Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

  1. #1

    Unhappy ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΗΛΗ Η ΣΕΛΙΔΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ 2 ΤΡΟΧΟΥΣ...ΟΔΗΓΩ ΜΙΑ YAMAHA YBR 125cc (2007 ΜΟΝΤΕΛΟ),ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ,ΟΧΙ ΣΟΒΑΡΟ ΓΛΥΣΤΡΗΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΛΙΤΖΑ.ΣΤΡΑΒΩΣΕ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ. ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΤΟΥ,Κ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΤΙΜΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ (PIRELLI CITY DEMON).ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΟΤΑΝΕ ΚΑΛΑ,ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ. ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΜΟΥ ΕΦΕΥΓΕ Η ΠΙΣΩ ΡΟΔΑ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΟ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 80 Χ.Α.Ω.. ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΕ 2 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ.ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΚ. ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΥΝΕΡΓΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΔΙΟΡΘΩΣΑΝ ΤΑ ΨΑΛΙΔΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΠΙΣΩ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΛΕΟΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΣΑΝ ΒΑΡΚΑ ΚΑΙ ΣΑΒΟΥΡΙΑΣΤΩ,ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΓΕΙΡΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΠΑΛΙ Η ΠΙΣΩ ΡΟΔΑ, ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ 4 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΗΤΙΚΕΣ ΡΟΔΕΣ.ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΆ,ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΩ ΑΛΛΑ ΚΟΣΤΙΖΟΥΖΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 100 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ Κ ΠΑΝΕ ΤΖΑΜΠΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ.

  2. #2

    Re: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΝΝΗΣ1
    ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ.
    μη σκας, υπάρχουν και πολύ χειρότερα..
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Θα πας να οδηγησεις ενα αλλο ybr-125 που δεν εχει πεσει ποτε.

    Αν και παλι νιωσεις αβολα η οτι παλι δε μπορεις να γειρεις τοτε μαλλον ειναι ψυχολογικη αντιδραση του μυαλου σου.

    Βασικα λογικο ειναι οταν εχεις φαει τρομαρα μια φορα να κανεις λιγο καιρο να το ξεπερασεις. Το θεμα ειναι μη σου μεινει μονιμος φοβος
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  4. #4
    Χαλάρωσε.. πάντα μια σούπα κόβει τον "αέρα" και δεν είναι και απαραίτητα κακό αυτό.
    Αφού είσαι καλά, το πάθημα μάθημα και προχωράμε. Μακάρι τα προβλήματα του κόσμου να ήταν τέτοια.

    Καλώς ήρθες.



    ΥΓ. και γράφε με μικρά pls.
    safety doesn't happen by accident

  5. #5
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    οδηγησε ενα ybr καινουργιο.αν νιωθεις αγχος ασε το ybr και βρες αλλο μοντελο.
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
    πάντα μια σούπα κόβει τον "αέρα" και δεν είναι και απαραίτητα κακό αυτό.
    εγώ μετά απο τόσες γιατί έχω πάρει κι άλλον γμτ..?
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
    Θα πας να οδηγησεις ενα αλλο ybr-125 που δεν εχει πεσει ποτε.

    Αν και παλι νιωσεις αβολα η οτι παλι δε μπορεις να γειρεις τοτε μαλλον ειναι ψυχολογικη αντιδραση του μυαλου σου.

    Δώσε και σε κάποιον άλλο που έχει εμπειρία απο μηχανές να το οδηγήσει να δεί άν και αυτός αν νοιώθει το ίδιο και αφού κάνεις όλα αυτά αποφασίζεις τι θα κάνεις μετά
    ON THE ROAD

  8. #8
    πρωτον οδηγα ενα αλλο ιδιο...και 2ον βαλε καποιον αλλο εμπειρο ν αοδηγησει το δικο σου...δεν ειναι απιθανο να μην εχει φτιαχτει κατι σωστα,οπως δεν ειναι απιθανο να ειναι ακομα η φοβια απο την πτωση.ψαξτο

  9. #9
    εδω λιγο φευγει ο τροχος και τρομαζεις,ποσο μαλλον μετα την τουμπα.
    σε λιγο καιρο θα εχει φυγει,μη σε αγχωνει.

  10. #10
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
    εγώ μετά απο τόσες γιατί έχω πάρει κι άλλον γμτ..?
    Δε με λες Mr Ziggy..

    David Bowie δεν ακούς?

    "For we're like creatures of the wind.."
    Sent from me using a computer.

  11. #11
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757

    Re: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΝΝΗΣ1
    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....

    Πόσα χλμ έχεις κάνει με τα καινούρια λάστιχα?
    Sent from me using a computer.

  12. #12
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Καταρχάς όπως είπε και η Vandas ορισμένες φορές η προσγείωση είναι καλή.. Παθών και εγώ με ybr, τα λάστιχα πρώτης τοποθέτησης γλιστράνε άσχημα και ήταν θέμα χρόνου.. Εγώ τα άλλαξα με michelin pilot sporty κάνοντας ασφαλώς και μία ζυγοστάθμιση και έκτοτε όλα είναι μια χαρά. Δεν ξέρω τι έφταιγε περισσότερο από τα δύο πάντως και εγώ μέχρι και την αλλαγή πίστευα πως κάτι δεν πάει καλά όχι μόνο στις στροφές αλλά και σε ευθείες σε ταχύτητες 80+..

    Έχε υπόψην σου ότι τα city daemon που όλοι προτείνουν στα ybr (και ο λαστιχάς μου επέμενε να βάλω αυτά αλλά προτίμησα τα michelin) ζεσταίνονται μεν γρηγορότερα από αυτά που έχω αλλά αν δεις τις αυλακώσεις/ γεωμετρία δεν είναι ότι καταλληλότερο για στροφιλίκι.. Αντιθέτως είναι πολύ σταθερά σε ευθείες και πολύ καλά στην πόλη.. Γνώμη μου αφού τα βαλες μην τα αλλάξεις δεν αξίζει..

    Ειλικρινά μετάνιωσα που ενώ το έχω 3 χρόνια αποφάσισα να αλλάξω λάστιχα τώρα στο τέλος που το δίνω για κάτι μεγαλύτερο..

    Αν κατά τύχη λέμε αν, μικρός είναι ο κόσμος είσαι Κρήτη, έλα να κάνεις μία βόλτα το δικό μου και βλέπεις..

    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  13. #13
    Αμαν ρε με τρομαξες, ψυχολογικο προβλημα με κεφαλαια. Εχω γλυστρισει κι εγω σε λαδια, θα σου περασει οσο συνεχισεις να οδηγας. Μπορει να ειναι λαστιχα, μηπως ομως απο το πεσιμο σου εχει αλαξει τη γεωμετρια? μηπως θελει καλιμπρα δηλαδη?
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  14. #14
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Καλίμπρα από ένα πέσιμο που στράβωσε το τιμόνι?

    Σε τρόμαξε και θέλεις να τον τρομάξεις και εσύ ε?
    Sent from me using a computer.

  15. #15

    Re: ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΝΝΗΣ1
    ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ Κ ΠΑΝΕ ΤΖΑΜΠΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.
    .......

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2016, 20:37
  2. Προβλημα και αντιδρασεις....
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2004, 04:23
  3. έχει πρόβλημα ο server?
    από milaber στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 08:12
  4. 'Ανεξιχνίαστο' Τεχνικό Προβλημα ... HELP
    από GiannisK στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 14:54
  5. Ψυχολογικό Τεστ......
    από KAS77 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2004, 07:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF