Σελίδα 1 από 21 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 305

Θέμα: ΚΟΛΛΗΜΑ ΚΙΝΗΤΗΡΑ F800GS ΣΤΑ 29850km

  1. #1

    ΚΟΛΛΗΜΑ ΚΙΝΗΤΗΡΑ F800GS ΣΤΑ 29850km

    ΚΟΛΛΗΜΑ ΚΙΝΗΤΗΡΑ F800GS ΣΤΑ 29850km

    Η πιό κάτω επιστολή έφυγε στις 17-5-2011 προς την Γενική Γραμματεία του Καταναλωτή στην BMW HELLAS και στην BMW ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ.

    Ε Χ Ω Τ Ρ Ε Λ Λ Α Θ Ε Ι Τ Ε Λ Ε Ι Ω Σ


    Έχω στην κατοχή μου ένα BMW F800GS με αριθμό WB10219038ZT62184 το οποίο έχει ακολουθήσει όλες τις προβλεπόμενες ενέργειες σύμφωνα με τις οδηγίες που έχω λάβει από τον εξουσιοδοτημένο έμπορο ΄΄Βαγιανέλης ΑΕ’’. Συγκεκριμένα ανακλήσεις εγγύησης-λάδια ανά 5000km-service ανά 10000km.Πλήρης φάκελος στην διάθεση σας υπάρχει στον έμπορο΄΄Βαγιανέλης ΑΕ’’επι της οδού Βουλιαγμένης 41 Aθήνα Ελλάδα, τηλ 0030-2109213093.
    Κατά το προγραμματισμένο service στα 29854km στις 9 /5/2011 ενημερώθηκα ότι υπάρχει θόρυβος κινητήρα και ότι θα κατέβει η μηχανή.Μου ανακοίνωσαν ότι έχουν κολλήσει τα δύο πιστόνια και οι δύο κύλινδροι.
    Ο έμπορος ΄΄Βαγιανέλης ΑΕ’’ με ενημέρωσε ότι θα ζητήσει από την BMW HELLAS αντικατάσταση του κινητήρα στα πλαίσια εγγύησης καλής θέλησης αφού έχω ακολουθήσει όλες τις πιο πάνω σχετικές οδηγίες και αφού η μηχανή έχει 29854km και δεν έχει υπερβεί τις 30000km.
    Κατά το ίδιο χρονικό διάστημα 13/5/2011 στον έμπορο ΄΄Βαγιανέλης ΑΕ’’ υπάρχει ίδια μηχανή με την δική μου δηλαδή BMW F800GS στα ίδια περίπου χιλιόμετρα(28000km) με κατεβασμένο κινητήρα και ίδια περίπου ζημιά(αντίβαρο μπιέλας)
    Η BMW HELLAS με ενημέρωσε ότι θα επιβαρυνθώ με όλη την εργασία επισκευής και 50% στα ανταλλακτικά.Ο κάτοχος της άλλης μηχανής δε θα έχει καμία επιβάρυνση.
    Με τον τύπο της εγγύησης και οι δύο μοτοσυκλέτες είναι εκτός εγγύησης.Με το πνεύμα όμως καλής θέλησης εγγύησης της BMW η μία καλύπτεται πλήρως και η άλλη όχι.
    Έχω καταβάλει στον έμπορο΄΄Βαγιανέλης ΑΕ’’με τις Νο 4556-4557/16-5-2011 αποδείξεις είσπραξης το ποσό των 1000(χιλίων)ευρώ ως προκαταβολή για τη επισκευη της μοτοσυκλέτας μου.
    Επειδή θεωρώ αδιανόητη την ζημιά που έχω πάθει και επειδή υπάρχει ίδια μηχανή με την δική μου δηλαδή BMW F800GS στα ίδια περίπου χιλιόμετρα με κατεβασμένο κινητήρα,ζητώ να μην επιβαρυνθώ καθόλου και να καλυφθούν όλα από την BMW HELLAS.
    Κοινοποίηση
    BMW Deutschland BMW Hellas

  2. #2
    Καλά ξεμπερδέματα .

  3. #3
    INKA αμεσα....και μαζι σε δικηγορο για μηνυσεις...

  4. #4
    Να πω, να μην πω.. να πω, να μην πω.. άσε δε λέω αφού πρόκειται για παρόμοια ιστορία που απλώς άκουσα σε μηχανάκι στην Κρήτη, αν δεν δεις τι να πεις δηλαδή..

    Καλά ξεμπερδέματα παλικάρι, εύχομαι να ξεμπερδέψεις χωρίς πολλά πολλά "γραφειο-μαλακο-διαδικαστικά".

    Κράτα μας ενήμερους για την εξέλιξη της κατάστασης..

  5. #5
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Το επαθε φιλος στα 10000 χλμ.Αντικαταστάθηκε το μοτερ στην εγγύηση και μετα πουλήθηκε.

  6. #6
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    'Ααααανετα 30 σελίδες...

    Τώρα που δυσκόλεψαν και οι εποχές... η BMW σε βάζει να πληρώνεις τα εργατικά ('νταξει, όλες οι αντιπροσωπείες το κάνουν) αλλα και 50% των ανταλλακτικών... Μάλιστα..

  7. #7
    παιδιά περάστε μιά βόλτα να δείτε τη μηχανή μου λυμένη μέσα σε μία λεκάνη

    Ε Λ Ε Ο Σ

  8. #8
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    κουραγιο....
    Ban 'em all

  9. #9
    Να γιατι μπόξερ!





















































    Τώρα πέραν τις πλάκας εινια κρίμα σε τόσα λίγα χλμ για ένα τέτοιο μηχανάκι ζημιά τέτοιου μεγέθους..

    Περαστικά και καλά ξεμπερδέματα!
    Τουτέστιν πάει να πει οτι η σημερινή νεολαία μας έχει γραμμένους στα παλιά της τα καρμπιρατέρ!

  10. #10
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
    Καλά ξεμπερδέματα .
    this ...
    Respect mah authoritah!!!!

  11. #11
    Το μοτερ ειναι της Rotax σωστα;

    Η Rotax ειναι απο τους καλυτερους (για να μην πω οι καλυτεροι) στη κατασκευη μοτερ. Αν χαλασαν κ αυτοι την βαψαμε.



    Καλα ξεμπερδεματα κ υπομονη.

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Yianniss
    Το μοτερ ειναι της Rotax σωστα;

    Η Rotax ειναι απο τους καλυτερους (για να μην πω οι καλυτεροι) στη κατασκευη μοτερ. Αν χαλασαν κ αυτοι την βαψαμε.



    Καλα ξεμπερδεματα κ υπομονη.

    Το μοτερ είναι BMW όχι ROTAX

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gidimitropoulos
    Το μοτερ είναι BMW όχι ROTAX
    ΚΑι έχουν στα σχέδια να γίνει 900cc και να μπεί σε Husky...
    Τουτέστιν πάει να πει οτι η σημερινή νεολαία μας έχει γραμμένους στα παλιά της τα καρμπιρατέρ!

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    καλα ξεμπερδεματα οσο πιο "ανωδυνα" παλικαρε...

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΗΛΙΑΣΚΤΜ
    Το επαθε φιλος στα 10000 χλμ.Αντικαταστάθηκε το μοτερ στην εγγύηση και μετα πουλήθηκε.
    Ιδια περίπτωση φίλου αλλά στα 12.000 με αντίβαρο στροφάλου. Αλλαγή κινητήρα δωρεάν και μετά πουλήθηκε.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 1 από 21 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κόλλημα κινητήρα S1000RR
    από aanas στο forum BMW
    Απαντήσεις: 378
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2011, 16:57
  2. Κόλλημα στα κυβικά!!
    από WhoamI στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2006, 12:04
  3. Πολλα μπραβο στα παιδια που
    από YZF-R1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF