλεια τους και τωρα πρεπει να παρουν αλλο , για την ''κ@υλα'' τους να καβαλανε που πεταξε και παει βρε αδερφε....

    και ναι!.... μου δημιουργει μισος!.....ειναι κατι που αναβλυζει μεσα μου ΠΗΓΑΙΑ.....θα ελεγα ''αυθεντικα''....

    ~(δεν συζηταμε φυσικα για την περιπτωση που θα συμβει σε εμενα...)

    Λυπαμαι αν μερικοι με βλεπετε με αποστροφη επειδη αποδυκνειομαι ανθρωπος που μπορει να νοιωθει και να λειτουργει με βαση αυτο το αποτροπαιο συναισθημα (οταν οι περιστασεις το απαιτουν ετσι?) , αλλα ειπα (εγραψα) την αληθεια και δεν νοιωθω ουδεμια μεταμελεια.....σορρυ και παλι....


    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  5. #35
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    ειναι σοκαριστικη η αποκαλυψη του οτι ειμαι ικανος να μισησω?


    .....
    Δεν σοκάρομαι τόσο εύκολα...

    Μπορείς να αισθάνεσαι ότι θέλεις και να λειτουργείς όπως εσύ θες..

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #36
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    ....
    Θα έπρεπε να μας νοιαζει πιο πολυ γιατι πιτσιρικάδες σαν κι αυτους που γραφουν εδω, έχουν "επιλέξει" σαν βιοπορισμό την κλοπή και όχι ποσο θα τους απαυτώναμε αν τους πιάναμε.




    Θεωρείται ρητορική η ερώτηση ή περιμένεις απάντηση δλδ; Πάντα το ευκολο χρήμα ελκύει....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

    ...
    Αλλά διαφέρει απο το να γυρίζουμε στο μεσαίωνα και να ζητάμε ή να ευχόμαστε να γίνουν bitch κάποιου παιδάκια-καθίκια-λαμόγια-καθάρματα, πες τα όπως θες, 22 χρονών...
    ....
    Δεν ειναι 15χρονα, αλλα ενηλικες 22 χρονων.
    Δεν ειναι παιδακια πλεον αλλα εγκληματιες με πειρα χρονων στην πλατη τους.
    Ηξεραν απο την πρωτη στιγμη που εβαλαν χερι στη ξενη περιουσια οτι αν καταληξουν στην ψειρου δεν θα καλοπερασουν.
    Δεν ευχομαι να γινουν οι σκυλες καθε ανωμαλου τελειωμενου, αλλα το γεγονος της ουσιαστικης ατιμωρισιας τους ενισχυει την καταπιεσμενη σαδιστικη μου πλευρα.
    Αλλωστε, αν επεφτε καποιος τετοιος στα χερια μου, και δεν υπηρχε κανεις γυρω για να επιβεβαιωσει το ραντεβουδακι μας, μεταξυ των δυο θα προτιμουσε την ψειρου..
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Να διευκρινισω για το "well said" που ειπα πιο πανω πως εννοω οτι δεν στηριζω αυτο που θα γινει αλλα οτι αυτο θα γινει!

    Απο κει και υστερα, ολες οι αποψεις-θεσεις εχουν τη βαση τους κατ εμε και σεβαστες ειναι!

    Οπως και το πως θα επραττε ο καθενας μας αν επεφτε στα χερια του το τσογλανι!


  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    1ον , το να τους βιασουν στη φυλακη , θα τους κανει απλα χειροτερα αποβρασματα και ικανους για ολα οταν βγουν.Δλδ. τους καταστρεφεις ολοκληρωτικα και επιστρεφουν χειροτεροι στην κοινωνια.

    2ον , πρεπει να κραταμε και μερικα τετοια συναισθηματα για του παιδεραστες


    Αληθεια , αναγκαστικη κοινωνικη εργασια δεν υπαρχει εδω στην Ελλαδα για τετοια θεματα ?
    Π.χ. να ξεσκατιζουν για 2 χρονια σε κανα νοσοκομειο-γηροκομειο-τρελλοκομειο ?
    Αυτο θα ηταν τιμωρια.

    Αποψη μου βεβαια.

  10. #40
    Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
    [...]Αλλωστε, αν επεφτε καποιος τετοιος στα χερια μου, και δεν υπηρχε κανεις γυρω για να επιβεβαιωσει το ραντεβουδακι μας, μεταξυ των δυο θα προτιμουσε την ψειρου..
    Εχει πέσει ποτέ κανενας τέτοιος στα χέρια σου;

    Οταν λέμε παιδάκια, μη νομιζετε οτι προκειται για φλώρους καφετέριας.... Αλλωστε αυτοι εχουν και λιγοτερα να χάσουν.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    [...]Αληθεια , αναγκαστικη κοινωνικη εργασια δεν υπαρχει εδω στην Ελλαδα για τετοια θεματα ?
    Π.χ. να ξεσκατιζουν για 2 χρονια σε κανα νοσοκομειο-γηροκομειο-τρελλοκομειο ?
    Αυτο θα ηταν τιμωρια.[...]
    Δυστυχως οχι. Το μονο που πλησιάζει ειναι οι αγροτικές φυλακες
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #41
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Μετά έχουμε και παράπονα



    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #42
    ...σας πειραξε η ''θεια'' δικη που αναφερω και μιλατε για αυτοδικια.....


    και ρωταω: το εχει κανει κανεις?



    (...δεν εχω προβλημα με την αυτοδικια , απλα εχω περιεργεια να δω αν ξερετε για τι πραγμα μιλατε....)
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Αληθεια , αναγκαστικη κοινωνικη εργασια δεν υπαρχει εδω στην Ελλαδα για τετοια θεματα ?
    Π.χ. να ξεσκατιζουν για 2 χρονια σε κανα νοσοκομειο-γηροκομειο-τρελλοκομειο ?
    Αυτο θα ηταν ...
    Το καλύτερο για όλους.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Στην αυτοδικία τα παιζεις ολα για ολα.
    Δεν ξερεις τι κομματι ευθυνης θα σου αναλογει στο τελος.
    Το θεμα ειναι πόσα διατήθεσαι να χασεις.

  15. #45
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    ...σας πειραξε η ''θεια'' δικη που αναφερω και μιλατε για αυτοδικια.....
    κάπου σε χάνω... ποια ειναι η θεία δίκη;
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    ...
    και ρωταω: το εχει κανει κανεις?

    και να έχει γίνει, ποιος θα το πει;
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    ...

    (...δεν εχω προβλημα με την αυτοδικια , απλα εχω περιεργεια να δω αν ξερετε για τι πραγμα μιλατε....)
    Εσύ δλδ ξέρεις;

    Μην το παίρνεις προσωπικά το ζήτημα. Απλά, τα σχόλιά σου στάθηκαν αφορμή για να κάνουμε κουβέντα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2011, 09:45
  2. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2010, 11:35
  3. Που θα παει η μ@λ@κια με τα Τεστ στα περιοδικα
    από libali10 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2009, 11:30
  4. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2008, 00:07
  5. Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 18:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF