Σελίδα 5 από 21 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 305

Θέμα: ΚΟΛΛΗΜΑ ΚΙΝΗΤΗΡΑ F800GS ΣΤΑ 29850km

  1. #61
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Για την ιστορία, γνωρίζουμε 1η άδεια του δεύτερου GS που βρίσκεται στο συνεργείο με κατεβασμένο το μοτέρ;
    ΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ 1/2009 ΕΚΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.
    ΤΟ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΝΕΟΤΕΡΟ.

  2. #62
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    δλδ ρε φιλε για κατσε λιγο γιατι δεν καταλαβα...
    πηγες μια μηχανη για τακτικο σερβις, η οποια δουλευε κανονικα, και στο συνεργειο σου ειπαν οτι
    μεγαλε η μηχανη κοπαναει, αρα εχει κολλησει το μοτερ?
    και στο καπακι στο λυνουν ταχα μου οτι θα στο περασουν εγγυηση και τωρα σου ζηταν να πλερωσεις
    κερατιατικα για ενα μοτερ που ουσιαστικα δεν ειχε τιποτα? γιατι αν ειχε η θα το ακουγες, η θα
    σου φρεναριζε αποτομα με το που σου κολλαγε στην πορεια! οποτε κατι βρωμαει εδω!!

  3. #63
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gidimitropoulos
    ΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ 1/2009 ΕΚΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.
    ΤΟ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΝΕΟΤΕΡΟ.
    αφου και αυτο ειναι εκτος εγγυησης οι περιπτωσεις ειναι 2....
    α) σε δουλευουν και σε βρηκαν μαλακα...
    β)το συγτκεκριμενο ειναι αγορασμενο απο Βαγιανελη (Ελλαδα)και κανουν τα στραβα ματια...το πιο πιθανο...

    και στις 2 περιπτωσεις εσυ εισαι ο χαμενος...μιλα με ΙΝΚΑ και με δικηγορο λεμε...

    καληνυχτα τωρα...

  4. #64
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
    δλδ ρε φιλε για κατσε λιγο γιατι δεν καταλαβα...
    πηγες μια μηχανη για τακτικο σερβις, η οποια δουλευε κανονικα, και στο συνεργειο σου ειπαν οτι
    μεγαλε η μηχανη κοπαναει, αρα εχει κολλησει το μοτερ?
    και στο καπακι στο λυνουν ταχα μου οτι θα στο περασουν εγγυηση και τωρα σου ζηταν να πλερωσεις
    κερατιατικα για ενα μοτερ που ουσιαστικα δεν ειχε τιποτα? γιατι αν ειχε η θα το ακουγες, η θα
    σου φρεναριζε αποτομα με το που σου κολλαγε στην πορεια! οποτε κατι βρωμαει εδω!!

    ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ Η ΜΗΧΑΝΗ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΟΡΥΒΟ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΣΤΙΑΣΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑΝ ΤΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΦΑΓΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΙΤΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΧΑΛΙΑ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ.
    ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΦΥΓΑΝ ΓΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ.


    ΑΥΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    αφου και αυτο ειναι εκτος εγγυησης οι περιπτωσεις ειναι 2....
    α) σε δουλευουν και σε βρηκαν μαλακα...
    β)το συγτκεκριμενο ειναι αγορασμενο απο Βαγιανελη (Ελλαδα)και κανουν τα στραβα ματια...το πιο πιθανο...

    και στις 2 περιπτωσεις εσυ εισαι ο χαμενος...μιλα με ΙΝΚΑ και με δικηγορο λεμε...

    καληνυχτα τωρα...
    ΙΣΧΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 1/2008 ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ 1/2009.ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ 29854ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ,28000 ΤΟ ΑΛΛΟ.

  6. #66
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gidimitropoulos
    ΙΣΧΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 1/2008 ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ 1/2009.ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ 29854ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ,28000 ΤΟ ΑΛΛΟ.
    Απ'τη στιγμή που τα χιλιόμετρα που διανύθηκαν μέσα στα πλαίσια της εγγύησης δεν παίζουν ρόλο, σίγουρα δεν έπαιξαν και στο μπιλετάκι που έβγαλαν στον καθένα σας.. καθαρά θέμα ημερομηνίας πρώτης άδειας είναι άρα και του χρόνου που βρίσκεστε εκτός εγγύησης.

    Σίγουρα ρόλο παίζουν και οι διελεύσεις στο συνεργείο για τη συντήρηση της μοτοσυκλέτας αλλά απ'ότι φαίνεται και οι δυο σας πληρούσατε τα "στάνταρντς" που έθεσαν για τη μακροχρόνια -λέμε τώρα- χρήση της. Αφενός εσύ που αναφέρθηκες σε αυτό, αφετέρου ο άλλος ιδιοκτήτης διότι διαφορετικά δεν θα τον κάλυπταν στο 100% σε καμμία των περιπτώσεων..

    Υπομονή φίλε και προς Θεού μη χάνεις τον ύπνο σου, νά'μαστε εμείς καλά και τα υπόλοιπα φτιάχνουν ακόμα κι αν πονάνε την τσέπη..


  7. #67
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gidimitropoulos
    ΙΣΧΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 1/2008 ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ 1/2009.ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ 29854ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ,28000 ΤΟ ΑΛΛΟ.
    αν το αλλο μηχανακι ειναι μεσα στο συνεργειο απο τον 1/2011 θεωρητικα (και ουσιαστικα) ειναι στην εγγυηση...βεβαια το θεμα που θα πρεπει να κυνηγησεις εσυ ειναι τα παρομοια χλμ...

  8. #68
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Απ'τη στιγμή που τα χιλιόμετρα που διανύθηκαν μέσα στα πλαίσια της εγγύησης δεν παίζουν ρόλο, σίγουρα δεν έπαιξαν και στο μπιλετάκι που έβγαλαν στον καθένα σας.. καθαρά θέμα ημερομηνίας πρώτης άδειας είναι άρα και του χρόνου που βρίσκεστε εκτός εγγύησης.

    Σίγουρα ρόλο παίζουν και οι διελεύσεις στο συνεργείο για τη συντήρηση της μοτοσυκλέτας αλλά απ'ότι φαίνεται και οι δυο σας πληρούσατε τα "στάνταρντς" που έθεσαν για τη μακροχρόνια -λέμε τώρα- χρήση της. Αφενός εσύ που αναφέρθηκες σε αυτό, αφετέρου ο άλλος ιδιοκτήτης διότι διαφορετικά δεν θα τον κάλυπταν στο 100% σε καμμία των περιπτώσεων..

    Υπομονή φίλε και προς Θεού μη χάνεις τον ύπνο σου, νά'μαστε εμείς καλά και τα υπόλοιπα φτιάχνουν ακόμα κι αν πονάνε την τσέπη..

    ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ

  9. #69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    αν το αλλο μηχανακι ειναι μεσα στο συνεργειο απο τον 1/2011 θεωρητικα (και ουσιαστικα) ειναι στην εγγυηση...βεβαια το θεμα που θα πρεπει να κυνηγησεις εσυ ειναι τα παρομοια χλμ...
    Πάνο αν το μηχανάκι βρίσκεται 5 μήνες στο συνεργείο κι έχει ακόμα το μοτέρ κατεβασμένο... ασ'τα να πάνε στο διάλο φίλε...

    Για να μη χρησιμοποιήσω χαρακτηρισμούς που παραπέμπουν σε σεξουαλικά όργια.

  10. #70
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    αν το αλλο μηχανακι ειναι μεσα στο συνεργειο απο τον 1/2011 θεωρητικα (και ουσιαστικα) ειναι στην εγγυηση...βεβαια το θεμα που θα πρεπει να κυνηγησεις εσυ ειναι τα παρομοια χλμ...
    ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΠΗΚΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΕΙΔΑ.
    ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΛΥΜΕΝΟ.ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ.

  11. #71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gidimitropoulos
    ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ
    Δεν μου αρέσει να χαλάω καρδιές (ειδικά τις ήδη ταλαιπωρημένες) αλλά σκέψου κι ένα άλλο σενάριο που ξεκινάει με το να υποθέσουμε ότι μέσα στο συνεργείο δεν υπήρχε το δεύτερο GS.

    Πας λοιπόν και βγαίνει το άσχημο πόρισμα, ξέρεις ότι είσαι εκτός εγγύησης κι εκεί που λες "φίλε την κάτσαμε" νά'σου τους από πίσω να σου λένε ότι θα σου κάνουν τη ζωή πιο εύκολη με το να σου κόψουν τις τιμές των ανταλλακτικών στο 50%. Σίγουρα ξαλαφρώνεις "ξαναλέμε τώρα" αν και καταρριέσαι την ώρα και τη στιγμή που σού'τυχε αυτή η αναποδιά.. κάποιοι θα έλεγαν "χέστηκε η φοράδα με τη μ@λακία που πήγα κι έμπλεξα", κάποιοι άλλοι όμως θα έπιναν νερό στ'όνομα της εταιρίας που προσφέρθηκε να κάνει αυτή την ευκολία..

    Εννοείται ότι ξενερώνω απίστευτα με το να αναγκάζεται κάποιος να πληρώνει αστοχίες και λοιπές μ@λακίες και μάλιστα τόσο αδρά, κι εννοείται πως εύχομαι να μη βγει από την τσέπη σου ούτε ευρώ πέρα απ'τη συντήρηση που πήγες να της κάνεις.

    Ασ'το πάρουμε όμως όλο το θέμα λίγο πιο σφαιρικά χωρίς να θέλω να τους δικαιολογήσω, ούτε όμως και να τους κατακρίνω.. σίγουρα πάντως εγώ θα το έψαχνα μέχρι εκεί που θα μ'έπαιρνε.

    Κάθε ευχή μου ισχύει πάντως παλίκαρε.

  12. #72
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Δεν μου αρέσει να χαλάω καρδιές (ειδικά τις ήδη ταλαιπωρημένες) αλλά σκέψου κι ένα άλλο σενάριο που ξεκινάει με το να υποθέσουμε ότι μέσα στο συνεργείο δεν υπήρχε το δεύτερο GS.

    Πας λοιπόν και βγαίνει το άσχημο πόρισμα, ξέρεις ότι είσαι εκτός εγγύησης κι εκεί που λες "φίλε την κάτσαμε" νά'σου τους από πίσω να σου λένε ότι θα σου κάνουν τη ζωή πιο εύκολη με το να σου κόψουν τις τιμές των ανταλλακτικών στο 50%. Σίγουρα ξαλαφρώνεις "ξαναλέμε τώρα" αν και καταρριέσαι την ώρα και τη στιγμή που σού'τυχε αυτή η αναποδιά.. κάποιοι θα έλεγαν "χέστηκε η φοράδα με τη μ@λακία που πήγα κι έμπλεξα", κάποιοι άλλοι όμως θα έπιναν νερό στ'όνομα της εταιρίας που προσφέρθηκε να κάνει αυτή την ευκολία..

    Εννοείται ότι ξενερώνω απίστευτα με το να αναγκάζεται κάποιος να πληρώνει αστοχίες και λοιπές μ@λακίες και μάλιστα τόσο αδρά, κι εννοείται πως εύχομαι να μη βγει από την τσέπη σου ούτε ευρώ πέρα απ'τη συντήρηση που πήγες να της κάνεις.

    Ασ'το πάρουμε όμως όλο το θέμα λίγο πιο σφαιρικά.. κάθε ευχή μου ισχύει πάντως παλίκαρε.
    Ελικρινά δεν ξέρω τι να υποθέσω το 2ο μηχανάκι όμως είναι φίλος και η τουζημιά του είναι ακόμα πιό κάτω Α Ν Τ Ι Β Α Ρ Ο Μ Π Ι Ε Λ Α Σ


    Ε Λ Ε Ο Σ

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467
    Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
    Φίλε χαλάρωσε λίγο. Για σίδερα μιλάμε, οχι για πρόβλημα υγείας.
    Το αυτο !


  14. #74
    Ευχομαι γρήγορα να ξεμπερδέψεις από αυτήν τήν ιστορία φίλε.Θεωρώ οτι η BMW HELLAS ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΛΎΨΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ , εαν θέλει να έχει ένα σοβαρό όνομα στήν αγορά.Η μηχανή σου έκανε ολα τα service σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα του δικτύου της.Με δημιουργεί απορία όμως το εξής: πώς και ο μηχανικός μέχρι τα χιλιόμετρα που στο ανακοίνωσε δέν είχε ακούσει τόν παραμικρό θόρυβο απο το μοτέρ μέχρι εκείνη τήν ημέρα??Γιατί δέν γίνεται πρίν ενα μήνα η μηχανή να μήν έκανε τσίκ και μετά να κόλλησε....Κράτα μας ενήμερους γιά τήν εξέλιξη τής επισκευής.

  15. #75
    Αρχικά δημιουργήθηκε από G/S
    Ευχομαι γρήγορα να ξεμπερδέψεις από αυτήν τήν ιστορία φίλε.Θεωρώ οτι η BMW HELLAS ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΛΎΨΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ , εαν θέλει να έχει ένα σοβαρό όνομα στήν αγορά.Η μηχανή σου έκανε ολα τα service σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα του δικτύου της.Με δημιουργεί απορία όμως το εξής: πώς και ο μηχανικός μέχρι τα χιλιόμετρα που στο ανακοίνωσε δέν είχε ακούσει τόν παραμικρό θόρυβο απο το μοτέρ μέχρι εκείνη τήν ημέρα??Γιατί δέν γίνεται πρίν ενα μήνα η μηχανή να μήν έκανε τσίκ και μετά να κόλλησε....Κράτα μας ενήμερους γιά τήν εξέλιξη τής επισκευής.
    Μπήκα για το service των30000km το πρωί 4/5/2011,το μεσημέρι με ειδοποιούν για θόρυβο και ότι μάλλον είναι καδένα.Το άλλο πρωί φοράνε καδένα αλλά ο θόρυβος εξακολουθούσε.Μου λένε ότι θα αλλάξουν τρόμπα νερού γιατί φοράει μεταλλικό γρανάζι και μάλλον βαράει αυτό.Οι καινούργιες τρόμπες του 800 βγαίνουν τώρα με πλαστικό γρανάζι.Πάλι τίποτα ο θόρυβος συνεχιζόταν.Μου λένε ότι πρέπει να κατεβάσουν μηχανή.ΕΚΕΙ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ.Κατέβασαν με ειδοποίησαν και είδα την ΚΑΤΑΝΤΙΑ της μηχανής μου.Δύο πιστόνια περιμετρικά φαγωμένα και τα χιτώνια μέσα και τα δύο γυαλόχαρτο.Η συνέχεια γνωστή φωτογραφίες στην Γερμανία και ακόμη περιμένω την καλή τους ΒΟΥΛΗΣΗ να μου κάνουν την χάρη να επιβαρυνθώ όσο το δυνατόν λιγότερο

    ΕΤΣΙ ΕΧΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ

Σελίδα 5 από 21 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κόλλημα κινητήρα S1000RR
    από aanas στο forum BMW
    Απαντήσεις: 378
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2011, 17:57
  2. Κόλλημα στα κυβικά!!
    από WhoamI στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2006, 13:04
  3. Πολλα μπραβο στα παιδια που
    από YZF-R1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF