Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: ΑΠΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ...ΤΙ ΕΠΕΤΑΙ?

  1. #1

    ΑΠΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ...ΤΙ ΕΠΕΤΑΙ?

    ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑ...

    ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΘΗΛΩΣΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ(ΓΙΑ 1,5 ΜΗΝΑ)

    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ...ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ..

    ΟΜΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΥΤΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ

    ΓΥΝΑΙΚΑ ΗΤΑΝ (ΤΥΧΑΙΟ?)

    ΣΤΟ ΔΙΑ ΤΑΥΤΑ...Η ΙΝΤΕΡΣΑΛΟΝΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ 3000 , ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ , ΑΛΛΑ

    ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ ΟΡΙΣΤΙΚΑ...ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΟΥ , ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2500ΕΥΡΩ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΕΠΑΝΩ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΠΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ

    ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΣΩ ΣΑΝ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ , Η ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ FAZER???
    ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΡΑ...ΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΜΦΙΒΑΛΩ...

  2. #2
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    συγγνώμη για να καταλάβω

    εσύ εκτιμάς την αξία της μηχανής σου σε 2500
    η ασφαλιστική σου δίνει 3000 με αποχαρακτηρισμό και μπορεις να την κρατήσεις άρα την πουλάς ανταλλακτικά
    το πρόβλημα που είναι;
    τα διπλά από την αξία της (οπώς εσύ την εκτιμάς) θα βγάλεις, πάρε άλλη

  3. #3
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Αν αποζημιωθεις για ολικη καταστροφη στη μηχανη σου τοτε δεν μπορεις να κανεις τιποτε πανω της.

    Θα σου ζητησουν να τους τη μεταβιβασεις κι αυτοι μετα την κανουν ο,τι θελουν..

    Συνηθως εχουν μαντρες που συνεργαζονται και τις σκοτωνουν για ο,τι εχει μεινει πανω τους.


    Γνωμη μου ειναι οτι παρε τα λεφτα σου αφου σου εβγαλαν τοσα κι ασε την παλια στην τυχη της...
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  4. #4
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Ότι σου λένε οι από πάνω, επίσης αν σε αφήνουν να την κρατήσεις αποχαρακτηρισμένη μπορείς να την πουλήσεις μόνο ως ανταλλακτικά. Επ' ουδενί δεν μπορεί αποχαρακτηρισμένο όχημα να βγει ξανά στην κυκλοφορία.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  5. #5
    ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΑΔΕΡΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΝΑΡΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΑΝ 410 ΕΥΡΩ

    ΣΥΝ 120 ΤΟ ΠΙ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΑ

    ΣΥΝ 600 ΕΥΡΩ ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΩΝ

    ΣΥΝ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΜΟΥ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΑΞΙ ΚΑΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ 80 ΕΥΡΩ ΣΕ ΙΔΙΟΤΙΚΟ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ...

    ΔΛΔ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ , ΑΓΟΡΑΖΩ ΕΝΑ TOWN MATE....

    ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΦΑΓΑ ΟΣΟ ΚΑΘΟΜΟΥΝ...
    ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΡΑ...ΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΜΦΙΒΑΛΩ...

  6. #6
    Κουρσάρε, περαστικά. Προσπαθησε να μη γραφεις κεφαλαία.

    Για τον αποχαρακτηρισμο και επανακυκλοφορία, στα είπαν
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #7
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Αν δεν είσαι ικανοποιημένος από την αποζημίωση, η λύση μονόδρομος. Δικαστικά. Πιθανότατα θα δικαιωθείς αλλά ο χρόνος αναμονής μπόλικος. Αν με τα 3000 και μια κάποια αξία ανταλλακτικών έρχεσαι περίπου ίσα βάρκα ίσα γιαλός (με δεδομένο ότι το μηχανάκι θα σου μείνει και ότι υπάρχει ζήτηση στα ανταλλακτικά του), συμβιβάσου να τελειώνεις.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  8. #8

    Re: ΑΠΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ...ΤΙ ΕΠΕΤΑΙ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από koursaros123
    ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΠΑΙΔΙΑ...

    ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΘΗΛΩΣΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ(ΓΙΑ 1,5 ΜΗΝΑ)

    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ...ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ..

    ΟΜΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΥΤΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ

    ΓΥΝΑΙΚΑ ΗΤΑΝ (ΤΥΧΑΙΟ?)

    ΣΤΟ ΔΙΑ ΤΑΥΤΑ...Η ΙΝΤΕΡΣΑΛΟΝΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ 3000 , ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ , ΑΛΛΑ

    ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΜΕ ΟΡΙΣΤΙΚΑ...ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΟΥ , ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2500ΕΥΡΩ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΕΠΑΝΩ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΠΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ

    ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΣΩ ΣΑΝ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ , Η ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ FAZER???
    χρονο εχεις???πηγαινε σε εναν καλο δικηγορο...θα παρεις ΠΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ περισσοτερα...

    δεν μας ειπες ποσα σου δινουν για τα σωματικα τραυματα και ποσο κοστολογουν την μηχανη....τη ζημια εχει η μηχανη...εσυ τι ζημια επαθες...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    απο προσωπικη εμπειρια σου λεω οτι δεν αξιζει να πας δικαστηριο...εξοδα δικηγορου, ενστασεις δλδ κι'αλλος χρονος και στο τελος θα σου ερθουν μια απο τα ιδια τα εσοδα-εξοδα. ασε που μπορει να σου βγει και καμια συνηπαιτιοτητα και να τρεχεις και να μην φτανεις....

    παρε αυτα που σου δινουν και προσπαθησε να κρατησεις το μηχανακι και να το πουλησεις σαν ανταλλακτικα. θα εχεις ηδη τα 3χιλ στο χερι και μετα οτι και οποτε βγαλεις θα ειναι κερδος...


  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    απο προσωπικη εμπειρια σου λεω οτι δεν αξιζει να πας δικαστηριο...εξοδα δικηγορου, ενστασεις δλδ κι'αλλος χρονος και στο τελος θα σου ερθουν μια απο τα ιδια τα εσοδα-εξοδα. ασε που μπορει να σου βγει και καμια συνηπαιτιοτητα και να τρεχεις και να μην φτανεις....

    παρε αυτα που σου δινουν και προσπαθησε να κρατησεις το μηχανακι και να το πουλησεις σαν ανταλλακτικα. θα εχεις ηδη τα 3χιλ στο χερι και μετα οτι και οποτε βγαλεις θα ειναι κερδος...

    μαλλον δεν τα ξερεις καλα η σε επιασε μαλακα ο δικηγορος....ολα τα εξοδα βαραινει ΑΥΤΟΝ που χανει...και απο την στιγμη που εχουμε μια ασφαλιστικη που δεχετε την υπαιτιοτητα του πελατη της ειναι τελειωμενη υποθεση...απλα ειναι χρονοβορα οπως ειπαμε...αλλα τα οικονομικα οφελη (λογικα) θα ειναι πολλα περισσοτερα...και βεβαια στο ποσο που θα ζητησει ο φιλος θα παιζουν και τοκοι...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    μαλλον δεν τα ξερεις καλα η σε επιασε μαλακα ο δικηγορος....ολα τα εξοδα βαραινει ΑΥΤΟΝ που χανει...και απο την στιγμη που εχουμε μια ασφαλιστικη που δεχετε την υπαιτιοτητα του πελατη της ειναι τελειωμενη υποθεση...απλα ειναι χρονοβορα οπως ειπαμε...αλλα τα οικονομικα οφελη (λογικα) θα ειναι πολλα περισσοτερα...και βεβαια στο ποσο που θα ζητησει ο φιλος θα παιζουν και τοκοι...
    ναι αλλα σ'εμενα επειδη βγηκε συνυπαιτιοτητα, παρ'ολο που ο εμπλεκομενος ειχε κανει θετικη δηλωση, τα "εσοδα" μειωθηκαν...
    επισης ο δικηγορος παιρνει το νομιμο 20% των κερδων.

    ε,αν υπολογισεις οτι ζηταγαμε Α ποσο και τελικα πηραμε Α-Β (οπου Β το ποσο της συνυπαιτιοτητας) και εγω τελικα πηρα στα χερια μου (Α-Β)-20%...καταλαβαινεις οτι υπηρχε θεμα...

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    ναι αλλα σ'εμενα επειδη βγηκε συνυπαιτιοτητα, παρ'ολο που ο εμπλεκομενος ειχε κανει θετικη δηλωση, τα "εσοδα" μειωθηκαν...
    επισης ο δικηγορος παιρνει το νομιμο 20% των κερδων.

    ε,αν υπολογισεις οτι ζηταγαμε Α ποσο και τελικα πηραμε Α-Β (οπου Β το ποσο της συνυπαιτιοτητας) και εγω τελικα πηρα στα χερια μου (Α-Β)-20%...καταλαβαινεις οτι υπηρχε θεμα...
    αυτο που γραφεις ειναι ενα σωστο δεδομενο που δεν μπορει να μην τεθει στα υποψιν...αλλα αν πχ το παιδι τρακαρε με αλλη που βγηκε απο στοπ ειναι τελειωμενη υποθεση...

    εσενα σου βγηκε συνυπαιτηοτητα επειδη καταφεραν να τους πεις οτι ετρεχες ε???μαλακα...ειμαι σιγουρος....

  13. #13
    Μπορεί να είδαν τα γυαλια...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Μπορεί να είδαν τα γυαλια...
    αν εννοεις απο το ατυχημα μην βαζεις και στοιχημα...απο πρωσοπικη υποθεση πριν χρονια...που δεν ηξερα...και ειπα ολη την αληθεια ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΔΥΣΤΗΧΩΣ...και βγηκα χαμενος....

  15. #15
    Οχι, αλλο εννοούσα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι Θελουν οι γυναίκες !!!!
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 15:50
  2. Επ τι κάνουμε εδώ...?
    από Zanzibar στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 23:34
  3. Γιορτη Μοτοσυκλετασ Και Μοτοσυκλετισμου
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:06
  4. Ρε Τι Γινεται Οξω !!!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 19:36
  5. Τι ομορφιες ειναι αυτες
    από bsari στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 18:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF