Σελίδα 11 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 260

Θέμα: θελω zzr 1400 τι να κανω;

  1. #151
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gianhs8
    μιας και ο καθενας μπαινει σρο forum και λει τον πονο του ας πω και εγω τον καιμο μου


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    join the club
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  2. #152
    παρε μηχανακι ,αλλα λιγοτερα κυβικα...........ΔΕΝ θα εντυπωσιασεις, αν σε δουν με 1400, τα φιλαρακια σου

  3. #153
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    παρε μηχανακι ,αλλα λιγοτερα κυβικα...........ΔΕΝ θα εντυπωσιασεις, αν σε δουν με 1400, τα φιλαρακια σου
    χεστηκα ρε φιλε αν θα εντυπωσιασω η οχι πιος σου ειπε οτι θελω την μηχανη για εντυπωσιασμο;αφτα εινε για μαλακι@@να και καλομαθημενα παιδακια,(δεν λεω και εγω καλομαθημενος ειμαι αλλα σε ενα σημειο)που πανε και τους περνει ο μπαμπας μηχανη η αμαξι και δεν κανουν καν τον κοπο να μαζεψουν εστω ενα ευρω.εγω εχω στερηθει πολλα για αυτην την μηχανη τρεχω και αγωνιζομε για να την αγορασω παρολο που εχει την δυνατοτητα ο πατερας μου να μου την παρει.μου αρεσει αυτη η μηχανη θελω απλα να ειμαι κατοχος της να την βλεπω και να μου φτιαχνει το κεφη δεν μπορεις να το καταλαβεις αυτο;και να πηγαινω και τις βολτες μου,και τα καλοκαιρια διακοπες με την μηχανη μου.τα 1400 κιβικα εινε αχρηστα στους ελληνικους δρομους και σιγουρα δεν μπορεις να εξαντλησεις της δυνατοτητες μιας τετιας μηχανης αλλα ουτε και θελω γιατι τοτε κινδυνεβω.τελος να σου πω οτι δεν θα εκανα ποτε και ουτε εχω διαθεση να δωσω 14.000αρικα για να εντυπωσιασω καποιους.θα μπορουσα με αυτα τα λεφτα να πηγαινω καθε μερα σε μπουρ@@λα να το ευχαριστιεμαι,να πηγαινω σε μπουζουκια και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις.εγω ομως επελεξα να στερηθω καπια πραγματα για να παρω κατι που μου αρεσει,και να μπορω να παω και καπου πιο μακρια αν το θελησω ενω με το παπι που οδηγαω 2 χρονια που να παω;οσο για τα κυβικα εχεις δικο σε αυτο που λες αλλα τη να αγορασω 600αρα ss;ειναι υπερβολικα κουραστηκες και επησεις και αυτες εχουν πολυ γκαζι ανετα σκοτωνεσαι και με τις 2.μη μου πεις τωρα κανα 250αρι γιατι εχω οδηγησει και δεν πιστεβω οτι εχει να μου προσφερει καπιο μεγαλητερο μαθημα απο αυτο που μου εχει δωσει το παπακι.

  4. #154
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557

    Re: θελω zzr 1400 τι να κανω;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
    Γεια σας παιδια,απο εμπιρια σε μηχανες εχω μονο απο παπακι 100αρι οδηγαω 2 χρονια καθημερα και εχω οδηγησει και μια cbf250.Να πω επησης οτι εχω ανεβει σε 600αρα ss αλλα σαν συνοδηγος.Αφτο που μου εχει κολησει ξερω οτι εινε ακρεω μερικοι θα με πειτε και τρελο εινε να αγορασω μια zzr 1400 εινε ονειρο ζωης για μενα, τα μαζεβω τα λεφτα απο τα 18 μου και ειμαι 20.Θελω να μου δωσετε μερικες συμβουλες για αυτην την μηχανη και αν τυχει και την εχει καπιος να μου πει περιπου πως εινε αν εινε φιλικη προς τον αναβατη π.χ και γενικως οτι πληροφοριες μπορει να μου δοσει. Επησης αν υπαρχει καπιος που να ανεβηκε καπως αποτομα σε κιβικα,και η πρωτη του επαφη με την μοτο θα το εκτιμουσα παρα πολυ.Επησεις ακουσα οτι μπορις να τις βαλης εναν περιοριστη στους 33 ιπους, εγω την σιγγεκριμενει μοτο την θελω για βολτες και ταξιδια αλλα σε νορμαλ ταχητητες οχι τρελα πραγματα γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μου.θα ηθελα τις γνωμες σας και τις συμβουλες σας χωρις ειρωνιες για ολα αυτα που σας εγραψα παραπανω,ευχαριστω ολους οσους απαντησουν στο θεμα μου
    Τελικά σήμερα τα 20χρονα πέρνουν και γαμώ τα ναρκωτικά :rotflmao:

    αγόρι μου τί λές ???????????? πλάκα κάνεις ? άμα ήμουν αδερφό σου θα είχες φάει σφαλιάρα και με τα τόσα ορθογραφικά θα σε έβαζα να ξαναπάς σχολείο :rotflmao:

    ακου και τώρα μερικά σοβαρά η μηχανή ΔΕΝ είναι αμαξι θα σκοτωθεις (χτυπα ξύλο)
    και θα σου χαλάσω ένα μύθο τα CC δέν μεγαλώνουν και το πουλί


  5. #155
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
    να αγορασω 600αρα ss;ειναι υπερβολικα κουραστηκες
    εσύ κουράστηκες
    εγώ κουράστηκα
    αυτός κουράστηκε
    αυτοί κουράστηκαν

    ..τι λες και τι γράφεις θεέ μου..?
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  6. #156

    Re: Re: θελω zzr 1400 τι να κανω;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
    Τελικά σήμερα τα 20χρονα πέρνουν και γαμώ τα ναρκωτικά :rotflmao:
    εγώ δε παίρνω




    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  7. #157
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
    χε.τελος να σου πω οτι δεν θα εκανα ποτε και ουτε εχω διαθεση να δωσω 14.000αρικα για να εντυπωσιασω καποιους.θα μπορουσα με αυτα τα λεφτα να πηγαινω καθε μερα σε μπουρ@@λα να το ευχαριστιεμαι,να πηγαινω σε μπουζουκια και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις.
    Ρε συ η διασκεδαση σου ειναι μπουζουκια και μπουρδελα;

    Τοτε το ZZR 1400 δεν κανει για σενα...στα μπουζουκια δεν θα στο παρακαρουν εξω απο το μαγαζι και οι σκυλουδες (τουλαχιστον οι ρατσες της ηπειρωτικης ελλαδας) δεν εντυπωσιαζονται απο δαυτα... στα μπουρδελα πολυ πιθανον να σε βαλουν για επιγραφη, αφου ετσι θα εχεις γινει αμα ανοιξεις το γκαζι 0.05 μοιρες περισσοτερο κατα λαθος...

  8. #158
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
    και κατι ακομα μην πεταγεσε σαν την τσουτσου δεν εχεις γνωση του θεματος ενα 125αρακι οδηγας απο οτι ειδα εισε ασχετος να δινεις εσυ συμβουλες σε εμενα.η απλα εχεις σκασει απο την ζηλια σου.
    μ@λ@κ@κο θές να σε πάω μια βολτίτσα με το ταπείνο μου 125 δίχρονο βέβαια

    μήν ανχώνεσε που κουνάει λίγο κωλαράκι και είναι λίγο ατίθασο μόνο 2 συνεπιβάτες έχει πετάξει απο πάνω .....

    όποτε θές πάρε ότι θές να δούμε μ@λ@κ@κο άμα θα μπείς πιο γρήγορά απο το racing:rotflmao: :rotflmao: τήν μηχανή ΔΕΝ τήν κάνουν τα κυβικά γρόθε και μήν προσβάλεις ανθρώπους που θέλουν το καλό σου γιατί η τεχνική δέν μαθαινετε με τα κυβικά αλλά με τήν εξάσκηση

  9. #159
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557

    Re: Re: Re: θελω zzr 1400 τι να κανω;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ziggΥ
    εγώ δε παίρνω




    εσυ δέν χρειάζεσαι έπεσες στήν χύτρα μικρός :rotflmao:

    * ασε που έχεις τόν θεό προφίλ

  10. #160
    ρε ποιον μου θυμιζει.....

    ποιον μου θυμιζει....


    τοση βλακεια......ε ρε γ@μωτ!



    καπου την εχω απαντησει στον νοντα μου παλιοτερα....


    ....εδω το εχω ρε γ@μωτ.....


    καλα εσας δεν σας θυμιζει κανεναν????
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  11. #161
    Αρχικά δημιουργήθηκε από imitrelos
    μ@λ@κ@κο θές να σε πάω μια βολτίτσα με το ταπείνο μου 125 δίχρονο βέβαια

    μήν ανχώνεσε που κουνάει λίγο κωλαράκι και είναι λίγο ατίθασο μόνο 2 συνεπιβάτες έχει πετάξει απο πάνω .....

    όποτε θές πάρε ότι θές να δούμε μ@λ@κ@κο άμα θα μπείς πιο γρήγορά απο το racing:rotflmao: :rotflmao: τήν μηχανή ΔΕΝ τήν κάνουν τα κυβικά γρόθε και μήν προσβάλεις ανθρώπους που θέλουν το καλό σου γιατί η τεχνική δέν μαθαινετε με τα κυβικά αλλά με τήν εξάσκηση
    ρε γροθακη αντε πεξε λιγο το πουλακι σου να ηρεμησεις που βριζεις και μου το πεζεις μαγγας πισω απο ενα pc.οπιος θελει το καλο μου οπως λες το δηχνει αλιως και οχι με αυτον τον τροπο.δεν ξερω τη ηλικια εχεις αλλα φενεται ποσο ανωρημος εισαι ετση οπως μιλας.

  12. #162
    ...να ειχανε τοση ανταποκριση και τα restore.....


    αναλαφρα ποστακια να περναει η ωρα και να μπορει να γραψει ο καθενας.....

    ασε που πεφτει γελιο και μπινελικι....


    καλη φαση!
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  13. #163
    έλα φτάνει






























    μη μιλάτε έτση :wacko:
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  14. #164
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
    ρε γροθακη αντε πεξε λιγο το πουλακι σου να ηρεμησεις που βριζεις και μου το πεζεις μαγγας πισω απο ενα pc.οπιος θελει το καλο μου οπως λες το δηχνει αλιως και οχι με αυτον τον τροπο.δεν ξερω τη ηλικια εχεις αλλα φενεται ποσο ανωρημος εισαι ετση οπως μιλας.
    μη με τσατίζεις και δέν το παίζω μάγκας πίσω απο κανένα pc ......απλά πρόσεχε πώς μιλάς.... σου είπα να μήν προσβάλεις και να προσέχεις τα λόγια σου εδώ μέσα

    το φορούμ έχει κανόνες άμα ψάχνεσε για τσαμπουκάδες είναι άλλο πράγμα

    και επι προσωπικου άλλαξε χαρακτηρισμους στο λέω ευγενικα ......μάγκας δέν το παίζω απο κανένα pc αλλά δέν θα ήθελες να με δείς και τσατισμένο απέναντι σου

    Υ.Γ δέν φταίς εσύ αλλά αυτοι που σου δώσαν τήν παιδεία που έχεις ............

  15. #165
    applied... Το avatar του/της paTman_the
    Εγγραφή
    08/02/2006
    Μηνύματα
    89
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos.ken
    φιλε μου ξερω ορθογραφια απλα θελω να γραφω γρηγορα τις απαντησεις και κανω ορθογραφικα λαθοι γραφω οπως θα εγραφα στα griklis οπως λες και εσυ,οσο για το αλλο που λες οσο γρηγορη και να ναι δικια σου επιλογη ειναι πως θα την πας.Εκτος απο αυτο και τα φρενα της ειναι αρκετα ασφαλη εχει abs,τωρα το αλλο που λες οτι κανει για αρχαριο δεν ξερω αν το λες ειρωνευτηκα η σοβαρα.εγω θα το παρω οτι το λες σοβαρα θεωρω οτι οταν εχεις οδηγησει εστω και παπι για καμποσο καιρο εχεις μαθει πολλα πραγματα και ας μην ειναι τοσο γρηγορο.δεν θεωρησε πιστεβω εντελος αρχαριος,απο την αλλη εγω θα ελεγα οχι σε καποιων ο οπιος χωρις να εχει οδηγησει τιποτα παει κατευθειαν σε τετια μηχανη,μπορει και αυτος βεβεα να τα καταφερει αλλα με πολυ δυσκολια.τελος οσο για το cbr1000 που λες πιστευω οτι η zzr εινε πιο φιλικη παρα καπιο ss.
    λαθοι => λάθη
    ειρωνευτηκα => ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ... εννοείς ειρωνικά
    πιστεβω => πιστεύω
    εντελος => εντελώς
    καποιων => κάποιον
    οπιος => αυτό είναι το ΟΠΙΟ που γράφεις, δλδ το ναρκωτικό. μάλλον εννοούσες οποίος
    τετια => τέτοια
    βεβεα => βεβαια
    καπιο => καποιο

    Φίλε, εκτός ότι οι απαντήσεις σου σε πολύ κόσμο που ασχολήθηκε με σενα ήταν απαράδεκτες, δεν στέκουν από μόνες τους.

    Λες ότι ξέρεις ορθογραφία και κάνεις 9 λάθη (όλα δημοτικού, αλήθεια το έχεις τελειώσει; ) δεν βάζεις κανένα τόνο και δεν έχεις καμία σύνταξη, απλά αποτυπώνεις αυτά που σκέφτεσαι. Επιμένεις ότι ξέρεις να γράφεις;

    griklis δεν γράφονται έτσι, πίστεψέ με έγραφα latex με greenglish πριν από 10 χρόνια, όπως επίσης μπορώ να γράφω ελληνικά με τη διπλάσια(τουλάχιστον) ταχύτητα από ότι εσύ στα "griklis". Επιμένεις ότι γράφεις έτσι από επιλογή και όχι γιατί είσαι (με την κυριολεκτική έννοια της λέξης) αγράμματος;

    Ειρωνεύεσαι "ατομάκια" που είδες στο προφίλ τους ότι έχουν παπιά και 125. Κάνε όμως και μια αναζήτηση τα post τους να δεις σε ποιους έχεις το θράσος να ανοίγεις το στόμα σου. Αυτομάτως κρίνεις ότι δεν έπρεπε να έχουν γνώμη γιατί συμπεραίνεις ότι δεν ξέρουν ΚΑΙ επιμένεις να λες ότι το ζζρ το θες γιατί σου αρέσει και όχι γιατί θα σε κάνει να νιώθεις ΓΑΜΑΤΟΣ;

    Το τι θεωρείς εσύ ότι έμαθες από το παπί ή το πως θεωρείς οτι θα οδηγείς το ζζρ ουδόλως ενδιαφέρει τον οποιονδήποτε εδώ μέσα. Ή για να το πω σε γλώσσα που καταλαβαίνεις ΣΤΑ @@δια μας.

    Σου εξηγήσαμε ότι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΔΕΝ έχεις ΚΑΜΙΑ εμπειρία από αυτές που χρειάζονται για να οδηγήσεις κάτι τέτοιο και ότι είναι 100% σίγουρο ότι όταν έχεις τέτοιο γκάζι, περισσότερες από μία φορές, θα το ΠΑΡΑκάνεις. Είναι στατιστικά επιβεβαιωμένο από ΟΛΟΥΣ μας χωρίς να έχουμε κάνει το άλμα που θες να κάνεις εσύ. Και ΝΑΙ μιλάω εκ μέρους όλων εδώ μέσα χωρίς να ξέρω ΚΑΝΕΝΑ προσωπικά. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν. Αν κάποιοι φίλοι/γνωστοί σου έκαναν παρόμοια άλματα και τη βγάλαν μέχρι τώρα (1) δε σημαίνει ότι και εσύ θα είσαι τόσο τυχερός (2) δε σημαίνει ότι δεν έχουν όλο το χρόνο μπροστά τους για να μισερωθούν ή να σκοτωθούν, είστε όλοι 18-22 χρονών από ότι καταλαβαίνω.

    Γιατί ασχολούμαι ακόμα με σένα; Για δύο λόγους. Γιατί παρόλο που είσαι ξεροκέφαλος, αγενέστατος και θρασύς, έκανες την ερώτηση εδώ μέσα και ακόμα (κάνεις ότι) διαβάζεις τις απαντήσεις. Δε θέλω να έχω τύψεις ότι δεν προσπάθησα να βοηθήσω. Και γιατί δυστυχώς άτομα με τη δικιά σου ξεροκέφαλη και γεμάτη από άγνοια, παραπληροφόρηση και ηληθιότητα νοοτροπία καταλήγουν να χαρακτηρίζουν τους δικυκλιστές.

    Οπως είπα και παλιότερα, ο τρόπος οδήγησης που προτείνεις ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ. Η μηχανή ίσως να μην έχει την ακραία γεωμετρία ενός 1000, ΑΛΛΑ ΔΕΝ είναι έυκολη. Επίσης όταν εγώ, ο Μπάμπης ο Σφαίρας, ο Λάκης ο Γλήγορος, ο Μπούστας και το moto λέμε το cbr ευκολοοδήγητο, εννοούμε σε σχέση με τα άλλα 1000, γενικά όμως τα ss ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟΔΗΓΗΤΑ ούτε μπορείς να συγκρίνεις r6,zx10 ή busa.

    Στην τελική αυτό που σου προτείνουν όλοι είναι να ανακαλύψεις από μόνος σου αν τα λέμε σωστά ή όχι και αν τελικά αυτά που ακούς τους φίλους σου και τους γνωστούς σου να λένε είναι αλήθεια ή μπούρδες.

    Και ο μόνος τρόπος για να το κάνεις αυτό είναι να οδηγήσεις μόνος σου όσα περισσότερα από αυτά μπορείς.

    Και ο πιο προφανής τρόπος είναι να το κάνεις από μικρά σε μεγάλα, όχι να πάρεις τώρα zzr και του χρόνου r1 και του παραχρόνου zx6 και μετά AIX.

    Κατάλαβες τίποτα;

    Οχι ε;

    Διάβασε ξανά ότι έγραψα με προσοχή και χωρίς να βιάζεσαι και όταν ξαναφτάσεις εδώ...












    Διάβασέ το και μια τρίτη φορά και ίσως να καταλάβεις τι σου λέω.

    Και πληροφοριακά, "δεν έχει σημασία πως πάει αλλά πως το πας". Σε ορεινή διαδρομή με έκοβε cbr1000rr και εγώ ήμουν με bros 650 και δεν έτρεχα κι όλας (ο άλλος ήταν κουλάτζα...)

    Μετά από όλα αυτά, εγώ ΠΛΕΟΝ δεν έχω κανένα ενδοιασμό να σου πω αντε γεια.
    Υπάρχει ζωή πριν το θάνατο;

Σελίδα 11 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 678910111213141516 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μου χάλασε!!! τι να κάνω ? που να παω ?
    από afrotwin στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 61
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2015, 20:56
  2. ΘΕΛΩ.. ε αφου θελω τι να κανω τωρα?
    από EVI στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2010, 17:01
  3. Τι να κάνω;
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 11:39
  4. CBR 125 R: Πινακίδα...Τι να κάνω;;
    από georgep800 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2005, 23:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF