Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 68

Θέμα: Αγορά 2κύλινδρου 600cc

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tomahawk
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    366

    Αγορά 2κύλινδρου 600cc

    Καλησπέρα, μετά απο αρκετό καιρό έπεισα τους δικούς μου να πάρω μηχανή (έπειτα απο απουσίας 1,5 χρόνου λόγω πώλησης του μπουρδέλου RS 125 που είχα)...

    Ο περιορισμός είναι να έχει μέτρια απόδοση (άρα πάμε σε δικύλινδρο) και να μην είναι supersport και να κοστίζει ΤΑΒΑΝΙ 3500Ε (όσο πιο κάτω τόσο καλύτερα).
    Θα το κρατήσω για 2 χρόνια (μέχρι το πτυχίο δηλαδή) και μετά πάω για ss.

    Ακόμη όμως δεν έχω αποφασίσει 100% ποιά θα είναι η τυχερή!
    Κοίταξα και για SM αλλα εφόσον δεν θα μπορώ να κάνω έστω 60-70 χλμ αξιόπιστα δεν ασχολήθηκα περαιτέρω...

    Άρα πάμε για κάτι σε street εφόσον θέλω να μπαίνω και πίστα (Μέγαρα) και γενικά κάτι να στρίβει σχετικά.

    Μέχρι στιγμής είμαι ανάμεσα στο ER-6n (το f δε μου αρέσει καθόλου) και το SV 650 (fairingατο, το γυμνό δε μου αρέσει και τόσο, χωρίς βέβαια να το αποκλείω). Πέρασε και το Monster 600 σα σκέψη αλλα λόγω κινητήρα και παιδικού τραύματος την αποκλείω!
    Το κακό με το SV είναι οτι δεν έχει πουλήσει πολύ εδώ οπότε δεν υπάρχουν πολλά.

    Με ενδιαφέρει η Αξιοπιστία (με Α κεφαλαίο, ναι!), η σχετικά χαμηλή συντήριση (θα κυκλοφορεί βέβαια ΠΣΚ και περιόδους Χριστουγένων, Πάσχα, Καλοκαίρι εφόσον σπουδάζω σε άλλη πόλη) και όπως προείπα το να στρίβει!

    Έχετε να μου πείτε + και - των μοντέλων που παρέθεσα ή και να προτείνετε κάποιο άλλο;
    Αν δείτε καμιά καλή αγγελία, ή ξέρετε φίλο-γνωστό που να δίνει κάποιο απο τα παραπάνω ευπροσδεκτο κι αυτό!


  2. #2
    Κάνε μια υποχώρηση και μπορεί να βολευτείς και σε Cbr 600F4 (το καρμπυρατεράτο μοντέλο ) που είχε και ρυθμίσεις στο μπροστινό ... τέτοιο βρίσκεις και με 2500-2700 ευρώ και συνήθως είναι σκυλιά ...



  3. #3
    Βρρρρρρρρρουμ Το avatar του/της angeloti
    Εγγραφή
    01/01/2010
    Μηνύματα
    83
    SV γκαραντί κολλητέ
    svvvvvvvvvvvvrm

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tomahawk
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    366
    Catmaster, όπως έγραψα στο αρχικό post, "απαγορεύονται" ss και sport-touring ss όπως το F4!
    Άσε που είναι ένα μηχανάκι που γενικά δε θα έπαιρνα ποτε

  5. #5
    αρχηγε μου, ετσι κ παρεις μηχανακι σαν αυτο που λες, σε ss δεν θα πας ποτε (για πρωτο μηχανακι τουλαχιστον)

  6. #6
    Πλαστικά μόνο στα enduro. Το avatar του/της giannis113
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    661
    sv650s

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tomahawk
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    366
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
    αρχηγε μου, ετσι κ παρεις μηχανακι σαν αυτο που λες, σε ss δεν θα πας ποτε (για πρωτο μηχανακι τουλαχιστον)
    Όχι φίλε μου, Aprilia RS 125 είχα και αν δεν μου έβγαζε τα προβλήματα που έβγαλε ακόμη θα το είχα. SS ήθελα και τώρα αλλα μετά απο συζήτηση με τον father κατέληξα σε αυτή τη λύση για 2 χρονάκια, ώσπου θα έρθει το πτυχίο και το SS!



    Το ER τόσο υποδεέστερο είναι σε σχέση με το SV; (Δυστυχώς μόνο ένα S έχω βρει που να φαίνεται καλό στο car)
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/930484/
    (Μένω Αθήνα)

  8. #8
    street triple
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tomahawk
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    366
    Πολύ ωραίο το street triple στο αρχικό post αναφέρω πως TABANI είναι τα 3500!

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tomahawk
    Πολύ ωραίο το street triple στο αρχικό post αναφέρω πως TABANI είναι τα 3500!
    έχω την εντύπωση πως βρίσκεις, όταν έψαχνε ο epp285348623746324739862 κάποιος του είχε απαντήσει για street triple στα 3κάτι
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tomahawk
    Όχι φίλε μου, Aprilia RS 125 είχα και αν δεν μου έβγαζε τα προβλήματα που έβγαλε ακόμη θα το είχα. SS ήθελα και τώρα αλλα μετά απο συζήτηση με τον father κατέληξα σε αυτή τη λύση για 2 χρονάκια, ώσπου θα έρθει το πτυχίο και το SS!



    Το ER τόσο υποδεέστερο είναι σε σχέση με το SV; (Δυστυχώς μόνο ένα S έχω βρει που να φαίνεται καλό στο car)
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/930484/
    (Μένω Αθήνα)

    δεν καταλαβες, αν συν-ζησεις με σοβαρο μηχανακι, δεν θα πας σε ss, θα με θυμηθεις...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tomahawk
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    366
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
    δεν καταλαβες, αν συν-ζησεις με σοβαρο μηχανακι, δεν θα πας σε ss, θα με θυμηθεις...
    Ποιό είναι το "σοβαρό" μηχανάκι για εσένα και ποιό το α-σόβαρο?
    Δεν κατάλαβες κι εσύ κάτι, η κατηγορία που έχω καταλήξει οτι είναι αυτή που πραγματικά θέλω είναι τα supersport, απλά δεν έχω πρόβλημα να "συμβιβαστώ" και να "ζήσω" με ένα street για λιγο καιρό!

  13. #13
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    λοιπον φιλε ακου: αν ο πατερας σου ειναι παντελως ασχετος με μηχανες, μην παρεις μηχανακι με
    φερινγκ γιατι οι ασχετοι ειτε gsxr 1000 δουν ειτε er-6f δουν στην ιδια κατηγορια τα βαζουν! σου
    λεει εχουν "ποδιες" αρα ειναι σουπερσπορτ, αρα σκοτωστρες! (μιλαω εκ πειρας)

  14. #14
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tomahawk

    Κοίταξα και για SM αλλα εφόσον δεν θα μπορώ να κάνω έστω 60-70 χλμ αξιόπιστα δεν ασχολήθηκα περαιτέρω...
    What??!!!!?!11!??!112

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
    δεν καταλαβες, αν συν-ζησεις με σοβαρο μηχανακι, δεν θα πας σε ss, θα με θυμηθεις...
    Εγώ ξεκίνησα με γυμνό 600ρι, προχώρησα σε SS 1000 (το οποίο κράτησα 2 φορές όσο το γυμνό) και μετά το έριξα στα SM. Έχω πρόβλημα γιατρέ?
    Life begins at 45°.

  15. #15
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Φίλε για δες αν είναι απόυλητο ακόμα αυτό

    Στα λεφτά που λες και τόυμπανο

    Μακρυά από το εμετικό ΕR :a14:
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:45
  2. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01
  3. Αγορα V-strom 650
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 18:11
  4. Αγορά πάπιας
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 16:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF