Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 48

Θέμα: αγορα μηχανης χωρις διπλωμα

  1. #16
    Τρικαλινός Το avatar του/της SoulGR
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    701
    δεν ειμαστε ολοι ραμολια κυριος
    open your mind and your ass will follow
    for sale!
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146280

  2. #17
    παιδια ευχαριστω για ολες τις απντησεις αλλα εχω μια ακομη ερωτηση λπν ακουσα οτι στην αστυνομια μπορεισ να κανεις μεταβιβαση μονο μηχανακια μεχρι 50cc για το 125 που πρεπει να παω?
    f

  3. #18
    Τρικαλινός Το avatar του/της SoulGR
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    701
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoszetakias
    παιδια ευχαριστω για ολες τις απντησεις αλλα εχω μια ακομη ερωτηση λπν ακουσα οτι στην αστυνομια μπορεισ να κανεις μεταβιβαση μονο μηχανακια μεχρι 50cc για το 125 που πρεπει να παω?
    click!
    open your mind and your ass will follow
    for sale!
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146280

  4. #19
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Μάλλον δε μπορεί κανένας να πει ή να κάνει κάτι να σε μεταπείσει, αλλά ας πω κι εγώ το μακρύ και το κοντό μου παρότι καταλαβαίνω και την ηλικία σου και τις ορμόνες και τους καλοκαιρινούς συνειρμούς...
    Αυτός είναι ο λάθος τρόπος να πάρεις μηχανάκι. Καλό είναι κάποια βήματα να γίνονται στο σωστό χρόνο και με το σωστό τρόπο. Είσαι πιτσιρικάς ακόμα και μην προσβάλλεσαι, θυμάμαι κι εγώ τις εποχές που έμπαινα στο λεωφορείο και με ρώταγαν πόσο είμαι κι έλεγα δεκαοχτώ κλέβοντας ένα δυο χρόνια. Μακάρι όμως να γύριζα πίσω το χρόνο. Μη βιάζεσαι να μεγαλώσεις. Μπορεί να έχεις κάνει και να έχεις ζήσει πολλά, αλλά μόνο όταν τα ζήσεις στον κατάλληλο χρόνο θα τους δώσεις και την ανάλογη βαρύτητα.
    Λυπάμαι αν ο πατέρας σου σε σιγοντάρει. Θα έχει δει πολλά ο άνθρωπος αλλά φαντάζεται πως θα προσέχεις. Επειδή όμως είσαι μόνος σου πάνω στη ρημάδα τη σέλα και κανένας απολύτως δεν έχει ως προτεραιότητα τη δική σου ασφάλεια, κάνε ένα καλό στον εαυτό σου κι ας φαίνεσαι σα διαστημάνθρωπος στους φίλους σου: πάρε ένα ωραίο, αστραφτερό και αξιόπιστο κράνος και όχι κανένα nova απ' το σούπερ μάρκετ, θα σου κοστίσει λίγο παραπάνω αλλά εύχομαι να μην ανακαλύψεις πως άξιζε τα λεφτά του.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  5. #20
    ευχαριστω για τις συμβουλρς φυλε μου και μαλον ναι δεν μπορεις να με μεταπισεις οσο για το κρανος απλα ΕΝΟΕΙΤΑΙ πως η ασφαλεια ειναι πανω απο ολα τα εχω συζητησει πολλεσ φορες με τον πατερα μ και οπως ειπες αστυνομος ηταν και ειχε δει πολλα επιση μενω σε μια μικρη πολλη π δν εχει πολυ κινηση τουλαχτον αυτο μειωνει λιγο τον κινδυνο αλλα ποτε δν μπορεις να εισαι σιγουρος καθως δν ξερεις απο π μπορει να σ πετακτει ο καθε ανωμαλος
    f

  6. #21
    click!
    δλδ για να καν τη μεταβιβαση θα πρεπει να παω στα κεπ και να κανω ολα τα υπολοιπα?
    f

  7. #22
    Welcome to my playground Το avatar του/της Toumpas
    Εγγραφή
    07/02/2008
    Μηνύματα
    509
    Εγώ προτείνω να ρωτήσεις τον πατέρα σου τον μπάτσο, που από οτι καταλαβαίνει έχει πολύ όρεξη να ενημερώσει και να βοηθήσει τον γιό του ώστε η ονείρωξη του να γίνει πραγματικότητα..

    Δεν το λέω με ειρωνεία.. Αλλά με κάθε σοβαρότητα.
    http://www.youtube.com/watch?v=GO0pxaHKjWU&feature=channel
    http://www.youtube.com/watch?v=iQ3JLDhsMaM&feature=digest

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    ...
    Κι αν μας έχει μείνει μια μικρή αξία σε αυτη την διαδικτυακη μοτοσυκλετιστικη κοινότητα , τότε αυτη ειναι να καθοδηγήσουμε τους νέους βασει των εμπειριων μας και της μοτοσυκλετιστικης πραγματικοτητας στην Ελλάδα.

    ...

    But in the town it was well known when they got home at night their fat psychopathic wives would thrash them within inches of their lives.

  9. #24
    Εγώ προτείνω να ρωτήσεις τον πατέρα σου τον μπάτσο, που από οτι καταλαβαίνει έχει πολύ όρεξη να ενημερώσει και να βοηθήσει τον γιό του ώστε η ονείρωξη του να γίνει πραγματικότητα..
    καταρχας μην ξαναπεις τον πατερα μου μπατσο και καταδευτερον ναι εχει την ορεξη και με συμβουλευει απλα μας ξεφευγε αυτο το θεμα με το διπλωμα
    f

  10. #25
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoszetakias
    καταρχας μην ξαναπεις τον πατερα μου μπατσο και καταδευτερον ναι εχει την ορεξη και με συμβουλευει απλα μας ξεφευγε αυτο το θεμα με το διπλωμα

    ενα εχω να σου πω φιλαρακι... στην ηλικια που εισαι.. κανε οτι γουσταρεις... χορτασε ολες τις καυλες σου.... ρωτα και στην πιατσα τι γινεται ομως οταν οδηγας χωρις διπλωμα κι οταν γαμας χωρις καποτα....


    ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ok... αν σου κατσει ομως... δε πα ο πατερας σου να φοραει τα γουνακια του Αρειου Παγου......

  11. #26
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    ενα εχω να σου πω φιλαρακι... στην ηλικια που εισαι.. κανε οτι γουσταρεις... χορτασε ολες τις καυλες σου.... ρωτα και στην πιατσα τι γινεται ομως οταν οδηγας χωρις διπλωμα κι οταν γαμας χωρις καποτα....
    + 800

    Κι εσένα Νίκο Ζετάκια αυτό που με λίγα λόγια θέλησε να σου πει έστω και άκομψα ο Τούμπας είναι πως απ' τη στιγμή που ο πατέρας σου ήταν και μέρος της μεγάλης οικογένειας των αρχών και εκτελεστικών οργάνων αυτής της χώρας θα έπρεπε να σε συμβουλέψει να περιμένεις όταν θα είσαι ηλικιακά έτοιμος και νομότυπος να πάρεις το μηχανάκι που θέλεις. Αντ' αυτού αν όντως γνωρίζει τις προθέσεις σου (που εγώ προσωπικά έχω μεγάλη αμφιβολία αν ήταν όντως αστυνομικός να μη γνωρίζει κάτι τέτοιο) τότε για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται πως σε αυτή τη χώρα υπάρχουν πολλά μέτρα και πολλά σταθμά. Και με την παρούσα απάντηση δεν προσβάλλω τον πατέρα σου, δε θα πρόσβαλα ποτέ κάποιον με τον οποίο δε συνομιλώ. Τώρα τι θα του έλεγα και πως θα του το έλεγα face to face είναι μια άλλη ιστορία που δεν αφορά το παρόν thread
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  12. #27
    παιδια δν καταλαβατε 1ον ποτε δν χρησιμοποιω την μανα μ η τον πατερα μου για να καθαρισουν για εμανα (ετσι και αλλιως δν θα το εκαναν)παντα αναλαβανω τις ευθυνες μου (αν ενοειται αυτο) ζω σε μια μικρη πολυ ολοι γνωριζομαστε με τον καθενα και δν μ ειπε κανενας οτι δν ειμαι σωστος και 2ον τι λογο θα ειχα να πω ψεματα για τον πατερα μου???Απλα πηρε συνταξη απο την αστυνομια πριν απο 12-13 χρονια λογικο δν θα ηταν να μην θυματε μια μικρη λεπτομερεια???δλδ μερικα πργματα δν τα καταλαβαιν πειτε μου εναν λογο να σας πω ψεματα ουτε που μενω δν ξερετε .Τελος ειναι κακο που ο πατερας μ με εμπιστευεται???εγω πιστευω οτι ειμαι αρκετα ωριμος για την ηλικια μου εχω παρει το to advanced στα αγγλικα παω για proficiency και μολις τελιωσα σχεδον τη 2η λυκειου με πολλυ καλους βαθμους
    f

  13. #28
    Τρικαλινός Το avatar του/της SoulGR
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    701
    παλικαρε σορυ κιολας αλλα αυτα ειναι μαλακιες.Ενταξει κανεις δεν ειπε οτι εισαι ουτε χαζος ουτε κουλος αλλα απ την στιγμη που μπαινεις σε ενα μοτοσυκλετιστικο φορουμ και λες κατι τετοιο τι περιμενες να ακουσεις?να σου πουμε τραβα παρτο και στα @@ σου ολα?Αν ελεγες να παρεις ενα εντουρακι για βουνο ολοι μαζι σου θα 'μασταν.Τες πα μεγαλο παιδι εισαι,γονεις εχεις καντε οτι σας φωτισει ο θεος
    open your mind and your ass will follow
    for sale!
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146280

  14. #29
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoszetakias
    εγω πιστευω οτι ειμαι αρκετα ωριμος για την ηλικια μου εχω παρει το to advanced στα αγγλικα παω για proficiency και μολις τελιωσα σχεδον τη 2η λυκειου με πολλυ καλους βαθμους
    το αν είσαι ώριμος ουδεμία σχέση έχει με τη βαθμοθηρία και με τα διπλώματα.

    Κι αφού είσαι τόσο ώριμος όσο πιστεύεις θ' αφήσεις αυτό το μηχανάκι και θα πας να πάρεις ένα των 50 cc. Αυτό είναι δείγμα ωριμότητας χαρακτήρα. Κάθε πράγμα στον καιρό του
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    φιλε κανε υπομονη λιγο αν θελεις να παρεις πανω απο 50 cc ωστε να μην βαλεις τους δικους σου σε μπελαδες με κανα ατυχημα και δεν σε καλυπτει η ασφαλεια.
    θα ειναι κριμα για τον πατερα σου και τα ξενυχτια που εχει κανει για να βγαλει το μεροκαματο και να σας φτιαξει 5 πραγματακια και σε μια στιγμη να γεινουν ολα ατμος!!!!!
    μια και ανεφερες το επαγγελμα του πατερα σου σου λεω μπραβο σου που δειχνεις να εισαι υπερηφανος γιαυτο και δεν κολωνεις να το αναφερεις και που θιχτηκες οταν τον προσβαλαν,αλλα να ξερεις οτι σε μια δυσκολη κανεις ακομα και συναδελφος του δεν θα βαλει το κεφαλι του στον ντορβα για να σε βγαλει οκ σε ενα ατυχημα χωρις διπλωμα!!!!

    ακου και λιγο καποιους μεγαλυτερους σου απο εδω μεσα που πιθανον να εχουν κανει τα ιδια που σκεπτεσε εσυ αλλα το μετανοιωσαν και προσπαθουν να σε συμβουλεψουν!!!!!!
    να φορας παντα κρανος ,και μην εκθεσεις τον πατερα σου χωρις διπλωμα!!!!
    καλαματιανος

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σχετικά με αγορά μηχανής για το μικρό δίπλωμα
    από ugarkugar στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2011, 22:09
  2. Αγορά μηχανής πριν ή μετά το δίπλωμα;
    από karneadis στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2009, 19:22
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 09:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 18:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF