Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 68

Θέμα: ανακατασκευη honda c50

  1. #16
    λοιπον πηγα αγορασα τα ντουκοχαρτα που χρειαζομουν 600-800-1000-1500 και ανελαβα δραση

    διαφορες φοτο
    http://imageshack.us/photo/my-images/717/0001dzo.jpg/

    και λεω δεν γαμιετ@! να κα9αρισω το καπακι και λιγο απο μεσα που ειχε πολυ μπιχλα στν αρχη ξεκινησα με απλο νερακι αλλα οι βρομιες αντισκεκονταν(ειχε πρπ μισο δαχτυλο βρομια)
    μεσα το εξυσα λιγο με ενα κατσαβιδη και μετα με επιασε ι μαλακι@ μου και πηρα ενα φαρμακο που βαζουν στν κουζινα για τα λιπη εκανε πολυ δουλεια δεν λεω αλλα παλι δεν μου εφτανε ετσι πειρα το κεζαπ και εβαλα και λιγο απο κεινο το αποτελεσμα αρκετα καλο αλλα με παραξενεψε πολυ πως εφυγε ι μπογια πανω απο το αλουμινιο με το κεζαπ το αφησα πανω σχεδον 20 δευτερολεπτα
    στν παρακατω φοτο φενεται κα9αρα.......
    http://imageshack.us/photo/my-images/687/0005go.jpg/
    τελος παντον φευγουμε απο αυτα γυρναμε πισω στο καπακι το τελικο αποτελεσμα ηταν αυτο..http://imageshack.us/photo/my-images/804/00107.jpg/
    αλλα δεν ξερω δν μου αρεσε τοσο πολυ δν γυαλιζει βρε παιδι μου πολυ μηπως ι9ελε και αλλο τρυψιμο??? γιατι με το ντουκοχαρτο το ετριψα λιγο πρπ 20 λεπτα κρατησε το τρυψιμο με τα νουμερα 600-800-1000-1500 ενω το με το 300ρι ετριβα τουλαχιστον 2 ωρες τα φωτα σας παρακαλωωωω

  2. #17
    ευχαριστο πολυ τον φραγκισκο για το service manual που με προσεφαιρε...

  3. #18
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Αν θες προχώρα και σε 2000 και 2500 αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται!

    Πέρασε το ξανά με 1500 κάνα-δύο χέρια και μετά με autosol, wenol ή κάτι παρόμοιο, αλοιφή γυαλιστική για μέταλλα

    "Qu ils mangent de la brioche"

  4. #19
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
    Αν θες προχώρα και σε 2000 και 2500 αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται!

    Πέρασε το ξανά με 1500 κάνα-δύο χέρια και μετά με autosol, wenol ή κάτι παρόμοιο, αλοιφή γυαλιστική για μέταλλα


    Υγ: Νεράκι βάζεις στο καπάκι ή το τρίβεις στεγνό?
    "Qu ils mangent de la brioche"

  5. #20
    βαζω νερακι ναι θα τρυψω κιαλο αμα ειναι ..

  6. #21
    τις αλοιφες που λεσ που 9α τις βρω???

  7. #22
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thomas2006
    τις αλοιφες που λεσ που 9α τις βρω???
    Σε μαγαζιά με εργαλεία, βίδες κλπ ή στο Praktiker
    "Qu ils mangent de la brioche"

  8. #23
    aaa ευχαριστο πολυ φιλε μου επειδη απο οτι βλεπω εισαι ο μονος που μου απανταει ξερεις μηπως αν βγαλω το καπακι απο το καρτερ εκει που βαζεις το λαδι για να το τρυψω 8α εχω καπιο προβλημα δλδ 9α πρεπει να προσεξω μν κουνι8ουν τπτ γραναζιαα???

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/10/2005
    Μηνύματα
    181
    Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
    Αν θες προχώρα και σε 2000 και 2500 αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται!

    Πέρασε το ξανά με 1500 κάνα-δύο χέρια και μετά με autosol, wenol ή κάτι παρόμοιο, αλοιφή γυαλιστική για μέταλλα

    Για καλυτερο αποτέλεσμα μπορείς να τρίψεις το καπάκι με πάνινες βούρτσες και "σαπούνια", χρησιμοποιώντας δράπανο. Υπάρχει έτοιμη συσκευασία με σαπούνια και βούρτσες στο Praktiker, η σε μαγαζιά με σιδηρικά μπορείς να βρεις πάνινες βούρτσε και σαπούνια (σε μεγαλύτερο μέγεθος απο την έτοιμη συσκευασία του Praktiker). Το μπλέ σαπούνι κάνει τη διαφορά για το τελικό φινίρισμα, θα γίνει σαν καθρέφτης. Μετά για συντήρηση θα τα γυαλίζεις με wenol, autosol.

  10. #25
    φιλε ευχαριστο για την απαντηση σου απο πρακτικερ λιγο δυσκολα γιατι εγω μενω γιαννιτσα και το πρακτικερ ειναι σαλονικη ειναι 70 χιλιομετρα μακρια τωρα 8α δω αν εχουυν εδω τπτ τα μαγαζια αν και το βρισκω δυσκολο γιατι ειναι λιγο οτι να ναι αυτα τα πανακια που λες τα βαζεις πανω στν βηδολογο??

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/10/2005
    Μηνύματα
    181
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thomas2006
    φιλε ευχαριστο για την απαντηση σου απο πρακτικερ λιγο δυσκολα γιατι εγω μενω γιαννιτσα και το πρακτικερ ειναι σαλονικη ειναι 70 χιλιομετρα μακρια τωρα 8α δω αν εχουυν εδω τπτ τα μαγαζια αν και το βρισκω δυσκολο γιατι ειναι λιγο οτι να ναι αυτα τα πανακια που λες τα βαζεις πανω στν βηδολογο??
    Δες παρακάτω πως γυάλισαν καπάκια στο virago 400.
    http://www.moto.gr/forums/showthread...&pagenumber=21

  12. #27
    χμμμ καλη δουλεια αλλα το αποτελεσμα κραταει ρ φιλε οι 9ελει κα9ε βδομαδα τρυψιμο??

  13. #28
    επισης εγω μετα το τρυψιμο 9ελω να περασω και βερνικη πως 9α βαζω τν αλιφη??? 9α πιανει πανω στο βερνικη??

  14. #29
    telika meta apo polu skepsi to mixanaki 9a ginei akoma pio kagouriarikoo 9a afere9oun ta pirounia 9a mpoun pirounia apo surpa timoni apo surpa fanariera apo supra katran apo supra kai zanta apo supra me duskofrenoo

  15. #30
    πουλατο και πηγενε παρε ενα σουπρα τοτε

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ανακατασκευη honda c50
    από liakos222 στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 182
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2016, 22:34
  2. ανακατασκευή honda c50 6v 1977
    από periklinio στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2013, 00:43
  3. ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ HONDA C50 "episode 2"
    από macgyver2180 στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2013, 11:06
  4. Ανακατασκευη Honda C50
    από Gennaios στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2012, 23:18
  5. ανακατασκευη honda c50
    από jobi στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2010, 07:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF